Valitse sivu

Tyttöjen Superpesis

Joukkueet 2020

A-lohko (6 joukkuetta): Haminan Palloilijat; Hyvinkään Tahko 1; Hyvinkään Tahko 2; Lahden Mailaveikot; Roihu, Helsinki; Pesä Ysit Lappeenranta

B-lohko (6 joukkuetta): Fera, Rauma; Mailajuniorit, Kankaanpää; Nurmon Jymy; Pesäkarhut, Pori; Seinäjoen Maila-Jussit; Ylihärmän Pesis-Junkkarit

C-lohko (7 joukkuetta): Kempeleen Kiri 2; Lapuan Virkiä; Mailattaret, Vaasa; Oulun Lippo Juniorit; Pattijoen Urheilijat, Raahe; Vimpelin Veto; Ylivieskan Kuula

D-lohko (6 joukkuetta): Haapajärven Pesä-Kiilat; Joensuun Maila; Jyväskylän Pesis; Kajaanin Pallokerho; Kempeleen Kiri 1; Siilinjärven Pesis

A-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ti 28.4.Hyvinkään Tahko 2-Hyvinkään Tahko 118.00
Ma 4.5.Roihu, Helsinki-Hyvinkään Tahko 218.00
Ti 5.5.Hyvinkään Tahko 1-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00
To 7.5.Roihu, Helsinki-Hyvinkään Tahko 118.00
Ma 11.5.Haminan Palloilijat-Roihu, Helsinki18.00
Ma 11.5.Pesä Ysit, Lappeenranta-Lahden Mailaveikot18.00
Ma 18.5.Pesä Ysit, Lappeenranta-Hyvinkään Tahko 218.00
Ma 18.5.Lahden Mailaveikot-Roihu, Helsinki18.00
Ti 19.5.Hyvinkään Tahko 1-Haminan Palloilijat18.00
Ma 25.5.Haminan Palloilijat-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00
Ma 25.5.Hyvinkään Tahko 2-Lahden Mailaveikot18.00
To 28.5.Lahden Mailaveikot-Haminan Palloilijat18.00
Ma 1.6.Pesä Ysit, Lappeenranta-Roihu, Helsinki18.00
Ma 1.6.Lahden Mailaveikot-Hyvinkään Tahko 118.00
Ti 2.6.Hyvinkään Tahko 2-Haminan Palloilijat18.00

B-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 4.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ma 4.5.Fera, Rauma-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Pe 8.5.Nurmon Jymy-Pesäkarhut, Pori18.00
Su 10.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Nurmon Jymy16.00
Ma 11.5.Mailajuniorit, Kankaanpää-Fera, Rauma18.00
Ma 11.5.Pesäkarhut, Pori-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Su 17.5.Fera, Rauma-Nurmon Jymy17.00
Ma 18.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ti 19.5.Mailajuniorit, Kankaanpää-Pesäkarhut, Pori18.00
Ma 25.5.Nurmon Jymy-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ma 25.5.Pesäkarhut, Pori-Fera, Rauma18.00
Ti 26.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ma 1.6.Pesäkarhut, Pori-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ma 1.6.Fera, Rauma-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ti 2.6.Mailajuniorit, Kankaanpää-Nurmon Jymy18.00Hämeenkyrössä

C-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Su 3.5.Mailattaret, Vaasa-Oulun Lippo Juniorit14.00
Ma 4.5.Vimpelin Veto-Ylivieskan Kuula18.00
Ti 5.5.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Kempeleen Kiri 218.00
To 7.5.Kempeleen Kiri 2-Mailattaret, Vaasa18.00
Pe 8.5.Ylivieskan Kuula-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Su 10.5.Oulun Lippo Juniorit-Lapuan Virkiä16.00
Ma 11.5.Mailattaret, Vaasa-Ylivieskan Kuula18.00
To 14.5.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Mailattaret, Vaasa18.00
Pe 15.5.Lapuan Virkiä-Kempeleen Kiri 218.00
La 16.5.Vimpelin Veto-Oulun Lippo Juniorit13.00Vetelissä
Ma 18.5.Ylivieskan Kuula-Lapuan Virkiä18.00
Ti 19.5.Kempeleen Kiri 2-Vimpelin Veto18.00
Pe 22.5.Lapuan Virkiä-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Su 24.5.Ylivieskan Kuula-Oulun Lippo Juniorit17.00
Ti 26.5.Kempeleen Kiri 2-Ylivieskan Kuula18.00
Ti 26.5.Oulun Lippo Juniorit-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
To 28.5.Mailattaret, Vaasa-Lapuan Virkiä18.00
To 28.5.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Vimpelin Veto18.00
Su 31.5.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri 215.00
Ma 1.6.Vimpelin Veto-Mailattaret, Vaasa18.00
Ti 2.6.Lapuan Virkiä-Vimpelin Veto18.00

D-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 4.5.Kajaanin Pallokerho-Kempeleen Kiri 118.00Sotkamossa
Ma 4.5.Jyväskylän Pesis-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
To 7.5.Joensuun Maila-Siilinjärven Pesis18.00
Ma 11.5.Siilinjärven Pesis-Jyväskylän Pesis18.00
Ti 12.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kajaanin Pallokerho18.00
Ti 12.5.Kempeleen Kiri 1-Joensuun Maila18.00
Ma 18.5.Kempeleen Kiri 1-Siilinjärven Pesis18.00
Ti 19.5.Joensuun Maila-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
La 23.5.Kajaanin Pallokerho-Jyväskylän Pesis17.00Sotkamossa
Ma 25.5.Jyväskylän Pesis-Joensuun Maila18.00
Ma 25.5.Siilinjärven Pesis-Kajaanin Pallokerho18.00
Ti 26.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kempeleen Kiri 118.00
To 28.5.Joensuun Maila-Kajaanin Pallokerho18.00
Ma 1.6.Kempeleen Kiri 1-Jyväskylän Pesis18.00
Ma 1.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Siilinjärven Pesis18.00

Loppusarjakarsinta

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ti 9.6.A3-B418.00
Ti 9.6.B3-A418.00
Ti 9.6.C3-D418.00
Ti 9.6.D3-C418.00

Ylempi loppusarja, E-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 15.6.A2-A3/B4
Ma 15.6.B3/A4-B2
Ma 15.6.B1-A1
Ma 22.6.A3/B4-B1
Ma 22.6.A1-B3/A4
Ma 22.6.B2-A2
Ma 29.6.B2-A3/B4
Ma 29.6.A2-A1
Ma 29.6.B3/A4-B1
Ma 6.7.B3/A4-A3/B4
Ma 6.7.B1-A2
Ma 6.7.A1-B2
Ma 13.7.A3/B4-A1
Ma 13.7.B2-B1
Ma 13.7.A2-B3/A4
Pe 17.7.A3/B4-A2
Pe 17.7.B2-B3/A4
Pe 17.7.A1-B1
Ma 27.7.B1-A3/B4
Ma 27.7.B3/A4-A1
Ma 27.7.A2-B2
Pe 31.7.A3/B4-B2
Pe 31.7.A1-A2
Pe 31.7.B1-B3/A4
Ma 3.8.A3/B4-B3/A4
Ma 3.8.A2-B1
Ma 3.8.B2-A1
Ma 10.8.A1-A3/B4
Ma 10.8.B1-B2
Ma 10.8.B3/A4-A2

Ylempi loppusarja, F-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 15.6.C2-C3/D4
Ma 15.6.D3/C4-D2
Ma 15.6.D1-C1
Ma 22.6.C3/D4-D1
Ma 22.6.C1-D3/C4
Ma 22.6.D2-C2
Ma 29.6.D2-C3/D4
Ma 29.6.C2-C1
Ma 29.6.D3/C4-D1
Ma 6.7.D3/C4-C3/D4
Ma 6.7.D1-C2
Ma 6.7.C1-D2
Ma 13.7.C3/D4-C1
Ma 13.7.D2-D1
Ma 13.7.C2-D3/C4
Pe 17.7.C3/D4-C2
Pe 17.7.D2-D3/C4
Pe 17.7.C1-D1
Ma 27.7.D1-C3/D4
Ma 27.7.D3/C4-C1
Ma 27.7.C2-D2
Pe 31.7.C3/D4-D2
Pe 31.7.C1-C2
Pe 31.7.D1-D3/C4
Ma 3.8.C3/D4-D3/C4
Ma 3.8.C2-D1
Ma 3.8.D2-C1
Ma 10.8.C1-C3/D4
Ma 10.8.D1-D2
Ma 10.8.D3/C4-C2

Alempi loppusarja, G-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 15.6.B3/A4-B5
Ma 15.6.B6-A6
Ma 15.6.A5-A3/B4
Ma 22.6.B5-A5
Ma 22.6.A3/B4-B6
Ma 22.6.A6-B3/A4
Ma 29.6.A6-B5
Ma 29.6.B3/A4-A3/B4
Ma 29.6.B6-A5
Ma 6.7.B6-B5
Ma 6.7.A5-B3/A4
Ma 6.7.A3/B4-A6
Ma 13.7.B5-A3/B4
Ma 13.7.A6-A5
Ma 13.7.B3/A4-B6
Pe 17.7.B5-B3/A4
Pe 17.7.A6-B6
Pe 17.7.A3/B4-A5
Ma 27.7.A5-B5
Ma 27.7.B6-A3/B4
Ma 27.7.B3/A4-A6
Pe 31.7.B5-A6
Pe 31.7.A3/B4-B3/A4
Pe 31.7.A5-B6
Ma 3.8.B5-B6
Ma 3.8.B3/A4-A5
Ma 3.8.A6-A3/B4
Ma 10.8.A3/B4-B5
Ma 10.8.A5-A6
Ma 10.8.B6-B3/A4

Alempi loppusarja, H-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 15.6.D6-C6
Ma 15.6.C3/D4-C7
Ma 15.6.D5-C5
Ma 22.6.C7-D5
Ma 22.6.C6-D3/C4
Ma 22.6.C5-D6
Pe 26.6.D3/C4-C5
Pe 26.6.D5-C3/D4
Pe 26.6.D6-C7
Ma 29.6.C3/D4-D6
Ma 29.6.C5-C6
Ma 29.6.C7-D3/C4
Ma 6.7.C6-C7
Ma 6.7.D6-D5
Ma 6.7.D3/C4-C3/D4
Pe 10.7.D5-D3/C4
Pe 10.7.C7-C5
Pe 10.7.C3/D4-C6
Ma 13.7.C5-C3/D4
Ma 13.7.D3/C4-D6
Ma 13.7.C6-D5
Pe 17.7.C6-D6
Pe 17.7.C7-C3/D4
Pe 17.7.C5-D5
Ma 20.7.D5-C7
Ma 20.7.D3/C4-C6
Ma 20.7.D6-C5
Ma 27.7.C5-D3/C4
Ma 27.7.C3/D4-D5
Ma 27.7.C7-D6
Pe 31.7.D6-C3/D4
Pe 31.7.C6-C5
Pe 31.7.D3/C4-C7
Ma 3.8.C7-C6
Ma 3.8.D5-D6
Ma 3.8.C3/D4-D3/C4
Pe 7.8.D3/C4-D5
Pe 7.8.C5-C7
Pe 7.8.C6-C3/D4
Ma 10.8.C3/D4-C5
Ma 10.8.D6-D3/C4
Ma 10.8.D5-C6

Puolivälieräkarsinta

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
To 13.8.G1-E4
To 13.8.H1-F4

Pudotuspelit

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
To 13.8.G1-E4
To 13.8.H1-F4

Tyttöjen Superpesiksen lohkojako ja sarjajärjestelmä

Avaa pdf-tiedosto viereisestä logosta