Uutinen

Haminan Palloilijat hakee palvelukseensa junioripäällikköä

Haminan Palloilijat (HP) hakee kasvavan junioritoimintansa ylläpitämiseksi ja kehittämiseksi kokopäivätoimista junioripäällikköä jatkuvaan työsuhteeseen. Sopimuskauden on määrä alkaa tammikuussa 2022 (kuuden kuukauden koeaika).

Kuva: Haminan Palloilijat.

30.9.2021

Seura odottaa tulevalta junioripäälliköltä vahvaa, pitkäjänteistä sitoutumista työhön, hyviä sosiaalisia taitoja sekä laji- ja seuratoimintakokemusta. Tehtävän menestyksekkääseen hoitamiseen vaaditaan oma-aloitteellisuutta ja innovatiivisuutta.

Tehtävänhoitoon kuuluu mm. seuraavia osakokonaisuuksia:

– junioritoiminnan ylläpito ja kokonaisvaltainen kehittäminen (ml. dokumentointi)

– juniorivalmentajapoolin rakentaminen

– yksittäisten juniorijoukkueiden valmentaminen ja tukeminen

– laaja-alainen verkostoituminen juniorien vanhempien kanssa

– osallistuminen koulumaailman pesäpallotoiminnan ylläpitoon ja kehittämiseen

– osallistuminen seuran ja junioritoiminnan kannalta olennaisiin seurasidonnaisiin PR-tapahtumiin

Työ toteutetaan tiiviissä yhteistyössä seuran toiminnanjohtajan ja johtokunnan kanssa (raportointi mukaan lukien). Tehtävään hakija voi halutessaan esittää omia ajatuksiaan tehtäväkuvauksesta ja -ehdoista jo haun yhteydessä. Hakijalla tulee olla ajokortti ja oma auto.

Lisätietoja tehtävästä ja seurasta antaa toiminnanjohtaja Marko Hovi (044 555 1474 / marko.hovi(ät)haminanpalloilijat.net). Kirjalliset hakemukset palkkatoivomuksineen osoitetaan 31.10.2021 mennessä Haminan Palloilijoiden toiminnanjohtajalle edellä mainittuun sähköpostiin.

Lähde: Haminan Palloilijoiden nettisivut

Etkö löytänyt etsimääsi?