Espoon Pesis on päättänyt investoida seuran kasvuun ja joukkueiden tukemiseen palkkaamalla seuraan toiminnanjohtajan. Haku toiminnanjohtajan paikkaan on nyt avoinna.

Toiminnanjohtajan tehtävät Espoon Pesiksessä

Espoon Pesiksen toiminnanjohtajana vastaat seuran kehittämisestä, toimintatapojen harmonisoinnista sekä erityisesti uusien pelaajien aktivoinnista harrastuksen pariin Espoossa. Seuraa johtaa aktiivinen hallitus, jonka jäsenet vastaavat pääosin seuran juoksevien asioiden hoidosta.

Espoon Pesis on aktiivinen pesäpalloseura pääkaupunkiseudulla, jonka toiminta nojaa vahvasti junioritoimintaan kaikissa ikäluokissa, mutta seurassa on myös aktiivista aikuistoimintaa monella sarjatasolla sekä miehissä että naisissa. Espoon Pesis on viime vuosina saavuttanut menestystä valtakunnallisilla leireillä sekä poikien että tyttöjen puolella. Espoossa on aina tehty aktiivista yhteistyötä sekä kaupungin että koulujen kanssa liikuntamahdollisuuksien järjestämiseksi.

Edellytämme hakijalta

 • Aitoa halua kehittää seuratoimintaa
 • Oma-aloitteisuutta ja aktiivisuutta
 • Hyviä vuorovaikutus- ja yhteistyötaitoja
 • Vahvaa organisointikykyä
 • Erinomaisia viestintätaitoja niin kirjallisesti kuin suullisesti
 • Kokemusta urheiluseuratoiminnasta
 • Kokemusta toiminnasta nuorten ja lasten kanssa
 • Lajikokemus pesäpallosta katsotaan eduksi

Valittavalle toiminnanjohtajalle tarjotaan

 • mielenkiintoinen ja haastava työ junioripainotteisessa seurassa
 • mahdollisuus aktiiviseen yhteistyöhön lähialueiden seurojen kanssa
 • hallituksen ja seuran aktiivien kokemus työn toteuttamiseksi
 • mahdollisuus samalla edistää lajien välistä yhteistyötä Espoossa
 • mahdollisuus vaikuttaa omaan työnkuvaan osaamisalueiden pohjalta

Työsuhde on lähtökohtaisesti kokopäivätoiminen ja määräaikainen 31.12.2020 saakka. Työsuhde alkaa 1.1.2020 tai sopimuksen mukaan. Työ edellyttää valmiutta työskennellä niin päivisin kuin iltaisin ja viikonloppuisinkin.

Hakeminen ja lisätietoa

Hakemukset palkkatoivomuksineen pyydetään lähettämään 30.11.2019 mennessä osoitteeseen seura.espoonpesis(ät)gmail.com

Lisätietoa: Emmi Eteläsalo-Holmberg | emmi.espoonpesis(ät)gmail.com | 040 733 9251