Tilitoimisto Rantalainen, Suomen Olympiakomitean pitkäaikainen palvelukumppani, lahjoittaa yhdelle seuraehdokkaalle 2500 euron stipendin sekä tarjoaa kaikille tukea seuran talous- ja palkkahallinnon kehittämiseen. Tulevaisuutta on helpompi rakentaa, kun näkymä talouteen on turvattu nykyaikaisilla taloudenhoidon työkaluilla.

Vastaa alla oleviin kolmeen kysymykseen Rantalaisen sivuilla 20.2.2022 mennessä, niin ehdottamasi seura on mukana Tulevaisuuden urheiluseuran valinnassa. Seuran valitsee Olympiakomitean ja Rantalaisen yhteinen raati.

Mitkä sinun mielestäsi ovat tulevaisuuden urheiluseuran tärkeimpiä tunnusmerkkejä?

Miten tunnusmerkit näkyvät ehdottamasi seuran toiminnassa?

Miten seura käyttäisi 2500 euron stipendin?

Rantalaisen sivuilta löytyy myös ideoita tulevaisuuden urheiluseuran kehittämiseen. Urheiluseurojen talousopas tarjoaa puolestaan vinkkejä seuran taloushallintoon ja varainhankintaan.