Valitse sivu

Tuomariohjelmat, C-taso

Tuomariohjelma 2020: Poikien Superpesiksen A-sarja, A-lohko

AjankohtaOtteluPelituomariSyöttötuomari 
La 13.6. 13.00Tampere-KouvolaPalokari SJulkunen J
La 13.6. 13.00Seinäjoki-JyväskyläNeiglickPaski
La 13.6. 14.00Kankaanpää-VeteliMuhonenHakala
Ma 15.6. 18.00Veteli-SeinäjokiKuisma RiiKuisma Ri
Ma 15.6. 18.00Tampere-AlajärviKuokkanen JJulkunen J
Ma 15.6. 18.00Pöytyä-KankaanpääHeikkiläVikström
Ti 16.6. 18.00Hyvinkää-KouvolaKarjalainen JKäkönen
Ma 22.6. 18.00Hyvinkää-TampereJärvinenHarju T
Ma 22.6. 18.00Pöytyä-JyväskyläNurmioMäkinen
Ma 22.6. 18.00Alajärvi-KankaanpääYlinenKujanpää
Ti 23.6. 18.00Kouvola-SeinäjokiHietanenKotiniemi
Pe 26.6. 18.00Veteli-TampereKuisma RiiKuisma Ri
Ma 29.6. 18.00Seinäjoki-PöytyäRantaniemiKitinoja
Ma 29.6. 18.00Kouvola-AlajärviVilenKääriäinen
Ma 29.6. 18.00Jyväskylä-VeteliHarjuPitkänen
Ti 30.6. 18.00Kankaanpää-HyvinkääLöytökorpiHujanen
To 2.7. 18.00Kankaanpää-TampereLöytökorpiVeteläinen
Ti 7.7. 18.00Alajärvi-JyväskyläLehtimäkiPerkiö
To 9.7. 18.00Hyvinkää-SeinäjokiMäättäLahtinen
Pe 10.7. 18.00Veteli-KouvolaSaaranenSornikoski
Ma 13.7. 18.00Seinäjoki-KankaanpääLähdemäkiKitinoja
Ma 13.7. 18.00Pöytyä-HyvinkääNurmioMäkinen
Ma 13.7. 18.00Jyväskylä-TampereHarjuKarttunen
Ma 13.7. 18.00Alajärvi-VeteliKerolaKujanpää
Ma 20.7. 18.00Kouvola-PöytyäKääriäinenMajanne
Ma 20.7. 18.00Seinäjoki-AlajärviYlinenPaski
To 23.7. 18.00Jyväskylä-KankaanpääAumoLampinen K
Ma 27.7. 18.00Veteli-PöytyäKuisma RiiKuisma Ri
Ma 27.7. 18.00Tampere-SeinäjokiPalokari SJulkunen J
Ma 27.7. 18.00Jyväskylä-HyvinkääSvärd JKarttunen
To 30.7. 18.00Kankaanpää-KouvolaPätsiVeteläinen
Ma 3.8. 18.00Pöytyä-AlajärviNurmioMäkinen
Ma 3.8. 18.00Hyvinkää-VeteliJärvinenHarju J
Ma 3.8. 18.00Kouvola-JyväskyläLahtinenHarju T
Ma 10.8. 17.30Alajärvi-HyvinkääKerolaKitinoja
Ma 10.8. 17.30Tampere-Pöytyä

 

Tuomariohjelma 2020: Poikien Superpesiksen A-sarja, B-lohko

AjankohtaOtteluPelituomariSyöttötuomari
La 13.6. 15.00Kitee-RaaheLiukku JKinnunen N
La 13.6. 17.00Joensuu-KempeleKeijonenHolopainen
Su 14.6. 15.00Kitee-KempeleHolopainenKinnunen N
Ma 15.6. 18.00Haapajärvi-SiilinjärviSaaranenSornikoski
Ti 16.6. 18.00Oulu-SotkamoKorpelaIsojärvi
To 18.6. 18.00Siilinjärvi-SotkamoHämäläinenKutvonen
Ma 22.6. 18.00Siilinjärvi-OuluMensonenKorolainen
Ma 22.6. 18.00Sotkamo-HaapajärviKaipainenKorhonen O
Ma 22.6. 18.00Raahe-JoensuuMateroSavukoski
To 25.6. 18.00Kempele-SotkamoKorpelaMäntymaa
Ma 29.6. 18.00Kempele-HaapajärviHaapaniemiKilponen
Ti 30.6. 18.00Oulu-KiteeVirranniemiAlatalo
Ti 30.6. 18.00Joensuu-SotkamoKeijonenMatikainen
Su 5.7. 17.00Oulu-KempeleKorpelaVirranniemi
Ma 6.7. 18.00Kitee-JoensuuHämäläinenKinnunen N
Ti 7.7. 18.00Haapajärvi-RaaheSornikoskiTikanmäki
Ma 13.7. 18.00Joensuu-KiteeHolopainenKinnunen N
Ma 13.7. 18.00Kempele-OuluKorpelaIsojärvi
Ma 13.7. 18.00Sotkamo-SiilinjärviQvickKorhonen O
Ma 13.7. 18.00Raahe-HaapajärviVirranniemiMäntymaa
Ma 20.7. 18.00Siilinjärvi-KiteeMensonenKorolainen
Ma 20.7. 18.00Haapajärvi-JoensuuSornikoskiKuisma
Ma 20.7. 18.00Oulu-RaaheHanhelaIsojärvi
Su 26.7. 15.00Raahe-SiilinjärviHanhelaSavukoski
Ma 27.7. 18.00Joensuu-OuluKeijonenKinnunen N
Ma 27.7. 18.00Sotkamo-RaaheVartiaKorhonen O
Ma 27.7. 18.00Kempele-SiilinjärviHaapaniemiIsojärvi
To 30.7. 18.00Kitee-HaapajärviKeijonenKinnunen N
Ma 3.8. 18.00Haapajärvi-OuluSaaranenSornikoski
Ma 3.8. 18.00Raahe-KempeleVirranniemiSavukoski
Ma 3.8. 18.00Siilinjärvi-JoensuuRothströmKorolainen
Ma 10.8. 17.30Sotkamo-KiteeKorpelaKorhonen O

 

Tuomariohjelma 2020: Naisten Ykköspesis, etelälohko

PvmKotiPelituomariSyöttötuomari
Ke 24.6. 18.00Janakkala-PöytyäRitolaHarju T
To 25.6. 18.00Pori-KankaanpääJärriLähdeniemi
La 27.6. 16.00Pöytyä-RoihuHeikkiläVikström
La 27.6. 16.00Hamina-HämeenkyröSalmela JoMajanne
Su 28.6. 15.00Espoo-JanakkalaKapanenHarju J
Su 28.6. 16.00Hamina-KankaanpääSalmela JoRonkainen Jo
Ke 1.7. 18.00Kankaanpää-HämeenkyröMuhonenHaapala
Ke 1.7. 18.00Janakkala-HaminaPeltolaKäkönen
La 4.7. 15.00Hämeenkyrö-EspooLovikka JJulkunen J
La 4.7. 15.00Pöytyä-KankaanpääSirolaLaakso
Su 5.7. 16.00Pori-EspooPätsiLähdeniemi
Su 5.7. 16.00Roihu-JanakkalaHarju JKäkönen
Su 5.7. 16.00Kankaanpää-HaminaMuhonenHaapala
Ke 8.7. 18.00Hamina-JanakkalaSalmela JoMajanne
Ke 8.7. 18.00Hämeenkyrö-KankaanpääKuokkanen JJulkunen J
Pe 10.7. 18.00Hämeenkyrö-RoihuLovikka JJulkunen J
La 11.7. 16.00Kankaanpää-EspooHakalaVeteläinen
La 11.7. 16.00Pöytyä-HaminaLaurilaSaarni
Su 12.7. 16.00Roihu-PoriKapanenNykänen
Ke 15.7. 18.00Pöytyä-HämeenkyröLaurilaLaaksonen
Ke 15.7. 18.00Espoo-HaminaPeltolaNykänen
Ke 15.7. 18.00Janakkala-PoriMäättäHarju T
La 18.7. 16.00Pöytyä-EspooNurmioMäkinen
Su 19.7. 14.00Roihu-KankaanpääNurmiLahtinen
Su 19.7. 15.00Espoo-HämeenkyröKarjalainen KHarju J
Su 19.7. 17.00Hamina-PoriSalmela JoSoininen Sa
Ke 22.7. 18.00Pori-JanakkalaPätsiHaapala
Ke 22.7. 18.00Roihu-EspooPeltolaNykänen
Ke 22.7. 18.00Hämeenkyrö-PöytyäLovikka JJulkunen J
La 25.7. 16.00Pori-RoihuMuhonenHakala
La 25.7. 15.00Hämeenkyrö-JanakkalaSyrjälä JJulkunen J
Su 26.7. 13.00Kankaanpää-RoihuHakalaHujanen
Su 26.7. 15.00Espoo-PöytyäKarjalainen JKäkönen
Su 26.7. 14.00Janakkala-HämeenkyröKääriäinenSoininen Sa
Ke 29.7. 18.00Hamina-EspooHeikkilä JeMajanne
Ke 29.7. 18.00Roihu-PöytyäKääriäinenSoininen Sa
Ke 29.7. 18.00Kankaanpää-PoriMuhonenVeteläinen
La 1.8. 15.00Espoo-KankaanpääKarjalainen KLahti
Su 2.8. 16.00Roihu-HaminaMäättäLahtinen
Su 2.8. 17.00Pöytyä-Pori
Ke 5.8. 18.00Janakkala-RoihuValleniusNykänen
To 6.8. 18.00Pori-PöytyäJärriVeteläinen
La 8.8. 16.00Janakkala-EspooPeltolaHarju T
La 8.8. 16.00Pori-HaminaPätsiHaapala
Su 9.8. 15.00Hämeenkyrö-Hamina
Su 9.8. 16.00Kankaanpää-JanakkalaHakalaHujanen
Ke 12.8. 17.30Kankaanpää-PöytyäLöytökorpiVeteläinen
Ke 12.8. 17.30Pori-HämeenkyröPätsiHaapala
To 13.8. 17.30Hamina-RoihuHeikkilä JeSoininen Sa
La 15.8. 16.00Roihu-HämeenkyröMäättäLahtinen
Su 16.8. 15.00Espoo-PoriTurtiainen JeLaukkanen
Su 16.8. 17.00Pöytyä-Janakkala
Ke 19.8. 17.30Espoo-RoihuMäättäLahtinen
Ke 19.8. 17.30Janakkala-KankaanpääNurmiLahti
Ke 19.8. 17.30Hämeenkyrö-Pori
Ke 19.8.Hamina-PöytyäHeikkilä JeSoininen Sa

 

Tuomariohjelma 2020: Naisten Ykköspesis, pohjoislohko

PvmKotiPelituomariSyöttötuomari
Ti 23.6. 18.00Kuopio-OulunsaloKinnunenKorolainen
Ti 23.6. 18.00Raahe-KajaaniAlataloMäkelä
Ke 24.6. 18.00Vaasa-TyrnäväRintalaRäty
La 27.6. 15.00Oulunsalo-JalasjärviVirranniemiMäntymaa
La 27.6. 17.00Lappajärvi-KuopioKerolaHeikkilä
Su 28.6. 14.00Raahe-JalasjärviVirranniemiMäkelä
Su 28.6. 14.00Tyrnävä-VaasaMateroMäntymaa
Su 28.6. 16.00Kajaani-LappajärviQvickHeikkinen
Ke 1.7. 18.00Jalasjärvi-RaahePaskiKujanpää
Ke 1.7. 18.00Tyrnävä-KuopioKorpelaMäntymaa
Ke 1.7. 18.00Kajaani-OulunsaloQvickKorhonen O
La 4.7. 14.00Tyrnävä-LappajärviHaapaniemiSavukoski
La 4.7. 15.00Oulunsalo-RaaheAaltonenKorpela
La 4.7. 17.00Kuopio-KajaaniPöllänenKinnunen
Ti 7.7. 18.00Lappajärvi-Tyrnävä (Vimpeli)KerolaRömpötti
Ti 7.7. 18.00Oulunsalo-VaasaAaltonenIsojärvi
Pe 10.7. 18.00Vaasa-LappajärviRantaniemi JUVieri
La 11.7. 14.00Tyrnävä-JalasjärviHanhelaKilponen
La 11.7. 15.00Raahe-KuopioSalmiAlatalo
La 11.7. 15.00Oulunsalo-KajaaniAaltonenKorpela
Ke 15.7. 18.00Jalasjärvi-VaasaKärkkäinenJussila
To 16.7. 18.00Tyrnävä-RaaheMateroMäkelä
La 18.7. 17.00Lappajärvi-KajaaniKärkkäinenJussila
La 18.7. 17.00Kuopio-TyrnäväPöllänenKinnunen
Su 19.7. 15.00Vaasa-KajaaniRantaniemi JORäty
Su 19.7. 15.00Jalasjärvi-OulunsaloYlinenHuhta
Su 19.7. 17.00Raahe-LappajärviKorpelaMäkelä
Ke 22.7. 18.00Lappajärvi-VaasaVieriKujanpää
To 23.7. 18.00Raahe-OulunsaloAlataloMäkelä
La 25.7. 15.00Oulunsalo-LappajärviAaltonenMäntymaa
La 25.7. 16.00Kajaani-JalasjärviKorhonen OTuikka
La 25.7. 17.00Kuopio-RaaheMensonenKinnunen
Su 26.7. 15.00Kuopio-JalasjärviHapponenKinnunen
Ti 28.7. 18.00Tyrnävä-KajaaniMateroMäntymaa
Ke 29.7. 18.00Lappajärvi-RaaheLehtimäkiRömpötti
Ke 29.7. 18.00Vaasa-JalasjärviSopanenRitola V
To 30.7. 18.00Oulunsalo-KuopioKorpelaMäkelä
La 1.8. 14.00Tyrnävä-OulunsaloHanhelaMäkelä
La 1.8. 17.00Kuopio-VaasaMuuruvirtaKinnunen
Su 2.8. 16.00Kajaani-VaasaKorpelaTuikka
Ke 5.8. 18.00 KurikkaJalasjärvi-TyrnäväPaskiVieri
Ke 5.8. 18.00Raahe-VaasaAlataloSavukoski
La 8.8. 15.00Jalasjärvi-KuopioLankioVieri
La 8.8. 16.00Kajaani-TyrnäväKorpelaSirviö
La 8.8. 17.00Lappajärvi-OulunsaloKujanpääJussila
Su 9.8. 15.00Vaasa-KuopioNeiglickRäty
Su 9.8. 16.00Kajaani-RaaheKorpelaKorhonen O
Ke 12.8. 17.30Lappajärvi-JalasjärviKärkkäinenVieri
Ke 12.8. 17.30Raahe-TyrnäväVirranniemiMäkelä
La 15.8. 15.00Vaasa-OulunsaloRintalaRantaniemi JO
Su 16.8. 15.00Jalasjärvi-KajaaniLehtimäkiPaski
Su 16.8. 17.00Kuopio-LappajärviHapponenKinnunen
To 20.8. 17.30Oulunsalo-TyrnäväVirranniemiMäkelä
To 20.8. 17.30Kajaani-KuopioHyvönenKorhonen O
To 20.8. 17.30Jalasjärvi-LappajärviPaskiRömpötti
To 20.8. 17.30Vaasa-RaaheNeiglickRantaniemi JO

 

Tuomariohjelma 2020: Miesten suomensarja, etelälohko

PvmKotiPelituomariSyöttötuomari
Ke 24.6. 18.00Espoo-HyvinkääNurmiVehman
To 25.6. 18.00Ikaalinen-TurkuKuokkanen JJulkunen J
La 27.6. 15.00Pomarkku-Jok. Jun.MuhonenVeteläinen
La 27.6. 16.00Jokioinen-PöytyäAineEeva
Su 28.6. 16.00Pomarkku-PuMuLöytökorpiHujanen
Su 28.6. 17.00Ikaalinen-LammiKuokkanen JJulkunen J
Ma 29.6. 18.00Espoo-JokioinenValleniusNykänen
Ke 1.7. 18.00Pöytyä-PuMuLaurilaLaukkanen
Ke 1.7. 18.00Järvenpää-IkaalinenKapanenHarju T
To 2.7. 18.00Lammi-EspooMustonenRitola
La 4.7. 15.00PuMu-HyvinkääValleniusLahti
La 4.7. 15.00Jokioinen Jun.-TurkuLaaksonen Vikström
Su 5.7. 13.00Espoo-PomarkkuMäättäHarju T
Ke 8.7. 18.00Järvenpää-LammiKääriäinenSoininen Sa
Ke 8.7. 18.00Jokioinen-PomarkkuLaurila Vikström
La 11.7. 15.00Jok. Jun.-IkaalinenHeikkiläAakio
Su 12.7. 15.00PuMu-EspooMäättäLahtinen
Su 12.7. 15.00Turku-JärvenpääSirolaSaarni
Su 12.7. 16.00Lammi-JokioinenRitolaKäkönen
Ti 14.7. 18.00Pomarkku-IkaalinenLöytökorpiHujanen
Ke 15.7. 18.00PuMu-TurkuKapanenKäkönen
La 18.7. 13.00Hyvinkää-PomarkkuHenrikssonNykänen
La 18.7. 15.00Turku-JokioinenLaurilaEeva
Su 19.7. 15.00Ikaalinen-PuMuPalokari SYli-Jokipii M
Su 19.7. 15.00Järvenpää-Jok. Jun.PeltolaNykänen
Su 19.7. 16.00Jokioinen-HyvinkääSirolaSaarni
Su 19.7. 17.00Pöytyä-LammiLaurilaMäkinen
Ke 22.7. 18.00Turku-HyvinkääHannulaLaukkanen
Ke 22.7. 18.00Espoo-JärvenpääKapanenHarju J
Pe 24.7. 18.00Jokioinen Jun.-LammiLaaksonenAakio
La 25.7. 13.00Hyvinkää-Jok. Jun.NurmiHarju T
Su 26.7. 15.00Järvenpää-PuMuLahtinenHarju T
Su 26.7. 15.00Ikaalinen-JokioinenKuokkanen JAlamylläri E
Su 26.7. 16.00Lammi-TurkuPeltolaNykänen
Su 26.7. 17.00Pöytyä-EspooLaurilaAakio
Ti 28.7. 18.00Pöytyä-Jokioinen Jun.LaurilaVikström
Ke 29.7. 18.00PuMu-JokioinenJärvinenLahti
To 30.7. 18.00Hyvinkää-PöytyäJärvinenHarju J
La 1.8. 13.00Hyvinkää-IkaalinenPeltolaNykänen
La 1.8. 15.00Turku-PöytyäLaurilaSaarni
La 1.8. 15.00PuMu-LammiLahtinenHarju T
La 1.8. 15.00Pomarkku-JärvenpääLöytökorpiLähdeniemi
Su 2.8. 15.00Jokioinen Jun.-Espoo
Ke 5.8. 18.00Jokioinen-Jok. Jun.
Ke 5.8. 18.00Pomarkku-PöytyäPätsiHaapala
Ke 5.8. 18.00Hyvinkää-JärvenpääKapanenHarju T
Ke 5.8. 18.00Espoo-TurkuMäättäLahtinen
La 8.8. 16.00Järvenpää-PöytyäTurtiainen JeLahti
Su 9.8. 15.00Ikaalinen-EspooSyrjälä JYli-Jokipii M
Su 9.8. 15.00Turku-Pomarkku
Su 9.8. 16.00Lammi-Hyvinkää
Ti 11.8. 17.30Lammi-PomarkkuKäkönenHarju J
Ti 11.8. 17.30Jok. Jun.-PuMu
Ke 12.8. 17.30Pöytyä-Ikaalinen
Ke 12.8. 17.30Jokioinen-Järvenpää

Tuomariohjelma 2020: Miesten suomensarja, itälohko

PvmKotiPelituomariSyöttötuomari
Ke 24.6. 18.00Joensuu-KiteeKosonenKinnunen N
La 27.6. 14.00Joensuu-KouvolaKeijonenKinnunen N
La 27.6. 14.00Lohi-LahtiNupponenBrandt
Su 28.6. 14.00Lahti-ImatraMustonenRitola
Su 28.6. 16.00Siilinjärvi-KuopioHapponenMuuruvirta
Ke 1.7. 18.00Kuopio-KiteeKinnunenKorolainen
Ke 1.7. 18.00Kouvola-LahtiRonkainen JoMajanne
La 4.7. 14.00Imatra-JoensuuÖrsåKnutars
La 11.7. 13.00Siilinjärvi-LohiMensonenKorolainen
La 11.7. 14.00Imatra-KuopioSaarinenRytteri
La 11.7. 15.00Kitee-LahtiKeijonenHolopainen
Su 12.7. 14.00Joensuu-LahtiLiukku JMatikainen
Ke 15.7. 18.00Imatra-KouvolaÖrsåKnutars
To 16.7. 18.00Kuopio-SiilinjärviPöllänenKorolainen
La 18.7. 13.00Joensuu-KuopioLiukku JKosonen
La 18.7. 14.00Lohi-KiteeHarjuLampinen K
La 18.7. 15.00Kouvola-SiilinjärviSalmela JoMajanne
Ke 22.7. 18.00Siilinjärvi-JoensuuPöllänenMuuruvirta
La 25.7. 14.00Lohi-ImatraHarjuKarppanen
La 25.7. 15.00Kitee-KouvolaTuuvaVaronen
Su 26.7. 14.00Lahti-LohiKarjalainen KLaukkanen
Ma 27.7. 18.00Kouvola-ImatraSalmela JoKääriäinen
Ke 29.7. 18.00Kuopio-LohiRothströmMuuruvirta
Ke 29.7. 18.00Kitee-SiilinjärviLiukku JMatikainen
La 1.8. 14.00Siilinjärvi-ImatraHapponenKorolainen
La 1.8. 16.00Lahti-KuopioJärvinenHarju J
La 8.8. 14.00Lohi-JoensuuSvärd JLampinen K
La 8.8. 15.00Lahti-Siilinjärvi
Su 9.8. 14.00Imatra-KiteeVaittinen JKnutars
Su 9.8. 14.00Kuopio-KouvolaHapponenMuuruvirta
Ke 12.8. 17.30Kouvola-Lohi
Ke 12.8. 17.30Kitee-JoensuuLiukku JLiukku V

 

Tuomariohjelma 2020: Miesten suomensarja, länsilohko

PvmKotiPelituomariSyöttötuomari
Ti 23.6. 18.00Veteli-YlihärmäSaaranenKuisma Ri
To 25.6. 18.00Alajärvi-YlistaroLehtimäkiPerkiö
La 27.6. 15.00Kannus-VimpeliSornikoskiTikanmäki P
La 27.6. 15.00Seinäjoki-Veteli (Nurmo)NeiglickRäty
Su 28.6. 15.00Ylivieska-AlajärviTikanmäki JTikanmäki P
Ke 1.7. 18.00Ylivieska-HaapajärviTikanmäki JTikanmäki P
To 2.7. 18.00Kannus-YlihärmäRajaniemiSornikoski
Su 5.7. 12.00Ylihärmä-AlajärviKärkkäinenJussila
Su 5.7. 13.00Veteli-HaapajärviTikanmäki JTikanmäki P
Su 5.7. 15.00Ylistaro-KannusNeiglickRäty
Ke 8.7. 18.00Vimpeli-YlihärmäKerolaPerkiö
Ke 8.7. 18.00Haapajärvi-SeinäjokiTikanmäki JKuisma Ri
La 11.7. 15.00Ylivieska-SeinäjokiKuisma RiiKuisma Ri
La 11.7. 16.00Vimpeli-HaapajärviKerolaHeikkilä
Su 12.7. 13.00Ylihärmä-YlivieskaLehtimäkiVieri
Ti 14.7. 18.00Ylistaro-VeteliSalmenautioVieri
Ke 15.7. 18.00Seinäjoki-KannusSopanenHeikkilä
La 18.7. 13.00Ylihärmä-HaapajärviNeiglickRäty
La 18.7. 16.00Vimpeli-AlajärviKerolaHuhta
Su 19.7. 13.00Ylihärmä-SeinäjokiKärkkäinenVieri
Su 19.7. 13.00Veteli-YlivieskaKuisma RiiKuisma Ri
La 25.7. 15.00Ylistaro-VimpeliNeiglickRäty
Su 26.7. 16.00Alajärvi-SeinäjokiKerolaHeikkilä
Su 26.7. 17.00Haapajärvi-KannusTikanmäki JTikanmäki P
Ke 29.7. 18.00Vimpeli-YlivieskaLatvala JHeikkilä
Ke 29.7. 18.00Ylistaro-YlihärmäKärkkäinenJussila
To 30.7. 18.00Kannus-VeteliSaaranenRajaniemi
La 1.8. 15.00Seinäjoki-YlistaroLankioPaski
Ke 5.8. 18.00Ylivieska-YlistaroTikanmäki JTikanmäki P
Ke 5.8. 18.00Seinäjoki-VimpeliNeiglickRäty
Ke 5.8. 18.00Haapajärvi-AlajärviKuisma RiiKuisma Ri
To 6.8. 18.00Alajärvi-KannusKerolaHeikkilä
Su 9.8. 13.00Veteli-VimpeliSornikoskiKuisma Ri
Su 9.8. 15.00Kannus-YlivieskaTikanmäki JTikanmäki P
Ke 12.8. 17.30Haapajärvi-YlistaroTikanmäki JTikanmäki P
To 13.8. 17.30Alajärvi-VeteliVieriKitinoja

 

Tuomariohjelma 2020: Miesten suomensarja, pohjoislohko

PvmKotiPelituomariSyöttötuomari
La 27.6. 14.00Suomussalmi-RaaheQvickSirviö
La 27.6. 15.00Muhos-KempeleKorpelaSavukoski
Su 28.6. 13.00Rovaniemi-OuluSalmiIsojärvi
Ti 30.6. 18.00Kempele-RaaheSalmiKorpela
To 2.7. 18.00Oulu-MuhosSalmiAlatalo
La 4.7. 13.00Sotkamo-RaaheQvickKorhonen O
Su 5.7. 13.00Simo-SuomussalmiHaapaniemiSavukoski
Su 5.7. 15.00Muhos-RovaniemiSalmiAlatalo
Ti 7.7. 18.00Simo-OuluHanhelaAlatalo
Ti 7.7. 18.00Suomussalmi-SotkamoQvickSirviö
Pe 10.7. 18.00Oulu-SotkamoSalmiSavukoski
La 11.7. 13.00Simo-RaaheHaapaniemiSavukoski
La 11.7. 16.00Rovaniemi-KempeleVirranniemiIsojärvi
Ti 14.7. 17.30Rovaniemi-SotkamoSalmiSavukoski
Ke 15.7. 18.00Raahe-KempeleAlataloSavukoski
La 18.7. 15.00Muhos-OuluHanhelaSavukoski
Su 19.7. 13.00Kempele-SotkamoVirranniemiIsojärvi
La 25.7. 13.00Kempele-SuomussalmiKorpelaIsojärvi
La 25.7. 13.00Sotkamo-SimoKaipainenSirviö
La 25.7. 16.00Raahe-RovaniemiMateroSavukoski
Su 26.7. 13.00Oulu-SuomussalmiVirranniemiIsojärvi
To 30.7. 18.00Sotkamo-MuhosTegelbergQvick
To 30.7. 18.00Rovaniemi-SimoMateroSavukoski
La 1.8. 15.00Muhos-SimoSalmiIsojärvi
Su 2.8. 14.00Suomussalmi-RovaniemiKaipainenSirviö
To 6.8. 16.00Raahe-MuhosMateroSavukoski
Pe 7.8. 18.00Kempele-SimoHaapaniemiIsojärvi
La 8.8. 14.00Suomussalmi-MuhosKomulainenHyvönen
Su 9.8. 16.00Raahe-OuluMateroIsojärvi
Ke 12.8. 17.30Sotkamo-SuomussalmiKaipainenKorhonen O
Ke 12.8. 17.30Oulu-KempeleSalmiIsojärvi
To 13.8. 17.30Simo-RovaniemiHanhelaSavukoski