Valitse sivu

Poikien Superpesis

Joukkueet 2020: A-sarja

A-lohko (9 joukkuetta): Alajärven Ankkurit; Hyvinkään Tahko; Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit; Kankaanpään Maila; Kouvolan Pallonlyöjät; Manse PP, Tampere; Pöytyän Urheilijat; Seinäjoen Maila-Jussit; Veteli Pesis

B-lohko (8 joukkuetta): Haapajärven Pesä-Kiilat; Joensuun Maila; Kempeleen Kiri; Kiteen Pallo -90; Oulun Lippo Juniorit; Pattijoen Urheilijat, Raahe; Siilinjärven Pesis; Sotkamon Jymy

Mitaliottelut

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Loppuottelu (2 voittoa)
To 10.9.Sotkamon Jymy-Joensuun Maila16.30
Ke 23.9.Joensuun Maila-Sotkamon Jymy15.30
To 24.9.Sotkamon Jymy-Joensuun Maila15.30Tarvittaessa
Pronssiottelu (1 voitto)
To 10.9.Hyvinkään Tahko-Kiteen Pallo -9016.30

Välierät (2 voittoa)

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Pe 28.8.Hyvinkään Tahko-Joensuun Maila17.00
Pe 28.8.Sotkamon Jymy-Kiteen Pallo -9017.00
Ma 31.8.Joensuun Maila-Hyvinkään Tahko17.00
Ke 2.9.Kiteen Pallo -90-Sotkamon Jymy17.00
To 3.9.Sotkamon Jymy-Kiteen Pallo -9017.00Tarvittaessa
To 3.9.Hyvinkään Tahko-Joensuun Maila17.00Tarvittaessa

Puolivälierät (2 voittoa)

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
To 13.8.Joensuun Maila-Kouvolan Pallonlyöjät17.30
Pe 14.8.Kankaanpään Maila-Kiteen Pallo -9017.30
Ma 17.8.Hyvinkään Tahko-Haapajärven Pesä-Kiilat17.30
Ma 17.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Joensuun Maila17.30
Ma 17.8.Kiteen Pallo -90-Kankaanpään Maila17.30
To 20.8.Joensuun Maila-Kouvolan Pallonlyöjät13.00Tarvittaessa
To 20.8.Sotkamon Jymy-Alajärven Ankkurit17.30
To 20.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Hyvinkään Tahko17.30
Pe 21.8.Kankaanpään Maila-Kiteen Pallo -9017.30Tarvittaessa
Ma 24.8.Hyvinkään Tahko-Haapajärven Pesä-Kiilat17.00Tarvittaessa
Ti 25.8.Alajärven Ankkurit-Sotkamon Jymy17.00
Ke 26.8.Sotkamon Jymy-Alajärven Ankkurit17.00Tarvittaessa

A-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 13.6.Manse PP, Tampere-Kouvolan Pallonlyöjät13.00
La 13.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.13.00
La 13.6.Kankaanpään Maila-Veteli Pesis14.00
Ma 15.6.Veteli Pesis-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ma 15.6.Manse PP, Tampere-Alajärven Ankkurit18.00
Ma 15.6.Pöytyän Urheilijat-Kankaanpään Maila18.00
Ti 16.6.Hyvinkään Tahko-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
Ma 22.6.Hyvinkään Tahko-Manse PP, Tampere18.00
Ma 22.6.Pöytyän Urheilijat-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
Ma 22.6.Alajärven Ankkurit-Kankaanpään Maila18.00
Ti 23.6.Kouvolan Pallonlyöjät-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Pe 26.6.Veteli Pesis-Manse PP, Tampere18.00
Ma 29.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Pöytyän Urheilijat18.00
Ma 29.6.Kouvolan Pallonlyöjät-Alajärven Ankkurit18.00
Ma 29.6.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Veteli Pesis18.00
Ti 30.6.Kankaanpään Maila-Hyvinkään Tahko18.00
To 2.7.Kankaanpään Maila-Manse PP, Tampere18.00
Ti 7.7.Alajärven Ankkurit-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
To 9.7.Hyvinkään Tahko-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Pe 10.7.Veteli Pesis-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
Ma 13.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Kankaanpään Maila18.00
Ma 13.7.Pöytyän Urheilijat-Hyvinkään Tahko18.00
Ma 13.7.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Manse PP, Tampere18.00
Ma 13.7.Alajärven Ankkurit-Veteli Pesis18.00
Ma 20.7.Kouvolan Pallonlyöjät-Pöytyän Urheilijat18.00
Ma 20.7.Seinäjoen Maila-Jussit-Alajärven Ankkurit18.00
To 23.7.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Kankaanpään Maila18.00
Ma 27.7.Veteli Pesis-Pöytyän Urheilijat18.00
Ma 27.7.Manse PP, Tampere-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ma 27.7.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Hyvinkään Tahko18.00
To 30.7.Kankaanpään Maila-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
Ma 3.8.Pöytyän Urheilijat-Alajärven Ankkurit18.00
Ma 3.8.Hyvinkään Tahko-Veteli Pesis18.00
Ma 3.8.Kouvolan Pallonlyöjät-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
Ma 10.8.Alajärven Ankkurit-Hyvinkään Tahko17.30
Ma 10.8.Manse PP, Tampere-Pöytyän Urheilijat17.30

B-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 13.6.Kiteen Pallo -90-Pattijoen Urheilijat, Raahe15.00
La 13.6.Joensuun Maila-Kempeleen Kiri17.00
Su 14.6.Kiteen Pallo -90-Kempeleen Kiri15.00
Ma 15.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Siilinjärven Pesis18.00
Ti 16.6.Oulun Lippo Juniorit-Sotkamon Jymy18.00
To 18.6.Siilinjärven Pesis-Sotkamon Jymy18.00
Ma 22.6.Siilinjärven Pesis-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ma 22.6.Sotkamon Jymy-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ma 22.6.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Joensuun Maila18.00
To 25.6.Kempeleen Kiri-Sotkamon Jymy18.00
Ma 29.6.Kempeleen Kiri-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ti 30.6.Oulun Lippo Juniorit-Kiteen Pallo -9018.00
Ti 30.6.Joensuun Maila-Sotkamon Jymy18.00
Su 5.7.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri17.00
Ma 6.7.Kiteen Pallo -90-Joensuun Maila18.00
Ti 7.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ma 13.7.Joensuun Maila-Kiteen Pallo -9018.00
Ma 13.7.Kempeleen Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ma 13.7.Sotkamon Jymy-Siilinjärven Pesis18.00
Ma 13.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ma 20.7.Siilinjärven Pesis-Kiteen Pallo -9018.00
Ma 20.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Joensuun Maila18.00
Ma 20.7.Oulun Lippo Juniorit-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Su 26.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Siilinjärven Pesis15.00
Ma 27.7.Joensuun Maila-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ma 27.7.Sotkamon Jymy-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ma 27.7.Kempeleen Kiri-Siilinjärven Pesis18.00
To 30.7.Kiteen Pallo -90-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ma 3.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ma 3.8.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Kempeleen Kiri18.00
Ma 3.8.Siilinjärven Pesis-Joensuun Maila18.00
Ma 10.8.Sotkamon Jymy-Kiteen Pallo -9017.30

Poikien Superpesis A:n lohkojako ja sarjajärjestelmä

Avaa pdf-tiedosto viereisestä logosta