Uutinen

Tuomari-ilmoittautuminen Suurleirille ja Nuorisoleirille jatkuu 30.6. saakka

Vielä on mahdollisuus lähteä mukaan Suurleirille ja Nuorisoleirille tuomariksi nauttimaan leiritunnelmasta. Leireillä tuomarit muodostavat tiiviin yhteisön, jonka kautta moni on saanut myös uusia ystäviä eri puolelta Suomea.

Janne Puska ja Hertta Järvinen jakoivat oikeutta Seinäjoen Etenee-leirillä reilu viikko sitten. Kuva: Nea Rantala.

17.6.2024

Leireille ilmoittaudutaan tulospalvelussa osoitteessa ttk.pesistulokset.fi/ilmoittaudu. Jokainen valtakunnalliselle osallistuva tuomari saa tuomaripalkkion, Suurleirillä 100 € ja Nuorisoleirillä 150 €. Lisäksi tuomareille tarjotaan maksuton leiripassi sisältäen koulumajoituksen, ruokailut ja oheisohjelman.

Ruokarajoitteiden osalta ota suoraan yhteys leirin järjestäjään (Suurleiri katja.k.heikkila(ät)gmail.com | Nuorisoleiri nuorisoleiri2024(ät)gmail.com), sillä erityisruokavaliot ja allergiat on jo ilmoitettu keittiölle.

18 vuotta täyttäneillä on mahdollisuus anoa poikkeuslupaa osallistua tuomarina Nuorisoleirille. Lupa anotaan ilmoittautumisen yhteydessä.

Seura ei voi enää saada palautusta joukkue- ja tuomarimaksusta, kun seuraan liitetty tuomari ilmoittautuu 10.6.2024 jälkeen.

Etkö löytänyt etsimääsi?