Ensi kesän 2023 Etenee-leirien järjestäjät ja ajankohdat ovat varmistuneet. D-E-juniorien leiri on Kankaanpäässä 9.-11.6.2023 ja F-G-juniorien Kokemäellä 16.-18.6.2023.

Nyt on mahdollista hakea vuoden 2024 Etenee-leirejä Pohjanmaalla.

Leirit on jaettu tuttuun tapaan D-E-ikäisten ja F-G-ikäisten leireihin. Leirihaku on tarkoitettu Pohjanmaan seuroille. Hakemuksesta tulee näkyä, kumpaa leiriä seura hakee. Leireille odotetaan osallistuvan noin 60-90 joukkuetta.

Etenee-leiri järjestetään yhdessä seuran ja PPL läntisen alueen kanssa. Leiriin liittyvät vastuualueet ja muut yksityiskohdat sovitaan erikseen seuran kanssa tehtävässä yhteistyösopimuksessa.

Leirihakemukset on toimitettava sähköpostilla maija.seppala(at)pesis.fi 1.9.-16.10.2023 välisenä aikana.

Hakemuksesta tulee ilmetä hakijan tiedot, järjestelytoimikunnan kokoonpano, kaupungin/kunnan sitoutuminen leiriin sisältäen arvion majoitus- ja ruokailukustannuksista sekä leirin mahdollisimman monta avainhenkilöä nimettynä (leirinjohtaja, kilpailupäällikkö, kansliavastaava, tuomaripäällikkö, majoitusvastaava, ruokailuvastaava, kioskivastaava, kenttävastaava ja turvallisuuspäällikkö).

Päätökset leirien myöntämisestä tekee PPL läntisen alueen johtoryhmä lokakuun lopussa.

Lisätietoja:
Maija Seppälä
maija.seppala(at)pesis.fi
puh. 050 322 3371