Valitse sivu

Sigge All Starsin kokoonpano on timanttinen. Kentällä nähdään niin entisiä kuin nykyisiä superpesistähtiä. Sami Haapakosken itsensä lisäksi mukana ovat Kari Hakkarainen, Sami Joukainen, Timo Kallio, Mikko Kanala, Toni Kohonen, Harri Kolehmainen, Topi Kosonen, Severi Lassila, Jarkko Perttula, Niilo Piiponniemi, Marko Rasinkangas, Arttu Ruuska ja Perttu Ruuska. Pelinjohdosta vastaavat Jussi Haapakoski ja Markku Hylkilä.

Sigge All Stars -ennakkoliput ovat nyt myynnissä Ylivieskan Kuulan nettisivuilla.

Superviikonlopun ohjelma
(Suvannon pesäpallokenttä, Koskipuhdontie 58, 84100 Ylivieska)

Lauantai 27.4.
Ylivieskan Kuula-Oulun Lippo Juniorit 12.00 (Ykköspesis)
Pattijoen Urheilijat, Raahe-Vimpelin Veto 15.00 (Superpesis)

Sunnuntai 28.4.
Sigge All Stars-Ylivieskan Kuula 15.00

Lisätietoa tapahtumasta (pdf)

Superpesiksen harjoitusottelu Nivalassa

Viime vuonna loppukesästä valmistuneella Nivalan uudella hiekkatekonurmikentällä pelataan huippupesäpalloa lauantaina 27.4. Miesten Superpesiksen harjoitusottelussa ovat vastakkain sarjanousija, vahvaa nousua tekevä Kempeleen Kiri ja kautta aikain menestynein seura Sotkamon Jymy.

Tapahtumaan liittyviä käytännön järjestelyitä on varmisteltu hyvissä ajoin. Paikalle odotetaan myös runsaasti yleisöä.

– Tarkkaa määrää ei osaa ennustaa, koska tämän kaltaista ottelua ei Nivalassa ole ennen pelattu, Nivala-Pesiksen puheenjohtaja Heikki Kumpula kertoi seuran nettisivuilla.

Aiheesta lisää

Nivala-lehden uutinen aiheesta

Lisätietoa Nivala-Pesiksen toiminnasta seuran kotisivuilla