Mikäli oman joukkueesi tavoitteena on maakuntasarjan pelaaminen kesällä 2021, eikä joukkueen nimeä löydy tästä uutisesta, ota yhteys kyseisen alueen vastuuhenkilöön:
- Etelä- ja lounaislohkot: Sami Ritola | sami.ritola(ät)etelanpesis.fi | 045 128 7414
- Itälohkot: Pirjo Mäkelä | pirjo.makela(ät)pesis.fi | 040 744 4511
- Länsilohkot: Juha Kuoppala | juha.kuoppala(ät)pesis.fi | 040 055 2248
- Pohjois- ja luoteislohkot: Kimmo Hirsilä | kimmo.hirsila(ät)pesis.fi | 040 062 0601
Sarjamaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä!
Ilmoittautumisjärjestelmä on uudistunut ja hyväksyy ilmoittautumisen ainoastaan, kun sarjamaksu (miehet 194 € ja naiset 157 €) maksetaan 30 minuutin sisällä lomakkeen tietojen lähettämisestä. Yhteyshenkilö saa maksutiedot myös antamaansa sähköpostiosoitteeseen. Mikäli sarjamaksua ei 30 minuutin aikana makseta, ilmoittautuminen ei astu voimaan ja koko ilmoittautumisprosessi tulee aloittaa alusta.
Maksutapoja ovat yleisimmät verkkopankit ja luottokortit. Ilmoittautuminen tapahtuu Pesistulospalvelussa.
Miesten maakuntasarja
Etelälohko
Cobra Team, Hyvinkää
Espoon Pesis
Haminan Palloilijat
Kinnarin Pesis 2006 1 (Blacks), Järvenpää
Kinnarin Pesis 2006 2 (Whites), Järvenpää
Kouvolan Pallonlyöjät
Kuusankosken Puhti, Kouvola
Lahden Mailaveikot
Lammin Luja, Hämeenlinna
Latokasken Tiikerit, Espoo
Puna-Mustat, Helsinki
Rekolan Pesis, Vantaa
Riihimäen Pallonlyöjät
Summan Ponnistus, Hamina
Vantaanjoen Juoksu
Vihdin Pallo
Vima-2014, Kouvola
Itälohko
Juva Pesis
Kesälahden Urheilijat
Kiteen Pallo-90
Mäntyharjun Virkistys
NeNu-Pesis, Lapinlahti
Puijon Pesis, Kuopio
Punkaharjun Urheilijat, Savonlinna
Viinijärven Urheilijat
Lounaislohko
Humppilan Veikot
Jokioisten Koetus juniorit
Laitilan Jyske
Loimaan Palloilijat
Manse PP, Tampere
Pesäsudet, Säkylä
Turku Pesis
Ulvilan Pesä-Veikot
Ylöjärven Pallo
Luoteislohko
Haapajärven Pesä-Kiilat
Kannuksen Ura
Kokkolan Kiri
Nivala-Pesis
Nivala-Pesis akatemia
Perhon Kiri
Reisjärven Pilke
Sievin Sisu
Länsilohko
Alajärven Ankkurit
Alavuden Peli-Veikot
Ilmajoen Kisailijat
Kylävuoren Kaiku, Kurikka
Peräseinäjoen Toive
Seinäjoen Maila-Jussit
Vaasan Mailan Juniorit
Vimpelin Veto
Pohjoislohko
Kempeleen Kiri 1
Kempeleen Kiri 2
Kärsämäen Kataja
Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi
Oulaisten Huima
Oulun Lippo Juniorit
Oulunsalon Vasama
Tyrnävän Tempaus
Ylivieskan Kuula
Naisten maakuntasarja
Etelälohko
Espoon Pesis
Hyvinkään Tahko 1
Hyvinkään Tahko 2
Janakkalan Jana
Keravan Pesis-Juniorit
Kuusankosken Puhti
Lahden Mailaveikot
Puna-Mustat, Helsinki
Roihu, Helsinki
Vihdin Pallo
Itälohko
Joensuun Maila
Jyväskylän Valo
Kiteen Pallo -90
Puijon Pesis, Kuopio
Puurtilan Kisa-Pojat, Varkaus
Siilinjärven Pesis
Viinijärven Urheilijat
Lounaislohko
Fera 1, Rauma
Fera 2, Rauma
Hämeenkyrön Räpsä
Köyliön Lallit
Laitilan Jyske
Loimaan Palloilijat
Manse PP, Tampere
Mynämäen Vesa
Pesäkarhut, Pori
Pomarkun Pyry
Pöytyän Urheilijat
Ruskon Pallo -67
Ulvilan Pesä-Veikot
Luoteislohko
Haapajärven Pesä-Kiilat
Kannuksen Ura
Kinnulan Kimmot
Kokkolan Kiri
Nivala-Pesis
Oulaisten Huima
Toholammin Urheilijat
Veteli-Pesis
Ylivieskan Kuula
Länsilohko
Alajärven Ankkurit
Alavuden Peli-Veikot
Ilmajoen Kisailijat
Kauhajoen Karhu
Lapuan Virkiä
Mailattaret, Vaasa
Nurmon Jymy, Seinäjoki
Peräseinäjoen Toive
Seinäjoen Maila-Jussit
Vähänkyrön Viesti
Ylihärmän Pesis-Junkkarit
Pohjoislohko
Iin Urheilijat
Kempeleen Kiri 1
Kempeleen Kiri 2
Kiimingin Urheilijat
Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi
Oulun Lippo Juniorit
Oulunsalon Vasama
Pattijoen Urheilijat, Raahe
Simon Kiri
Sotkamon Jymy
Tyrnävän Tempaus
20.2. klo 17.26: Korjattu lounaislohkon joukkueen nimeksi Jokioisten Koetus juniorit
23.2. klo 13.06: Päivitetty miesten länsilohkon joukkueita