Valitse sivu

Vaasassa pelataan miesten suomensarjaa kolmen välivuoden jälkeen Vaasan Mailan Juniorien ja Vähänkyrön Viestin voimin. Napapiirin Pesis-Team lähtee puolestaan naisten suomensarjaan neljännelle peräkkäiselle kaudelleen.

Puna-Mustat Helsingistä on mukana miesten suomensarjassa myös Akatemia-joukkueellaan.

Suomensarjan lohkojaot julkaistaan viikolla 50.

Miesten suomensarjan joukkueet 2022

Alajärven Ankkurit
Haminan Palloilijat
Hyvinkään Tahko
Imatran Pallo-Veikot
Jokioisten Koetus
Jokioisten Koetus juniorit
Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit
Jyväskylän Kiri 2020
Kajaanin Pallokerho
Kannuksen Ura
Kempeleen Kiri
Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää
Kisapursi, Laukaa (Lievestuore)
Kiteen Pallo -90
Lahden Maila-Veikot
Laihian Luja
Lammin Luja
Manse PP, Tampere
Muhoksen Pallo-Salamat
Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi
Oulun Lippo Juniorit
Pattijoen Urheilijat, Raahe
Pomarkun Pyry
Puna-Mustat, Helsinki
Puna-Mustat Akatemia, Helsinki
Pöytyän Urheilijat
Seinäjoen Maila-Jussit
Seinäjoen Maila-Jussit 2
Siilinjärven Pesis
Simon Kiri
Sotkamon Jymy
Ulvilan Pesä-Veikot
Vaasan Mailan juniorit
Veteli Pesis
Viinijärven Urheilijat
Vimpelin Veto
Vähänkyrön Viesti
Ylistaron Kilpa-Veljet
Ylivieskan Kuula

Naisten suomensarjan joukkueet 2022

Alajärven Ankkurit
Espoon Pesis
Fera, Rauma
Haapajärven Pesä-Kiilat
Haminan Palloilijat
Hyvinkään Tahko
Hämeenkyrön Räpsä
Ikaalisten Tarmo
Joensuun Maila 1
Joensuun Maila 2
Jyväskylän Pesis
Kajaanin Pallokerho
Kannuksen Ura
Kauhajoen Karhu
Kempeleen Kiri
Keravan Pesis
Kinnulan Kimmot
Kokemäen Kova-Väki
Kuusankosken Puhti
Lahden Mailaveikot
Laitilan Jyske
Lapuan Virkiä
Loimaan Palloilijat
Mailattaret, Vaasa
Manse PP, Tampere
Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi
Nurmon Jymy
Oulaisten Huima
Oulun Lippo Juniorit
Oulunsalon Vasama
Pesäkarhut 3, Pori
Pesäkarhut 4, Pori
Pesä Ysit, Lappeenranta
Pöytyän Urheilijat
Roihu, Helsinki
Seinäjoen Maila-Jussit
Siilinjärven Pesis
Simon Kiri
Sotkamon Jymy
Turku-Pesis
Tyrnävän Tempaus 1
Tyrnävän Tempaus 2
Viinijärven Urheilijat
Ylihärmän Pesis-Junkkarit