Odotetut baseballin ja softballin päiväleirit järjestetään Helsingissä ja Espoossa – ilmoittautuminen avattu!
Jopa maajoukkuepelaajia on mukana ohjaajina, kun baseballin ja softballin päiväleirit järjestetään 7–13-vuotiaille tytöille ja pojille kesäkuussa. Leirit pidetään Kilon koulun hiekkatekonurmella Espoossa 7.–11.6. sekä Myllypuron liikuntapuistossa Helsingissä 7.–11.6. ja 14.–18.6.
Baseball-softball-päiväleireillä liikutaan monipuolisesti ulkotiloissa ja pidetään hauskaa Suomen kesästä nauttien!.
Leirin hinta on 110 € osallistujaa kohden viideltä päivältä sisältäen ohjelmaa ja ohjattua toimintaa päivittäin kello 9.30–15.00, ruokailut, välineet, vakuutuksen sekä leirituotteen.
Ilmoittautuminen leireille on nyt avattu Suomisportissa. Valittavana on kolme ajankohtaa:
Aiempaa kokemusta lajista ei tarvita, sillä leireillä aloitetaan baseballin ja softballin perusteista viitepeleineen sekä liikutaan muutenkin monipuolisesti.
Leirien vastuuvetäjinä toimivat Tony Jones ja Ville-Herman Saarman. Lisäksi leireillä vierailee ohjaajina baseball-maajoukkueen ja seurajoukkueiden osaajia.
Ilmoittautuminen baseballin ja softballin päiväleireille alkaa Suomisportissa lähipäivinä. Lisätiedot leireistä on koottu osoitteeseen www.pesis.fi/baseball/leirit.
Kysy lisää!
Tony Jones | tony.jones(ät)baseball.fi | 040 592 1675
Ville-Herman Saarman | ville.saarman(ät)pesis.fi | 044 563 8604
Päivitetty 10.5. klo 17.58: Lisätty linkit ilmoittautumiseen Suomisportissa