Valitse sivu

Miesten suomensarja

Miesten suomensarja 2021

Joukkueet päivitetty 28.1.2021

ETELÄLOHKO 2021

Eurajoen Veikot
Hyvinkään Tahko
Jokioisten Koetus
Jokioisten Koetus juniorit
Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää
Lammin Luja
Manse PP, Tampere
Otakoppi, Espoo
Puna-Mustat, Helsinki
Pöytyän Urheilijat

ITÄLOHKO 2021

Imatran Pallo-Veikot
Joensuun Maila
Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit
Jyväskylän Kiri 2020
Kiteen Pallo -90
Kouvolan Pallonlyöjät
Lahden Mailaveikot
Siilinjärven Pesis
Viinijärven Urheilijat

LÄNSILOHKO 2021

Kannuksen Ura
Laihian Luja
Pomarkun Pyry
Seinäjoen Maila-Jussit
Seinäjoen Maila-Jussit 2
Veteli Pesis
Vimpelin Veto
Ylihärmän Pesis-Junkkarit
Ylistaron Kilpa-Veljet

POHJOISLOHKO 2021

Haapajärven Pesä-Kiilat
Kajaanin Pallokerho
Kempeleen Kiri
Muhoksen Pallo-Salamat
Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi
Oulun Lippo Juniorit
Simon Kiri
Sotkamon Jymy
Tyrnävän Tempaus
Ylivieskan Kuula

Etelälohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Ti 1.6.Otakoppi, Espoo-Jokioisten Koetus juniorit18.00Tuuliniitty
Ke 2.6.Puna-Mustat, Helsinki-Jokioisten Koetus18.00
Ke 2.6.Hyvinkään Tahko-Pöytyän Urheilijat18.00
To 3.6.Otakoppi, Espoo-Eurajoen Veikot18.00
To 3.6.Manse PP, Tampere-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00
Ma 7.6.Manse PP, Tampere-Puna-Mustat, Helsinki18.00
Ke 9.6.Lammin Luja-Puna-Mustat, Helsinki18.00
Ke 9.6.Jokioisten Koetus-Otakoppi, Espoo18.00
Ke 9.6.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Jokioisten Koetus juniorit18.00
La 12.6.Puna-Mustat, Helsinki-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää15.00
La 12.6.Hyvinkään Tahko-Eurajoen Veikot15.00
Su 13.6.Otakoppi, Espoo-Lammin Luja15.00
Su 13.6.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Pöytyän Urheilijat16.00
Su 13.6.Eurajoen Veikot-Jokioisten Koetus17.00
Ti 15.6.Jokioisten Koetus juniorit-Hyvinkään Tahko18.00
To 17.6.Pöytyän Urheilijat-Puna-Mustat, Helsinki18.00
To 17.6.Jokioisten Koetus-Lammin Luja18.00
La 19.6.Hyvinkään Tahko-Puna-Mustat, Helsinki13.00
La 19.6.Lammin Luja-Eurajoen Veikot14.00
La 19.6.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Otakoppi, Espoo16.00
La 19.6.Manse PP, Tampere-Jokioisten Koetus16.00
Su 20.6.Manse PP, Tampere-Jokioisten Koetus juniorit12.00
Ti 22.6.Puna-Mustat, Helsinki-Otakoppi, Espoo18.00
Ke 23.6.Pöytyän Urheilijat-Eurajoen Veikot18.00
Ke 23.6.Lammin Luja-Jokioisten Koetus18.00
Ma 28.6.Pöytyän Urheilijat-Jokioisten Koetus juniorit18.00
Ke 30.6.Hyvinkään Tahko-Otakoppi, Espoo18.00
Ke 30.6.Lammin Luja-Manse PP, Tampere18.00
To 1.7.Jokioisten Koetus juniorit-Pöytyän Urheilijat18.00
La 3.7.Otakoppi, Espoo-Manse PP, Tampere15.00
La 3.7.Puna-Mustat, Helsinki-Jokioisten Koetus juniorit15.00
La 3.7.Jokioisten Koetus-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää16.00
La 3.7.Pöytyän Urheilijat-Lammin Luja16.00
La 3.7.Eurajoen Veikot-Hyvinkään Tahko17.00
Su 4.7.Otakoppi, Espoo-Pöytyän Urheilijat16.00
Ke 7.7.Jokioisten Koetus-Puna-Mustat, Helsinki18.00
To 8.7.Jokioisten Koetus juniorit-Otakoppi, Espoo18.00
La 10.7.Puna-Mustat, Helsinki-Lammin Luja15.00
La 10.7.Pöytyän Urheilijat-Hyvinkään Tahko16.00
La 10.7.Manse PP, Tampere-Otakoppi, Espoo16.00
Su 11.7.Jokioisten Koetus-Jokioisten Koetus juniorit16.00
Su 11.7.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Eurajoen Veikot16.00
Ti 13.7.Puna-Mustat, Helsinki-Pöytyän Urheilijat18.00
Ti 13.7.Jokioisten Koetus juniorit-Lammin Luja18.00
Ke 14.7.Hyvinkään Tahko-Jokioisten Koetus18.00
Ke 14.7.Manse PP, Tampere-Eurajoen Veikot18.00
To 15.7.Otakoppi, Espoo-Puna-Mustat, Helsinki18.00
La 17.7.Jokioisten Koetus-Manse PP, Tampere16.00
La 17.7.Pöytyän Urheilijat-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää16.00
Su 18.7.Lammin Luja-Hyvinkään Tahko16.00
Su 18.7.Eurajoen Veikot-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää17.00
Ke 21.7.Eurajoen Veikot-Jokioisten Koetus juniorit18.00
Ke 21.7.Manse PP, Tampere-Hyvinkään Tahko18.00
To 22.7.Manse PP, Tampere-Lammin Luja18.00
Su 25.7.Hyvinkään Tahko-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää13.00
Su 25.7.Puna-Mustat, Helsinki-Eurajoen Veikot15.00
Su 25.7.Jokioisten Koetus juniorit-Jokioisten Koetus15.00
Ke 28.7.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Lammin Luja18.00
Ke 28.7.Puna-Mustat, Helsinki-Manse PP, Tampere18.00
To 29.7.Eurajoen Veikot-Pöytyän Urheilijat18.00
La 31.7.Lammin Luja-Jokioisten Koetus juniorit14.00
La 31.7.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Manse PP, Tampere16.00
La 31.7.Pöytyän Urheilijat-Otakoppi, Espoo16.00
Su 1.8.Jokioisten Koetus-Hyvinkään Tahko16.00
Su 1.8.Eurajoen Veikot-Otakoppi, Espoo17.00
Ti 3.8.Jokioisten Koetus-Pöytyän Urheilijat18.00
Ke 4.8.Hyvinkään Tahko-Manse PP, Tampere18.00
To 5.8.Jokioisten Koetus juniorit-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00
To 5.8.Otakoppi, Espoo-Jokioisten Koetus18.00
Su 8.8.Hyvinkään Tahko-Lammin Luja16.00
Ke 11.8.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Puna-Mustat, Helsinki18.00
Ke 11.8.Lammin Luja-Otakoppi, Espoo18.00
Ke 11.8.Jokioisten Koetus-Eurajoen Veikot18.00
To 12.8.Pöytyän Urheilijat-Manse PP, Tampere18.00
La 14.8.Eurajoen Veikot-Manse PP, Tampere16.00
La 14.8.Lammin Luja-Pöytyän Urheilijat17.00Pulleri
Su 15.8.Hyvinkään Tahko-Jokioisten Koetus juniorit13.00
Su 15.8.Eurajoen Veikot-Puna-Mustat, Helsinki15.00
Ti 17.8.Otakoppi, Espoo-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää17.30
Ti 17.8.Puna-Mustat, Helsinki-Hyvinkään Tahko17.30
Ti 17.8.Eurajoen Veikot-Lammin Luja17.30
Ti 17.8.Jokioisten Koetus juniorit-Manse PP, Tampere17.30
Ti 17.8.Pöytyän Urheilijat-Jokioisten Koetus17.30
To 19.8.Otakoppi, Espoo-Hyvinkään Tahko17.30Tuuliniitty
To 19.8.Jokioisten Koetus juniorit-Puna-Mustat, Helsinki17.30
Pe 20.8.Manse PP, Tampere-Pöytyän Urheilijat17.30
La 21.8.Jokioisten Koetus juniorit-Eurajoen Veikot15.00
La 21.8.Lammin Luja-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää16.00Pulleri
Su 22.8.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Jokioisten Koetus16.00
Ti 24.8.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Hyvinkään Tahko17.30

Itälohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Su 16.5.Joensuun Maila-Kouvolan Pallonlyöjät14.00
Pe 21.5.Siilinjärven Pesis-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
La 22.5.Joensuun Maila-Lahden Mailaveikot13.00
La 29.5.Viinijärven Urheilijat-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit15.00
Su 30.5.Joensuun Maila-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit12.00
Su 30.5.Lahden Mailaveikot-Siilinjärven Pesis14.00
Ke 2.6.Imatran Pallo-Veikot-Siilinjärven Pesis18.00
To 3.6.Jyväskylän Kiri 2020-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
Ke 9.6.Lahden Mailaveikot-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit18.00
Ke 9.6.Kouvolan Pallonlyöjät-Imatran Pallo-Veikot18.00
To 10.6.Viinijärven Urheilijat-Siilinjärven Pesis18.00
La 12.6.Imatran Pallo-Veikot-Kouvolan Pallonlyöjät14.00
Su 13.6.Imatran Pallo-Veikot-Jyväskylän Kiri 202013.00
Su 13.6.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Joensuun Maila14.00
Ke 16.6.Joensuun Maila-Viinijärven Urheilijat18.00
La 19.6.Kouvolan Pallonlyöjät-Viinijärven Urheilijat15.00
Su 20.6.Lahden Mailaveikot-Viinijärven Urheilijat14.00
Su 20.6.Joensuun Maila-Imatran Pallo-Veikot17.00
Ti 22.6.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Lahden Mailaveikot18.00
Ti 22.6.Kouvolan Pallonlyöjät-Jyväskylän Kiri 202018.00
Ke 23.6.Viinijärven Urheilijat-Imatran Pallo-Veikot18.00
Ma 28.6.Siilinjärven Pesis-Viinijärven Urheilijat18.00
Ti 29.6.Jyväskylän Kiri 2020-Lahden Mailaveikot18.00
Ke 30.6.Joensuun Maila-Siilinjärven Pesis18.00
Pe 2.7.Kouvolan Pallonlyöjät-Siilinjärven Pesis18.00
La 3.7.Viinijärven Urheilijat-Lahden Mailaveikot15.00
La 3.7.Jyväskylän Kiri 2020-Joensuun Maila17.00
Su 4.7.Imatran Pallo-Veikot-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit13.00
Su 4.7.Siilinjärven Pesis-Lahden Mailaveikot13.00
Ti 6.7.Jyväskylän Kiri 2020-Imatran Pallo-Veikot18.00
Ke 7.7.Lahden Mailaveikot-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
To 8.7.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Siilinjärven Pesis18.00
Pe 9.7.Siilinjärven Pesis-Joensuun Maila18.00
La 10.7.Imatran Pallo-Veikot-Lahden Mailaveikot14.00
La 10.7.Viinijärven Urheilijat-Jyväskylän Kiri 202015.00
Su 11.7.Joensuun Maila-Jyväskylän Kiri 202013.00
Su 11.7.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Imatran Pallo-Veikot14.00Koskenharju
Pe 16.7.Lahden Mailaveikot-Jyväskylän Kiri 202018.00
Su 18.7.Imatran Pallo-Veikot-Viinijärven Urheilijat13.00
Su 18.7.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Kouvolan Pallonlyöjät14.00
La 24.7.Viinijärven Urheilijat-Joensuun Maila13.00
Su 25.7.Lahden Mailaveikot-Imatran Pallo-Veikot14.00
Ti 27.7.Jyväskylän Kiri 2020-Siilinjärven Pesis18.00
Ke 28.7.Viinijärven Urheilijat-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
La 31.7.Kouvolan Pallonlyöjät-Joensuun Maila15.00
La 31.7.Jyväskylän Kiri 2020-Viinijärven Urheilijat17.00
La 31.7.Siilinjärven Pesis-Imatran Pallo-Veikot17.00
Su 1.8.Lahden Mailaveikot-Joensuun Maila14.00
Su 1.8.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Viinijärven Urheilijat14.00
Ti 3.8.Jyväskylän Kiri 2020-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit18.00
Su 8.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit14.00
Ke 11.8.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Jyväskylän Kiri 202018.00
Ke 11.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Lahden Mailaveikot18.00
Ke 11.8.Imatran Pallo-Veikot-Joensuun Maila18.00
Pe 13.8.Siilinjärven Pesis-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit18.00
La 14.8.Siilinjärven Pesis-Jyväskylän Kiri 202015.00

Länsilohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Ke 19.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
To 20.5.Kannuksen Ura-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
Pe 21.5.Ylistaron Kilpa-Veljet-Vimpelin Veto18.00
Pe 21.5.Laihian Luja-Veteli Pesis18.00Koskenkorvalla
La 22.5.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Seinäjoen Maila-Jussit 214.00
Ke 26.5.Vimpelin Veto-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ke 26.5.Pomarkun Pyry-Laihian Luja18.00
Ke 26.5.Veteli Pesis-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Pe 28.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
La 29.5.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Seinäjoen Maila-Jussit 115.00
La 29.5.Pomarkun Pyry-Veteli Pesis15.00
Su 30.5.Laihian Luja-Kannuksen Ura14.00Vähässäkyrössä
Ti 1.6.Veteli Pesis-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
To 3.6.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Laihian Luja18.00
To 3.6.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Pomarkun Pyry18.00
To 3.6.Ylistaron Kilpa-Veljet-Kannuksen Ura18.00
Ma 7.6.Kannuksen Ura-Veteli Pesis18.00
Ti 8.6.Laihian Luja-Vimpelin Veto18.00Vähässäkyrössä
Ke 9.6.Pomarkun Pyry-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
Ke 9.6.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Veteli Pesis18.00
Pe 11.6.Ylistaron Kilpa-Veljet-Laihian Luja18.00
La 12.6.Kannuksen Ura-Ylihärmän Pesis-Junkkarit15.00
La 12.6.Vimpelin Veto-Pomarkun Pyry16.00
Ti 15.6.Pomarkun Pyry-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ti 15.6.Kannuksen Ura-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
To 17.6.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Vimpelin Veto18.00
To 17.6.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Laihian Luja18.00
La 19.6.Veteli Pesis-Seinäjoen Maila-Jussit 115.00
Su 20.6.Laihian Luja-Ylihärmän Pesis-Junkkarit14.00Vähässäkyrössä
Ti 22.6.Kannuksen Ura-Vimpelin Veto18.00
Ti 29.6.Laihian Luja-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00Vähässäkyrössä
Ke 30.6.Ylistaron Kilpa-Veljet-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
Pe 2.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Pomarkun Pyry18.00
Su 4.7.Vimpelin Veto-Veteli Pesis16.00
Su 4.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Kannuksen Ura17.00
Ke 7.7.Vimpelin Veto-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Ke 7.7.Veteli Pesis-Laihian Luja18.00
To 8.7.Pomarkun Pyry-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
Pe 9.7.Laihian Luja-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00Koskenkorvalla
La 10.7.Pomarkun Pyry-Vimpelin Veto15.00
Su 11.7.Veteli Pesis-Seinäjoen Maila-Jussit 213.00
Ti 13.7.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
Ke 14.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
To 15.7.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Kannuksen Ura18.00
Pe 16.7.Laihian Luja-Pomarkun Pyry18.00Koskenkorvalla
La 17.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Vimpelin Veto13.00
Su 18.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Veteli Pesis15.00
Ma 19.7.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Kannuksen Ura18.00
Pe 23.7.Ylistaron Kilpa-Veljet-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
La 24.7.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Ylistaron Kilpa-Veljet15.00
Su 25.7.Veteli Pesis-Pomarkun Pyry13.00
Su 25.7.Kannuksen Ura-Laihian Luja15.00
Ma 26.7.Vimpelin Veto-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
Ma 26.7.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ke 28.7.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Veteli Pesis18.00
To 29.7.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Vimpelin Veto18.00
Pe 30.7.Pomarkun Pyry-Ylistaron Kilpa-Veljet18.00
La 31.7.Pomarkun Pyry-Kannuksen Ura15.00
Su 1.8.Laihian Luja-Seinäjoen Maila-Jussit 114.00Laihialla
Ti 3.8.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Pomarkun Pyry18.00
Ti 3.8.Veteli Pesis-Kannuksen Ura18.00
Ke 4.8.Vimpelin Veto-Laihian Luja18.00
To 5.8.Ylistaron Kilpa-Veljet-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
To 5.8.Vimpelin Veto-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
Ti 10.8.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ke 11.8.Kannuksen Ura-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
Pe 13.8.Veteli Pesis-Vimpelin Veto18.00
La 14.8.Kannuksen Ura-Pomarkun Pyry15.00
Ti 17.8.Ylistaron Kilpa-Veljet-Pomarkun Pyry17.30
Ti 17.8.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Laihian Luja17.30
Ti 17.8.Vimpelin Veto-Kannuksen Ura17.30
Ti 17.8.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Veteli Pesis17.30

Pohjoislohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 15.5.Ylivieskan Kuula-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi15.00
Su 16.5.Tyrnävän Tempaus-Kempeleen Kiri14.00
Su 16.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi17.00
Ti 18.5.Muhoksen Pallo-Salamat-Simon Kiri18.00
To 20.5.Kempeleen Kiri-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
To 20.5.Sotkamon Jymy-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
La 22.5.Simon Kiri-Kempeleen Kiri16.00
Su 23.5.Kajaanin Pallokerho-Ylivieskan Kuula13.00
Su 23.5.Tyrnävän Tempaus-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi14.00
Ke 26.5.Oulun Lippo Juniorit-Sotkamon Jymy18.00
La 29.5.Simon Kiri-Ylivieskan Kuula13.00
La 29.5.Muhoksen Pallo-Salamat-Kajaanin Pallokerho15.00
La 29.5.Kempeleen Kiri-Haapajärven Pesä-Kiilat17.00
Su 30.5.Kajaanin Pallokerho-Sotkamon Jymy12.00
Su 30.5.Oulun Lippo Juniorit-Tyrnävän Tempaus13.00
Su 30.5.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Ylivieskan Kuula16.00
Su 30.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Simon Kiri17.00
Ke 2.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Simon Kiri18.00
Ke 2.6.Ylivieskan Kuula-Kempeleen Kiri18.00
Ke 2.6.Sotkamon Jymy-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
Su 6.6.Tyrnävän Tempaus-Sotkamon Jymy17.00
Ke 9.6.Muhoksen Pallo-Salamat-Sotkamon Jymy18.00
To 10.6.Kempeleen Kiri-Simon Kiri18.00
To 10.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulun Lippo Juniorit18.00
Pe 11.6.Simon Kiri-Kajaanin Pallokerho18.00
La 12.6.Ylivieskan Kuula-Tyrnävän Tempaus15.00
La 12.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kajaanin Pallokerho16.00
La 12.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Muhoksen Pallo-Salamat17.00
Su 13.6.Sotkamon Jymy-Kempeleen Kiri13.00
Ti 15.6.Oulun Lippo Juniorit-Simon Kiri18.00
To 17.6.Tyrnävän Tempaus-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
La 19.6.Simon Kiri-Tyrnävän Tempaus13.00
La 19.6.Muhoksen Pallo-Salamat-Ylivieskan Kuula15.00
La 19.6.Kajaanin Pallokerho-Haapajärven Pesä-Kiilat17.00
Su 20.6.Kempeleen Kiri-Kajaanin Pallokerho12.00
Su 20.6.Sotkamon Jymy-Oulun Lippo Juniorit17.00
Ti 22.6.Oulun Lippo Juniorit-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
Ke 23.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Sotkamon Jymy18.00
Ke 30.6.Ylivieskan Kuula-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
La 3.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Tyrnävän Tempaus16.00
La 3.7.Oulun Lippo Juniorit-Haapajärven Pesä-Kiilat17.00
Su 4.7.Kempeleen Kiri-Ylivieskan Kuula13.00
Su 4.7.Muhoksen Pallo-Salamat-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi15.00
Su 4.7.Kajaanin Pallokerho-Simon Kiri
Ke 7.7.Simon Kiri-Sotkamon Jymy18.00
Ke 7.7.Tyrnävän Tempaus-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
Ke 7.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kajaanin Pallokerho18.00
Pe 9.7.Kempeleen Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
Su 11.7.Kajaanin Pallokerho-Muhoksen Pallo-Salamat13.00
Ke 14.7.Simon Kiri-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
Ke 14.7.Sotkamon Jymy-Ylivieskan Kuula18.00
Ke 14.7.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri18.00
La 17.7.Sotkamon Jymy-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi13.00
La 17.7.Kajaanin Pallokerho-Tyrnävän Tempaus13.00
La 17.7.Oulun Lippo Juniorit-Ylivieskan Kuula17.00
Su 18.7.Kajaanin Pallokerho-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi12.00
Su 18.7.Tyrnävän Tempaus-Simon Kiri14.00
Su 18.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kempeleen Kiri17.00
Ti 20.7.Ylivieskan Kuula-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 21.7.Muhoksen Pallo-Salamat-Tyrnävän Tempaus18.00
To 22.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Oulun Lippo Juniorit18.00
La 24.7.Tyrnävän Tempaus-Kajaanin Pallokerho16.00
La 24.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Muhoksen Pallo-Salamat16.00
Su 25.7.Kajaanin Pallokerho-Kempeleen Kiri13.00
Su 25.7.Ylivieskan Kuula-Simon Kiri15.00
Ti 27.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Sotkamon Jymy18.00
Ti 27.7.Kajaanin Pallokerho-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 28.7.Kempeleen Kiri-Tyrnävän Tempaus18.00
To 29.7.Oulun Lippo Juniorit-Kajaanin Pallokerho18.00
La 31.7.Simon Kiri-Haapajärven Pesä-Kiilat13.00
La 31.7.Kempeleen Kiri-Sotkamon Jymy17.00
Su 1.8.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Haapajärven Pesä-Kiilat16.00
Ke 4.8.Ylivieskan Kuula-Sotkamon Jymy18.00
Ke 4.8.Kempeleen Kiri-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi18.00
To 5.8.Muhoksen Pallo-Salamat-Oulun Lippo Juniorit18.00
La 7.8.Ylivieskan Kuula-Kajaanin Pallokerho15.00
La 7.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Tyrnävän Tempaus17.00
Su 8.8.Oulun Lippo Juniorit-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi13.00
Su 8.8.Tyrnävän Tempaus-Ylivieskan Kuula14.00
Ti 10.8.Sotkamon Jymy-Simon Kiri18.00
Ke 11.8.Muhoksen Pallo-Salamat-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
To 12.8.Simon Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
La 14.8.Sotkamon Jymy-Tyrnävän Tempaus13.00
La 14.8.Ylivieskan Kuula-Muhoksen Pallo-Salamat15.00
Su 15.8.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kempeleen Kiri16.00
Ti 17.8.Simon Kiri-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi17.30
Ti 17.8.Sotkamon Jymy-Kajaanin Pallokerho17.30
Ti 17.8.Muhoksen Pallo-Salamat-Kempeleen Kiri17.30
Ti 17.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Ylivieskan Kuula17.30
Ti 17.8.Tyrnävän Tempaus-Oulun Lippo Juniorit17.30

Jatko-ottelut

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHUOM!
To 18.8.Itälohkon välierä 1Alustava
La 21.8.Lohkon välierät 1Alustava
La 21.8.Itälohkon välierä 2Alustava
Su 22.8.Lohkon välierät 2Alustava
Su 22.8.Itälohkon välierä 3Alustava
Ke 25.8.Lohkon välierät 3Alustava
La 28.8.Lohkon loppuottelut 1Alustava
Su 29.8.Lohkon loppuottelut 2Alustava
Ke 1.9.Lohkon loppuottelut 3Alustava
La 4.9.Nousukarsintaottelu 1Alustava
Su 5.9.Nousukarsintaottelu 2Alustava
La 11.9.Nousukarsintaottelu 3Alustava

*) Itälohkon välierien alustavat ottelupäivämäärät ovat 18.8., 21.8. ja 22.8.

Miesten suomensarjan lohkojako ja sarjajärjestelmä

Avaa pdf-tiedosto viereisestä logosta