Suurleiri
Suurleiri 2019 Loppusijoitukset
OULU2019_INFOLEHTI
Suurleirin yli-ikäisyysluvat 2019
Klikkaa yläpuolelta leirilehteen!
Ilmoittautuminen aukeaa ma klo 9 – takarajaa ilmoittautumiseen ei ole, joten voitte vapaasti saapua päivän aikana. Tervetuloa Ouluun!
Tähän tulevat tärkeät infomaatiot!
D-ikäisten valtakunnallinen Suurleiri Oulussa 15.-20.7.
D-ikäisten valtakunnallinen Suurleiri pelataan Oulussa 15-20.7. Kyseessä on jo kautta aikain 10. valtakunnallinen pesäpalloleiri Oulussa. Leirin järjestävät yhteistyössä Pesäpalloliiton Pohjoinen alue ja Oulun Lippo Juniorit.
LEIRIORGANISAATION NUMEROITA JA YHTEYSTIETOJA
Leirin johtaja: Heidi Helanen, p. 045 7871 3763 (info)
Leirikanslia / info: p. 045 7871 3763, suurleiri2019@gmail.com
Kilpailukanslia: p. 045 7877 3624, esa.pietilainen@live.com
Tuomarileiri: Eeva-Liisa Ukkonen / Joona Korpela, kanslia
p. 045 78773629 tuomarileiri2019.suurleiri@gmail.com
Viestintä + Itä-Lännet: Akseli Wiik, PPL + Nuoret johtajat -tiimi p. 040 833 4490 akseli.wiik@pesis.fi
Turvallisuusvastaava: Teemu Myllyoja p. 045 7877 3652
Kentät / kenttien varustelut: Saku Alatalo p. 044 5155 903
Leiripassi- ja maksut ennen leiriä: Kimmo Hirsilä p.040 062 0601 kimmo.hirsila@pesis.fi
24H Ensiapupäivystys (OYS yhteispäivystys info): p. 08 315 2655
KOULUJEN NUMEROT
Merikosken koulun info: p. 045 7877 3573
Oulunsalon kirkonkylän koulun info: p. 045 7877 3582
Pateniemen koulun info: p. 045 7877 3603
Niemenrannan koulun info: p. 045 7877 3589
Maikkulan koulu a-a info: 045 7877 3580
Maikkulan koulu ya-ruokailun puolen rakennus: 045 7875 4143
Lintulammen koulun info: 045 7877 3562
Myllytullin koulun info: 045 7877 3623
Rajakylän koulun info: p. 045 7877 3568
Leiridiscossa yhteistyössä
ENSIAPU
Suomen Punaisen Ristin hoitoapu päivystää Maikkulan ja
Merikosken kouluilla tiistaista lauantaihin kello 8-10.
Merikoski:
ti-ke: Leena Siromaa 040-8480982
to-pe: Juha Tenhunen 040-5008896
la: Heikki Turunen 040-5162627
Maikkula:
ti, to-la: Marianne Yrjänä 040-5430214
ke: Mari Partanen 040-8400720
Muina aikoina 24h päivystys (OYS) p. 083152655 joka ohjaa jatkotoimenpiteisiin
Sporttiturva-vakuutuksen omaavat:
Yhteys hoitoa vaativissa vammoissa kentiltä Oulun Pohjola Sairaalaan, jossa
hoito: p. 0102578100
Kiilakivenkuja 1, 90250 Oulu
Muut ajat: Oulun kuntien yhteispäivystyksen terveysneuvontapuhelin: 08 315 2655
Valtakunnallisten leirien ilmoittautuminen aukeaa 3.3. – Huomioikaa ilmoittautumisaikojen porrastus
Ilmoittautuminen aukeaa sunnuntaina 3.3. seuraavasti: Naperoleiri klo 12.00 Tenavaleiri klo 12.30 Nuorisoleiri klo 13.00 Suurleiri klo 13.30 Ilmoittautuminen tapahtuu kirjautumalla sisään tulospalvelussa (ttk.pesistulokset.fi/ilmoittaudu), täyttämällä verkkolomake...
Ruokalista
Maanantai 15.7.
Aamupala: Ohrasuurimopuuro L, hillo (sunnuntaina saapuneille)
Lounas: Jauhelihakeitto M, G
Päivällinen: Kinkkukiusaus L, G
Iltapala *
Tiistai 16.7.
Aamupala: Neljänviljanhiutalepuuro M, hillo
Lounas: Jauheliha-perunasoselaatikko L, G
Päivällinen: Kalapuikot M, kermaviilikastike L, G perunasose L, G
Iltapala: *
Keskiviikko 17.7.
Aamiainen: Ruishiutalepuuro M, hillo
Lounas: Broilerikeitto G, M
Päivällinen: Lihapullat M, Ruskeakastike L, G, Perunasose L, G
Iltapala: *
Torstai 18.7.
Aamupala: Mannapuuro L, Vadelmakiisseli M, G
Lounas: Nakkikeitto M, G
Päivällinen: Jauhelihalasagnette L
Iltapala: *
Perjantai 19.7.
Aamupala: Kaurapuuro M, hillo
Lounas: Lohikeitto L, G
Päivällinen: Juustoinen makaronilaatikko L
Iltapala:* Eväspussi päivälliseltä mukaan.
Lauantai 20.7
Aamupala: Ohrasuurimopuuro L, hillo
Lounas: Stroganoff L,G, Perunasose L, G
Aamupala sisältää: leikkele/juusto, kasvis, leipä, levite, maito, kahvi, tee
Lounas ja päivällinen sisältävät: maidon, leivän, levitteen sekä lisukkeet.
*Iltapala sisältää: Jogurtti, leikkele/juusto, kasvis, leipä, levite, mehu, maito
L= laktoositon, M= maidoton, G=gluteeniton
Muutokset mahdollisia. Erityisruokavaliot erikseen.
Majoituskoulut
Merikosken koulu (ruokailut, ensiapu, kansliat ja tuomarit)
p. p. 045 7877 3573
– majoitus su tuleville, karttalinkki
D-pojat kilpasarja Oulun Lippo juniorit Musta
D-pojat pelisarja Oulun Lippo juniorit Sininen
D-pojat kilpasarja Oulun Lippo juniorit Valkoinen
D-tytöt pelisarja Oulun Lippo juniorit Sininen
D-tytöt kilpasarja Oulun Lippo juniorit Valkoinen
D-tytöt pelisarja Ilmajoen Kisailijat IK-06
D-tytöt pelisarja Ilmajoen Kisailijat Ik05
D-tytöt pelisarja Vihdin Pallo ViPa Dt
D-tytöt pelisarja Jokioisten Koetus Juniorit JoKo juniorit/PöU
D-tytöt pelisarja Kokemäen Kova-Väki KK-V D-tytöt
D-tytöt pelisarja Hämeenkyrön Räpsä D-tytöt
D-pojat pelisarja Laitilan Jyske Lajy D-pojat
D-tytöt pelisarja Laitilan Jyske Lajy D-tytöt
D-pojat pelisarja Pesäsudet, Säkylä Sudet -05
D-tytöt pelisarja Peräseinäjoen Toive Peto06
D-pojat pelisarja Pöytyän Urheilijat PöU D-pojat
D-pojat pelisarja Humppilan Veikot HuVe
Rajakylän koulu (ruokailut) – majoitus su tuleville,
p. 045 7877 3568
D-pojat pelisarja Keravan Pesis Juniorit ry KePe
D-pojat pelisarja Joensuun Maila
D-pojat kilpasarja Joensuun Maila JoMa 1
D-pojat kilpasarja Joensuun Maila JoMa 2
D-pojat pelisarja Kouvolan Pallonlyöjät KPL E
D-pojat pelisarja Roihu ry Roihu DP
D-tytöt kilpasarja Pesäkarhut Pori D-mustat
D-tytöt pelisarja Pesäkarhut Pori d-valkoiset
D-tytöt kilpasarja Pesäkarhut Pori D-punaiset
D-tytöt pelisarja Pesäkarhut Pori E07
D-pojat kilpasarja Haminan Palloilijat HP
D-pojat pelisarja Espoon Pesis Blue
D-pojat kilpasarja Espoon Pesis White
D-pojat kilpasarja Kiteen Pallo-90
D-pojat pelisarja Kouvolan Pallonlyöjät KPL Black
D-pojat kilpasarja Kouvolan Pallonlyöjät KPL Yellow
D-pojat kilpasarja Lahden Mailaveikot
D-tytöt pelisarja Viinijärven Urheilijat ViU D-tytöt
D-tytöt kilpasarja Haminan Palloilijat
D-tytöt pelisarja Espoon Pesis D-tytöt
D-pojat pelisarja Hyvinkään Tahko Brown
D-pojat kilpasarja Hyvinkään Tahko Yellow
D-tytöt kilpasarja Fera D1
D-tytöt pelisarja Fera D2
Maikkulan koulu (ruokailut, ensiapu)
p. 045 7877 3580 (AA), p. 045 7875 4143 (YA) , karttalinkki
D-tytöt pelisarja Ylivieskan Kuula
D-pojat pelisarja Ylivieskan Kuula
D-pojat kilpasarja Ylivieskan Kuula
D-tytöt kilpasarja Kempeleen Kiri D1-tytöt
D-tytöt pelisarja Kempeleen Kiri D2-tytöt
D-pojat pelisarja Ulvilan Pesä-Veikot UPV
D-pojat kilpasarja Ulvilan Pesä-Veikot UPV Dp
D-tytöt kilpasarja Seinäjoen Maila-Jussit SMJ Musta
D-pojat kilpasarja Seinäjoen Maila-Jussit SMJ musta
D-tytöt pelisarja Seinäjoen Maila-Jussit SMJ Punainen
D-pojat pelisarja Seinäjoen Maila-Jussit SMJ punainen
D-pojat pelisarja Seinäjoen Maila-Jussit SMJ D-p. valkoinen
D-pojat pelisarja Siilinjärven Pesis SiiPe
D-pojat pelisarja Kempeleen Kiri KeKi Blue
D-pojat kilpasarja Kempeleen Kiri KeKi White
D-pojat pelisarja Puijon Pesis
D-pojat kilpasarja Vimpelin Veto
D-tytöt kilpasarja Alajärven Ankkurit
D-pojat pelisarja Alajärven Ankkurit AA D keltainen -05
D-pojat kilpasarja Alajärven Ankkurit AA-06
D-pojat pelisarja Pattu Juniorit PattU D-pojat
D-pojat pelisarja Ylistaron Kilpa-Veljet
Pateniemen koulu (RUOKAILU: Rajakylä)
p. 045 7877 3603 , karttalinkki
D-tytöt kilpasarja Simon Kiri Siki Dt-05
D-tytöt pelisarja Simon Kiri Siki Dt06
D-pojat kilpasarja Simon Kiri
D-pojat kilpasarja Jokioisten Koetus Juniorit JoKo juniorit D-pojat
D-tytöt pelisarja Puijon Pesis
D-pojat pelisarja Turku Pesis TuPe D-pojat
D-pojat pelisarja Iin Urheilijat
D-pojat kilpasarja Imatran Pallo-Veikot
D-pojat kilpasarja Kankaanpään Maila KaMa D-pojat
D-pojat kilpasarja Halsuan Toivo
D-pojat pelisarja Pesä Ysit Ysit/IPV
Myllytullin koulu (RUOKAILU: Merikoski),
p. 045 7877 3623
D-pojat kilpasarja Jyväskylän Kiri&Kirittäret Juniorit ry Kiri Blue
D-pojat pelisarja Jyväskylän Kiri&Kirittäret Juniorit ry Kiri White
D-tytöt pelisarja Jyväskylän Kiri&Kirittäret Juniorit ry Kirittäret D-tytöt
D-tytöt kilpasarja Hyvinkään Tahko Black
D-tytöt pelisarja Hyvinkään Tahko Yellow
D-tytöt pelisarja Ylihärmän Pesis-Junkkarit YPJ D-tytöt
D-pojat pelisarja Ylihärmän Pesis-Junkkarit
D-pojat pelisarja Eurajoen Veikot EuVe D
D-pojat pelisarja Puurtilan Kisa-Pojat
Lintulammen koulu (RUOKAILU: Merikoski)
p. 045 7877 3562, karttalinkki
D-tytöt pelisarja Manse PP
D-pojat pelisarja Manse PP Manse 06
D-pojat kilpasarja Manse PP
D-pojat pelisarja Sotkamon Jymy-Pesis ry SoJy oranssi
D-pojat kilpasarja Sotkamon Jymy-Pesis ry SoJy violetti
D-pojat kilpasarja Haapajärven Pesä-Kiilat
D-tytöt kilpasarja Haapajärven Pesä-Kiilat PeKi
D-tytöt pelisarja Tyrnävän Tempaus TyTe Dt
D-pojat pelisarja Tyrnävän Tempaus
D-pojat pelisarja Oulaisten Huima
D-tytöt pelisarja Oulaisten Huima
Oulunsalon kirkonkylän koulu,
p. 045 7877 3582
(aamupala JA iltapala koululla, RUOKAILU: Maikkula), karttalinkki
D-tytöt pelisarja Kinnulan Kimmot Pesäpallo PiKi-Pesis
D-tytöt pelisarja Sotkamon Jymy
D-tytöt kilpasarja Sotkamon Jymy
D-tytöt pelisarja Siilinjärven Pesis Siipe Keltaiset
D-tytöt kilpasarja Siilinjärven Pesis Siipe Mustat
D-tytöt kilpasarja Joensuun Maila JoMa punainen
D-tytöt pelisarja Joensuun Maila JoMa musta
D-pojat pelisarja Nivala-Pesis Nipe kelt.
D-tytöt pelisarja Nivala-Pesis Nipe d-tytöt
D-tytöt kilpasarja Vaasan Mailan juniorit VM oranssi
D-tytöt pelisarja Vaasan Mailan juniorit VM sininen
D-tytöt pelisarja Roihu ry
D-tytöt kilpasarja Roihu ry
D-tytöt pelisarja Mynämäen Vesa MyVe -06-07
D-tytöt kilpasarja Kauhajoen Karhu KaKa
D-pojat pelisarja Kipe -06, Järvenpää KiPe06
D-pojat pelisarja Vaasan Maila D-pojat
D-pojat pelisarja Koskenkorvan Urheilijat
Niemenrannan koulu
p. 045 7877 3589
(AAMUPALA ja ILTAPALA: Oulunsalo, RUOKAILU: Maikkula), karttalinkki
D-tytöt pelisarja Pattu Juniorit PattU D06-tytöt
D-tytöt kilpasarja Pattu Juniorit PattU D05-tytöt
D-tytöt kilpasarja Lapuan Virkiä sininen
D-tytöt pelisarja Lapuan Virkiä valkoinen
D-tytöt pelisarja Veteli Pesis Ve-Vi-Pesis
D-tytöt kilpasarja Kankaanpää Mailajuniorit
D-tytöt pelisarja Kajaanin Pallokerho
D-tytöt pelisarja Loimaan Palloilijat -Juniorit
D-tytöt pelisarja Kiteen Pallo-90
Leirintäalue ja matkailuajoneuvot
Nallikari Lomakylä on ympärivuotinen lomakeskus. Yksi Suomen kauneimmista hiekkarannoista sijaitsee aivan Lomakylän vieressä.
Nallikari Lomakylästä löytyy monenlaista majoitusta sekä matkailuajoneuvoalue ja teltta-alue.