Valitse sivu

Maakuntasarjat

Miesten maakuntasarjan joukkueet 2020

Otteluohjelmat ja tulospalvelu: www.pesistulospalvelu.fi

 

Etelälohko

Cobra Team, Hyvinkää
Espoon Pesis
Haminan Palloilijat
Kinnarin Pesis 2006 1, Järvenpää
Kinnarin Pesis 2006 2, Järvenpää
Kouvolan Pallonlyöjät
Lahden Mailaveikot
Lammin Luja, Hämeenlinna
Latokasken Tiikerit, Espoo
Puna-Mustat Red, Helsinki
Riihimäen Pallonlyöjät
Summan Ponnistus
Vihdin Pallo
Vima-2014 (Villen Maila), Kouvola
Vantaanjoen Juoksu, Vantaa

Itälohko

Ilomantsin Urheilijat
Juvan Nuorisopesis
Kesälahden Urheilijat, Kitee
Kiteen Pallo -90
NeNu-Pesis, Lapinlahti
Puijon Pesis, Kuopio
Punkaharjun Urheilijat, Savonlinna
Puurtilan Kisa-Pojat , Varkaus
Siilinjärven Pesis
Viinijärven Urheilijat

Lounaislohko

Eurajoen Veikot
Humppilan Veikot
Jokioisten Koetus Juniorit
Laitilan Jyske
Loimaan Palloilijat Juniorit
Manse PP, Tampere
Mynämäen Vesa
Pesäsudet 1, Säkylä
Pesäsudet 2, Säkylä
Ruoveden Pirkat
Turku-Pesis
Ulvilan Pesä-Veikot
Ylöjärven Pallo

Luoteislohko

Haapajärven Pesä-Kiilat
Kannuksen Ura
Kokkolan Kiri
Kärsämäen Kataja
Nivala Pesis
Oulaisten Huima
Perhon Kiri
Pyhäjärven Pohti
Reisjärven Pilke

Länsilohko

Alajärven Ankkurit
Alavuden Peli-Veikot
Kauhajoen Karhu
Kylävuoren Kaiku
Laihian Luja-Pesis
Nurmon Jymy
Peräseinäjoen Toive
Seinäjoen Maila-Jussit 1
Seinäjoen Maila-Jussit 2
Vaasan Maila Juniorit
Vähänkyrön Viesti

Pohjoislohko

Kempeleen Kiri
Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi
Tyrnävän Tempaus

Naisten maakuntasarjan joukkueet 2020

 

Etelälohko

Espoon Pesis
Haminan Palloilijat
Hyvinkään Tahko 1
Hyvinkään Tahko 2
Janakkalan Jana
Keravan Pesis-Juniorit
Kuusankosken Puhti
Lahden Mailaveikot
Puna-Mustat, Helsinki
Päiväkummun Pesis, Vantaa
Roihu, Helsinki

Itälohko

Joensuun Maila
Joroisten Urheilijat
Jyväskylän Valo
Kiteen Pallo -90
Puijon Pesis, Kuopio
Puurtilan Kisa-Pojat, Varkaus
Siilinjärven Pesis
Viinijärven Urheilijat

Lounaislohko

Fera 1, Rauma
Fera 2, Rauma
Köyliön Lallit
Laitilan Jyske
Loimaan Palloilijat Juniorit
Mailajuniorit, Kankaanpää
Manse PP, Tampere
Pesäkarhut, Pori
Pomarkun Pyry
Pöytyän Urheilijat
Ruskon Pallo -67
Ulvilan Pesä-Veikot

Luoteislohko

Haapajärven Pesä-Kiilat
Kannuksen Ura
Kinnulan Kimmot
Nivala Pesis
Oulaisten Huima
Toholammin Urheilijat
Veteli Pesis
Ylivieskan Kuula

Länsilohko

Alajärven Ankkurit
Alavuden Peli-Veikot
Ilmajoen Kisailijat
Jalasjärven Jalas
Kauhajoen Karhu
Lapuan Virkiä
Mailattaret, Vaasa
Nurmon Jymy, Seinäjoki
Peräseinäjoen Toive
Seinäjoen Maila-Jussit
Vimpelin Veto
Vähänkyrön Viesti
Ylihärmän Pesis-Junkkarit

Pohjoislohko

Iin Urheilijat
Kempeleen Kiri
Oulun Lippo Juniorit
Oulunsalon Vasama
Simon Kiri
Sotkamon Jymy
Tyrnävän Tempaus

Itä-Länsi

Pesäpallokauden päätösristeily