Suomisport laajenee ja uudistuu kesällä valtakunnalliseksi Sporttihauksi. Sporttihaku on yksi paikka, mistä harrastusta etsivän on helppo löytää urheilun koko tarjoama.

Syksyllä urheiluyhteisö toteuttaa laajan, valtakunnallisen ja alueellisen harrastamisen kampanjan, mikä ohjaa suoraan Suomisportin Sporttihakuun löytämään seuran ja sen palvelut.

Lajimme ja seuramme ja niiden tapahtumat löytyvät palvelusta vain, jos pesäpalloseura tuo seuransa maksuttomaan Sporttihakuun. Sporttihaku ja näkyvyys kannattaa hyödyntää, vaikka seuralla olisi jokin muu järjestelmä käytössä ja luoda seurasta yksittäinen mainostapahtuma, jolla ohjata omille nettisivuille. Tätä tilaisuutta ei kannata jättää käyttämättä!

Ensimmäistä kertaa Olympiakomitea yhdessä lajiliittojen ja aluejärjestöjen kanssa auttaa ja aktivoi suomalaisia löytämään harrastuksen seuratoiminnasta sekä tarjoamaan palvelujaan ihmisten liikuttamiseksi.

Sytytetään yhdessä harrastamisen kipinä ja näytetään Suomelle koko liikunnan tarjoamamme.

Miten mukaan Sporttihakuun?

Faktaa Suomisportista

  • Jo 300 000 organisoitua tapahtumaa
  • Miljoonaa kävijää vuosittain Suomisport-palvelussa
  • Yli 1 000 urheiluseuraa hyödyntää koko toimintansa pyörittämiseen!
  • 9 000 urheiluseuran etusivu ja perustiedot löytyvät Suomisportissa