Valitse sivu

Naisten suomensarja

Naisten suomensarja 2021

ETELÄLOHKO 2021

Espoon Pesis (Espoo)
Hyvinkään Tahko (Tahko)
Lahden Mailaveikot (LMV)
Loimaan Palloilijat Junioripesis (LP Jun.)
Mynämäen Vesa (MyVe)
Päiväkummun Pesis, Vantaa (PäPe)
Roihu, Helsinki (Roihu)
Turku-Pesis (TuPe)

ITÄLOHKO 2021

Haminan Palloilijat (HP)
Joensuun Maila (JoMa)
Joroisten Urheilijat (JoU)
Kirittäret, Jyväskylä (Kirittäret)
Kuusankosken Puhti (Puhti)
Pesä Ysit, Lappeenranta (Pesä Ysit)
Siilinjärven Pesis (SiiPe)
Viinijärven Urheilijat (ViU)

LOUNAISLOHKO 2021

Fera, Rauma (Fera)
Ikaalisten Tarmo (Tarmo)
Kokemäen Kova-Väki (KK-V)
Laitilan Jyske (LaJy)
Mailajuniorit, Kankaanpää (MaJu)
Manse PP, Tampere (Manse)
Ruoveden Pirkat (RuoPi)
Pesäkarhut 1, Pori (Pesäkarhut 1)
Pesäkarhut 2, Pori (Pesäkarhut 2)

LÄNSILOHKO 2021

Alajärven Ankkurit (AA)
Kannuksen Ura (Ura)
Kinnulan Kimmot (KiKi)
Mailattaret, Vaasa (Mailattaret)
Nurmon Jymy (NuJy)
Seinäjoen Maila-Jussit (SMJ)
Toholammin Urheilijat (TU)
Ylihärmän Pesis-Junkkarit (YPJ)
Ylistaron Kilpa-Veljet (YKV)

POHJOISLOHKO 2021

Haapajärven Pesä-Kiilat (HP-K)
Kajaanin Pallokerho (KPK)
Kempeleen Kiri (KeKi)
Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi (NaPa)
Oulaisten Huima (OuHu)
Oulun Lippo Juniorit (Lippo Jun.)
Oulunsalon Vasama (OsVa)
Simon Kiri (SiKi)
Tyrnävän Tempaus (TyTe)
Ylivieskan Kuula (YK)

Etelälohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ti 1.6.Espoon Pesis-Roihu, Helsinki18.00
Ti 8.6.Turku-Pesis-Loimaan Palloilijat18.00
To 10.6.Roihu, Helsinki-Päiväkummun Pesis, Vantaa18.00
To 10.6.Mynämäen Vesa-Hyvinkään Tahko18.00
La 12.6.Lahden Mailaveikot-Roihu, Helsinki17.00
La 12.6.Loimaan Palloilijat-Espoon Pesis14.00
Su 13.6.Päiväkummun Pesis, Vantaa-Turku-Pesis13.00
Ke 16.6.Hyvinkään Tahko-Lahden Mailaveikot18.00
Ke 16.6.Mynämäen Vesa-Loimaan Palloilijat18.00
Ke 16.6.Espoon PesisPäiväkummun Pesis, Vantaa18.00
La 19.6.Hyvinkään Tahko-Roihu, Helsinki13.00
La 19.6.Espoon Pesis-Lahden Mailaveikot15.00
Su 20.6.Päiväkummun Pesis, Vantaa-Loimaan Palloilijat13.00
Ti 22.6.Turku-Pesis-Mynämäen Vesa18.00
Ke 23.6.Päiväkummun Pesis, Vantaa-Hyvinkään Tahko18.00
Ke 23.6.Loimaan Palloilijat-Lahden Mailaveikot18.00
Ti 29.6.Mynämäen Vesa-Roihu, Helsinki18.00
Ke 30.6.Lahden Mailaveikot-Hyvinkään Tahko18.00
Ke 30.6.Loimaan Palloilijat-Turku-Pesis18.00
La 3.7.Roihu, Helsinki-Mynämäen Vesa14.00
La 3.7.Loimaan Palloilijat-Hyvinkään Tahko14.00
Su 4.7.Päiväkummun Pesis, Vantaa-Lahden Mailaveikot13.00
Ma 5.7.Hyvinkään Tahko-Loimaan Palloilijat18.00Martin kenttä
Ti 6.7.Espoon Pesis-Mynämäen Vesa18.00
Ke 7.7.Espoon Pesis-Turku-Pesis18.00
To 8.7.Lahden Mailaveikot-Päiväkummun Pesis, Vantaa18.00
La 10.7.Mynämäen Vesa-Päiväkummun Pesis, Vantaa17.00
Su 11.7.Loimaan Palloilijat-Roihu, Helsinki15.00
Ti 13.7.Hyvinkään Tahko-Mynämäen Vesa18.00
Ke 14.7.Turku-Pesis-Päiväkummun Pesis, Vantaa18.00
La 17.7.Roihu, Helsinki-Turku-Pesis13.00
La 17.7.Mynämäen Vesa-Lahden Mailaveikot14.00
Su 18.7.Päiväkummun Pesis, Vantaa-Espoon Pesis13.00
Su 18.7.Lahden Mailaveikot-Mynämäen Vesa15.00
To 22.7.Turku-Pesis-Espoon Pesis18.30
To 22.7.Loimaan Palloilijat-Mynämäen Vesa18.00
Ma 26.7.Päiväkummun Pesis, Vantaa-Mynämäen Vesa18.00
Ti 27.7.Turku-Pesis-Roihu, Helsinki18.00
Ke 28.7.Mynämäen Vesa-Espoon Pesis18.00
Ke 28.7.Roihu, Helsinki-Lahden Mailaveikot18.00
Pe 30.7.Hyvinkään Tahko-Päiväkummun Pesis, Vantaa18.00
La 31.7.Lahden Mailaveikot-Loimaan Palloilijat15.00
Ti 3.8.Espoon Pesis-Loimaan Palloilijat18.00
Ke 4.8.Päiväkummun Pesis, Vantaa-Roihu, Helsinki18.00
To 5.8.Hyvinkään Tahko-Turku-Pesis18.00Peruutettu
Ti 10.8.Roihu, Helsinki-Hyvinkään Tahko18.00
Ti 10.8.Lahden Mailaveikot-Espoon Pesis18.00
Ti 10.8.Loimaan Palloilijat-Päiväkummun Pesis, Vantaa18.00
Ke 11.8.Mynämäen Vesa-Turku-Pesis18.00
To 12.8.Roihu, Helsinki-Loimaan Palloilijat18.00
La 14.8.Turku-Pesis-Lahden Mailaveikot14.00
La 14.8.Hyvinkään Tahko-Espoon Pesis17.30Martin kenttä
Su 15.8.Lahden Mailaveikot-Turku-Pesis15.00
Ma 16.8.Espoon Pesis-Hyvinkään Tahko17.30
Ti 17.8.Roihu, Helsinki-Espoon Pesis17.30
Ke 18.8.Turku-Pesis-Hyvinkään Tahko17.30

Itälohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ke 2.6.Siilinjärven Pesis-Viinijärven Urheilijat18.00
Pe 4.6.Haminan Palloilijat-Joroisten Urheilijat18.00
Pe 4.6.Viinijärven Urheilijat-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ke 9.6.Haminan Palloilijat-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00
To 10.6.Siilinjärven Pesis-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00
La 12.6.Viinijärven Urheilijat-Kuusankosken Puhti15.00
La 12.6.Siilinjärven Pesis-Joroisten Urheilijat11.00
Su 13.6.Joensuun Maila-Kuusankosken Puhti13.00
Su 13.6.Kirittäret, Jyväskylä-Pesä Ysit, Lappeenranta13.00
Ma 14.6.Joroisten Urheilijat-Haminan Palloilijat18.00
Ke 16.6.Kuusankosken Puhti-Haminan Palloilijat18.00
La 19.6.Joroisten Urheilijat-Siilinjärven Pesis15.00
Su 20.6.Kirittäret, Jyväskylä-Kuusankosken Puhti13.00
Su 20.6.Viinijärven Urheilijat-Pesä Ysit, Lappeenranta17.00
Ti 22.6.Pesä Ysit, Lappeenranta-Kuusankosken Puhti18.00
Ke 23.6.Joroisten Urheilijat-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ke 30.6.Viinijärven Urheilijat-Joensuun Maila18.00
Pe 2.7.Haminan Palloilijat-Siilinjärven Pesis18.00Ruissalo
La 3.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Kirittäret, Jyväskylä13.00
La 3.7.Kuusankosken Puhti-Siilinjärven Pesis13.00
Su 4.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Joensuun Maila12.00
Ke 7.7.Joensuun Maila-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00
To 8.7.Kirittäret, Jyväskylä-Joroisten Urheilijat18.00
La 10.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Viinijärven Urheilijat13.00
La 10.7.Joroisten Urheilijat-Kuusankosken Puhti15.00
La 10.7.Joensuun Maila-Siilinjärven Pesis12.00
Su 11.7.Kirittäret, Jyväskylä-Joensuun Maila13.00
Ti 13.7.Joensuun Maila-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ke 14.7.Joroisten Urheilijat-Viinijärven Urheilijat18.00
Ke 14.7.Haminan Palloilijat-Kuusankosken Puhti18.00
Ke 14.7.Siilinjärven Pesis-Joensuun Maila18.00
La 17.7.Haminan Palloilijat-Kirittäret, Jyväskylä13.00
La 17.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Siilinjärven Pesis13.00
La 17.7.Kuusankosken Puhti-Joensuun Maila15.00
Su 18.7.Kuusankosken Puhti-Kirittäret, Jyväskylä13.00
Su 18.7.Joroisten Urheilijat-Pesä Ysit, Lappeenranta13.00
La 24.7.Pesä Ysit, Lappeenranta-Joroisten UrheilijatPeruutettu
La 24.7.Viinijärven Urheilijat-Siilinjärven Pesis17.00
Ke 28.7.Kirittäret, Jyväskylä-Siilinjärven Pesis18.00
Ke 28.7.Joroisten Urheilijat-Joensuun Maila18.00
To 29.7.Kirittäret, Jyväskylä-Haminan Palloilijat18.00
To 29.7.Kuusankosken Puhti-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00
La 31.7.Haminan Palloilijat-Joensuun Maila14.00
La 31.7.Viinijärven Urheilijat-Joroisten Urheilijat15.00
La 31.7.Siilinjärven Pesis-Kuusankosken Puhti15.00
Su 1.8.Joensuun Maila-Joroisten Urheilijat13.00
Ti 3.8.Viinijärven Urheilijat-Haminan Palloilijat18.00
Ke 4.8.Siilinjärven Pesis-Haminan Palloilijat17.30
To 5.8.Kirittäret, Jyväskylä-Viinijärven Urheilijat18.00
Ti 10.8.Joensuun Maila-Viinijärven Urheilijat18.00
Ti 10.8.Siilinjärven Pesis-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ti 10.8.Kuusankosken Puhti-Joroisten Urheilijat18.00
Ti 10.8.Pesä Ysit, Lappeenranta-Haminan Palloilijat18.00
La 14.8.Kuusankosken Puhti-Viinijärven Urheilijat13.00
Su 15.8.Haminan Palloilijat-Viinijärven Urheilijat13.00
Ke 18.8.Joensuun Maila-Haminan Palloilijat12.30

Lounaislohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ke 2.6.Ikaalisten Tarmo-Kokemäen Kova-Väki18.00
To 3.6.Fera, Rauma-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Su 6.6.Ikaalisten Tarmo-Mailajuniorit, Kankaanpää15.00
Ma 7.6.Pesäkarhut 2, Pori-Kokemäen Kova-Väki18.00
Ti 8.6.Pesäkarhut 1, Pori-Fera, Rauma18.00
Ti 8.6.Ruoveden Pirkat-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ke 9.6.Laitilan Jyske-Kokemäen Kova-Väki18.00
Ke 9.6.Manse PP, Tampere-Ikaalisten Tarmo18.00
To 10.6.Pesäkarhut 2, Pori-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
La 12.6.Kokemäen Kova-Väki-Manse PP, Tampere14.00
La 12.6.Pesäkarhut 2, Pori-Laitilan Jyske14.00
La 12.6.Fera, Rauma-Ikaalisten Tarmo17.00
Ti 15.6.Laitilan Jyske-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ti 15.6.Ikaalisten Tarmo-Manse PP, Tampere18.00
Ke 16.6.Fera, Rauma-Ruoveden Pirkat18.00
To 17.6.Mailajuniorit, Kankaanpää-Manse PP, Tampere18.00
La 19.6.Laitilan Jyske-Fera, Rauma12.00
La 19.6.Manse PP, Tampere-Mailajuniorit, Kankaanpää12.00
La 19.6.Pesäkarhut 2, Pori-Ikaalisten Tarmo13.00
Ti 22.6.Pesäkarhut 1, Pori-Laitilan Jyske18.00
Ti 22.6.Mailajuniorit, Kankaanpää-Fera, Rauma18.00
Ke 23.6.Ruoveden Pirkat-Kokemäen Kova-Väki18.00
Ke 23.6.Pesäkarhut 1, Pori-Pesäkarhut 2, Pori18.00
Ti 29.6.Fera, Rauma-Kokemäen Kova-Väki18.00
Ti 29.6.Laitilan Jyske-Pesäkarhut 1, Pori18.00
To 1.7.Ikaalisten Tarmo-Ruoveden Pirkat18.00
La 3.7.Manse PP, Tampere-Fera, Rauma12.00
La 3.7.Kokemäen Kova-Väki-Ruoveden Pirkat14.00
Ti 6.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Pesäkarhut 2, Pori18.00
Ke 7.7.Pesäkarhut 1, Pori-Ikaalisten Tarmo18.00
Pe 9.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Kokemäen Kova-Väki18.00
La 10.7.Manse PP, Tampere-Ruoveden Pirkat12.00
La 10.7.Ikaalisten Tarmo-Pesäkarhut 2, Pori15.00
La 10.7.Fera, Rauma-Laitilan Jyske17.00
Su 11.7.Manse PP, Tampere-Pesäkarhut 2, Pori12.00
Su 11.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Ikaalisten Tarmo15.00
Ma 12.7.Pesäkarhut 1, Pori-Kokemäen Kova-Väki18.00
Ke 14.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Pesäkarhut 1, Pori18.00
Ke 14.7.Kokemäen Kova-Väki-Pesäkarhut 2, Pori18.00
La 17.7.Laitilan Jyske-Pesäkarhut 2, Pori16.00
Su 18.7.Manse PP, Tampere-Kokemäen Kova-Väki12.00
Su 18.7.Ruoveden Pirkat-Ikaalisten Tarmo16.00
To 22.7.Pesäkarhut 2, Pori-Ruoveden Pirkat18.00
La 24.7.Ruoveden Pirkat-Pesäkarhut 2, Pori16.00
Ma 26.7.Kokemäen Kova-Väki-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ti 27.7.Pesäkarhut 1, Pori-Manse PP, Tampere18.00
Ti 27.7.Ikaalisten Tarmo-Fera, Rauma18.00
Ke 28.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Laitilan Jyske18.00
Ke 28.7.Manse PP, Tampere-Pesäkarhut 1, Pori18.00
To 29.7.Ruoveden Pirkat-Fera, Rauma18.00
La 31.7.Kokemäen Kova-Väki-Ikaalisten Tarmo12.00
La 31.7.Fera, Rauma-Pesäkarhut 1, Pori13.00
La 31.7.Ruoveden Pirkat-Laitilan Jyske16.00
Su 1.8.Manse PP, Tampere-Laitilan Jyske12.00
Ti 3.8.Mailajuniorit, Kankaanpää-Ruoveden Pirkat18.00
Ti 3.8.Kokemäen Kova-Väki-Pesäkarhut 1, Pori18.00
To 5.8.Laitilan Jyske-Ikaalisten Tarmo18.00
To 5.8.Fera, Rauma-Manse PP, Tampere18.00
Su 8.8.Ruoveden Pirkat-Manse PP, Tampere16.00
Ma 9.8.Ikaalisten Tarmo-Pesäkarhut 1, Pori18.00
Ke 11.8.Ruoveden Pirkat-Pesäkarhut 1, Pori18.00
Ke 11.8.Kokemäen Kova-Väki-Laitilan Jyske18.00
Pe 13.8.Ikaalisten Tarmo-Laitilan Jyske18.00
Pe 13.8.Pesäkarhut 2, Pori-Fera, Rauma18.00
La 14.8.Fera, Rauma-Pesäkarhut 2, Pori13.00
La 14.8.Pesäkarhut 1, Pori-Ruoveden Pirkat15.00
Su 15.8.Laitilan Jyske-Ruoveden Pirkat16.00
Ti 17.8.Pesäkarhut 2, Pori-Manse PP, Tampere17.30
Ti 17.8.Kokemäen Kova-Väki-Fera, Rauma17.30
Ke 18.8.Laitilan Jyske-Manse PP, Tampere17.30
Ke 18.8.Pesäkarhut 2, Pori-Pesäkarhut 1, Pori17.30
Su 29.8.Pesäkarhut 1, Pori-Mailajuniorit, Kankaanpää16.00

Länsilohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Su 16.5.Kinnulan Kimmot-Ylistaron Kilpa-Veljet14.00
Su 16.5.Nurmon Jymy-Alajärven Ankkurit17.00
La 22.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Ylihärmän Pesis-Junkkarit13.00
La 22.5.Ylistaron Kilpa-Veljet-Kinnulan Kimmot15.00
Su 23.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Kinnulan Kimmot14.00
Pe 28.5.Nurmon Jymy-Mailattaret, Vaasa18.00
La 29.5.Ylistaron Kilpa-Veljet-Ylihärmän Pesis-Junkkarit12.00
La 29.5.Kinnulan Kimmot-Seinäjoen Maila-Jussit14.00
Su 30.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Alajärven Ankkurit14.00
Ti 1.6.Alajärven Ankkurit-Kinnulan Kimmot18.00
To 3.6.Nurmon Jymy-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Ti 8.6.Kinnulan Kimmot-Kannuksen Ura18.00
Ke 9.6.Ylistaron Kilpa-Veljet-Mailattaret, Vaasa18.00
Ke 9.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Nurmon Jymy18.00
La 12.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Alajärven Ankkurit13.00
La 12.6.Mailattaret, Vaasa-Ylihärmän Pesis-Junkkarit13.00
Su 13.6.Mailattaret, Vaasa-Kinnulan Kimmot13.00
Su 13.6.Toholammin Urheilijat-Ylistaron Kilpa-Veljet14.00
Ti 15.6.Toholammin Urheilijat-Mailattaret, Vaasa18.00
Ke 16.6.Kannuksen Ura-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
To 17.6.Kinnulan Kimmot-Mailattaret, Vaasa18.00
Pe 18.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Nurmon Jymy18.00
La 19.6.Alajärven Ankkurit-Ylistaron Kilpa-Veljet13.00
Su 20.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Toholammin Urheilijat14.00
Ti 22.6.Alajärven Ankkurit-Nurmon Jymy18.00
Ti 22.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Mailattaret, Vaasa18.00
Ti 22.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Ke 23.6.Kinnulan Kimmot-Toholammin Urheilijat18.00
To 24.6.Alajärven Ankkurit-Kannuksen Ura18.00
TI 29.6.Ylistaron Kilpa-Veljet-Kannuksen Ura18.00
Ke 30.6.Toholammin Urheilijat-Kinnulan Kimmot18.00
Ke 30.6.Kannuksen Ura-Mailattaret, Vaasa18.00
Pe 2.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Toholammin Urheilijat18.00
La 3.7.Mailattaret, Vaasa-Alajärven Ankkurit13.00
La 3.7.Kinnulan Kimmot-Nurmon Jymy13.00
La 3.7.Toholammin Urheilijat-Seinäjoen Maila-Jussit14.00
Su 4.7.Kannuksen Ura-Nurmon Jymy16.00
Ti 6.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Ti 6.7.Alajärven Ankkurit-Toholammin Urheilijat18.00
Ti 6.7.Kinnulan Kimmot-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
To 8.7.Kannuksen Ura-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Pe 9.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Toholammin Urheilijat18.00
La 10.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Seinäjoen Maila-Jussit13.00
La 10.7.Nurmon JymyKinnulan Kimmot17.00
Su 11.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Mailattaret, Vaasa14.00
Ma 12.7.Toholammin Urheilijat-Kannuksen Ura18.00
Ke 14.7.Alajärven Ankkurit-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
To 15.7.Mailattaret, Vaasa-Kannuksen Ura18.00
Pe 16.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Alajärven Ankkurit18.00
Su 18.7.Toholammin Urheilijat-Nurmon Jymy14.00
Ke 21.7.Nurmon Jymy-Toholammin Urheilijat18.00
La 24.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Nurmon Jymy15.00
Su 25.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Kannuksen Ura13.00
Su 25.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Kinnulan Kimmot13.00
Ti 27.7.Toholammin Urheilijat-Alajärven Ankkurit18.00
To 29.7.Kannuksen Ura-Kinnulan Kimmot18.00
To 29.7.Mailattaret, Vaasa-Toholammin Urheilijat18.00
To 29.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
La 31.7.Alajärven Ankkurit-Seinäjoen Maila-Jussit13.00
La 31.7.Mailattaret, Vaasa-Ylistaron Kilpa-Veljet13.00
Su 1.8.Kinnulan Kimmot-Alajärven Ankkurit14.00
Su 1.8.Nurmon Jymy-Ylihärmän Pesis-Junkkarit17.00
Ti 3.8.Seinäjoen Maila-Jussit-Kannuksen Ura18.00Skaala Areena (Nurmo)
To 5.8.Kannuksen Ura-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Ti 10.8.Nurmon Jymy-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ti 10.8.Toholammin Urheilijat-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ti 10.8.Kannuksen Ura-Alajärven Ankkurit18.00
To 12.8.Kannuksen Ura-Toholammin Urheilijat18.00
Pe 13.8.Alajärven Ankkurit-Mailattaret, Vaasa18.00
Su 15.8.Mailattaret, Vaasa-Nurmon Jymy13.00
Ma 16.8.Mailattaret, Vaasa-Seinäjoen Maila-Jussit17.30
Ti 17.8.Nurmon Jymy-Kannuksen Ura17.30

Pohjoislohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 15.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kajaanin Pallokerho13.00
La 15.5.Oulaisten Huima-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi13.00
Su 16.5.Kempeleen Kiri-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi12.00
Ke 19.5.Oulunsalon Vasama-Kempeleen Kiri18.00
Pe 21.5.Kajaanin Pallokerho-Oulun Lippo Juniorit18.00
La 22.5.Kempeleen Kiri-Haapajärven Pesä-Kiilat13.00
La 22.5.Kajaanin Pallokerho-Oulaisten Huima13.00
La 22.5.Tyrnävän Tempaus-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi14.00
La 22.5.Ylivieskan Kuula-Simon Kiri15.00
Ti 25.5.Simon Kiri-Tyrnävän Tempaus18.00
La 29.5.Kempeleen Kiri-Oulaisten Huima12.00
La 29.5.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kajaanin Pallokerho15.00
La 29.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Ylivieskan Kuula15.00
Su 30.5.Oulunsalon Vasama-Simon Kiri14.00
Ke 2.6.Oulaisten Huima-Oulunsalon Vasama18.00
Ke 2.6.Tyrnävän Tempaus-Oulun Lippo Juniorit18.00
To 3.6.Ylivieskan Kuula-Kempeleen Kiri18.00
Ti 8.6.Tyrnävän Tempaus-Kempeleen Kiri18.00
Ke 9.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulaisten Huima18.00
Ke 9.6.Ylivieskan Kuula-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 9.6.Simon Kiri-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi18.00
Pe 11.6.Kajaanin Pallokerho-Tyrnävän Tempaus18.00
La 12.6.Simon Kiri-Haapajärven Pesä-Kiilat13.00
La 12.6.Oulaisten Huima-Oulun Lippo Juniorit13.00
La 12.6.Kempeleen Kiri-Oulunsalon Vasama17.00
Su 13.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Haapajärven Pesä-Kiilat13.00
Su 13.6.Kajaanin Pallokerho-Ylivieskan Kuula13.00
Ti 15.6.Oulaisten Huima-Tyrnävän Tempaus18.00
Ke 16.6.Oulunsalon Vasama-Kajaanin Pallokerho18.00
Ke 16.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kempeleen Kiri18.00
To 17.6.Oulun Lippo Juniorit-Tyrnävän Tempaus18.00
La 19.6.Kempeleen Kiri-Ylivieskan Kuula12.00
La 19.6.Oulun Lippo Juniorit-Oulaisten Huima12.00
La 19.6.Kajaanin Pallokerho-Simon Kiri13.00
La 19.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulunsalon Vasama15.00
Su 20.6.Ylivieskan Kuula-Oulaisten Huima15.00
Ti 22.6.Kajaanin Pallokerho-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ti 22.6.Kempeleen Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ti 22.6.Tyrnävän Tempaus-Simon Kiri18.00
Ti 29.6.Kajaanin Pallokerho-Kempeleen Kiri18.00
Ke 30.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Simon Kiri18.00
Ke 30.6.Oulaisten Huima-Ylivieskan Kuula18.00
Ke 30.6.Oulunsalon Vasama-Oulun Lippo Juniorit18.00
Pe 2.7.Tyrnävän Tempaus-Oulaisten Huima18.00
La 3.7.Oulun Lippo Juniorit-Simon Kiri12.00
La 3.7.Ylivieskan Kuula-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi15.00
La 3.7.Kempeleen Kiri-Kajaanin Pallokerho17.00
Su 4.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi14.00
Ke 7.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Oulunsalon Vasama18.00
Ke 7.7.Oulun Lippo Juniorit-Ylivieskan Kuula18.00
To 8.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kempeleen Kiri18.00
Pe 9.7.Simon Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
La 10.7.Simon Kiri-Ylivieskan Kuula12.00
Su 11.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Ylivieskan Kuula13.00
Su 11.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulun Lippo Juniorit14.00
Ti 13.7.Simon Kiri-Oulunsalon Vasama18.00
Ke 14.7.Oulunsalon Vasama-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ke 14.7.Tyrnävän Tempaus-Ylivieskan Kuula18.00
To 15.7.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri18.00
La 17.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Tyrnävän Tempaus13.00
La 17.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Simon Kiri15.00
La 17.7.Ylivieskan Kuula-Oulunsalon Vasama15.00
Su 18.7.Oulun Lippo Juniorit-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi12.00
Su 18.7.Oulaisten Huima-Kajaanin Pallokerho13.00
Su 25.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Oulaisten Huima13.00
Ti 27.7.Kempeleen Kiri-Tyrnävän Tempaus18.00
Ke 28.7.Ylivieskan Kuula-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
To 29.7.Oulunsalon Vasama-Tyrnävän Tempaus18.00
La 31.7.Kajaanin Pallokerho-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi13.00
Su 1.8.Simon Kiri-Oulaisten Huima13.00
Su 1.8.Oulun Lippo Juniorit-Kajaanin Pallokerho13.00
Su 1.8.Oulunsalon Vasama-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi14.00
Ti 3.8.Tyrnävän Tempaus-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ke 4.8.Oulun Lippo Juniorit-Oulunsalon Vasama18.00
Ke 4.8.Oulaisten Huima-Kempeleen Kiri18.00
To 5.8.Tyrnävän Tempaus-Kajaanin Pallokerho18.00
To 5.8.Oulunsalon Vasama-Ylivieskan Kuula18.00
Ke 11.8.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 11.8.Oulaisten Huima-Haapajärven Pesä-KiilatPeruttu
Ke 11.8.Simon Kiri-Kempeleen Kiri18.00
Ke 11.8.Ylivieskan Kuula-Tyrnävän TempausPeruttu
Ke 11.8.Kajaanin Pallokerho-Oulunsalon Vasama18.00
To 12.8.Ylivieskan Kuula-Kajaanin Pallokerho18.00
To 12.8.Kempeleen Kiri-Simon Kiri18.00
La 14.8.Oulunsalon Vasama-Oulaisten Huima12.00
La 14.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Tyrnävän TempausPeruttu
La 14.8.Simon Kiri-Kajaanin Pallokerho12.00
Su 15.8.Oulaisten Huima-Simon Kiri12.00
Su 15.8.Tyrnävän Tempaus-Oulunsalon Vasama15.00
Ke 18.8.Oulun Lippo Juniorit-Haapajärven Pesä-KiilatPeruttu

Lohkojen loppuottelut (2 voittoa)

PvmKotijoukkue Vierasjoukkue Huom!
La 21.8.Lohkon loppuottelu 1Alustava
Su 22.8.Lohkon loppuottelu 2Alustava
Ke 25.8.Lohkon loppuottelu 3Alustava

Karsintasarja Ykköspesikseen

1 = paras lohkovoittaja
2 = toiseksi paras lohkovoittaja
3 = kolmanneksi paras lohkovoittaja
4 = neljänneksi paras lohkovoittaja
5 = viidenneksi paras lohkovoittaja

PvmKotijoukkue Vierasjoukkue Huom!
La 28.8.5-1Alustava*
La 28.8.4-2Alustava*
Su 29.8.2-5Alustava*
Su 29.8.3-4Alustava*
La 4.9.1-2Alustava*
La 4.9.5-3Alustava*
Su 5.9.4-5Alustava*
Su 5.9.3-1Alustava*
La 11.9.2-3Alustava*
La 11.9.1-4Alustava*

*) Mikäli jollekin joukkueelle tulee kaksi pitkää vierasottelua, tälle joukkueelle annetaan mahdollisuus pelata ko. ottelut vierastuplana. Muut ottelut siirretään tarvittaessa pois alta uusiin ajankohtiin.

*) Ottelupäällekkäisyyksien purkamiseen käytetään tarvittaessa arkipäiviä ja sunnuntaita 12.9.

Naisten suomensarjan lohkojako ja sarjajärjestelmä

Avaa pdf-tiedosto viereisestä logosta