Valitse sivu

Miesten suomensarja

Miesten suomensarja 2021

 

ETELÄLOHKO 2021

Eurajoen Veikot (EuVe)
Hyvinkään Tahko (Tahko)
Jokioisten Koetus (JoKo)
Jokioisten Koetus juniorit (JoKo jun.)
Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää (KiPe -06)
Lammin Luja (LaLu)
Manse PP, Tampere (Manse)
Otakoppi, Espoo (Otakoppi)
Puna-Mustat, Helsinki (PuMu)
Pöytyän Urheilijat (PöU)

ITÄLOHKO 2021

Imatran Pallo-Veikot (IPV)
Joensuun Maila (JoMa)
Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit (Kirijunnut)
Jyväskylän Kiri 2020 (KIri2020)
Kouvolan Pallonlyöjät (KPL)
Lahden Mailaveikot (LMV)
Siilinjärven Pesis (SiiPe)
Viinijärven Urheilijat (ViU)

LÄNSILOHKO 2021

Kannuksen Ura (Ura)
Laihian Luja (LaihLu)
Pomarkun Pyry (PomPy)
Seinäjoen Maila-Jussit 1 (SMJ 1)
Seinäjoen Maila-Jussit 2 (SMJ 2)
Veteli Pesis (VePe)
Vimpelin Veto (ViVe)
Ylihärmän Pesis-Junkkarit (YPJ)
Ylistaron Kilpa-Veljet (YKV)

POHJOISLOHKO 2021

Haapajärven Pesä-Kiilat (HP-K)
Kajaanin Pallokerho (KPK)
Kempeleen Kiri (KeKi)
Muhoksen Pallo-Salamat (MuPS)
Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi (NaPa)
Oulun Lippo Juniorit (Lippo Jun.)
Simon Kiri (SiKi)
Sotkamon Jymy (SoJy)
Tyrnävän Tempaus (TyTe)
Ylivieskan Kuula (YK)

Etelälohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Ti 1.6.Otakoppi, Espoo-Jokioisten Koetus juniorit18.00Peruttu
Ke 2.6.Hyvinkään Tahko-Pöytyän Urheilijat18.00
To 3.6.Otakoppi, Espoo-Eurajoen Veikot18.00
To 3.6.Manse PP, Tampere-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00
Ma 7.6.Manse PP, Tampere-Puna-Mustat, Helsinki18.00
Ke 9.6.Lammin Luja-Puna-Mustat, Helsinki18.00Peruttu
Ke 9.6.Jokioisten Koetus-Otakoppi, Espoo18.00
Ke 9.6.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Jokioisten Koetus juniorit18.00
La 12.6.Puna-Mustat, Helsinki-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää15.00
La 12.6.Hyvinkään Tahko-Eurajoen Veikot15.00
Su 13.6.Otakoppi, Espoo-Lammin Luja15.00Peruttu
Su 13.6.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Pöytyän Urheilijat16.00
Su 13.6.Eurajoen Veikot-Jokioisten Koetus17.00
Ti 15.6.Jokioisten Koetus juniorit-Hyvinkään Tahko18.00
To 17.6.Pöytyän Urheilijat-Puna-Mustat, Helsinki18.00
To 17.6.Jokioisten Koetus-Lammin Luja18.00
La 19.6.Hyvinkään Tahko-Puna-Mustat, Helsinki13.00
La 19.6.Lammin Luja-Eurajoen Veikot14.00
La 19.6.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Otakoppi, Espoo16.00
La 19.6.Manse PP, Tampere-Jokioisten Koetus16.00
Su 20.6.Manse PP, Tampere-Jokioisten Koetus juniorit12.00
Ti 22.6.Puna-Mustat, Helsinki-Otakoppi, Espoo18.00
Ke 23.6.Pöytyän Urheilijat-Eurajoen Veikot18.00
Ke 23.6.Lammin Luja-Jokioisten Koetus18.00
Ke 30.6.Hyvinkään Tahko-Otakoppi, Espoo18.00
Ke 30.6.Lammin Luja-Manse PP, Tampere18.00
To 1.7.Jokioisten Koetus juniorit-Pöytyän Urheilijat18.00
La 3.7.Otakoppi, Espoo-Manse PP, Tampere15.00
La 3.7.Puna-Mustat, Helsinki-Jokioisten Koetus juniorit15.00
La 3.7.Jokioisten Koetus-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää16.00
La 3.7.Pöytyän Urheilijat-Lammin Luja16.00
La 3.7.Eurajoen Veikot-Hyvinkään Tahko17.00
Su 4.7.Otakoppi, Espoo-Pöytyän Urheilijat16.00
Ke 7.7.Jokioisten Koetus-Puna-Mustat, Helsinki18.00
To 8.7.Jokioisten Koetus juniorit-Otakoppi, Espoo18.00
La 10.7.Puna-Mustat, Helsinki-Lammin Luja15.00
La 10.7.Pöytyän Urheilijat-Hyvinkään Tahko16.00
La 10.7.Manse PP, Tampere-Otakoppi, Espoo16.00
Su 11.7.Jokioisten Koetus-Jokioisten Koetus juniorit16.00
Su 11.7.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Eurajoen Veikot16.00
Ti 13.7.Puna-Mustat, Helsinki-Pöytyän Urheilijat18.00
Ti 13.7.Jokioisten Koetus juniorit-Lammin Luja18.00
Ke 14.7.Manse PP, Tampere-Eurajoen Veikot18.00
To 15.7.Otakoppi, Espoo-Puna-Mustat, Helsinki18.00
La 17.7.Jokioisten Koetus-Manse PP, Tampere16.00
La 17.7.Pöytyän Urheilijat-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää16.00
Su 18.7.Lammin Luja-Hyvinkään Tahko16.00Peruutettu
Su 18.7.Eurajoen Veikot-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää17.00
Ke 21.7.Eurajoen Veikot-Jokioisten Koetus juniorit18.00
Ke 21.7.Manse PP, Tampere-Hyvinkään Tahko18.00
To 22.7.Manse PP, Tampere-Lammin Luja18.00
Su 25.7.Hyvinkään Tahko-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää13.00
Su 25.7.Puna-Mustat, Helsinki-Eurajoen Veikot15.00
Su 25.7.Jokioisten Koetus juniorit-Jokioisten Koetus15.00
Ke 28.7.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Lammin Luja18.00
Ke 28.7.Puna-Mustat, Helsinki-Manse PP, Tampere18.00
To 29.7.Eurajoen Veikot-Pöytyän Urheilijat18.00
La 31.7.Lammin Luja-Jokioisten Koetus juniorit14.00
La 31.7.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Manse PP, Tampere16.00
La 31.7.Pöytyän Urheilijat-Otakoppi, Espoo16.00
Su 1.8.Jokioisten Koetus-Hyvinkään Tahko16.00
Su 1.8.Eurajoen Veikot-Otakoppi, Espoo13.00
Ti 3.8.Jokioisten Koetus-Pöytyän Urheilijat18.00
Ke 4.8.Hyvinkään Tahko-Manse PP, Tampere18.00
To 5.8.Jokioisten Koetus juniorit-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00
To 5.8.Otakoppi, Espoo-Jokioisten Koetus18.00
Su 8.8.Hyvinkään Tahko-Lammin Luja16.00
Su 8.8.Puna-Mustat, Helsinki-Jokioisten Koetus16.00
Ti 10.8.Pöytyän Urheilijat-Jokioisten Koetus Juniorit18.00
Ke 11.8.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Puna-Mustat, Helsinki18.00
Ke 11.8.Lammin Luja-Otakoppi, Espoo18.00
Ke 11.8.Jokioisten Koetus-Eurajoen Veikot18.00
To 12.8.Pöytyän Urheilijat-Manse PP, Tampere18.00
Pe 13.8.Hyvinkään Tahko-Jokioisten Koetus18.00
La 14.8.Eurajoen Veikot-Manse PP, Tampere16.00
La 14.8.Lammin Luja-Pöytyän Urheilijat17.00Pulleri
Su 15.8.Hyvinkään Tahko-Jokioisten Koetus juniorit13.00
Su 15.8.Eurajoen Veikot-Puna-Mustat, Helsinki15.00
Ti 17.8.Otakoppi, Espoo-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää17.30
Ti 17.8.Puna-Mustat, Helsinki-Hyvinkään Tahko17.30
Ti 17.8.Eurajoen Veikot-Lammin Luja17.30
Ti 17.8.Jokioisten Koetus juniorit-Manse PP, Tampere17.30
Ti 17.8.Pöytyän Urheilijat-Jokioisten Koetus17.30
To 19.8.Otakoppi, Espoo-Hyvinkään Tahko17.30Tuuliniitty
To 19.8.Jokioisten Koetus juniorit-Puna-Mustat, Helsinki17.30
Pe 20.8.Manse PP, Tampere-Pöytyän Urheilijat17.30
La 21.8.Jokioisten Koetus juniorit-Eurajoen Veikot15.00
La 21.8.Lammin Luja-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää16.00Pulleri
Su 22.8.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Jokioisten Koetus16.00
Ti 24.8.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Hyvinkään Tahko17.30

Itälohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
La 29.5.Viinijärven Urheilijat-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit15.00
Su 30.5.Joensuun Maila-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit12.00
Ke 2.6.Imatran Pallo-Veikot-Siilinjärven Pesis18.00
To 3.6.Jyväskylän Kiri 2020-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
Ke 9.6.Lahden Mailaveikot-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit18.00
Ke 9.6.Kouvolan Pallonlyöjät-Imatran Pallo-Veikot18.00
To 10.6.Viinijärven Urheilijat-Siilinjärven Pesis18.00
La 12.6.Imatran Pallo-Veikot-Kouvolan Pallonlyöjät14.00
La 12.6.Lahden Maila-Veikot-Jyväskylän Kiri 202013.00
Su 13.6.Imatran Pallo-Veikot-Jyväskylän Kiri 202013.00
Su 13.6.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Joensuun Maila14.00
La 19.6.Kouvolan Pallonlyöjät-Viinijärven Urheilijat15.00
Su 20.6.Lahden Mailaveikot-Viinijärven Urheilijat14.00
Su 20.6.Joensuun Maila-Imatran Pallo-Veikot18.00
Ti 22.6.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Lahden Mailaveikot18.00
Ti 22.6.Kouvolan Pallonlyöjät-Jyväskylän Kiri 202018.00
Ke 23.6.Viinijärven Urheilijat-Imatran Pallo-Veikot18.00Peruttu
Ti 29.6.Jyväskylän Kiri 2020-Lahden Mailaveikot18.00
Ke 30.6.Joensuun Maila-Siilinjärven Pesis18.00
Pe 2.7.Kouvolan Pallonlyöjät-Siilinjärven Pesis18.00Peruttu
La 3.7.Viinijärven Urheilijat-Lahden Mailaveikot15.00Peruttu
La 3.7.Jyväskylän Kiri 2020-Joensuun Maila17.00
Su 4.7.Imatran Pallo-Veikot-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit14.00
Su 4.7.Siilinjärven Pesis-Lahden Mailaveikot13.00
Ti 6.7.Jyväskylän Kiri 2020-Imatran Pallo-Veikot18.00
Ke 7.7.Lahden Mailaveikot-Kouvolan Pallonlyöjät18.00Peruttu
To 8.7.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Siilinjärven Pesis18.00
Pe 9.7.Siilinjärven Pesis-Joensuun Maila18.00
La 10.7.Viinijärven Urheilijat-Jyväskylän Kiri 202015.00
La 10.7.Joensuun Maila-Kouvolan Pallonlyöjät13.00
Su 11.7.Joensuun Maila-Jyväskylän Kiri 202013.00
Su 11.7.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Imatran Pallo-Veikot14.00Koskenharju
Su 18.7.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Kouvolan Pallonlyöjät14.00
Ma 19.7.Imatran Pallo-Veikot-Viinijärven Urheilijat18.00
Ke 21.7.Lahden Maila-Veikot-Siilinjärven Pesis18.00
La 24.7.Viinijärven Urheilijat-Joensuun Maila13.00
Su 25.7.Lahden Mailaveikot-Imatran Pallo-Veikot14.00
Ti 27.7.Jyväskylän Kiri 2020-Siilinjärven Pesis18.00
Ke 28.7.Viinijärven Urheilijat-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
To 29.7.Siilinjärven Pesis-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
La 31.7.Kouvolan Pallonlyöjät-Joensuun Maila15.00
La 31.7.Jyväskylän Kiri 2020-Viinijärven Urheilijat17.00
La 31.7.Siilinjärven Pesis-Imatran Pallo-Veikot18.00
Su 1.8.Lahden Mailaveikot-Joensuun Maila14.00
Su 1.8.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Viinijärven Urheilijat14.00
Ti 3.8.Jyväskylän Kiri 2020-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit18.00
Pe 6.8.Joensuun Maila-Lahden Mailaveikot18.00
La 7.8.Imatran Pallo-Veikot-Lahden Mailaveikot13.00 Lappeenranta
Su 8.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit14.00
Ke 11.8.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Jyväskylän Kiri 202018.00
Ke 11.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Lahden Mailaveikot18.00
Ke 11.8.Imatran Pallo-Veikot-Joensuun Maila18.00
Pe 13.8.Siilinjärven Pesis-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit18.00Peruttu
La 14.8.Siilinjärven Pesis-Jyväskylän Kiri 202015.00Peruttu
Ti 17.8.Siilinjärven Pesis-Viinijärven Urheilijat17.30
Su 29.8.Joensuun Maila-Viinijärven Urheilijat14.00Viinijärvellä

Länsilohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Ke 19.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
Ma 24.5.Ylistaron Kilpa-Veljet-Vimpelin Veto18.00
La 22.5.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Seinäjoen Maila-Jussit 214.00
Ke 26.5.Vimpelin Veto-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Pe 28.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Pe 28.5.Pomarkun Pyry-Laihian Luja18.00
La 29.5.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Seinäjoen Maila-Jussit 115.00
La 29.5.Pomarkun Pyry-Veteli Pesis15.00Peruttu
Su 30.5.Laihian Luja-Kannuksen Ura14.00Vähässäkyrössä
Ti 1.6.Veteli Pesis-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
To 3.6.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Laihian Luja18.00
To 3.6.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Pomarkun Pyry18.00
To 3.6.Ylistaron Kilpa-Veljet-Kannuksen Ura18.00
Ti 8.6.Laihian Luja-Vimpelin Veto18.00Vähässäkyrössä
Ke 9.6.Pomarkun Pyry-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
Ke 9.6.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Veteli Pesis18.00
Pe 11.6.Ylistaron Kilpa-Veljet-Laihian Luja18.00
La 12.6.Kannuksen Ura-Ylihärmän Pesis-Junkkarit15.00
La 12.6.Vimpelin Veto-Pomarkun Pyry16.00
Ti 15.6.Pomarkun Pyry-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ti 15.6.Kannuksen Ura-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
To 17.6.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Vimpelin Veto18.00
To 17.6.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Laihian Luja18.00
La 19.6.Veteli Pesis-Seinäjoen Maila-Jussit 115.00
Su 20.6.Laihian Luja-Ylihärmän Pesis-Junkkarit14.00Vähässäkyrössä
Ti 22.6.Kannuksen Ura-Vimpelin Veto18.00
Ti 29.6.Laihian Luja-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00Vähässäkyrössä
Ti 29.6.Kannuksen Ura-Veteli Pesis18.00
Ke 30.6.Ylistaron Kilpa-Veljet-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
Pe 2.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Pomarkun Pyry18.00
Su 4.7.Vimpelin Veto-Veteli Pesis16.00
Su 4.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Kannuksen Ura17.00
Ke 7.7.Vimpelin Veto-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Ke 7.7.Veteli Pesis-Laihian Luja18.00
To 8.7.Pomarkun Pyry-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
La 10.7.Pomarkun Pyry-Vimpelin Veto15.00
La 10.7.Laihian Luja-Veteli Pesis15.00Vähäkyrö
Su 11.7.Veteli Pesis-Seinäjoen Maila-Jussit 213.00
Ti 13.7.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Ke 14.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
To 15.7.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Kannuksen Ura18.00
La 17.7.Laihian Luja-Pomarkun Pyry17.00Koskenkorva
La 17.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Vimpelin Veto13.00
Su 18.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Veteli Pesis15.00
Ma 19.7.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Kannuksen Ura18.00
Pe 23.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
La 24.7.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Ylistaron Kilpa-Veljet15.00
Su 25.7.Veteli Pesis-Pomarkun Pyry13.00
Su 25.7.Kannuksen Ura-Laihian Luja15.00
Ma 26.7.Vimpelin Veto-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
Ma 26.7.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ti 27.7.Vimpelin Veto-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
Ti 27.7.Veteli Pesis-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Ke 28.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Veteli Pesis18.00
To 29.7.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Vimpelin Veto18.00
Pe 30.7.Pomarkun Pyry-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
La 31.7.Pomarkun Pyry-Kannuksen Ura15.00
Su 1.8.Laihian Luja-Seinäjoen Maila-Jussit 114.00Laihialla
Ti 3.8.Veteli Pesis-Kannuksen Ura18.00
Ke 4.8.Vimpelin Veto-Laihian Luja18.00
To 5.8.Ylistaron Kilpa-Veljet-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
La 7.8.Laihian Luja-Ylistaron Kilpa-Veljet14.00Koskenkorva
Su 8.8.Kannuksen Ura-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
Ti 10.8.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ke 11.8.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Pomarkun Pyry18.00
Pe 13.8.Kannuksen Ura-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
Pe 13.8.Veteli Pesis-Vimpelin Veto18.00
Su 15.8.Kannuksen Ura-Pomarkun Pyry15.00
Ti 17.8.Ylistaron Kilpa-Veljet-Pomarkun Pyry17.30
Ti 17.8.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Laihian Luja17.30
Ti 17.8.Vimpelin Veto-Kannuksen Ura17.30
Ti 17.8.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Veteli Pesis17.30

Pohjoislohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 15.5.Ylivieskan Kuula-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi15.00
Su 16.5.Tyrnävän Tempaus-Kempeleen Kiri14.00
Su 16.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi17.00
Ti 18.5.Muhoksen Pallo-Salamat-Simon Kiri18.00
To 20.5.Kempeleen Kiri-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
To 20.5.Sotkamon Jymy-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Su 23.5.Kajaanin Pallokerho-Ylivieskan Kuula13.00
Su 23.5.Tyrnävän Tempaus-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi14.00
Ke 26.5.Oulun Lippo Juniorit-Sotkamon Jymy18.00
La 29.5.Simon Kiri-Ylivieskan Kuula13.00
La 29.5.Muhoksen Pallo-Salamat-Kajaanin Pallokerho15.00
La 29.5.Kempeleen Kiri-Haapajärven Pesä-Kiilat17.00
Su 30.5.Kajaanin Pallokerho-Sotkamon Jymy12.00
Su 30.5.Oulun Lippo Juniorit-Tyrnävän Tempaus13.00
Su 30.5.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Ylivieskan Kuula16.00
Su 30.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Simon Kiri17.00
Ke 2.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Simon Kiri18.00
Ke 2.6.Ylivieskan Kuula-Kempeleen Kiri18.00
Ke 2.6.Sotkamon Jymy-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
Su 6.6.Tyrnävän Tempaus-Sotkamon Jymy17.00
To 10.6.Kempeleen Kiri-Simon Kiri18.00
To 10.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulun Lippo Juniorit18.00
Pe 11.6.Simon Kiri-Kajaanin Pallokerho18.00
La 12.6.Ylivieskan Kuula-Tyrnävän Tempaus15.00
La 12.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kajaanin Pallokerho16.00
La 12.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Muhoksen Pallo-Salamat17.00
Su 13.6.Sotkamon Jymy-Kempeleen Kiri13.00
Ti 15.6.Oulun Lippo Juniorit-Simon Kiri18.00
To 17.6.Tyrnävän Tempaus-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
La 19.6.Simon Kiri-Tyrnävän Tempaus13.00
La 19.6.Muhoksen Pallo-Salamat-Ylivieskan Kuula15.00
La 19.6.Kajaanin Pallokerho-Haapajärven Pesä-Kiilat17.00
Su 20.6.Kempeleen Kiri-Kajaanin Pallokerho12.00
Ma 21.6.Sotkamon Jymy-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ti 22.6.Oulun Lippo Juniorit-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
Ke 23.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Sotkamon Jymy18.00
To 24.6.Oulun Lippo Juniorit-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi18.00
Ke 30.6.Ylivieskan Kuula-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ke 30.6.Muhoksen Pallo-Salamat-Sotkamon Jymy18.00
La 3.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Tyrnävän Tempaus16.00
La 3.7.Oulun Lippo Juniorit-Haapajärven Pesä-Kiilat17.00
La 3.7.Simon Kiri-Kempeleen Kiri12.00
Su 4.7.Kempeleen Kiri-Ylivieskan Kuula13.00
Su 4.7.Muhoksen Pallo-Salamat-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi15.00
Su 4.7.Kajaanin Pallokerho-Simon Kiri13.00
Ke 7.7.Tyrnävän Tempaus-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
Ke 7.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kajaanin Pallokerho18.00
To 8.7.Sotkamon Jymy-Simon Kiri18.00
Pe 9.7.Kempeleen Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
La 10.7.Ylivieskan Kuula-Kajaanin Pallokerho15.00
Su 11.7.Kajaanin Pallokerho-Muhoksen Pallo-Salamat13.00
Ke 14.7.Simon Kiri-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
Ke 14.7.Sotkamon Jymy-Ylivieskan Kuula18.00
Ke 14.7.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri18.00
La 17.7.Sotkamon Jymy-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi13.00
La 17.7.Kajaanin Pallokerho-Tyrnävän Tempaus13.00
La 17.7.Oulun Lippo Juniorit-Ylivieskan Kuula17.00
Su 18.7.Kajaanin Pallokerho-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi12.00
Su 18.7.Tyrnävän Tempaus-Simon Kiri14.00
Su 18.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kempeleen Kiri17.00
Ti 20.7.Ylivieskan Kuula-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 21.7.Muhoksen Pallo-Salamat-Tyrnävän Tempaus18.00
To 22.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Oulun Lippo Juniorit18.00
La 24.7.Tyrnävän Tempaus-Kajaanin Pallokerho16.00
La 24.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Muhoksen Pallo-Salamat16.00
Su 25.7.Kajaanin Pallokerho-Kempeleen Kiri13.00
Ti 27.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Sotkamon Jymy18.00
Ti 27.7.Kajaanin Pallokerho-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 28.7.Kempeleen Kiri-Tyrnävän Tempaus18.00
To 29.7.Oulun Lippo Juniorit-Kajaanin Pallokerho18.00
La 31.7.Simon Kiri-Haapajärven Pesä-Kiilat13.00
La 31.7.Kempeleen Kiri-Sotkamon Jymy17.00
Su 1.8.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Haapajärven Pesä-Kiilat16.00
Ke 4.8.Ylivieskan Kuula-Sotkamon Jymy18.00
Ke 4.8.Kempeleen Kiri-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi18.00
To 5.8.Muhoksen Pallo-Salamat-Oulun Lippo Juniorit18.00
Su 8.8.Tyrnävän Tempaus-Ylivieskan Kuula14.00
Ti 10.8.Simon Kiri-Sotkamon Jymy18.00
Ke 11.8.Muhoksen Pallo-Salamat-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
To 12.8.Simon Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
Pe 13.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Tyrnävän Tempaus18.00
La 14.8.Sotkamon Jymy-Tyrnävän Tempaus13.00
La 14.8.Ylivieskan Kuula-Muhoksen Pallo-Salamat15.00
Su 15.8.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kempeleen Kiri16.00
Su 15.8.Ylivieskan Kuula-Simon Kiri15.00
Ti 17.8.Simon Kiri-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi17.30
Ti 17.8.Sotkamon Jymy-Kajaanin Pallokerho17.30
Ti 17.8.Muhoksen Pallo-Salamat-Kempeleen Kiri17.30
Ti 17.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Ylivieskan Kuula17.30
Ti 17.8.Tyrnävän Tempaus-Oulun Lippo Juniorit17.30

Jatko-ottelut

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHUOM!
To 18.8.Itälohkon välierä 1Alustava
La 21.8.Lohkon välierät 1Alustava
La 21.8.Itälohkon välierä 2Alustava
Su 22.8.Lohkon välierät 2Alustava
Su 22.8.Itälohkon välierä 3Alustava
Ke 25.8.Lohkon välierät 3Alustava
La 28.8.Lohkon loppuottelut 1Alustava
Su 29.8.Lohkon loppuottelut 2Alustava
Ke 1.9.Lohkon loppuottelut 3Alustava
La 4.9.Nousukarsintaottelu 1Alustava
Su 5.9.Nousukarsintaottelu 2Alustava
La 11.9.Nousukarsintaottelu 3Alustava

*) Itälohkon välierien alustavat ottelupäivämäärät ovat 18.8., 21.8. ja 22.8.

Miesten suomensarjan lohkojako ja sarjajärjestelmä

Avaa pdf-tiedosto viereisestä logosta