Valitse sivu

Tuomariohjelmat

S-taso, jatko-ottelut

PvmOttelu PelituomariSyöttötuomari
To 22.8.Alajärvi-Siilinjärvi 17.30MSUNupponenMuurainen
Pe 23.8.Pori-Tampere 17.30NSUAineEeva
Pe 23.8.Lapua-Jyväskylä 17.30NSUHirsimäkiMansikkamäki
La 24.8.Siilinjärvi-Alajärvi (tarv.) 16.00MSUNupponenMuurainen
La 24.8.Ylivieska-Simo 15.00MYPLassilaVäisänen
Su 25.8.Tampere-Pori 16.00NSU
Su 25.8.Jyväskylä-Lapua 16.00NSU
Ti 27.8.Vimpeli-Joensuu 17.00MSU
Ke 28.8.Sotkamo-Kouvola 17.00MSU
Ke 28.8.Pori-Tampere 17.00NSU
Ke 28.8.Lapua-Jyväskylä 17.00NSU
To 29.8.Joensuu-Vimpeli 17.00MSU
Pe 30.8.Kouvola-Sotkamo 17.00MSU
Pe 30.8.Jyväskylä-Lapua (tarv.) 17.00NSU
Pe 30.8.Tampere-Pori (tarv.) 17.00NSU
La 31.8.Vimpeli-Joensuu 16.00MSU
Su 1.9.Sotkamo-Kouvola 16.00MSU
Su 1.9.Pori-Tampere (tarv.) 16.00NSU
Su 1.9.Lapua-Jyväskylä (tarv.) 14.00NSU
Ma 2.9.Joensuu-Vimpeli (tarv.) 17.00MSU
Ti 3.9.Kouvola-Sotkamo (tarv.) 17.00MSU
Ke 4.9.Vimpeli-Joensuu (tarv.) 16.30MSU
To 5.9.Sotkamo-Kouvola (tarv.) 16.30MSU

S-taso, pelattuja jatko-otteluita

PvmOttelu PelituomariSyöttötuomari
Su 11.8.Pori-Kempele 18.00NSUHietanenKotiniemi
Su 11.8.Lapua-Rauma 16.00NSULaitioKiviniemi
Su 11.8.Jyväskylä-Hyvinkää 16.00NSUHakalaMoisio
Su 11.8.Seinäjoki-Tampere 17.00NSURautiainenRautiainen
Su 11.8.Mynämäki-Lappajärvi 17.00NSUHeikkiläLaukkanen Tku
Ti 13.8.Tampere-Seinäjoki 17.30NSUHakalaMoisio
Ke 14.8.Kempele-Pori 17.30NSULassilaVäisänen
Ke 14.8.Rauma-Lapua 17.30NSUAineEeva
Ke 14.8.Hyvinkää-Jyväskylä 17.30NSURantalaLaukkanen Hml
Ke 14.8.Lappajärvi-Mynämäki 17.30NSUHirsimäkiKivikoski
Pe 16.8.Vimpeli-Kitee 17.30MSUTervonenTimo
Pe 16.8.Sotkamo-Raahe 17.30MSUHirsimäkiMansikkamäki
Pe 16.8.Kouvola-Seinäjoki 17.30MSUHietanenKotiniemi
Pe 16.8.Joensuu-Hyvinkää 17.30MSUVilenMajanne
Pe 16.8.Siilinjärvi-Alajärvi 17.30MSUSaaranenRautiainen
Pe 16.8.Lapua-Rauma 17.30NSULaitioKiviniemi
Pe 16.8.Pori-Kempele 17.30NSURantalaLaukkanen Hml
La 17.8.Jyväskylä-Hyvinkää 16.00NSUHakalaBrandt
La 17.8.Seinäjoki-Tampere 15.00NSUKiveläRitola V
La 17.8.Mynämäki-Lappajärvi 16.00NSUHeikkiläLaukkanen Tku
La 17.8.Oulu-UlvilaMYPLassilaVäisänen
La 17.8.Hamina-KuopioMYPVilenMajanne
La 17.8.Ylivieska-SimoMYPSaaranenMäkynen
Su 18.8.Kitee-Vimpeli 17.00MSUKaukovaltaKääriäinen
Su 18.8.Raahe-Sotkamo 17.00MSULaitioKiviniemi
Su 18.8.Seinäjoki-Kouvola 17.00MSUSaaranenAlakangas
Su 18.8.Hyvinkää-Joensuu 16.00MSUNupponenMuurainen
Su 18.8.Alajärvi-Siilinjärvi 15.00MSURautiainenRautiainen
Su 18.8.Kempele-Pori (tarv.) 17.30NSUVeijolaKärkimaa
Su 18.8.Rauma-Lapua (tarv.) 17.30NSUHeikkiläLaukkanen Tku
Su 18.8.Tampere-Seinäjoki (tarv.) 16.00NSUHietanenKotiniemi
Su 18.8.Lappajärvi-Mynämäki (tarv.) 17.30NSURömpöttiKivikoski
Su 18.8.Ulvila-OuluMYPAineEeva
Su 18.8.Kuopio-HaminaMYPMäättäKutvonen
Su 18.8.Simo-YlivieskaMYPLassilaVäisänen
Ti 20.8.Vimpeli-Kitee 17.30MSUNupponenMuurainen
Ti 20.8.Sotkamo-Raahe 17.30MSUKaukovaltaKääriäinen
Ti 20.8.Kouvola-Seinäjoki 17.30MSUHietanenKotiniemi
Ti 20.8.Joensuu-Hyvinkää 17.30MSUKuronenKutvonen
Ti 20.8.Siilinjärvi-Alajärvi 17.30MSURautiainenRautiainen

Superpesis ja miesten Ykköspesis

PvmSarjaOtteluPelituomariSyöttötuomari
To 27.6.MSUAlajärven Ankkurit-Hyvinkään Tahko 18.00RantalaMäkinen
To 27.6.MSUKankaanpään Maila-Kouvolan Pallonlyöjät 18.00AineEeva
To 27.6.MSUKoskenkorvan Urheilijat-Seinäjoen JymyJussit 18.00HietanenKotiniemi
To 27.6.MSUPattijoen Urheilijat, Raahe-Kiteen Pallo -90 18.00HeininevaMäkynen
To 27.6.NSUKirittäret, Jyväskylä-Pesä-Ysit, Lappeenranta 18.00K.HämäläinenBrandt
Pe 28.6.MSUJoensuun Maila-Sotkamon Jymy 18.00KaukovaltaKääriäinen
Pe 28.6.NSULappajärven Veikot-Kempeleen Kiri 18.00KarttunenBrandt
Pe 28.6.MYPHaminan Palloilijat-Kannuksen Ura 18.00VilenMajanne
La 29.6.MSUHyvinkään Tahko-Kempeleen Kiri 16.00MustonenRitola S
La 29.6.MSUKiteen Pallo -90-Vimpelin Veto 16.00NupponenMuurainen
La 29.6.NSUSeinäjoen Maila-JussitManse PP, Tampere 15.00KiveläRitola V
La 29.6.NSUPesä Ysit, Lappeenranta-Pesäkarhut, Pori 17.00LahtiMajanne
La 29.6.MYPManse PP, Tampere-Kannuksen Ura 16.00HeikkiläLaukkanen Tku
La 29.6.MYPSimon Kiri-Puijon Pesis 16.00SaaranenLämsä
La 29.6.MYPSotkamon Jymy-Pesis-Laukaan Urheilijat 13.00VeijolaKilponen
La 29.6.MYPUlvilan Pesä-Veikot-Ylivieskan Kuula 16.00SyrjäläPalokari
Su 30.6.MSUAlajärven Ankkurit-Siilinjärven Pesis 15.00HeininevaMäkynen
Su 30.6.MSUImatran Pallo-Veikot-Vimpelin Veto 17.00HakalaMoisio
Su 30.6.MSUSeinäjoen JymyJussit-Kankaanpään Maila 17.00LaitioMansikkamäki
Su 30.6.MSUKouvolan Pallonlyöjät-Kempeleen Kiri 17.00UurasjärviMäkinen
Su 30.6.MSUPattijoen Urheilijat, Raahe-Sotkamon Jymy 17.00HirsimäkiAlakangas
Su 30.6.NSUFera, Rauma-Seinäjoen Maila-Jussit 17.00AineLaukkanen TKU
Su 30.6.NSUHyvinkään Tahko-Pesäkarhut, Pori 17.00HietanenLahti
Su 30.6.NSUKempeleen Kiri-Manse PP, Tampere 17.00VeijolaKilponen
Su 30.6.NSULapuan Virkiä-Kirittäret, Jyväskylä 13.00KiveläKiviniemi
Su 30.6.MYPHaminan Palloilijat-Vähänkyrön Viesti 17.00VilenMajanne
Su 30.6.MYPOulun Lippo Juniorit-Puijon Pesis 16.00SaaranenSornikoski
Su 30.6.MYPPöytyän Urheilijat-Ylivieskan Kuula 15.00SyrjäläPalokari
Ma 1.7.MSUSotkamon Jymy-Joensuun Maila 18.00SaaranenAlakangas
Ti 2.7.MSUKiteen Pallo -90-Siilinjärven Pesis 18.00KaukovaltaKääriäinen
Ti 2.7.MSUKoskenkorvan Urheilijat-Hyvinkään Tahko 18.00AineEeva
Ti 2.7.MYPKannuksen Ura-Sotkamon Jymy-Pesis 18.00HeininevaMäkynen
Ke 3.7.MSUKouvolan Pallonlyöjät-Koskenkorvan Urheilijat 18.00MustonenRitola S
Ke 3.7.NSUHyvinkään Tahko-Pesä Ysit, Lappeenranta 18.00Laukkanen HMLKotiniemi
Ke 3.7.NSUKempeleen Kiri-Lapuan Virkiä 18.00RömpöttiMansikkamäki
Ke 3.7.NSUMynämäen Vesa-Kirittäret, Jyväskylä 18.00JärriVeteläinen
Ke 3.7.NSUPesäkarhut, Pori-Manse PP, Tampere 18.00HeikkiläLaukkanen Tku
Ke 3.7.NSUSeinäjoen Maila-Jussit-Fera, Rauma 18.00UurasjärviSalomaa
Ke 3.7.MYPOulun Lippo Juniorit-Simon Kiri 18.00RautiainenRautiainen
Ke 3.7.MYPVähänkyrön Viesti-Laukaan Urheilijat 18.00LaitioKiviniemi
Ke 3.7.MYPYlivieskan Kuula-Manse PP, Tampere 18.00KivikoskiRantaniemi
To 4.7.MSUHyvinkään Tahko-Imatran Pallo-Veikot 18.00HietanenKotiniemi
To 4.7.MSUKankaanpään Maila-Alajärven Ankkurit 18.00HakalaMoisio
To 4.7.MSUKempeleen Kiri-Pattijoen Urheilijat, Raahe 18.00RautiainenRautiainen
To 4.7.MSUSiilinjärven Pesis-Joensuun Maila 18.00TervonenTimo
To 4.7.MSUSotkamon Jymy-Kiteen Pallo -90 18.00SaaranenAlakangas
To 4.7.MSUVimpelin Veto-Seinäjoen JymyJussit 18.00NupponenMuurainen
To 4.7.MYPKannuksen Ura-Manse PP, Tampere 18.00RömpöttiMansikkamäki
La 6.7.NSUItä N-Länsi N 15.00 SeinäjokiHakalaMoisio
Su 7.7.MSUItä M-Länsi M 14.00 SeinäjokiTervonenTimo
Ti 9.7.MSUImatran Pallo-Veikot-Kiteen Pallo -90 18.00KaukovaltaKääriäinen
Ti 9.7.MSUKankaanpään Maila-Pattijoen Urheilijat, Raahe 18.00HietanenKotiniemi
Ti 9.7.MSUKoskenkorvan Urheilijat-Vimpelin Veto 18.00UurasjärviMäkinen
Ti 9.7.MSUSiilinjärven Pesis-Kouvolan Pallonlyöjät 18.00NupponenMuurainen
Ti 9.7.MSUSotkamon Jymy-Kempeleen Kiri 18.00KuronenKutvonen
Ti 9.7.NSULappajärven Veikot-Hyvinkään Tahko 18.00NeiglickKivikoski
Ke 10.7.MSUSeinäjoen JymyJussit-Alajärven Ankkurit 18.00HirsimäkiMansikkamäki
Ke 10.7.NSUFera, Rauma-Mynämäen Vesa 18.00HeikkiläEeva
Ke 10.7.NSUKirittäret, Jyväskylä-Pesäkarhut, Pori 18.00MäättäKorhonen
Ke 10.7.NSULapuan Virkiä-Hyvinkään Tahko 18.00HakalaMoisio
Ke 10.7.NSUKempeleen Kiri-Lappajärven Veikot 18.00HämäläinenSornikoski
Ke 10.7.NSUManse PP, Tampere-Pesä Ysit, Lappeenranta 18.00LahtiYli-Jokipii
Ke 10.7.MYPVähänkyrön Viesti-Kannuksen Ura 18.00LatvalaKivikoski
Ke 10.7.MYPYlivieskan Kuula-Puijon Pesis 18.00HeininevaMäkynen
To 11.7.MSUImatran Pallo-Veikot-Kouvolan Pallonlyöjät 18.00KaukovaltaKääriäinen
To 11.7.MSUKempeleen Kiri-Hyvinkään Tahko 18.00LaitioKiviniemi
To 11.7.MSUKiteen Pallo -90-Joensuun Maila 18.00VilenMajanne
To 11.7.MSUSotkamon Jymy-Siilinjärven Pesis 18.00KuronenKutvonen
To 11.7.MSUVimpelin Veto-Kankaanpään Maila 18.00AineEeva
To 11.7.MYPManse PP, Tampere-Haminan Palloilijat 18.00HietanenKotiniemi
Pe 12.7.MSUSeinäjoen JymyJussit-Koskenkorvan Urheilijat 18.00LaitioKiviniemi
Pe 12.7.MSUPattijoen Urheilijat, Raahe-Hyvinkään Tahko 18.00LassilaVäisänen
Pe 12.7.NSUPesäkarhut, Pori-Lapuan Virkiä 18.00AineEeva
Pe 12.7.MYPPuijon Pesis-Pöytyän Urheilijat 18.00AumoBrandt
La 13.7.MSUAlajärven Ankkurit-Joensuun Maila 15.00HirsimäkiMansikkamäki
La 13.7.NSUPesä Ysit, Lappeenranta-Kempeleen Kiri 15.00 JuvaVilenMajanne
La 13.7.MYPHaminan Palloilijat-Manse PP, Tampere 13.00 KotkaHietanenLaukkanen Hml
La 13.7.MYPLaukaan Urheilijat-Vähänkyrön Viesti 14.00 LievestuoreSyrjäläPalokari
La 13.7.MYPSimon Kiri-Ulvilan Pesä-Veikot 16.00LassilaVäisänen
La 13.7.MYPSotkamon Jymy-Pesis-Pöytyän Urheilijat 13.00VeijolaLämsä
Su 14.7.MSUKankaanpään Maila-Koskenkorvan Urheilijat 17.00AineEeva
Su 14.7.MSUKempeleen Kiri-Seinäjoen JymyJussit 17.00HirsimäkiAlakangas
Su 14.7.MSUKouvolan Pallonlyöjät-Kiteen Pallo -90 17.00KaukovaltaMäkinen
Su 14.7.MSUSiilinjärven Pesis-Pattijoen Urheilijat, Raahe 17.00RautiainenRautiainen
Su 14.7.MSUVimpelin Veto-Sotkamon Jymy 16.00LaitioKiviniemi
Su 14.7.NSUFera, Rauma-Lappajärven Veikot 17.00JärriYli-Jokipii
Su 14.7.NSUHyvinkään Tahko-Kempeleen Kiri 17.00Laukkanen HmlLahti
Su 14.7.NSUKirittäret, Jyväskylä-Seinäjoen Maila-Jussit 16.00KuittinenMajanne
Su 14.7.MYPKannuksen Ura-Simon Kiri 15.00KiveläSornikoski
Su 14.7.MYPOulun Lippo Juniorit-Ulvilan Pesä-Veikot 16.00Hämäläinen MLämsä
Ti 16.7.MSUAlajärven Ankkurit-Imatran Pallo-Veikot 18.00LaitioKiviniemi
Ti 16.7.MSUHyvinkään Tahko-Vimpelin Veto 18.00MustonenRitola S
Ti 16.7.MSUJoensuun Maila-Kempeleen Kiri 18.00KuronenKutvonen
Ti 16.7.NSUKempeleen Kiri-Kirittäret, Jyväskylä 18.00SornikoskiKorhonen
Ti 16.7.NSUPesäkarhut, Pori-Fera, Rauma 18.00AineEeva
Ti 16.7.MYPOulun Lippo Juniorit-Kannuksen Ura 18.00LassilaVäisänen
Ke 17.7.MSUSotkamon Jymy-Kempeleen Kiri 18.00LassilaVäisänen
Ke 17.7.NSULapuan Virkiä-Manse PP, Tampere 18.00HirsimäkiKiviniemi
Ke 17.7.NSUPesä Ysit, Lappeenranta-Hyvinkään Tahko 18.00KuittinenIkälä
Ke 17.7.MYPPöytyän Urheilijat-Vähänkyrön Viesti 18.00HakalaMoisio
Ke 17.7.MYPUlvilan Pesä-Veikot-Haminan Palloilijat 18.00SyrjäläPalokari
Ke 17.7.MYPYlivieskan Kuula-Simon Kiri 18.00SaaranenSornikoski
To 18.7.MSUImatran Pallo-Veikot-Kankaanpään Maila 18.00VilenMajanne
To 18.7.MSUKiteen Pallo -90-Pattijoen Urheilijat, Raahe 18.00KaukovaltaKääriäinen
To 18.7.MSUKoskenkorvan Urheilijat-Alajärven Ankkurit 18.00TervonenMansikkamäki
Pe 19.7.MSUJoensuun Maila-Hyvinkään Tahko 18.00KuronenKutvonen
Pe 19.7.MSUKouvolan Pallonlyöjät-Seinäjoen JymyJussit 18.00NupponenMuurainen
Pe 19.7.NSULappajärven Veikot-Manse PP, Tampere 18.00KiveläRitola V
Pe 19.7.NSUMynämäen Vesa-Fera, Rauma 18.00HietanenLahti
Pe 19.7.NSUSeinäjoen Maila-Jussit-Lapuan Virkiä 18.00UurasjärviSalomaa
Pe 19.7.MYPOulun Lippo Juniorit-Manse PP, Tampere 18.00LassilaVäisänen
Pe 19.7.MYPPuijon Pesis-Sotkamon Jymy-Pesis 18.00HolopainenRutanen
La 20.7.MSUKiteen Pallo -90-Seinäjoen JymyJussit 16.00KuronenKutvonen
La 20.7.MSUKoskenkorvan Urheilijat-Siilinjärven Pesis 18.00MustonenRitola S
La 20.7.MSUSotkamon Jymy-Imatran Pallo-Veikot 16.00SaaranenAlakangas
La 20.7.NSUKempeleen Kiri-Pesä Ysit, Lappeenranta 17.00RautiainenRautiainen
La 20.7.MYPSimon Kiri-Manse PP, Tampere 16.00VeijolaKärkimaa
La 20.7.MYPUlvilan Pesä-Veikot-Pöytyän Urheilijat 16.00SyrjäläPalokari
Su 21.7.MSUHyvinkään Tahko-Kouvolan Pallonlyöjät 16.00RantalaLaukkanen Hml
Su 21.7.MSUKankaanpään Maila-Siilinjärven Pesis 17.00AineEeva
Su 21.7.MSUKempeleen Kiri-Sotkamon Jymy 17.00HeininevaMäkynen
Su 21.7.MSUPattijoen Urheilijat, Raahe-Alajärven Ankkurit 17.00HirsimäkiMansikkamäki
Su 21.7.MSUVimpelin Veto-Joensuun Maila 16.00MustonenRitola S
Su 21.7.NSUFera, Rauma-Lapuan Virkiä 17.00HietanenMoisio
Su 21.7.NSUManse PP, Tampere-Pesäkarhut, Pori 16.00UurasjärviSalomaa
Su 21.7.NSUMynämäen Vesa-Lappajärven Veikot 17.00HeikkiläYli-Jokipii
Su 21.7.NSUSeinäjoen Maila-Jussit-Hyvinkään Tahko 17.00LatvalaKivikoski
Su 21.7.MYPLaukaan Urheilijat-Oulun Lippo Juniorit 16.00 JyväskyläNupponenMuurainen
Su 21.7.MYPPuijon Pesis-Kannuksen Ura 17.00HolopainenBrandt
Su 21.7.MYPSotkamon Jymy-Pesis-Ylivieskan Kuula 13.00MäättäKutvonen
Ti 23.7.MSUHyvinkään Tahko-Kankaanpään Maila 18.30KaukovaltaKääriäinen
Ti 23.7.MSUSeinäjoen JymyJussit-Alajärven Ankkurit 18.00LaitioKiviniemi
Ti 23.7.MSUKempeleen Kiri-Vimpelin Veto 18.00SaaranenAlakangas
Ti 23.7.MSUKoskenkorvan Urheilijat-Pattijoen Urheilijat, Raahe 18.00HeininevaMäkynen
Ti 23.7.NSUPesäkarhut, Pori-Seinäjoen Maila-Jussit 18.00HeikkiläLaukkanen Tku
Ti 23.7.MYPSimon Kiri-Sotkamon Jymy-Pesis 18.00LassilaVäisänen
Ti 23.7.NSUMynämäen VesaHyvinkään Tahko 18.00UurasjärviYli-Jokipii
Ke 24.7.MSUSiilinjärven Pesis-Kiteen Pallo -90 18.00RautiainenRautiainen
Ke 24.7.MSUSotkamon Jymy-Kouvolan Pallonlyöjät 18.00KuronenKutvonen
Ke 24.7.NSUKirittäret, Jyväskylä-Fera, Rauma 18.00HolopainenRutanen
Ke 24.7.NSULapuan Virkiä-Pesä Ysit, Lappeenranta 18.00KiveläRitola V
Ke 24.7.MYPHaminan Palloilijat-Laukaan Urheilijat 18.00KuittinenMajanne
Ke 24.7.MYPKannuksen Ura-Oulun Lippo Juniorit 18.00NeiglickKivikoski
Ke 24.7.MYPUlvilan Pesä-Veikot-Vähänkyrön Viesti 18.00HeikkiläPalokari
To 25.7.MSUJoensuun Maila-Imatran Pallo-Veikot 18.00NupponenMuurainen
To 25.7.MSUKankaanpään Maila-Seinäjoen JymyJussit 18.00HietanenKotiniemi
To 25.7.MSUPattijoen Urheilijat, Raahe-Koskenkorvan Urheilijat 18.00HirsimäkiKiviniemi
To 25.7.MYPManse PP, Tampere-Pöytyän Urheilijat 18.00MustonenKäkönen
Pe 26.7.MSUSiilinjärven Pesis-Kempeleen Kiri 18.00LassilaVäisänen
Pe 26.7.MSUSotkamon Jymy-Koskenkorvan Urheilijat 18.00KuronenKutvonen
Pe 26.7.NSUHyvinkään Tahko-Kirittäret, Jyväskylä 13.00LahtiKotiniemi
Pe 26.7.NSUManse PP, Tampere-Fera, Rauma 18.00UurasjärviMoisio
Pe 26.7.NSUPesä Ysit, Lappeenranta-Mynämäen Vesa 18.00KuittinenIkälä
Pe 26.7.NSUSeinäjoen Maila-Jussit-Lappajärven Veikot 18.00RömpöttiMansikkamäki
Pe 26.7.MYPVähänkyrön Viesti-Simon Kiri 18.00LatvalaKivikoski
La 27.7.MSUAlajärven Ankkurit-Kankaanpään Maila 15.00UurasjärviMäkinen
La 27.7.MSUKiteen Pallo -90-Joensuun Maila 16.00NupponenMuurainen
La 27.7.MYPKannuksen Ura-Haminan Palloilijat 15.00SaaranenKiviniemi
La 27.7.MYPLaukaan Urheilijat-Simon Kiri 16.00K.HämäläinenKorhonen
La 27.7.MYPUlvilan Pesä-Veikot-Puijon Pesis 16.00AineEeva
La 27.7.MYPYlivieskan Kuula-Sotkamon Jymy-Pesis 15.00KiveläRitola V
Su 28.7.MSUImatran Pallo-Veikot-Pattijoen Urheilijat, Raahe 17.00MustonenRitola S
Su 28.7.MSUSeinäjoen JymyJussit-Vimpelin Veto 17.00LaitioKiviniemi
Su 28.7.MSUKouvolan Pallonlyöjät-Hyvinkään Tahko 17.00AineEeva
Su 28.7.NSUKirittäret, Jyväskylä-Manse PP, Tampere 16.00HolopainenRutanen
Su 28.7.NSULappajärven Veikot-Pesäkarhut, Pori 13.00RömpöttiMansikkamäki
Su 28.7.NSUMynämäen Vesa-Kempeleen Kiri 17.00HietanenLahti
Su 28.7.MYPPöytyän Urheilijat-Puijon Pesis 17.00HeikkiläLaukkanen Tku
Su 28.7.MYPSotkamon Jymy-Pesis-Haminan Palloilijat 13.00VeijolaKilponen
Su 28.7.MYPYlivieskan Kuula-Oulun Lippo Juniorit 13.00RautiainenRautiainen
Ti 30.7.MSUHyvinkään Tahko-Sotkamon Jymy 18.00RantalaMäkinen
Ti 30.7.MSUImatran Pallo-Veikot-Siilinjärven Pesis 18.00KaukovaltaKääriäinen
Ti 30.7.MSUPattijoen Urheilijat, Raahe-Joensuun Maila 18.00SaaranenAlakangas
Ti 30.7.MSUVimpelin Veto-Koskenkorvan Urheilijat 18.00AineEeva
Ke 31.7.MSUKankaanpään Maila-Sotkamon Jymy 18.00MustonenRitola S
Ke 31.7.MSUKempeleen Kiri-Kouvolan Pallonlyöjät 18.00LassilaRautiainen
Ke 31.7.NSUHyvinkään Tahko-Mynämäen Vesa 18.00LahtiKäkönen
Ke 31.7.NSUKirittäret, Jyväskylä-Lapuan Virkiä 18.00MäättäMoisio
Ke 31.7.NSUManse PP, Tampere-Lappajärven Veikot 18.00KarttunenBrandt
Ke 31.7.NSUFera, RaumaPesäkarhut, Pori 18.00HeikkiläLaukkanen Tku
Ke 31.7.NSUSeinäjoen Maila-Jussit-Kempeleen Kiri 18.00NeiglickKivikoski
Ke 31.7.MYPVähänkyrön Viesti-Oulun Lippo Juniorit 18.00JärriPalokari
To 1.8.MSUKoskenkorvan Urheilijat-Kiteen Pallo -90 18.00HeininevaKiviniemi
To 1.8.MSUPattijoen Urheilijat, Raahe-Kouvolan Pallonlyöjät 18.00RautiainenRautiainen
To 1.8.MSUSiilinjärven Pesis-Hyvinkään Tahko 18.00NupponenMuurainen
To 1.8.MYPManse PP, Tampere-Ulvilan Pesä-Veikot 18.00AineYli-Jokipii
Pe 2.8.MSUAlajärven Ankkurit-Vimpelin Veto 18.00HakalaMoisio
Pe 2.8.MSUSeinäjoen JymyJussit-Imatran Pallo-Veikot 18.00AineEeva
Pe 2.8.NSUManse PP, Tampere-Seinäjoen Maila-Jussit 18.00AumoYli-Jokipii
Pe 2.8.NSUPesäkarhut, Pori-Mynämäen Vesa 18.00HeikkiläLaukkanen Tku
Pe 2.8.MYPHaminan Palloilijat-Puijon Pesis 18.00MustonenKotiniemi
Pe 2.8.MYPOulun Lippo Juniorit-Laukaan Urheilijat 18.00HiltunenVäisänen
La 3.8.MSUKiteen Pallo -90-Kankaanpään Maila 16.00SaaranenAlakangas
La 3.8.MSUKoskenkorvan Urheilijat-Imatran Pallo-Veikot 18.00RantalaMäkinen
La 3.8.MYPSimon Kiri-Laukaan Urheilijat 14.00RautiainenRautiainen
La 3.8.MYPSotkamon Jymy-Pesis-Vähänkyrön Viesti 16.00VeijolaSornikoski
La 3.8.MYPYlivieskan Kuula-Pöytyän Urheilijat 15.00NeiglickKivikoski
Su 4.8.MSUJoensuun Maila-Kankaanpään Maila 17.00VilenMajanne
Su 4.8.MSUKempeleen Kiri-Alajärven Ankkurit 17.00RautiainenRautiainen
Su 4.8.MSUKouvolan Pallonlyöjät-Vimpelin Veto 17.00KuronenKutvonen
Su 4.8.MSUSiilinjärven Pesis-Seinäjoen JymyJussit 17.00SaaranenAlakangas
Su 4.8.MSUSotkamon Jymy-Pattijoen Urheilijat, Raahe 16.00LassilaVäisänen
Su 4.8.NSUFera, Rauma-Pesä Ysit, Lappeenranta 17.00HeikkiläLaukkanen Tku
Su 4.8.NSUKempeleen Kiri-Hyvinkään Tahko 13.30VeijolaSornikoski
Su 4.8.NSULappajärven Veikot-Seinäjoen Maila-Jussit 13.00KarttunenBrandt
Su 4.8.NSULapuan Virkiä-Kirittäret, Jyväskylä 16.00HakalaMoisio
Su 4.8.NSUMynämäen Vesa-Manse PP, Tampere 17.00JärriMäkinen
Su 4.8.MYPKannuksen Ura-Pöytyän Urheilijat 15.00RömpöttiMansikkamäki
Su 4.8.MYPManse PP, Tampere-Ylivieskan Kuula 16.00RantalaLaukkanen Hml
Su 4.8.MYPPuijon Pesis-Vähänkyrön Viesti 17.00HolopainenRutanen
Ti 6.8.MSUAlajärven Ankkurit-Kouvolan Pallonlyöjät 18.00HeininevaMäkynen
Ti 6.8.MSUSeinäjoen JymyJussit-Hyvinkään Tahko 18.00HirsimäkiMansikkamäki
Ti 6.8.MSUKiteen Pallo -90-Kempeleen Kiri 18.00NupponenMuurainen
Ke 7.8.MSUKoskenkorvan Urheilijat-Joensuun Maila 18.00AineEeva
Ke 7.8.NSUHyvinkään Tahko-Seinäjoen Maila-Jussit 18.00MustonenMoisio
Ke 7.8.NSUKempeleen Kiri-Lappajärven Veikot 18.00RömpöttiRitola V
Ke 7.8.NSULapuan Virkiä-Mynämäen Vesa 18.00KivikoskiMansikkamäki
Ke 7.8.NSUManse PP, Tampere-Pesäkarhut, Pori 18.00RantalaLaukkanen Hml
Ke 7.8.NSUPesä Ysit, Lappeenranta-Kirittäret, Jyväskylä 18.00LahtiKäkönen
Ke 7.8.MYPKannuksen Ura-Ylivieskan Kuula 18.00HeininevaMäkynen
Ke 7.8.MYPLaukaan Urheilijat-Vähänkyrön Viesti 18.00 LievestuoreNupponenMuurainen
Ke 7.8.MYPPöytyän Urheilijat-Ulvilan Pesä-Veikot 18.00UurasjärviSalomaa
Ke 7.8.MYPSimon Kiri-Oulun Lippo Juniorit 18.00RautiainenRautiainen
Ke 7.8.MYPSotkamon Jymy-Pesis-Puijon Pesis 18.00LassilaKärkimaa
To 8.8.MSUHyvinkään Tahko-Alajärven Ankkurit 18.00HietanenKotiniemi
To 8.8.MSUKempeleen Kiri-Sotkamon Jymy 18.00HirsimäkiMansikkamäki
To 8.8.MSUSiilinjärven Pesis-Imatran Pallo-Veikot 18.00VilenMajanne
To 8.8.MSUVimpelin Veto-Pattijoen Urheilijat, Raahe 18.00SaaranenAlakangas
Pe 9.8.MSUJoensuun Maila-Kiteen Pallo -90 18.00NupponenMuurainen
Pe 9.8.MSUSeinäjoen JymyJussit-Sotkamon Jymy 18.00TervonenTimo
La 10.8.MSUAlajärven Ankkurit-Koskenkorvan Urheilijat 15.00RautiainenRautiainen
La 10.8.MYPOulun Lippo Juniorit-Haminan Palloilijat 16.00HirsimäkiMansikkamäki
La 10.8.MYPSotkamon Jymy-Pesis-Manse PP, Tampere 13.00LassilaKärkimaa
La 10.8.MYPUlvilan Pesä-Veikot-Laukaan Urheilijat 13.00RantalaLaukkanen Hml
La 10.8.MYPYlivieskan Kuula-Kannuksen Ura 16.00SaaranenSornikoski
Su 11.8.MSUImatran Pallo-Veikot-Hyvinkään Tahko 17.00AineEeva
Su 11.8.MSUKankaanpään Maila-Kiteen Pallo -90 17.00MustonenRitola S
Su 11.8.MSUKouvolan Pallonlyöjät-Joensuun Maila 17.00KaukovaltaKääriäinen
Su 11.8.MSUPattijoen Urheilijat, Raahe-Kempeleen Kiri 17.00TervonenTimo
Su 11.8.MSUVimpelin Veto-Siilinjärven Pesis 16.00HeininevaMäkynen
Su 11.8.MYPPuijon Pesis-Manse PP, Tampere 17.00MäättäKorhonen
Su 11.8.MYPPöytyän Urheilijat-Laukaan Urheilijat 17.00HeikkiläPalokari
Su 11.8.MYPSimon Kiri-Haminan Palloilijat 16.00SaaranenKärkimaa
Ti 13.8.MSUJoensuun Maila-Siilinjärven Pesis 17.30KaukovaltaKääriäinen
Ti 13.8.MSUKankaanpään Maila-Vimpelin Veto 17.30HietanenKotiniemi
Ti 13.8.MSUKiteen Pallo -90-Hyvinkään Tahko 17.30VilenMajanne
Ti 13.8.MSUKoskenkorvan Urheilijat-Kempeleen Kiri 17.30NupponenMuurainen
Ti 13.8.MSUKouvolan Pallonlyöjät-Imatran Pallo-Veikot 17.30LaitioKiviniemi
Ti 13.8.MSUPattijoen Urheilijat, Raahe-Seinäjoen JymyJussit 17.30TervonenTimo
Ti 13.8.MSUSotkamon Jymy-Alajärven Ankkurit 17.30SaaranenVäisänen
Ke 14.8.MYPHaminan Palloilijat-Ulvilan Pesä-Veikot 17.30KaukovaltaKääriäinen
Ke 14.8.MYPLaukaan Urheilijat-Kannuksen Ura 17.30JyväskylässäMäättäKorhonen
Ke 14.8.MYPOulun Lippo Juniorit-Sotkamon Jymy-Pesis 17.30VeijolaSornikoski
Ke 14.8.MYPPuijon Pesis-Simon Kiri 17.30AumoBrandt
Ke 14.8.MYPPöytyän Urheilijat-Manse PP, Tampere 17.30UurasjärviSalomaa
Ke 14.8.MYPVähänkyrön Viesti-Ylivieskan Kuula 17.30TervonenPalokari
PvmSarjaOtteluPelituomariSyöttötuomari
La 27.4.NSURauma-Tampere 13.00 FuengirolaKaukovaltaKääriäinen
Su 28.4.MSUSeinäjoki-Joensuu 14.00 FuengirolaKaukovaltaKääriäinen
Ti 7.5.MSUSotkamo-Hyvinkää 18.00 HelsinkiNupponenMuurainen
To 9.5.MSUAlajärvi-Kankaanpää 18.00HeininevaMäkynen
To 9.5.MSUJoensuu-Vimpeli 18.00SaaranenAlakangas
To 9.5.MSUKouvola-Imatra 18.00KaukovaltaKääriäinen
La 11.5.MSUAlajärvi-Vimpeli 15.00TervonenTimo
La 11.5.MSUKitee-Imatra 16.00KaukovaltaKutvonen
La 11.5.NSUTampere-Kempele 16.00HeikkiläLaukkanen Tku
La 11.5.NSUSeinäjoki-Pori 15.00RömpöttiMansikkamäki
La 11.5.MYPKannus-Ylivieska 15.00SaaranenSornikoski
La 11.5.MYPLaukaa-Ulvila 14.00AumoRutanen
La 11.5.MYPVähäkyrö-Pöytyä 15.00KiveläRitola V
Su 12.5.MSUHyvinkää-Kouvola 16.00AineEeva
Su 12.5.MSUJoensuu-Siilinjärvi 17.00VilenMajanne
Su 12.5.MSUSeinäjoki-Koskenkorva 17.00UurasjärviMäkinen
Su 12.5.MSUKankaanpää-Kempele 17.00LaitioLaukkanen Hml
Su 12.5.MSURaahe-Sotkamo 17.00SaaranenAlakangas
Su 12.5.NSURauma-Kempele 17.00MustonenRitola S
Su 12.5.NSUJyväskylä-Mynämäki 17.00AumoBrandt
Su 12.5.NSULappajärvi-Lapua 13.00NeiglickKivikoski
Su 12.5.MYPHamina-Tampere 17.00KaukovaltaKääriäinen
Su 12.5.MYPOulu-Simo 16.00Rautiainen KRautiainen I
Su 12.5.MYPKuopio-Sotkamo 17.00Hämäläinen KRutanen
Ti 14.5.NSUHyvinkää-Mynämäki 18.00KuittinenMajanne
Ke 15.5.NSUJyväskylä-Lappajärvi 18.00AumoRutanen
Ke 15.5.NSULapua-Seinäjoki 18.00LaitioKiviniemi
Ke 15.5.NSULappeenranta-Rauma 18.00KuittinenIkälä
Ke 15.5.NSUPori-Hyvinkää 18.00HeikkiläSalomaa
To 16.5.MSUHyvinkää-Siilinjärvi 18.00MustonenMäkinen
To 16.5.MSUImatra-Seinäjoki 18.00HietanenKotiniemi
To 16.5.MSUKempele-Koskenkorva 18.00LaitioKiviniemi
To 16.5.MSUKouvola-Alajärvi 18.00AineEeva
To 16.5.MSUVimpeli-Kankaanpää 18.00HirsimäkiTimo
La 18.5.MSUHyvinkää-Raahe 16.00UurasjärviMäkinen
La 18.5.MSUSeinäjoki-Kitee 15.00TervonenTimo
La 18.5.MSUKankaanpää-Koskenkorva 17.00 PoriAineEeva
La 18.5.NSUKempele-Mynämäki 16.00Hämäläinen MKärkimaa
La 18.5.NSULappajärvi-Lappeenranta 17.00NeiglickRantaniemi
La 18.5.NSUPori-Tampere 14.00HakalaMoisio
La 18.5.MYPLaukaa-Sotkamo 16.00 JyväskyläHämäläinen KMuurainen
La 18.5.MYPTampere-Simo 16.00Hämäläinen TLaukkanen Hml
La 18.5.MYPPöytyä-Oulu 15.00HeikkiläLaukkanen Tku
La 18.5.MYPVähäkyrö-Kuopio 15.00HeininevaMäkynen
La 18.5.MYPYlivieska-Ulvila 15.00KiveläRitola V
Su 19.5.MSUImatra-Sotkamo 17.00NupponenMuurainen
Su 19.5.MSUKempele-Joensuu 17.00LassilaVäisänen
Su 19.5.MSUKouvola-Raahe 17.00KaukovaltaKääriäinen
Su 19.5.MSUSiilinjärvi-Alajärvi 17.00VilenMajanne
Su 19.5.MSUVimpeli-Kitee 16.00LaitioKiviniemi
Su 19.5.NSURauma-Jyväskylä 17.00MustonenRitola S
Su 19.5.NSUHyvinkää-Lapua 17.00Hakala
Lahti
Su 19.5.NSUSeinäjoki-Lappeenranta 17.00NeiglickRantaniemi
Su 19.5.MYPHamina-Sotkamo 17.00KuittinenKotiniemi
Su 19.5.MYPKannus-Ulvila 15.00SaaranenSornikoski
Su 19.5.MYPTampere-Oulu 16.00UurasjärviSalomaa
Su 19.5.MYPPöytyä-Simo 14.00Laukkanen HmlKäkönen
Ke 22.5.MSUKitee-Siilinjärvi 18.00SaaranenAlakangas
Ke 22.5.MSUKoskenkorva-Kouvola 18.00MustonenRitola S
Ke 22.5.NSUJyväskylä-Lapua 18.00HolopainenRutanen
Ke 22.5.NSULappajärvi-Rauma 18.00NeiglickKivikoski
Ke 22.5.NSUTampere-Seinäjoki 18.00UurasjärviSalomaa
Ke 22.5.NSUMynämäki-Pori 18.00HeikkiläEeva
Ke 22.5.MYPKuopio-Hamina 18.00MäättäKutvonen
Ke 22.5.MYPVähäkyrö-Tampere 18.00LaitioKiviniemi
Ke 22.5.MYPYlivieska-Laukaa 18.00RömpöttiMansikkamäki
To 23.5.MSUHyvinkää-Seinäjoki 18.00HietanenKotiniemi
To 23.5.NSUHyvinkää-Lappeenranta 12.30PalokariYli-Jokipii
Pe 24.5.MSUAlajärvi-Kempele 18.00LassilaVäisänen
Pe 24.5.MSUJoensuu-Kitee 18.00NupponenMuurainen
Pe 24.5.MSUKankaanpää-Imatra 18.00AineLaukkanen Hml
Pe 24.5.MSUKoskenkorva-Sotkamo 18.00TervonenTimo
Pe 24.5.MSURaahe-Vimpeli 18.00RömpöttiMäkynen
Pe 24.5.NSULappeenranta-Hyvinkää 18.00KaukovaltaKääriäinen
Pe 24.5.NSUPori-Lappajärvi 18.00HakalaMoisio
Pe 24.5.MYPTampere-Laukaa 18.00HeikkiläLaukkanen Tku
La 25.5.NSULapua-Kempele 13.00RömpöttiMansikkamäki
La 25.5.MYPHamina-Ylivieska 16.00VilenKääriäinen
La 25.5.MYPOulu-Vähäkyrö 16.00Hämäläinen MKärkimaa
La 25.5.MYPSotkamo-Kuopio 13.00HiltunenSornikoski
La 25.5.MYPUlvila-Kannus 15.00HeikkiläMäkinen
Su 26.5.MSUKouvola-Kankaanpää 17.00MustonenRitola S
Su 26.5.MSURaahe-Kempele 17.00 OuluRautiainen KRautiainen I
Su 26.5.MSUSiilinjärvi-Joensuu 17.00KaukovaltaKääriäinen
Su 26.5.MSUSotkamo-Seinäjoki 16.00NupponenMuurainen
Su 26.5.MSUVimpeli-Hyvinkää 16.00HirsimäkiKiviniemi
Su 26.5.NSUKempele-Seinäjoki 17.00Hämäläinen MKärkimaa
Su 26.5.NSUTampere-Jyväskylä 16.00HakalaMoisio
Su 26.5.NSUMynämäki-Rauma 17.00JärriVeteläinen
Su 26.5.MYPLaukaa-Ylivieska 14.00 LievestuoreAumoBrandt
Su 26.5.MYPPöytyä-Kannus 17.00Hämäläinen TLaukkanen Hml
Su 26.5.MYPSimo-Vähäkyrö 16.00VeijolaKilponen
Ma 27.5.MSUImatra-Alajärvi 18.00MustonenKotiniemi
Ti 28.5.MSUSeinäjoki-Raahe 18.00UurasjärviMäkinen
Ti 28.5.MSUKempele-Siilinjärvi 18.00TervonenTimo
Ti 28.5.NSUPori-Rauma 18.00HakalaMoisio
Ke 29.5.MSUKitee-Sotkamo 18.00KuronenKutvonen
Ke 29.5.MSUVimpeli-Imatra 18.00LassilaVäisänen
Ke 29.5.NSUJyväskylä-Kempele 18.00AumoRutanen
Ke 29.5.NSULappeenranta-Tampere 18.00VilenIkälä
Ke 29.5.MYPTampere-Hamina 18.00NupponenMuurainen
Ke 29.5.MYPUlvila-Pöytyä 18.00HietanenKotiniemi
To 30.5.MSUJoensuu-Kouvola 17.00SaaranenAlakangas
To 30.5.MSUKankaanpää-Hyvinkää 17.00 PöytyäUurasjärviMäkinen
To 30.5.MSUKoskenkorva-Alajärvi 17.00LaitioKiviniemi
To 30.5.NSURauma-Hyvinkää 17.00AineEeva
To 30.5.NSULapua-Pori 16.00HeininevaMäkynen
To 30.5.NSULappajärvi-Kempele 13.00KarttunenRutanen
To 30.5.NSUSeinäjoki-Mynämäki 16.00AumoBrandt
To 30.5.MYPKuopio-Laukaa 17.00HolopainenKorhonen
To 30.5.MYPSimo-Kannus 16.00Rautiainen KRautiainen I
To 30.5.MYPSotkamo-Oulu 13.00MäättäSornikoski
To 30.5.MYPYlivieska-Vähäkyrö 13.00Hämäläinen MKärkimaa
Su 2.6.MSUAlajärvi-Seinäjoki 15.00HeininevaMäkynen
Su 2.6.MSUHyvinkää-Koskenkorva 16.00UurasjärviMäkinen
Su 2.6.MSUImatra-Joensuu 17.00VilenMuurainen
Su 2.6.MSUKitee-Kouvola 17.00KaukovaltaKääriäinen
Su 2.6.MSURaahe-Kankaanpää 17.00LaitioKiviniemi
Su 2.6.MSUSiilinjärvi-Vimpeli 17.00LassilaVäisänen
Su 2.6.MYPLaukaa-Kuopio 16.00 JyväskyläHolopainenRutanen
Su 2.6.MYPOulu-Ylivieska 16.00SornikoskiKorhonen
Su 2.6.MYPPöytyä-Hamina 17.00HeikkiläLaukkanen Tku
Su 2.6.MYPVähäkyrö-Ulvila 13.00KiveläRitola V
Ti 4.6.MSUAlajärvi-Raahe 18.00HakalaMoisio
Ti 4.6.MSUHyvinkää-Kitee 18.00NupponenLaukkanen Hml
Ti 4.6.MSUImatra-Koskenkorva 18.00HietanenKotiniemi
Ti 4.6.NSULapua-Rauma 18.00LaitioMansikkamäki
Ke 5.6.NSUHyvinkää-Tampere 18.00HietanenIkälä
Ke 5.6.NSULappajärvi-Mynämäki 18.00NeiglickKivikoski
Ke 5.6.NSUPori-Lappeenranta 18.00JärriVeteläinen
Ke 5.6.NSUSeinäjoki-Jyväskylä 18.00KiveläRitola V
Ke 5.6.MYPLaukaa-Pöytyä 18.00 Jyväskylä HipposHolopainenRutanen
Ke 5.6.MYPSimo-Oulu 18.00HiltunenLämsä
Ke 5.6.MYPSotkamo-Kannus 18.00MäättäKutvonen
To 6.6.MSUKankaanpää-Seinäjoki 18.00UurasjärviMäkinen
To 6.6.MSURaahe-Siilinjärvi 18.00LaitioKiviniemi
To 6.6.MSUVimpeli-Kempele 18.00HirsimäkiTimo
To 6.6.MYPKuopio-Ylivieska 18.00Hämäläinen KKutvonen
To 6.6.NSUKempele-Lapua 18.00SornikoskiKorhonen
Pe 7.6.MSUJoensuu-Alajärvi 18.00KuronenKutvonen
Pe 7.6.MSUKouvola-Sotkamo 18.00NupponenMuurainen
Pe 7.6.NSURauma-Pori 18.00HeikkiläLaukkanen Tku
Pe 7.6.NSUJyväskylä-Lappeenranta 18.00AumoRutanen
Pe 7.6.NSUSeinäjoki-Lappajärvi 18.00LatvalaRantaniemi
Pe 7.6.MYPVähäkyrö-Laukaa 18.00HirsimäkiTimo
La 8.6.MSUImatra-Hyvinkää 17.00 TallinnaOjalaHietanen
La 8.6.MSUKitee-Alajärvi 17.00VilenMajanne
La 8.6.MSUKoskenkorva-Vimpeli 18.00TervonenTimo
La 8.6.NSULappeenranta-Jyväskylä 16.00KuittinenKääriäinen
La 8.6.MYPHamina-Simo 16.00KuronenKäkönen
La 8.6.MYPTampere-Sotkamo 16.00HeikkiläSalomaa
La 8.6.MYPUlvila-Oulu 16.00HakalaMoisio
La 8.6.MYPYlivieska-Kannus 17.00LatvalaKivikoski
Su 9.6.MSUHyvinkää-Imatra 16.00HietanenRitola S
Su 9.6.MSUSeinäjoki-Kouvola 17.00TervonenTimo
Su 9.6.MSUKempele-Raahe 17.00SaaranenAlakangas
Su 9.6.MSUSiilinjärvi-Kankaanpää 17.00KaukovaltaKääriäinen
Su 9.6.NSULappajärvi-Seinäjoki 13.00RömpöttiMansikkamäki
Su 9.6.NSUTampere-Lapua 16.00AineMoisio
Su 9.6.NSUMynämäki-Hyvinkää 17.00HakalaYli-Jokipii
Su 9.6.MYPHamina-Oulu 17.00KuittinenPalokari
Su 9.6.MYPKannus-Vähäkyrö 15.00KiveläRitola V
Su 9.6.MYPPöytyä-Sotkamo 17.00HeikkiläSalomaa
Su 9.6.MYPUlvila-Simo 14.00UurasjärviLaukkanen TKU
Ti 11.6.MSUJoensuu-Koskenkorva 18.00NupponenMuurainen
Ti 11.6.MSUKempele-Kitee 18.00Rautiainen KRautiainen I
Ti 11.6.MSUSiilinjärvi-Sotkamo 18.00KuronenKutvonen
Ti 11.6.NSUHyvinkää-Rauma 18.00MustonenKäkönen
Ke 12.6.NSULapua-Kempele 18.00LaitioKiviniemi
Ke 12.6.NSUTampere-Mynämäki 18.00KarttunenRutanen
Ke 12.6.NSULappeenranta-Lappajärvi 18.00RantalaKotiniemi
Ke 12.6.MYPKannus-Kuopio 18.00HirsimäkiMansikkamäki
Ke 12.6.MYPPöytyä-Ulvila 18.00 RaumaHeikkiläPalokari
Ke 12.6.MYPSimo-Ylivieska 18.00SornikoskiKärkimaa
To 13.6.MSUSeinäjoki-Kempele 18.00AineEeva
To 13.6.MSUKouvola-Hyvinkää 18.00HietanenKotiniemi
To 13.6.NSUHyvinkää-Lappajärvi 18.00MustonenKäkönen
To 13.6.MYPTampere-Vähäkyrö 18.00UurasjärviSalomaa
Pe 14.6.MSUKoskenkorva-Kankaanpää 19.00HakalaMoisio
Pe 14.6.MSUSiilinjärvi-Kitee 18.00SaaranenAlakangas
Pe 14.6.MSUSotkamo-Vimpeli 18.00TervonenTimo
Pe 14.6.NSUMynämäki-Lapua 18.00HeikkiläLaukkanen Tku
Pe 14.6.NSUPori-Jyväskylä 18.00MustonenRitola S
La 15.6.MSUAlajärvi-Sotkamo 15.00LaitioMansikkamäki
La 15.6.MSUHyvinkää-Joensuu 16.00AineEeva
La 15.6.MSUKempele-Imatra 15.00LassilaVäisänen
La 15.6.NSUSeinäjoki-Tampere 15.00NeiglickRantaniemi
La 15.6.MYPLaukaa-Tampere 14.00Hämäläinen KAlakangas
La 15.6.MYPSimo-Pöytyä 16.00HiltunenLämsä
La 15.6.MYPSotkamo-Ulvila 16.00HolopainenSornikoski
La 15.6.MYPVähäkyrö-Hamina 15.00HirsimäkiPalokari
Su 16.6.MSUKankaanpää-Joensuu 17.00RantalaLaukkanen Hml
Su 16.6.MSUKitee-Koskenkorva 17.00 JuvaVilenMajanne
Su 16.6.MSUKouvola-Siilinjärvi 17.00UurasjärviMäkinen
Su 16.6.MSURaahe-Imatra 17.00SaaranenVäisänen
Su 16.6.MSUVimpeli-Seinäjoki 16.00LaitioKiviniemi
Su 16.6.NSUKempele-Rauma 17.00HiltunenLämsä
Su 16.6.NSUJyväskylä-Hyvinkää 16.00AumoMoisio
Su 16.6.NSUMynämäki-Lappeenranta 17.00HeikkiläLaukkanen Tku
Su 16.6.MYPKannus-Laukaa 15.00KivikoskiRantaniemi
Su 16.6.MYPOulu-Pöytyä 16.00VeijolaKilponen
Su 16.6.MYPKuopio-Ulvila 17.00Hämäläinen KKutvonen
Su 16.6.MYPYlivieska-Hamina 13.00RömpöttiMansikkamäki
Ma 17.6.NSULappajärvi-Jyväskylä 18.00KiveläRitola V
Ti 18.6.MSUAlajärvi-Kitee 18.00HietanenKotiniemi
Ti 18.6.MSUSotkamo-Kankaanpää 18.00LassilaVäisänen
Ti 18.6.NSULappeenranta-Lapua 18.00KuittinenMajanne
Ti 18.6.MYPVähäkyrö-Sotkamo 18.00LatvalaRantaniemi
Ke 19.6.MSUImatra-Kempele 18.00MustonenRitola S
Ke 19.6.MSUJoensuu-Raahe 18.00KaukovaltaKääriäinen
Ke 19.6.MSUSeinäjoki-Siilinjärvi 18.00HirsimäkiMansikkamäki
Ke 19.6.MSUVimpeli-Kouvola 18.00TervonenTimo
Ke 19.6.NSUKempele-Pori 18.00KiveläRitola V
Ke 19.6.NSUMynämäki-Seinäjoki 18.00HietanenKotiniemi
Ke 19.6.MYPHamina-Pöytyä 18.00RantalaKäkönen
Ke 19.6.MYPTampere-Kuopio 18.00AumoBrandt
Ke 19.6.MYPUlvila-Sotkamo 18.00HakalaMoisio
Ti 25.6.MSUImatra-Kouvola 18.00NupponenMuurainen
Ti 25.6.MSUJoensuu-Seinäjoki 18.00SaaranenAlakangas
Ti 25.6.MSUKempele-Kankaanpää 18.00LaitioMansikkamäki
Ti 25.6.MSUSiilinjärvi-Koskenkorva 18.00Rautiainen KRautiainen I
Ti 25.6.MSUSotkamo-Raahe 18.00LassilaVäisänen
Ti 25.6.MSUVimpeli-Alajärvi 18.00MustonenRitola S
Ti 25.6.MYPUlvila-Tampere 18.00SyrjäläYli-Jokipii
Ke 26.6.NSURauma-Mynämäki 18.00JärriVeteläinen
Ke 26.6.NSULapua-Lappajärvi 18.00NeiglickRantaniemi
Ke 26.6.NSUTampere-Hyvinkää 18.00KotiniemiKäkönen
Ke 26.6.NSULappeenranta-Seinäjoki 18.00VilenMajanne
Ke 26.6.NSUPori-Kempele 18.00HeikkiläMäkinen
Ke 26.6.MYPLaukaa-Hamina 18.00 JyväskyläHolopainenRutanen
Ke 26.6.MYPKuopio-Oulu 18.00MäättäKutvonen
Ke 26.6.MYPSotkamo-Simo 18.00LämsäKärkimaa

Tuomariohjelmat, C-tason jatko-ottelut

PvmOttelu PelituomariSyöttötuomari
Pe 16.8.Veteli-Seinäjoki 17.30MSSSornikoskiKuisma
La 17.8.Pöytyä-Siilinjärvi 15.00NYP
La 17.8.Joensuu-Roihu 15.00NYP
La 17.8.Sotkamo-Haapajärvi 17.00MSS
La 17.8.Muhos-Ylivieska 13.00MSS
La 17.8.Kouvola-Lahti 12.00MSSKarjalainen JKotiniemi
La 17.8.Lohi-Joensuu 14.00MSS
La 17.8.Alavus-Alajärvi 14.00MSS
La 17.8.Loimaa-Ikaalinen 16.00MSS
La 17.8.Puna-Mustat-Hyvinkää 15.00MSSMustonenLaukkanen Hml
Su 18.8.Roihu-Joensuu 14.00NYP
Su 18.8.Siilinjärvi-Pöytyä 17.00NYP
Su 18.8.Haapajärvi-Sotkamo 17.00MSSTikanmäki JTikanmäki P
Su 18.8.Ylivieska-Muhos 15.00MSSHeininevaSornikoski
Su 18.8.Lahti-Kouvola 14.00MSS
Su 18.8.Joensuu-Lohi 13.00MSS
Su 18.8.Ikaalinen-Loimaa 14.00MSS
Su 18.8.Hyvinkää-Puna-Mustat 11.00MSS
Ma 19.8.Seinäjoki-Veteli 17.30MSS
Ti 20.8.Muhos-Ylivieska (tarv.) 17.30MSS
Ti 20.8.Veteli-Seinäjoki (tarv.) 17.30MSS
Ke 21.8.Pöytyä-Siilinjärvi (tarv.) 17.30NYP
Ke 21.8.Joensuu-Roihu (tarv.) 17.30NYP
Ke 21.8.Sotkamo-Haapajärvi (tarv.) 17.30MSS
Ke 21.8.Lahti-Kouvola (tarv.) 17.30MSS
Ke 21.8.Lohi-Joensuu (tarv.) 17.30MSS
Ke 21.8.Alajärvi-Alavus 17.30MSS
Ke 21.8.Loimaa-Ikaalinen (tarv.) 17.30MSS
To 22.8.Puna-Mustat-Hyvinkää (tarv.) 17.30MSS
To 22.8.Alavus-Alajärvi (tarv.)17.30MSS

Tuomariohjelmat, naisten Ykköspesis

PvmSarjaOttelu KloPelituomariSyöttötuomari
La 29.6.NYPJoensuun Maila-Pöytyän Urheilijat 15.00ViitanenHolopainen
La 29.6.NYPSiilinjärven Pesis-Janakkalan Jana 15.00HämäläinenKinnunen
La 29.6.NYPYlivieskan Kuula-Espoon Pesis 15.00Tikanmäki JKuisma
La 29.6.NYPKajaanin Pallokerho-Roihuttaret, Helsinki 16.00TuikkaHyvönen
La 29.6.NYPMailajuniorit, Kankaanpää-Tyrnävän Tempaus 17.00JaakonniemiLähdeniemi
La 29.6.NYPJalasjärven Jalas-Oulunsalon Vasama 14.00 KurikkaYlinenPaski
La 29.6.NYPMailattaret, Vaasa-Nurmon Jymy 15.00NeiglickRäty
La 29.6.NYPHämeenkyrön Räpsä-Pesäkarhut, Pori 14.00
Su 30.6.NYPJoensuun Maila-Janakkalan Jana 15.00MuuruvirtaRothström A
Su 30.6.NYPSiilinjärven Pesis-Pöytyän Urheilijat 15.00
Su 30.6.NYPYlivieskan Kuula-Roihuttaret, Helsinki 13.00Tikanmäki JTikanmäki P
Su 30.6.NYPKajaanin Pallokerho-Espoon Pesis 16.00
Su 30.6.NYPMailajuniorit, Kankaanpää-Oulunsalon Vasama 15.00PätsiVeteläinen
Su 30.6.NYPJalasjärven Jalas-Tyrnävän Tempaus 13.00YlinenPaski
Su 30.6.NYPPesäkarhut, Pori-Hämeenkyrön Räpsä 16.00KorvenrantaRosendahl
Ke 3.7.NYPKajaanin Pallokerho-Siilinjärven Pesis 18.00
Ke 3.7.NYPJanakkalan Jana-Mailajuniorit, Kankaanpää 18.00
To 4.7.NYPTyrnävän Tempaus-Joensuun Maila 18.00HeikkinenKorpela
To 4.7.NYPPesäkarhut, Pori-Jalasjärven Jalas 18.00MuhonenLähdeniemi
To 4.7.NYPHämeenkyrön Räpsä-Roihuttaret, Helsinki 18.00
Ti 9.7.NYPMailattaret, Vaasa-Tyrnävän Tempaus 18.00KärkkäinenJussila
Ke 10.7.NYPJoensuun Maila-Ylivieskan Kuula 18.00HolopainenTarkkonen
Ke 10.7.NYPOulunsalon Vasama-Siilinjärven Pesis 18.00HanhelaKorpela
Ke 10.7.NYPNurmon Jymy-Kajaanin Pallokerho 18.00KerolaPerkiö
Ke 10.7.NYPEspoon Pesis-Pesäkarhut, Pori 18.00
Ke 10.7.NYPPöytyän Urheilijat-Hämeenkyrön Räpsä 18.00
La 13.7.NYPYlivieskan Kuula-Mailajuniorit, Kankaanpää 15.00Tikanmäki JTikanmäki P
La 13.7.NYPKajaanin Pallokerho-Jalasjärven Jalas 16.00
La 13.7.NYPMailattaret, Vaasa-Pöytyän Urheilijat 15.00NeiglickRäty
La 13.7.NYPNurmon Jymy-Janakkalan Jana 14.00KivikoskiNikali
La 13.7.NYPTyrnävän Tempaus-Oulunsalon Vasama 14.00MateroKustula
La 13.7.NYPRoihuttaret, Helsinki-Espoon Pesis 14.00KoikkalainenKääriäinen
Su 14.7.NYPYlivieskan Kuula-Jalasjärven Jalas 15.00KuismaTikanmäki
Su 14.7.NYPKajaanin Pallokerho-Mailajuniorit, Kankaanpää 16.00
Su 14.7.NYPMailattaret, Vaasa-Janakkalan Jana 15.00NeiglickKivikoski
Su 14.7.NYPNurmon Jymy-Pöytyän Urheilijat 14.00RätyKitinoja
Ke 17.7.NYPMailajuniorit, Kankaanpää-Mailattaret, Vaasa 18.00MuhonenRitola V
Ke 17.7.NYPKiteen Pallo -90-Sotkamon Jymy 18.00Liukku JMatikainen
Ke 17.7.NYPHämeenkyrön Räpsä-Janakkalan Jana 18.00
Ke 17.7.NYPJalasjärven Jalas-Nurmon Jymy 18.00YlinenPaski
Ke 17.7.NYPJoensuun Maila-Kajaanin Pallokerho 18.00TarkkonenMatikainen
Ke 17.7.NYPPesäkarhut, Pori-Espoon Pesis 18.00LaaksonenNurmio
Ke 17.7.NYPTyrnävän Tempaus-Ylivieskan Kuula 18.00RautiainenKukkohovi
La 20.7.NYPEspoon Pesis-Siilinjärven Pesis 13.00NokkaMäkinen
La 20.7.NYPRoihuttaret, Helsinki-Joensuun Maila 14.00KoikkalainenVallenius
La 20.7.NYPPöytyän Urheilijat-Oulunsalon Vasama 16.00
La 20.7.NYPJanakkalan Jana-Tyrnävän Tempaus 16.00RantalaHämäläinen L
La 20.7.NYPNurmon Jymy-Hämeenkyrön Räpsä 14.00NeiglickNikali
Su 21.7.NYPEspoon Pesis-Joensuun Maila 13.00HannulaLaukkanen
Su 21.7.NYPRoihuttaret, Helsinki-Siilinjärven Pesis 14.00KoikkalainenVallenius
Su 21.7.NYPPöytyän Urheilijat-Tyrnävän Tempaus 13.00
Su 21.7.NYPJanakkalan Jana-Oulunsalon Vasama 16.00KapanenNykänen
Su 21.7.NYPMailattaret, Vaasa-Pesäkarhut, Pori 15.00PyhäläVieri
Ma 22.7.NYPMailajuniorit, Kankaanpää-Nurmon Jymy 18.00HärkäläVeteläinen
Ti 23.7.NYPMailajuniorit, Kankaanpää-Jalasjärven Jalas 18.00JaakonniemiVeteläinen
Ke 24.7.NYPPesäkarhut, Pori-Roihuttaret, Helsinki 18.00HärkäläLähdeniemi
Ke 24.7.NYPJanakkalan Jana-Pöytyän Urheilijat 18.00Karjalainen JVehman
Ke 24.7.NYPOulunsalon Vasama-Kajaanin Pallokerho 18.00HeikkinenJylhä
Ke 24.7.NYPEspoon Pesis-Hämeenkyrön Räpsä 18.00KapanenNykänen
Pe 26.7.NYPTyrnävän Tempaus-Pesäkarhut, Pori 18.00HeikkinenKorpela
La 27.7.NYPOulunsalon Vasama-Pesäkarhut, Pori 15.00KilpeläinenKustula
La 27.7.NYPTyrnävän Tempaus-Hämeenkyrön Räpsä 16.00KarlingSavukoski
La 27.7.NYPJoensuun Maila-Mailajuniorit, Kankaanpää 15.00HolopainenMatikainen
La 27.7.NYPSiilinjärven Pesis-Jalasjärven Jalas 15.00Liukku JKinnunen P
La 27.7.NYPPöytyän Urheilijat-Roihuttaret, Helsinki 17.00NimetäänYli-Jokipii M
La 27.7.NYPEspoon Pesis-Janakkalan Jana 13.00KoikkalainenHämäläinen L
Su 28.7.NYPOulunsalon Vasama-Hämeenkyrön Räpsä 13.00HeikkinenKustula
Su 28.7.NYPJoensuun Maila-Jalasjärven Jalas 15.00KosonenMatikainen
Su 28.7.NYPSiilinjärven Pesis-Mailajuniorit, Kankaanpää 15.00KerolaRäty
Su 28.7.NYPKajaanin Pallokerho-Nurmon Jymy 16.00VinbergLaukkanen
Su 28.7.NYPMailattaret, Vaasa-Ylivieskan Kuula 15.00MäättäLahtinen
Ti 30.7.NYPJanakkalan Jana-Roihuttaret, Helsinki 18.00Karjalainen JNurmi
Ke 31.7.NYPEspoon Pesis-Pöytyän Urheilijat 18.00HannulaLaukkanen
Ke 31.7.NYPJalasjärven Jalas-Mailattaret, Vaasa 18.00VieriTimo
To 1.8.NYPYlivieskan Kuula-Siilinjärven Pesis 18.00KuismaTikanmäki P
To 1.8.NYPOulunsalon Vasama-Joensuun Maila 18.00HeikkinenKorpela
La 3.8.NYPJoensuun Maila-Nurmon Jymy 15.00HolopainenMatikainen
La 3.8.NYPPesäkarhut, Pori-Ylivieskan Kuula 16.00HärkäläVeteläinen
La 3.8.NYPHämeenkyrön Räpsä-Kajaanin Pallokerho 16.00NimetäänNimetään
La 3.8.NYPPöytyän Urheilijat-Mailajuniorit, Kankaanpää 16.00
La 3.8.NYPTyrnävän Tempaus-Mailattaret, Vaasa 14.00UkkonenKustula
Su 4.8.NYPRoihuttaret, Helsinki-Janakkalan Jana 14.00LahtinenHarju T
Su 4.8.NYPSiilinjärven Pesis-Nurmon Jymy 12.00LiukkuMatikainen
Su 4.8.NYPPesäkarhut, Pori-Kajaanin Pallokerho 16.00JaakonniemiRosendahl
Su 4.8.NYPHämeenkyrön Räpsä-Ylivieskan Kuula 14.00
Su 4.8.NYPOulun Lippo Juniorit-Suomussalmen Rasti 13.00VirranniemiRissanen
Su 4.8.NYPJalasjärven Jalas-Espoon Pesis 15.00SopanenHämeenniemi
Ke 7.8.NYPNurmon Jymy-Mailattaret, Vaasa 18.00KerolaHuhta
Ke 7.8.NYPYlivieskan Kuula-Tyrnävän Tempaus 18.00Tikanmäki JTikanmäki P
Ke 7.8.NYPKajaanin Pallokerho-Joensuun Maila 18.00KapanenHämäläinen L
Ke 7.8.NYPSiilinjärven Pesis-Oulunsalon Vasama 18.00KinnunenKohvakka
Ke 7.8.NYPMailajuniorit, Kankaanpää-Espoon Pesis 18.00PätsiVeteläinen
Ke 7.8.NYPJalasjärven Jalas-Hämeenkyrön Räpsä 18.00LehtimäkiKujanpää
Ke 7.8.NYPJanakkalan Jana-Pesäkarhut, Pori 18.00KoikkalainenVallenius
Ke 7.8.NYPRoihuttaret, Helsinki-Pöytyän Urheilijat 18.00Harju JNykänen

Tuomariohjelmat, miesten suomensarja

PvmSarjaOttelu KloPelituomariSyöttötuomari
To 27.6.MSSIkaalisten Tarmo-Hyvinkään Tahko 18.00NimetäänNimetään
To 27.6.MSSImatran Pallo-Veikot-Puijon Pesis, Kuopio 18.00Vaittinen PPuumalainen
Pe 28.6.MSSKinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Jokioisten Koetus 18.00MäättäHarju T
La 29.6.MSSTurku-Pesis-Loimaan Palloilijat 15.00LaurilaSaarni
La 29.6.MSSJokioisten Koetus juniorit-Puna-Mustat, Helsinki 15.00
La 29.6.MSSJyväskylän Lohi-Lahden Maila-Veikot 14.00
La 29.6.MSSKouvolan Pallonlyöjät-Juvan Nuorisopesis 14.00HeikkiläHeijari
La 29.6.MSSAlavuden Peli-Veikot-Ylistaron Kilpa-Veljet 14.00SopanenVieri
La 29.6.MSSSuomussalmen Rasti-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi 14.00
La 29.6.MSSKempeleen Kiri-Haapajärven Pesä-Kiilat 13.00VirranniemiRissanen
La 29.6.MSSOulun Lippo Juniorit-Muhoksen Pallo-Salamat 13.00MateroKärkimaa
Su 30.6.MSSIkaalisten Tarmo-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää 15.00KorpelaNimetään
Su 30.6.MSSSotkamon Jymy-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi 13.00
Ti 2.7.MSSKouvolan Pallonlyöjät-Jyväskylän Lohi 18.00HeikkiläHeijari
Ti 2.7.MSSKivimiehet, Ylivieskan Kuula-Oulun Lippo Juniorit 18.00SaaranenTikanmäki P
Ke 3.7.MSSJoensuun Maila-Kiteen Pallo -90 18.00
Ke 3.7.MSSYlistaron Kilpa-Veljet-Vimpelin Veto 18.00LatvalaSalmenautio
Ke 3.7.MSSHaapajärven Pesä-Kiilat-Sotkamon Jymy 18.00SornikoskiKuisma
Ke 3.7.MSSPattijoen Urheilijat, Raahe-Muhoksen Pallo-Salamat 18.00VirranniemiKärkimaa Ta
Ti 9.7.MSSSeinäjoen Maila-Jussit-Veteli Pesis 18.00KerolaKitinoja
Ke 10.7.MSSHyvinkään Tahko-Jokioisten Koetus juniorit 18.00RonkainenToimela
Ke 10.7.MSSJokioisten Koetus-Ikaalisten Tarmo 18.00
Ke 10.7.MSSPuna-Mustat, Helsinki-Turku-Pesis 18.00JärvinenHämäläinen L
Ke 10.7.MSSLahden Maila-Veikot-Imatran Pallo-Veikot 18.00HeikkiläHeijari
Ke 10.7.MSSPuijon Pesis, Kuopio-Joensuun Maila 18.00KinnunenMatikainen
Ke 10.7.MSSJuvan Nuorisopesis-Jyväskylän Lohi 18.00NimetäänVälikangas
Ke 10.7.MSSSotkamon Jymy-Suomussalmen Rasti 18.00
Ke 10.7.MSSPattijoen Urheilijat, Raahe-Oulun Lippo Juniorit 18.00KustulaJylhä
To 11.7.MSSLoimaan Palloilijat-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää 18.00
To 11.7.MSSKivimiehet, Ylivieskan Kuula-Kempeleen Kiri 18.00HeininevaTikanmäki P
La 13.7.MSSTurku-Pesis-Jokioisten Koetus juniorit 15.00
La 13.7.MSSKiteen Pallo -90-Jyväskylän Lohi 15.00KiPa:n SuperiKiPan:n Superi
La 13.7.MSSJoensuun Maila-Kouvolan Pallonlyöjät 13.00KarhinenMatikainen
La 13.7.MSSVeteli Pesis-Peräseinäjoen Toive 15.00KuismaSornikoski
La 13.7.MSSYlistaron Kilpa-Veljet-Kannuksen Ura 15.00KärkkäinenJussila
La 13.7.MSSOulun Lippo Juniorit-Kivimiehet, Ylivieskan Kuula 13.00KarlingRissanen
Su 14.7.MSSKinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Hyvinkään Tahko 15.00KapanenNykänen
Su 14.7.MSSKiteen Pallo -90-Kouvolan Pallonlyöjät 15.00NimetäänMatikainen
Su 14.7.MSSImatran Pallo-Veikot-Juvan Nuorisopesis 17.00Vaittinen JKnutars
Su 14.7.MSSAlavuden Peli-Veikot-Vimpelin Veto 15.00KerolaNikali
Su 14.7.MSSAlajärven Ankkurit-Seinäjoen Maila-Jussit 17.00YlinenHämeenniemi
Su 14.7.MSSNapapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Sotkamon Jymy 13.00MateroSavukoski
Su 14.7.MSSMuhoksen Pallo-Salamat-Pattijoen Urheilijat, Raahe 17.00KilpeläinenRissanen
Ke 17.7.MSSHyvinkään Tahko-Turku-Pesis 18.00Karjalainen JHämäläinen L
Ke 17.7.MSSKouvolan Pallonlyöjät-Imatran Pallo-Veikot 18.00MäättäHarju T
Ke 17.7.MSSPattijoen Urheilijat, Raahe-Haapajärven Pesä-Kiilat 18.00HanhelaRissanen
Ke 17.7.MSSSeinäjoen Maila-Jussit-Ylistaron Kilpa-Veljet 15.00
To 18.7.MSSVeteli Pesis-Kannuksen Ura 18.00SaaranenSornikoski
To 18.7.MSSKivimiehet, Ylivieskan Kuula-Muhoksen Pallo-Salamat 18.00Tikanmäki JRajaniemi
La 20.7.MSSPuna-Mustat, Helsinki-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää 15.00RantalaHämäläinen L
La 20.7.MSSTurku-Pesis-Loimaan Palloilijat 15.00
La 20.7.MSSJoensuun Maila-Juvan Nuorisopesis 13.00Liukku J
La 20.7.MSSKouvolan Pallonlyöjät-Puijon Pesis, Kuopio 14.00MäättäLahtinen
La 20.7.MSSJyväskylän Lohi-Kiteen Pallo -90 14.00
La 20.7.MSSVimpelin Veto-Veteli Pesis 16.00LehtimäkiKivikoski
La 20.7.MSSPeräseinäjoen Toive-Alajärven Ankkurit 15.00KerolaHuhta
La 20.7.MSSKivimiehet, Ylivieskan Kuula-Suomussalmen Rasti 13.00Tikanmäki JRajaniemi
La 20.7.MSSKempeleen Kiri-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi 12.00Rautiainen HRautiainen I
Su 21.7.MSSLahden Maila-Veikot-Puijon Pesis, Kuopio 16.00HeikkiläHeijari
Su 21.7.MSSJoensuun Maila-Jyväskylän Lohi 13.00KarhinenMatikainen
Su 21.7.MSSHaapajärven Pesä-Kiilat-Suomussalmen Rasti 17.00SornikoskiTikanmäki P
Su 21.7.MSSPeräseinäjoen Toive-Vimpelin Veto 15.00
Ke 24.7.MSSJokioisten Koetus juniorit-Ikaalisten Tarmo 18.00
Ke 24.7.MSSPuijon Pesis, Kuopio-Kiteen Pallo -90 18.00
To 25.7.MSSAlavuden Peli-Veikot-Peräseinäjoen Toive 18.00VieriNikali
Pe 26.7.MSSKinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Puna-Mustat, Helsinki 18.00VehmanHarju T
Pe 26.7.MSSJyväskylän Lohi-Joensuun Maila 18.00
La 27.7.MSSIkaalisten Tarmo-Turku-Pesis 15.00PulkkinenMuuruvirta
La 27.7.MSSImatran Pallo-Veikot-Kiteen Pallo -90 13.00IkäläRytteri
La 27.7.MSSJuvan Nuorisopesis-Lahden Maila-Veikot 16.00SopanenHämeenniemi
La 27.7.MSSVimpelin Veto-Alajärven Ankkurit 16.00
La 27.7.MSSNapapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Oulun Lippo Juniorit 15.00VirranniemiAlakangas
Su 28.7.MSSLoimaan Palloilijat-Jokioisten Koetus 15.00
Su 28.7.MSSPuna-Mustat, Helsinki-Ikaalisten Tarmo 15.00MäättäLahtinen
Su 28.7.MSSKinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Jokioisten Koetus juniorit 13.00RonkainenVillikka
Su 28.7.MSSKannuksen Ura-Peräseinäjoen Toive 15.00SaaranenKuisma
Su 28.7.MSSHaapajärven Pesä-Kiilat-Pattijoen Urheilijat, Raahe 17.00Tikanmäki JTikanmäki P
Ke 31.7.MSSTurku-Pesis-Ikaalisten Tarmo 18.00
Ke 31.7.MSSJokioisten Koetus-Hyvinkään Tahko 18.00KärkkäinenKujanpää
Ke 31.7.MSSKiteen Pallo -90-Puijon Pesis, Kuopio 18.00KiPa:n SuperiKiPa:n Superi
Ke 31.7.MSSAlavuden Peli-Veikot-Seinäjoen Maila-Jussit 18.00
Ke 31.7.MSSKannuksen Ura-Alajärven Ankkurit 18.00SaaranenKuisma
Ke 31.7.MSSKivimiehet, Ylivieskan Kuula-Haapajärven Pesä-Kiilat 18.00Tikanmäki JTikanmäki P
Ke 31.7.MSSMuhoksen Pallo-Salamat-Sotkamon Jymy 18.00MateroSavukoski
Ke 31.7.MSSOulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri 18.00VirranniemiRissanen
To 1.8.MSSYlistaron Kilpa-Veljet-Peräseinäjoen Toive 18.00LähdemäkiKitinoja
Pe 2.8.MSSLahden Maila-Veikot-Joensuun Maila 18.00Harju JKäkönen
Pe 2.8.MSSKinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Turku-Pesis 18.00MäättäHarju J
La 3.8.MSSLoimaan Palloilijat-Hyvinkään Tahko 16.00LaurilaEeva
La 3.8.MSSIkaalisten Tarmo-Jokioisten Koetus juniorit 15.00
La 3.8.MSSJokioisten Koetus-Puna-Mustat, Helsinki 16.00
La 3.8.MSSKouvolan Pallonlyöjät-Joensuun Maila 14.00KapanenHarju T
La 3.8.MSSImatran Pallo-Veikot-Jyväskylän Lohi 13.00IkäläPuumalainen
La 3.8.MSSPuijon Pesis, Kuopio-Juvan Nuorisopesis 16.00HapponenKorolainen
La 3.8.MSSKannuksen Ura-Vimpelin Veto 15.00HeininevaTikanmäki P
La 3.8.MSSAlajärven Ankkurit-Veteli Pesis 14.00LankioNikalo
La 3.8.MSSPattijoen Urheilijat, Raahe-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi 16.00KorpelaSavukoski
La 3.8.MSSSuomussalmen Rasti-Kempeleen Kiri 14.00
Su 4.8.MSSKinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Puna-Mustat, Helsinki 15.00KapanenNykänen
Su 4.8.MSSMuhoksen Pallo-Salamat-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi 17.00HanhelaSavukoski
Su 4.8.MSSOulun Lippo Juniorit-Suomussalmen Rasti 13.00VirranniemiRissanen
Ti 6.8.MSSKempeleen Kiri-Pattijoen Urheilijat, Raahe 18.00HanhelaJylhä
Ke 7.8.MSSPuna-Mustat, Helsinki-Loimaan Palloilijat 18.00KapanenHämäläinen L
Ke 7.8.MSSKiteen Pallo -90-Joensuun Maila 18.00KiPa:n SuperiKiPa:n Superi
Ke 7.8.MSSJuvan Nuorisopesis-Imatran Pallo-Veikot 18.00HämäläinenKorolainen
Ke 7.8.MSSKouvolan Pallonlyöjät-Lahden Maila-Veikot 18.00HeikkiläHeijari
Ke 7.8.MSSPuijon Pesis, Kuopio-Jyväskylän Lohi 18.00
Ke 7.8.MSSYlistaron Kilpa-Veljet-Alajärven Ankkurit 18.00VieriPerkiö
Ke 7.8.MSSPeräseinäjoen Toive-Alavuden Peli-Veikot 18.00LähdemäkiNikali
Ke 7.8.MSSMuhoksen Pallo-Salamat-Haapajärven Pesä-Kiilat 18.00KarlingSavukoski
To 8.8.MSSJokioisten Koetus juniorit-Jokioisten Koetus 18.00JääskeläinenKorpela
To 8.8.MSSSeinäjoen Maila-Jussit-Kannuksen Ura 18.00KerolaHämeenniemi
To 8.8.MSSSotkamon Jymy-Oulun Lippo Juniorit 18.00
La 10.8.MSSHyvinkään Tahko-Jokioisten Koetus 13.00JärvinenHarju J
La 10.8.MSSAlavuden Peli-Veikot-Veteli Pesis 14.00LankioVieri
La 10.8.MSSVimpelin Veto-Seinäjoen Maila-Jussit 16.00LatomäkiHämeenniemi
La 10.8.MSSKempeleen Kiri-Sotkamon Jymy 17.00KarlingSavukoski
La 10.8.MSSNapapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kivimiehet, Ylivieskan Kuula 15.00HanhelaSavukoski
Su 11.8.MSSPeräseinäjoen Toive-Kannuksen Ura 15.00LatomäkiVieri
Su 11.8.MSSSuomussalmen Rasti-Kivimiehet, Ylivieskan Kuula 14.00NimetäänMoilanen
Su 11.8.MSSNapapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Pattijoen Urheilijat, Raahe 15.00HanhelaSavukoski
Su 11.8.MSSSotkamon Jymy-Muhoksen Pallo-Salamat 13.00LaurilaLaakso
Ti 13.8.MSSHyvinkään Tahko-Puna-Mustat, Helsinki 17.30Karjalainen KHarju T
Ti 13.8.MSSJokioisten Koetus-Turku-Pesis 17.30
Ti 13.8.MSSLoimaan Palloilijat-Jokioisten Koetus juniorit 17.30
Ti 13.8.MSSKempeleen Kiri-Kivimiehet, Ylivieskan Kuula 17.30UkkonenJylhä
Ti 13.8.MSSHaapajärven Pesä-Kiilat-Muhoksen Pallo-Salamat 17.30Tikanmäki JTikanmäki P
Ti 13.8.MSSSuomussalmen Rasti-Sotkamon Jymy 17.30
Ke 14.8.MSSKiteen Pallo -90-Juvan Nuorisopesis 17.30KiPa:n SuperiKipa:n Superi
Ke 14.8.MSSJyväskylän Lohi-Puijon Pesis, Kuopio 17.30
Ke 14.8.MSSImatran Pallo-Veikot-Joensuun Maila 17.30Vaittinen JVaittinen P
Ke 14.8.MSSLahden Maila-Veikot-Kouvolan Pallonlyöjät 17.30Ritola SHarju T
Ke 14.8.MSSAlajärven Ankkurit-Vimpelin Veto 17.30PaskiHämeenniemi
Ke 14.8.MSSKannuksen Ura-Alavuden Peli-Veikot 17.30SaaranenTikanmäki P
Ke 14.8.MSSPeräseinäjoen Toive-Seinäjoen Maila-Jussit 17.30KerolaPerkiö
Ke 14.8.MSSSotkamon Jymy-Kempeleen Kiri 17.30
Ke 14.8.MSSVeteli Pesis-Ylistaron Kilpa-Veljet 17.30JussilaKuisma

Tuomariohjelmat, poikien Superpesis

PvmSarjaOttelu KloPelituomariSyöttötuomari
To 27.6.PSUSotkamon Jymy-Kempeleen Kiri 18.00KorpelaVälikangas
Pe 28.6.PSUVimpelin Veto-Alajärven Ankkurit 18.00VieriJussila
Ma 1.7.PSUHyvinkään Tahko-Vimpelin Veto 18.00Karjalainen JKotiniemi
Ma 1.7.PSUSeinäjoen JymyJussit-Alajärven Ankkurit 18.00YlinenMarttala
Ma 1.7.PSUKouvolan Pallonlyöjät-Kankaanpään Maila 18.00VillikkaToimela
Ma 1.7.PSUPuijon Pesis, Kuopio-Kiteen Pallo -90 18.00HapponenMäättä
Ma 1.7.PSUOulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri 18.00KarlingJylhä
Ma 8.7.PSUHyvinkään Tahko-Kouvolan Pallonlyöjät 18.00MäättäHarju T
Ma 8.7.PSUKankaanpään Maila-Seinäjoen JymyJussit 18.00LehtinenVeteläinen
Ma 8.7.PSUSotkamon Jymy-Puijon Pesis, Kuopio 18.00
Ma 15.7.PSUAlajärven Ankkurit-Kankaanpään Maila 18.00KärkkäinenJussila
Ma 15.7.PSUSeinäjoen JymyJussit-Hyvinkään Tahko 18.00Latvala ARäty
Ma 15.7.PSUKiteen Pallo -90-Sotkamon Jymy 18.00Liukku JMatikainen
Ma 15.7.PSUPuijon Pesis, Kuopio-Oulun Lippo Juniorit 18.00
Ma 22.7.PSUKiteen Pallo -90-Oulun Lippo Juniorit 18.00Liukku JHolopainen
Ma 22.7.PSUKouvolan Pallonlyöjät-Vimpelin Veto 18.00HeikkiläHeijari
To 25.7.PSUKempeleen Kiri-Sotkamon Jymy 18.00HanhelaSavukoski