Helsingin superpesisotteluiden pelipaikkana on tullut tälläkin kaudella tutuksi Töölön jalkapallostadion. Nyt pääkaupungissa päästään nauttimaan huippupesäpallosta aidolla, pesäpalloa varten rakennetulla hiekkatekonurmikentällä. Superpesispäivä käynnistyy Mansen ja helsinkiläisen Roihuttarien kohtaamisella kello 13. Miesten ottelussa Manse saa vastaansa Hyvinkään Tahkon kello 17 alkaen.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa

 

Henkilön Manse PP Miehet (@manseppmiehet) jakama julkaisu

Helsingin Superpesispäivän ohjelma sekä tiedot VIP-paketeista löytyvät Puna-Mustien nettisivuilta. Ennakkoliput sekä matkapaketit Tampereelta kaikkiin Mansen Superpesispäiviin Helsingissä, Ikaalisissa, Loimaalla ja Vaasassa ovat saatavissa seuran nettisivuilta.

Mansen kotistadionin rakennustyöt Tampereen Kaupissa ovat vielä kesken, joten seuran superpesisjoukkueet pelaavat kotiotteluitaan muilla paikkakunnilla alkukaudesta.

Teksti: Niko Liikkanen