Maksuton webinaari kaikille valmentajille ja ohjaajille – näin huomioit lasten erilaisuuden!
Lämpimästi tervetuloa Ota koppi -webinaariin aiheena ”neuromoninaisuuden kohtaaminen pelikentällä” keskiviikkona 25.2. kello 17.30–19.
Pesäpallo kuuluu kaikille! Yleisöä Suurleirin 2025 leiriottelussa Koskenkorvan Urheilijat vs. Siilinjärven Pesis 1.7.2025. Ⓒ Jussi Niukkala / Jussi Niukkala
Tilaisuus on kaikille kiinnostuneille avoin ja maksuton, mutta ennakkoilmoittautuminen Suomisportissa vaaditaan.
Osallistujat saavat käytännön keinoja siihen, millaisilla toimintatavoilla ryhmän ohjaaja pystyy huomioimaan lasten erilaisuuden ja eri taitotasot sekä parantamaan yhteistyötä vanhempien kanssa. Koulutus antaa oppeja ja vinkkejä tilanteisiin, joissa valmentaja tai ohjaaja kohtaa neuromoninaisuuden omassa harjoitusryhmässään.
– Jos haluat kehittyä ja saada itsellesi uutta näkökulmaa, tämä koulutus on juuri sinulle! Ei supervoimia, vaan supertaitoja!
Ota koppi -koulutukset järjestetään osana Pesis kuuluu kaikille -hanketta. Toinen webinaari otsikolla ”käytännöt toimiviksi pelikentällä” on ohjelmassa keskiviikkona 8.4. kello 17.30–19. Ilmoittautuminen myös toiseen webinaariin on jo avoinna Suomisportissa.
Kaikille avoimet Ota koppi -webinaarit
Ota Koppi! – Neuromoninaisuuden kohtaaminen pelikentällä
Keskiviikkona 25.2. kello 17.30–19.00
Lasten ja nuorten neurokehitykselliset haasteet
Ryhmä toimivaksi
Yhteistyö vanhempien kanssa
Ota Koppi! – Käytännöt toimiviksi pelikentällä
Keskiviikkona 8.4. kello 17.30–19
Haasteet vahvuudeksi
Palautteen merkitys
Tukea toiminnanohjaukseen
Pirjo Mäkelä
Toimintakoordinaattori
Alempien tasojen tuomaritoiminta ja kilpailutoiminta | Alueellisen seurakehityksen tuki | Alueiden Itä-Lännet ja tilaisuudet | Hankkeet | Soveltava pesis | Palkinnot, ansiomerkit, mitalit | Leirituutori