Valitse sivu

B-poikien SM-sarja

Otteluohjelmat

Loppuottelu (2 voittoa)

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Pe 13.9.Sotkamon Jymy-Kiteen Pallo -9016.00
La 14.9.Kiteen Pallo -90-Sotkamon Jymy13.00
Su 22.9.Kiteen Pallo -90-Sotkamon Jymy15.00Tarvittaessa

Pronssiottelu (2 voittoa)

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 15.5.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Roihu, Helsinki10.00Peruttu
La 15.5.Kouvolan Pallonlyöjät-Jokioisten Koetus juniorit15.00
Su 16.5.Hyvinkään Tahko-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää16.00
Ti 18.5.Manse PP, Tampere-Jokioisten Koetus juniorit18.00
To 20.5.Kouvolan Pallonlyöjät-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00Kuusankoskella
Su 23.5.Jokioisten Koetus-Roihu16.00
Ti 25.5.Hyvinkään Tahko-Kankaanpään Maila18.00
Pe 28.5.Jokioisten Koetus juniorit-Manse PP, Tampere18.00Peruttu
Pe 28.5.Kouvolan Pallonlyöjät-Kankaanpään Maila18.30
La 29.5.Jokioisten Koetus juniorit-Hyvinkään Tahko13.00Peruttu
Su 6.6.Manse PP, Tampere-Hyvinkään Tahko17.00
To 10.6.Kankaanpään Maila-Jokioisten Koetus juniorit18.00
Pe 11.6.Roihu-Manse PP, Tampere18.00
Su 13.6.Roihu, Helsinki-Kouvolan Pallonlyöjät16.00
Ke 16.6.Manse PP, Tampere-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00
Pe 18.6.Kankaanpään Maila-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00
Pe 18.6.Hyvinkään Tahko-Jokioisten Koetus juniorit18.00
Ti 22.6.Hyvinkään Tahko-Roihu, Helsinki18.00
Ke 23.6.Kouvolan Pallonlyöjät-Roihu, Helsinki18.00
Ti 29.6.Kankaanpään Maila-Jokioisten Koetus juniorit18.00
Ke 30.6.Hyvinkään Tahko-Kouvolan Pallonlyöjät18.00Peruttu
Su 4.7.Roihu, Helsinki-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää16.00
Su 4.7.Manse PP, Tampere-Kouvolan Pallonlyöjät12.00
Ma 5.7.Kankaanpään Maila-Roihu, Helsinki18.00
Ke 7.7.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Hyvinkään Tahko18.00
To 8.7.Hyvinkään Tahko-Manse PP, Tampere18.00
La 10.7.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Kankaanpään Maila15.00
Su 11.7.Manse PP, Tampere-Kankaanpään Maila17.00
Ti 13.7.Kankaanpään Maila-Manse PP, Tampere18.00
Ke 14.7.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Roihu, Helsinki18.00
To 15.7.Jokioisten Koetus juniorit-Kankaanpään Maila18.00
Pe 16.7.Hyvinkään Tahko-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
Ma 26.7.Hyvinkään Tahko-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00
Ti 27.7.Manse PP, Tampere-Kankaanpään Maila18.00
Su 1.8.Roihu- Jokioisten Koetus16.00Myllypuro
Su 1.8.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Kouvolan Pallonlyöjät14.00
Ti 3.8.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Jokioisten Koetus Juniorit18.00
To 5.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Manse PP, Tampere18.00
Pe 6.8.Roihu, Helsinki-Kankaanpään Maila18.00
Pe 6.8.Jokioisten Koetus juniorit-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00
Su 8.8.Roihu, Helsinki-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää16.00
Ke 11.8.Kankaanpään Maila-Manse PP, Tampere18.00
Pe 13.8.Manse PP, Tampere-Jokioisten Koetus juniorit18.00
Pe 13.8.Kankaanpään Maila-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
Pe 13.8.Roihu, Helsinki-Hyvinkään Tahko18.00Myllypuro
La 14.8.Jokioisten Koetus juniorit-Kouvolan Pallonlyöjät12.00
Ke 18.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Roihu, Helsinki17.30
Pe 20.8.Roihu, Helsinki-Hyvinkään Tahko17.30
Pe 20.8.Jokioisten Koetus juniorit-Manse PP, Tampere17.30
Ma 23.8.Kankaanpään Maila-Hyvinkään Tahko17.30
Ke 25.8.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Manse PP, Tampere17.30
Pe 27.8.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Kouvolan Pallonlyöjät17.30
Su 29.8.Manse PP, Tampere-Roihu, Helsinki15.30
Ma 30.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Hyvinkään Tahko17.00
Ma 30.8.Jokioisten Koetus juniorit-Kankaanpään Maila17.00
To 2.9.Kouvolan Pallonlyöjät-Hyvinkään Tahko17.00

Välierät (2 voittoa)

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Ke 4.9.Sotkamon Jymy-Alajärven Ankkurit16.30
Ke 4.9.Hyvinkään Tahko-Kiteen Pallo -9017.00
Pe 6.9.Alajärven Ankkurit-Sotkamon Jymy16.30
La 7.9.Kiteen Pallo -90-Hyvinkään Tahko15.00
Ma 9.9.Hyvinkään Tahko-Kiteen Pallo -9016.30Tarvittaessa
Ma 9.9.Sotkamon Jymy-Alajärven Ankkurit16.30Tarvittaessa

Puolivälierät (2 voittoa)

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Ma 19.8.Joensuun Maila-Alajärven Ankkurit17.30
Ma 19.8.Kiteen Pallo -90-Manse PP, Tampere17.30
Ke 21.8.Hyvinkään Tahko-Veteli Pesis17.30
To 22.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Sotkamon Jymy17.00
Pe 23.8.Veteli Pesis-Hyvinkään TahkoSaaranenKuisma
Pe 23.8.Alajärven Ankkurit-Joensuun Maila17.30
Su 25.8.Joensuun Maila-Alajärven Ankkurit17.00Tarvittaessa
Ma 26.8.Sotkamon Jymy-Kouvolan Pallonlyöjät17.00
To 29.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Sotkamon Jymy17.00Tarvittaessa
Su 1.9.Hyvinkään Tahko-Veteli Pesis13.00Tarvittaessa
Manse PP, Tampere-Kiteen Pallo -90Vahvist. myöh.
Kiteen Pallo -90-Manse PP, TampereVahvist. myöh.

Karsintaottelut pudotuspeleihin

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Ma 12.8.Ulvilan Pesä-Veikot-Alajärven Ankkurit17.30
Ma 12.8.Pattijoen Urheilijat Juniorit-Veteli Pesis17.30

E-lohko, ylempi loppusarja

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Ke 26.6.Manse PP, Tampere-Imatran Pallo-Veikot18.00Ruovedellä
Ke 3.7.Alajärven Ankkurit-Kouvolan Pallonlyöjät 118.00
Su 7.7.Imatran Pallo-Veikot-Kouvolan Pallonlyöjät 118.00
Ti 9.7.Manse PP, Tampere-Kouvolan Pallonlyöjät 118.00
Pe 12.7.Hyvinkään Tahko 1-Alajärven Ankkurit18.00
Pe 12.7.Kouvolan Pallonlyöjät 1-Imatran Pallo-Veikot18.00
Ma 15.7.Manse PP, Tampere-Hyvinkään Tahko 118.00
Ke 17.7.Manse PP, Tampere-Alajärven Ankkurit18.00
Pe 19.7.Hyvinkään Tahko 1-Imatran Pallo-Veikot18.00
Ma 22.7.Imatran Pallo-Veikot-Manse PP, Tampere18.00
Ke 24.7.Imatran Pallo-Veikot-Alajärven Ankkurit18.00
Pe 26.7.Alajärven Ankkurit-Manse PP, Tampere18.00
Ti 30.7.Alajärven Ankkurit-Hyvinkään Tahko 118.00
Ti 30.7.Kouvolan Pallonlyöjät 1-Manse PP, Tampere18.00
To 1.8.Kouvolan Pallonlyöjät 1-Alajärven Ankkurit18.00
Pe 2.8.Hyvinkään Tahko 1-Manse PP, Tampere18.00
Ma 5.8.Kouvolan Pallonlyöjät 1-Hyvinkään Tahko 118.00
Ma 5.8.Alajärven Ankkurit-Imatran Pallo-Veikot18.00
Ti 6.8.Imatran Pallo-Veikot-Hyvinkään Tahko 118.00
Pe 9.8.Hyvinkään Tahko 1-Kouvolan Pallonlyöjät 118.00

F-lohko, ylempi loppusarja

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Ti 25.6.Kiteen Pallo -90-Sotkamon Jymy18.00
Ti 2.7.Joensuun Maila-Veteli Pesis18.00
To 4.7.Kempeleen Kiri-Sotkamon Jymy13.00
Ma 8.7.Kempeleen Kiri-Kiteen Pallo -9018.00
Ti 9.7.Joensuun Maila-Sotkamon Jymy13.00
Pe 12.7.Kempeleen Kiri-Veteli Pesis18.00
Pe 12.7.Kiteen Pallo -90-Joensuun Maila18.00
Ti 16.7.Sotkamon Jymy-Kempeleen Kiri18.00
Ke 17.7.Veteli Pesis-Joensuun Maila18.00
To 18.7.Kempeleen Kiri-Joensuun Maila18.00
Pe 19.7.Kiteen Pallo -90-Veteli Pesis18.00
Ti 23.7Joensuun Maila-Kiteen Pallo -9018.00
Ma 29.7.Veteli Pesis-Kiteen Pallo -9018.00
Ma 29.7.Joensuun Maila-Kempeleen Kiri18.00
Ti 30.7.Sotkamon Jymy-Kiteen Pallo -9018.00
To 1.8.Sotkamon Jymy-Veteli Pesis18.00
Pe 2.8.Kiteen Pallo -90-Kempeleen Kiri18.00
Ma 5.8.Veteli Pesis-Kempeleen Kiri18.00
Ti 6.8.Sotkamon Jymy-Joensuun Maila18.00
Pe 9.8.Veteli Pesis-Sotkamon Jymy18.00

G-lohko, alempi loppusarja

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Ti 25.6.Turku-Pesis-Hyvinkään Tahko 218.00
To 27.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Hyvinkään Tahko 218.00
Ma 1.7.Hyvinkään Tahko 2-Ulvilan Pesä-Veikot18.00Riihimäellä
Ke 3.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Seinäjoen Maila-Jussit18.00 Pomarkku
To 4.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Hyvinkään Tahko 218.00 Pomarkku
Ma 8.7.Kouvolan Pallonlyöjät 2-Hyvinkään Tahko 218.00
Ti 9.7.Turku-Pesis-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Ke 10.7.Hyvinkään Tahko 2-Kouvolan Pallonlyöjät 218.00Riihimäellä
To 11.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Ti 16.7.Kouvolan Pallonlyöjät 2-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
To 18.7.Kouvolan Pallonlyöjät 2-Turku-Pesis18.00
Su 21.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Turku-Pesis15.00
Su 28.7.Hyvinkään Tahko 2-Turku-Pesis17.00
Ma 29.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Kouvolan Pallonlyöjät 218.00Pomarkussa
Pe 2.8.Seinäjoen Maila-Jussit-Kouvolan Pallonlyöjät 218.00
Ma 5.8.Ulvilan Pesä-Veikot-Turku-Pesis18.00
Ti 6.8.Turku-Pesis-Kouvolan Pallonlyöjät 218.00
Ti 6.8.Hyvinkään Tahko 2-Seinäjoen Maila-Jussit18.00Riihimäellä
Pe 9.8.Turku-Pesis-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Pe 9.8.Kouvolan Pallonlyöjät 2-Ulvilan Pesä-Veikot18.00

H-lohko, alempi loppusarja

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Ti 25.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Jyväskylän Kiri & Kirittäret jun.18.00
Pe 28.6.Oulun Lippo Juniorit-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ma 1.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
To 4.7.Oulun Lippo Juniorit-Jyväskylän Kiri & Kirittäret jun.18.00
Ti 9.7.Jyväskylän Kiri & Kirittäret jun.-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ti 9.7.Oulun Lippo Juniorit-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
To 11.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Jyväskylän Kiri & Kirittäret jun.18.00
Pe 12.7.Oulun Lippo Juniorit-Siilinjärven Pesis18.00
La 13.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Siilinjärven Pesis14.00
Ti 16.7.Jyväskylän Kiri & Kirittäret jun.-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
To 18.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Siilinjärven Pesis18.00
Pe 19.7.Siilinjärven Pesis-Jyväskylän Kiri & Kirittäret jun.18.00
Pe 19.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Oulun Lippo Juniorit18.00
Su 28.7.Jyväskylän Kiri & Kirittäret jun.-Siilinjärven Pesis15.00
To 1.8.Siilinjärven Pesis-Pattijoen Urheilijat, Raahe17.00
Pe 2.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulun Lippo Juniorit18.00Nivalassa
Ma 5.8.Jyväskylän Kiri & Kirittäret jun.-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ti 6.8.Siilinjärven Pesis-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Pe 9.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Pe 9.8.Siilinjärven Pesis-Oulun Lippo Juniorit18.00

Karsinta puolivälieriin

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 16.8.C1-A4
Ma 16.8.D1-B4

Pudotuspelit

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Ma 19.8.Puolivälierä 1Alustava
Pe 23.8.Puolivälierä 2Alustava
Ti 27.8.Puolivälierä 3 (tarv.)Alustava
Ti 3.9.Välierä 1Alustava
La 7.9.Välierä 2Alustava
Ma 9.9.Välierä 3 (tarv.)Alustava
Pe 13.9.Mitaliottelu 1Alustava
La 21.9.Mitaliottelu 2Alustava
Su 22.9.Mitaliottelu 3 (tarv.)Alustava

B-poikien SM-sarjan lohkojako ja sarjajärjestelmä

Lataa tiedosto kuvakkeesta.