Valitse sivu

Poikien Superpesis

Joukkueet 2020: B-sarja

A-lohko (6 joukkuetta): Hyvinkään Tahko; Kankaanpään Maila; Kouvolan Pallonlyöjät; Manse PP, Tampere; Puna-Mustat, Helsinki; Seinäjoen Maila-Jussit

B-lohko (4 joukkuetta): Kempeleen Kiri; Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi; Oulun Lippo Juniorit; Sotkamon Jymy

Lopputurnaus

Syyskuussa, lohkojen kaksi parasta joukkuetta.
Järjestelyoikeus tarjotaan ensisijaisesti parhaalle lohkovoittajalle.

A-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Su 14.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Manse PP, Tampere15.00Skaala-areenalla (Nurmo)
Ti 16.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Kankaanpään Maila18.00Skaala-areenalla (Nurmo)
Ke 24.6.Kankaanpään Maila-Kouvolan Pallonlyöjät18.00Pomarkussa
To 25.6.Puna-Mustat, Helsinki-Hyvinkään Tahko18.00
Su 5.7.Hyvinkään Tahko-Seinäjoen Maila-Jussit14.00
Ma 6.7.Puna-Mustat, Helsinki-Kankaanpään Maila11.00
Ma 6.7.Hyvinkään Tahko-Kankaanpään Maila17.00Riihimäellä
Ma 6.7.Kouvolan Pallonlyöjät-Manse PP, Tampere18.00
To 9.7.Manse PP, Tampere-Puna-Mustat, Helsinki18.00
La 11.7.Kouvolan Pallonlyöjät-Kankaanpään Maila14.00
Ti 14.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Kouvolan Pallonlyöjät18.00Skaala-areenalla (Nurmo)
Ke 15.7.Kankaanpään Maila-Manse PP, Tampere18.00
La 18.7.Manse PP, Tampere-Seinäjoen Maila-Jussit16.00
Ma 20.7.Kankaanpään Maila-Puna-Mustat, Helsinki11.00
Ma 20.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Puna-Mustat, Helsinki18.00Peräseinäjoella
To 23.7.Hyvinkään Tahko-Manse PP, Tampere18.00Riihimäellä
Ma 3.8.Puna-Mustat, Helsinki-Manse PP, Tampere18.00
To 6.8.Hyvinkään Tahko-Puna-Mustat, Helsinki18.00Riihimäellä
La 8.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Seinäjoen Maila-Jussit15.00
Su 9.8.Puna-Mustat, Helsinki-Seinäjoen Maila-Jussit14.00
Ke 12.8.Manse PP, Tampere-Hyvinkään Tahko17.30
To 13.8.Puna-Mustat, Helsinki-Kouvolan Pallonlyöjät17.30
La 15.8.Seinäjoen Maila-Jussit-Hyvinkään Tahko14.00Skaala-areenalla (Nurmo)
Su 16.8.Hyvinkään Tahko-Kouvolan Pallonlyöjät12.00
Ke 19.8.Kankaanpään Maila-Hyvinkään Tahko17.30
Ma 24.8.Kankaanpään Maila-Seinäjoen Maila-Jussit17.30
Ti 25.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Hyvinkään Tahko17.00
Ke 26.8.Manse PP, Tampere-Kankaanpään Maila17.30
Ma 31.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Puna-Mustat, Helsinki17.00
Ke 2.9.Manse PP, Tampere-Kouvolan Pallonlyöjät17.00

B-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 13.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Oulun Lippo Juniorit18.00
Su 14.6.Oulun Lippo Juniorit-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi18.00
Ti 16.6.Oulun Lippo Juniorit-Sotkamon Jymy13.00
Pe 26.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kempeleen Kiri18.00
To 2.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Sotkamon Jymy17.30
To 9.7.Sotkamon Jymy-Kempeleen Kiri18.00
La 11.7.Kempeleen Kiri-Oulun Lippo Juniorit17.00
To 16.7.Sotkamon Jymy-Oulun Lippo Juniorit18.00
La 18.7.Kempeleen Kiri-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi12.00
To 23.7.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Sotkamon Jymy17.30
Pe 31.7.Oulun Lippo Juniorit-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi18.00
Pe 31.7.Kempeleen Kiri-Sotkamon Jymy17.00
Ke 5.8.Sotkamon Jymy-Kempeleen Kiri18.00
Pe 7.8.Oulun Lippo Juniorit-Sotkamon Jymy18.00
Pe 7.8.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kempeleen Kiri18.00
Ti 11.8.Sotkamon Jymy-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi17.30
Ti 11.8.Kempeleen Kiri-Oulun Lippo Juniorit17.00
Ti 18.8.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 26.8.Kempeleen Kiri-Sotkamon Jymy17.00
Pe 28.8.Sotkamon Jymy-Oulun Lippo Juniorit17.00
La 29.8.Kempeleen Kiri-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi12.00
Su 30.8.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri15.00
Ti 1.9.Sotkamon Jymy-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi17.00
Ti 1.9.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri17.00

Lopputurnaukset

La 12.9.-Su 13.9.
Lopputurnaus, järjestelyoikeus tarjotaan ensisijaisesti parhaalle lohkovoittajalle

Poikien Superpesis B:n lohkojako ja sarjajärjestelmä

Avaa pdf-tiedosto viereisestä logosta