Kirittärien ottelutapahtumat alkoholittomiksi kaudella 2017
Kirittäret panostaa tulevana kesänä ottelutapahtumissaan kotimaisiin tuotteisiin ja laatuun. Ottelutapahtumissa ei myöskään myydä alkoholia, vaan korostetaan seuran urheilullisia arvoja.
Saaga-Angelia Raudasoja on ensimmäistä kertaa urallaan Suomen mestari ja pudotuspelien arvokkain pelaaja!. Ⓒ Antti Haapasalo / Antti Haapasalo
Naisten Suomen mestari haluaa seurana sekä edustusjoukkueensa ja tähtipelaajiensa voimin rakentaa erityisesti perheille sopivia urheilutapahtumia.
– Haluamme tällä toimenpiteellä ja päätöksellä edustaa arvoja, jotka mielestämme sopivat hyvin lajimme perhekeskeisyyteen ja edistävät raitista elämäntapaa, puheenjohtaja Veikko Lahtinen toteaa.
Seurajohtaja Petri Kaijansinkon mukaan etusijalla ovat hyvä palvelu ja laadukkaat kotimaiset tuotteet.
Aiheesta lisää