Valitse sivu

Tyttöjen Superpesis

Lohko A

Espoon Pesis (Espoo)
Fera, Rauma (Fera)
Haminan Palloilijat (HP)
Hyvinkään Tahko (Tahko)
Hämeenkyrön Räpsä (Räpsä)
Laitilan Jyske (LaJy)
Pesäkarhut, Pori (Pesäkarhut)
Roihu, Helsinki (Roihu)

Lohko B

Kempeleen Kiri 1 (KeKi 1)
Lapuan Virkiä (Virkiä)
Mailattaret, Vaasa (Mailattaret)
Pattijoen Urheilijat, Raahe (PattU)
Seinäjoen Maila-Jussit (SMJ)
Vimpelin Veto (ViVe)
Ylihärmän Pesis-Junkkarit (YPJ)
Ylivieskan Kuula (YK)

Lohko C

Haapajärven Pesä-Kiilat (HP-K)
Joensuun Maila (JoMa)
Kajaanin Pallokerho (KPK)
Kempeleen Kiri 2 (KeKi 2)
Kirittäret, Jyväskylä (Kirittäret)
Oulun Lippo Juniorit (Lippo Jun.)
Siilinjärven Pesis (SiiPe)

A-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Ma 17.5.Hämeenkyrön Räpsä-Fera, Rauma18.00
Ti 18.5.Haminan Palloilijat-Fera, Rauma18.00
To 20.5.Hämeenkyrön Räpsä-Pesäkarhut, Pori18.00
Ma 24.5.Roihu, Helsinki-Espoon Pesis18.00
To 27.5.Pesäkarhut, Pori-Roihu, Helsinki18.00
La 29.5.Haminan Palloilijat-Hämeenkyrön Räpsä15.00
Ma 31.5.Roihu, Helsinki-Haminan Palloilijat18.00
Ma 31.5.Hyvinkään Tahko-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Pe 4.6.Pesäkarhut, Pori-Laitilan Jyske18.00
Pe 4.6.Fera, Rauma-Espoon Pesis18.00
Ma 7.6.Laitilan Jyske-Roihu, Helsinki18.00
Ma 7.6.Espoon Pesis-Hyvinkään Tahko18.00
Ma 7.6.Fera, Rauma-Haminan Palloilijat18.00
Ke 9.6.Hyvinkään Tahko-Pesäkarhut, Pori18.00
To 10.6.Fera, Rauma-Laitilan Jyske18.00
Ma 14.6.Roihu, Helsinki-Fera, Rauma18.00
Ma 14.6.Laitilan Jyske-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ma 14.6.Pesäkarhut, Pori-Espoon Pesis18.00
Ti 15.6.Hyvinkään Tahko-Haminan Palloilijat18.00
To 17.6.Fera, Rauma-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ma 21.6.Roihu, Helsinki-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ma 21.6.Fera, Rauma-Hyvinkään Tahko18.00
Ma 21.6.Espoon Pesis-Laitilan Jyske18.00
Ma 21.6.Haminan Palloilijat-Pesäkarhut, Pori18.00
To 24.6.Laitilan Jyske-Haminan Palloilijat17.00
Ma 28.6.Hämeenkyrön Räpsä-Espoon Pesis18.00
Ma 28.6.Pesäkarhut, Pori-Fera, Rauma18.00
To 1.7.Pesäkarhut, Pori-Hyvinkään Tahko18.00
To 1.7.Laitilan Jyske-Fera, Rauma18.00
Ma 5.7.Haminan Palloilijat-Espoon Pesis18.00 Lappeenranta
Ti 6.7.Hyvinkään Tahko-Laitilan Jyske18.00
Ti 6.7.Roihu, Helsinki-Pesäkarhut, Pori18.00
To 8.7.Laitilan Jyske-Hyvinkään Tahko18.00
Su 11.7.Hämeenkyrön Räpsä-Haminan Palloilijat16.00 Ruovesi
Ma 12.7.Laitilan Jyske-Pesäkarhut, Pori18.00
Ma 12.7.Espoon Pesis-Fera, Rauma18.00
Ma 12.7.Hämeenkyrön Räpsä-Hyvinkään Tahko18.00 Ruovesi
Ti 13.7.Haminan Palloilijat-Roihu, HelsinkiPeruttu
To 15.7.Roihu, Helsinki-Laitilan JyskePeruttu
To 15.7.Pesäkarhut, Pori-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ma 26.7.Fera, Rauma-Roihu, Helsinki18.00
Ma 26.7.Hämeenkyrön Räpsä-Laitilan Jyske18.00
Ma 26.7.Haminan Palloilijat-Hyvinkään TahkoPeruttu
Ma 26.7.Espoon Pesis-Pesäkarhut, Pori18.00
Ma 2.8.Roihu, Helsinki-Hyvinkään Tahko18.00
Ma 2.8.Espoon Pesis-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ma 2.8.Fera, Rauma-Pesäkarhut, Pori18.00
Ma 2.8.Haminan Palloilijat-Laitilan Jyske18.00
Ti 3.8.Espoon Pesis-Roihu, HelsinkiPeruttu
To 5.8.Espoon Pesis-Haminan Palloilijat18.00
Su 8.8.Hyvinkään Tahko-Roihu, Helsinki15.00 Martin kenttä
Ma 9.8.Hämeenkyrön Räpsä-Roihu, Helsinki18.00
Ma 9.8.Laitilan Jyske-Espoon Pesis18.00
Ma 9.8.Pesäkarhut, Pori-Haminan PalloilijatPeruttu
Ma 9.8.Hyvinkään Tahko-Fera, RaumaPeruttu
Ke 11.8.Hyvinkään Tahko-Espoon Pesis18.00

B-lohko

PvmKoti VierasKloHuom!
La 15.5.Mailattaret, Vaasa-Seinäjoen Maila-Jussit13.00
Ke 19.5.Ylivieskan Kuula-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
To 20.5.Lapuan Virkiä-Mailattaret, Vaasa18.00
To 20.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Kempeleen Kiri 118.00
Ma 24.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Mailattaret, Vaasa18.00
Ti 25.5.Kempeleen Kiri 1-Lapuan Virkiä18.00
Ke 26.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Mailattaret, Vaasa18.00Skaala Areenalla (Nurmo)
Ke 26.5.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Ylivieskan Kuula18.00
To 27.5.Vimpelin Veto-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ma 31.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Kempeleen Kiri 118.00
Ma 31.5.Vimpelin Veto-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ti 1.6.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Kempeleen Kiri 118.00
Pe 4.6.Mailattaret, Vaasa-Kempeleen Kiri 118.00
Ma 7.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ma 7.6.Lapuan Virkiä-Vimpelin Veto18.00
Ma 7.6.Mailattaret, Vaasa-Ylivieskan Kuula18.00
Su 13.6.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Seinäjoen Maila-Jussit14.00
Ma 14.6.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ma 14.6.Kempeleen Kiri 1-Ylivieskan Kuula18.00
Ti 15.6.Vimpelin Veto-Lapuan Virkiä18.00
To 17.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Lapuan Virkiä18.00
Ma 21.6.Lapuan Virkiä-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ma 21.6.Ylivieskan Kuula-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ma 21.6.Vimpelin Veto-Kempeleen Kiri 118.00
Ma 28.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Ylivieskan Kuula18.00
Ma 28.6.Mailattaret, Vaasa-Lapuan Virkiä
Ti 29.6.Kempeleen Kiri 1-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ti 29.6.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Vimpelin Veto18.00
Ke 30.6.Kempeleen Kiri 1-Vimpelin Veto18.00
To 1.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Ylivieskan Kuula18.00Ylistarossa
Ma 5.7.Mailattaret, Vaasa-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ma 5.7.Vimpelin Veto-Ylivieskan Kuula18.00Vetelissä
Ma 5.7.Lapuan Virkiä-Kempeleen Kiri 118.00
To 8.7.Ylivieskan Kuula-Vimpelin Veto18.00
Pe 9.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Mailattaret, Vaasa18.00
Ma 12.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Vimpelin Veto18.00
Ma 12.7.Ylivieskan Kuula-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ma 12.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Lapuan Virkiä18.00
Ti 13.7.Kempeleen Kiri 1-Mailattaret, Vaasa18.00
La 17.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Lapuan Virkiä13.00Skaala Areenalla (Nurmo)
Ma 26.7.Kempeleen Kiri 1-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ma 26.7.Mailattaret, Vaasa-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ma 26.7.Lapuan Virkiä-Ylivieskan Kuula18.00
Ti 27.7.Lapuan Virkiä-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ke 28.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Vimpelin Veto18.00Skaala Areenalla (Nurmo)
To 29.7.Ylivieskan Kuula-Lapuan Virkiä18.00
Ma 2.8.Seinäjoen Maila-Jussit-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ma 2.8.Kempeleen Kiri 1-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ma 2.8.Ylivieskan Kuula-Mailattaret, Vaasa18.00
Ti 3.8.Vimpelin Veto-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
To 5.8.Vimpelin Veto-Mailattaret, Vaasa18.00Vetelissä
Su 8.8.Seinäjoen Maila-Jussit-Pattijoen Urheilijat, Raahe14.00Skaala Areenalla (Nurmo)
Ma 9.8.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ma 9.8.Lapuan Virkiä-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ma 9.8.Ylivieskan Kuula-Kempeleen Kiri 118.00
Ma 9.8.Mailattaret, Vaasa-Vimpelin Veto18.00

C-lohko

PvmKoti VierasKloHuom!
Su 16.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulun Lippo Juniorit13.00
Ma 17.5.Kajaanin Pallokerho-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ma 17.5.Joensuun Maila-Kempeleen Kiri 218.00
Ke 19.5.Siilinjärven Pesis-Kajaanin Pallokerho18.00
To 20.5.Kempeleen Kiri 2-Haapajärven Pesä-Kiilat18.30
To 20.5.Kirittäret, Jyväskylä-Joensuun Maila18.00
Ma 24.5.Siilinjärven Pesis-Kempeleen Kiri 218.00
Ma 24.5.Kajaanin Pallokerho-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ma 24.5.Joensuun Maila-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
To 27.5.Oulun Lippo Juniorit-Joensuun Maila18.00
To 27.5.Kirittäret, Jyväskylä-Siilinjärven Pesis18.00
To 27.5.Kempeleen Kiri 2-Kajaanin Pallokerho18.30
Ma 31.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kajaanin Pallokerho18.00
Ma 31.5.Oulun Lippo Juniorit-Siilinjärven Pesis18.00
Ma 31.5.Kempeleen Kiri 2-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ma 7.6.Oulun Lippo Juniorit-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ma 7.6.Siilinjärven Pesis-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ma 14.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ma 14.6.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri 218.00
Ma 21.6.Kirittäret, Jyväskylä-Kajaanin Pallokerho18.00
Ma 21.6.Oulun Lippo Juniorit-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ma 28.6.Joensuun Maila-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ma 28.6.Kajaanin Pallokerho-Siilinjärven Pesis18.00
Ti 29.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Joensuun Maila18.00
To 1.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kempeleen Kiri 218.00
Ma 5.7.Kempeleen Kiri 2-Siilinjärven Pesis18.00
Ma 5.7.Oulun Lippo Juniorit-Kajaanin Pallokerho18.00
Ke 7.7.Siilinjärven Pesis-Kirittäret, Jyväskylä18.00
To 8.7.Kajaanin Pallokerho-Joensuun Maila18.00
Ma 12.7.Kajaanin Pallokerho-Kempeleen Kiri 218.00
Pe 16.7.Joensuun Maila-Siilinjärven Pesis14.00
Ma 26.7.Joensuun Maila-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ma 26.7.Kajaanin Pallokerho-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ma 26.7.Kirittäret, Jyväskylä-Kempeleen Kiri 218.00
Ti 27.7.Siilinjärven Pesis-Oulun Lippo Juniorit18.00
Pe 30.7.Kempeleen Kiri 2-Joensuun Maila18.00
Ma 2.8.Kirittäret, Jyväskylä-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ma 2.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Siilinjärven Pesis18.00
Ma 2.8.Joensuun Maila-Kajaanin Pallokerho18.00
Ma 9.8.Siilinjärven Pesis-Joensuun Maila18.00
Ma 9.8.Kirittäret, Jyväskylä-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00Peruttu
Ma 9.8.Kempeleen Kiri 2-Oulun Lippo Juniorit18.00

Pudotuspelit

PvmKoti VierasKloHuom!
Ma 16.8.Puolivälierä 1Alustava
To 19.8.Puolivälierä 2Alustava
Ma 23.8.Puolivälierä 3Alustava
Ke 1.9.Välierä 1Alustava
Ma 6.9.Välierä 2Alustava
Pe 10.9.Välierä 3Alustava
Ti 14.9.Loppuottelu 1/PronssiotteluAlustava
To 16.9.Loppuottelu 2Alustava
Ke 22.9.Loppuottelu 3Alustava

Tyttöjen Superpesiksen lohkojako ja sarjajärjestelmä

Avaa pdf-tiedosto viereisestä logosta