PESÄPALLOLIITON LÄNTINEN ALUE

Yksi yhteinen liike.

TUOMARITOIMINTA

 

Läntisen alueen tuomarinimeäjä
Tiia Alakoskela
tiia.alakoskela(at)hotmail.com
P. 050 535 4522

Pohjanmaan tuomarikouluttajat
Tiia Alakoskela
Aleksi Mansikkamäki
Ville Ritola

Satakunnan tuomarikouluttajat                           
Mikko Kujanpää
Akseli Veteläinen
Tiedustelut: Maija Viljanen

 

Tuomareiden nimeämistaulukko 2019

Jääviystaulukko 2019

 

Läntisen alueen tuomariryhmän sähköposti on tuomarit.lantinenalue(ät)gmail.com

Tuomarikorttien hinnat: 

D         50€

E          35€

EN       20€

Superpesistuomarit 2019 läntinen alue

PaikkakuntaNimiSähköpostiPuhelin
SeinäjokiKristian Hirsimäkikristian.hirsimaki(at)gmail.com041 586 1103
SeinäjokiMikko Kivelämikkivela(at)gmail.com040 705 8005
AlavusAri Kiviniemiari.kiviniemi1065(at)outlook.com0400 436 475
VaasaMikko Kivikoskimkivikoski(at)gmail.com044 943 7630
KankaanpääHenri Järrihenjuska_94(at)hotmail.com044 578 3440
SeinäjokiPeter Laitiopeter.laitio(at)wippies.fi044 304 0147
VähäkyröAleksi Mansikkamäkiallumansu200(at)gmail.com044 080 4448
SeinäjokiJari Mäkynenjari.makynen(at)maanmittauslaitos.fi040 553 0774
VaasaJarkko Neiglickjarkko.neiglick(at)gmail.com041 361 7241
VähäkyröJoonas Rantaniemijoonas.rantaniemi(at)gmail.com044 066 0981
JalasjärviVille Ritolavillejp.ritola(at)gmail.com040 415 9234
SeinäjokiTeemu Römpöttiteemu.rompotti(at)gmail.com045 137 2089
SeinäjokiTuro Timotimoturo(at)gmail.com046 909 3959
KankaanpääWaltteri Uurasjärviwaltteri.uurasjarvi(at)gmail.com044 3191192
JämijärviAkseli Veteläinenakseli.vetelainen(at)hotmail.com040 039 3287

C-tason tuomarit 2019 

Etelä-PohjanmaaSatakunta
Heidi Huhta, LapuaAnton Ekholm
Ville Hämeenniemi, SeinäjokiEeli Hakala, Ulvila
Eero Jussila, KauhavaNiilo Härkälä, Köyliö
Päivi Kerola, LapuaMartti Jaakonniemi
Sofia Kitinoja, SeinäjokiTeemu Korvenranta, Pomarkku
Mikko Kujanpää, YlihärmäMaari Kytöharju, Kankaanpää
Noora-Eveliina Kuusinen, LapuaToni Lehtinen, Rauma
Jessika Kärkkäinen, YlihärmäJanne Leppänen, Kankaanpää
Matias Lankio, SeinäjokiAnu Lähdeniemi, Eura
Lauri Latomäki, SeinäjokiMinna-Mari Löytökorpi, Rauma
Jesse Latvala, LappajärviToni Muhonen, Kankaanpää
Eemil Lehtimäki, SeinäjokiAtte Piisi, Ulvila
Elise Lähdemäki, SeinäjokiOskari Pätsi, Eurajoki
Jukka Marttala, SeinäjokiPinja Rosendahl, Pomarkku
Jenna Nikalo, Seinäjoki Joona Tuominen, Eurajoki
Aarno Paski, Seinäjoki Vilma Vaaheranta, Rauma
Aino Perkiö, Seinäjoki
Julia Rantaniemi, Vähäkyrö
Arto Räty, Laihia
Aleksi Sopanen, Jalasjärvi
Aimo Vieri, Seinäjoki
Oona Ylinen, Vimpeli

Itä-Länsi

Pesäpallokauden päätösristeily