Valitse sivu

C-tyttöjen SM-karsintasarja

Joukkueet

A-lohko (5 joukkuetta): Haminan Palloilijat; Hyvinkään Tahko 1; Hyvinkään Tahko 2; Lahden Mailaveikot; Roihu, Helsinki
B-lohko (5 joukkuetta): Fera, Rauma; Laitilan Jyske; Loimaan Palloilijat Juniorit; Pesäkarhut 1, Pori; Pesäkarhut 2, Pori
C-lohko (5 joukkuetta): Hämeenkyrön Räpsä; Lapuan Virkiä; Mailajuniorit, Kankaanpää; Nurmon Jymy; Seinäjoen Maila-Jussit
D-lohko (4 joukkuetta): Alajärven Ankkurit; Mailattaret, Vaasa; Vimpelin Veto; Ylihärmän Pesis-Junkkarit
E-lohko (4 joukkuetta): Joensuun Maila; Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit; Siilinjärven Pesis; Viinijärven Urheilijat
F-lohko (4 joukkuetta): Kempeleen Kiri 2; Haapajärven Pesä-Kiilat; Sotkamon Jymy; Ylivieskan Kuula
G-lohko (4 joukkuetta): Kempeleen Kiri 1; Pattijoen Urheilijat Juniorit; Raahe; Oulun Lippo Juniorit; Simon Kiri

Nuorisoleiri

Valtakunnallinen Nuorisoleiri pelataan Kuopiossa ja Siilinjärvellä 20.-25.7.2020. Jokaisen joukkueen tulee ilmoittautua leirille erikseen Pesistulospalvelussa 1.3.2020 alkaen osoitteessa www.pesistulospalvelu.fi.

A-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Su 26.4.Hyvinkään Tahko 2-Hyvinkään Tahko 112.00
La 2.5.Hyvinkään Tahko 1-Haminan Palloilijat12.00
Pe 8.5.Hyvinkään Tahko 1-Lahden Mailaveikot18.00
To 14.5.Lahden Mailaveikot-Haminan Palloilijat18.00
To 14.5.Hyvinkään Tahko 1-Roihu, Helsinki18.00
Pe 15.5.Roihu, Helsinki-Hyvinkään Tahko 218.00
Ke 20.5.Hyvinkään Tahko 2-Haminan Palloilijat18.00
Pe 22.5.Haminan Palloilijat-Lahden Mailaveikot18.00
Pe 29.5.Haminan Palloilijat-Roihu, Helsinki18.00
Pe 29.5.Lahden Mailaveikot-Hyvinkään Tahko 218.00
Su 31.5.Haminan Palloilijat-Hyvinkään Tahko 117.00
Su 31.5.Hyvinkään Tahko 2-Roihu, Helsinki18.00
Ti 2.6.Roihu, Helsinki-Lahden Mailaveikot18.00
Ti 9.6.Lahden Mailaveikot-Hyvinkään Tahko 118.00
Ke 17.6.Hyvinkään Tahko 2-Lahden Mailaveikot18.00
To 25.6.Haminan Palloilijat-Hyvinkään Tahko 218.00
To 25.6.Lahden Mailaveikot-Roihu, Helsinki18.00
Pe 26.6.Roihu, Helsinki-Hyvinkään Tahko 118.00
Ti 30.6.Hyvinkään Tahko 1-Hyvinkään Tahko 218.00
Ke 1.7.Roihu, Helsinki-Haminan Palloilijat18.00

B-lohko

PvmKoti-VierasKloHuom!
Pe 8.5.Pesäkarhut 1, Pori-Loimaan Palloilijat Jun.18.00
Ti 12.5.Fera, Rauma-Laitilan Jyske18.00
Ke 13.5.Pesäkarhut 1, Pori-Pesäkarhut 2, Pori18.00
To 14.5.Fera, Rauma-Loimaan Palloilijat Jun.18.00
Pe 15.5.Laitilan Jyske-Loimaan Palloilijat Jun.18.00
Ti 19.5.Fera, Rauma-Pesäkarhut 2, Pori18.00
Pe 22.5.Pesäkarhut 2, Pori-Pesäkarhut 1, Pori18.00
Ke 27.5.Pesäkarhut 1, Pori-Fera, Rauma18.00
To 28.5.Pesäkarhut 2, Pori-Loimaan Palloilijat Jun.18.00
Ti 2.6.Pesäkarhut 2, Pori-Laitilan Jyske18.00
Pe 5.6.Pesäkarhut 2, Pori-Fera, Rauma18.00
To 11.6.Pesäkarhut 1, Pori-Laitilan Jyske18.00
Ma 15.6.Laitilan Jyske-Pesäkarhut 1, Pori18.00
Ti 16.6.Fera, Rauma-Pesäkarhut 1, Pori18.00
Ke 17.6.Loimaan Palloilijat Jun.-Pesäkarhut 2, Pori18.00
Ti 23.6.Loimaan Palloilijat Jun.-Laitilan Jyske18.00
Ke 24.6.Loimaan Palloilijat Jun.-Fera, Rauma18.00
To 25.6.Laitilan Jyske-Pesäkarhut 2, Pori18.00
Ma 29.6.Loimaan Palloilijat Jun.-Pesäkarhut 1, Pori18.00
Ke 1.7.Laitilan Jyske-Fera, Rauma18.00

C-lohko

PvmKoti-VierasKloHuom!
Ti 5.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ti 12.5.Mailajuniorit, Kankaanpää-Nurmon Jymy18.00
To 14.5.Nurmon Jymy-Lapuan Virkiä18.00
Pe 15.5.Hämeenkyrön Räpsä-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Su 17.5.Mailajuniorit, Kankaanpää-Lapuan Virkiä16.00
Ti 19.5.Lapuan Virkiä-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Pe 22.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Nurmon Jymy18.00
Su 24.5.Hämeenkyrön Räpsä-Lapuan Virkiä14.00
Su 24.5.Mailajuniorit, Kankaanpää-Seinäjoen Maila-Jussit16.00
Ma 25.5.Hämeenkyrön Räpsä-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Pe 29.5.Nurmon Jymy-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ma 1.6.Lapuan Virkiä-Nurmon Jymy18.00
Ma 8.6.Lapuan Virkiä-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ti 9.6.Nurmon Jymy-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ti 16.6.Nurmon Jymy-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Ke 17.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
To 25.6.Lapuan Virkiä-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Su 28.6.Mailajuniorit, Kankaanpää-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ti 30.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Lapuan Virkiä18.00
Ti 30.6.Hämeenkyrön Räpsä-Nurmon Jymy18.00

D-lohko

PvmKoti-VierasKloHuom!
Ti 5.5.Mailattaret, Vaasa-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
Ti 19.5.Alajärven Ankkurit-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
La 23.5.Alajärven Ankkurit-Vimpelin Veto11.00
Ti 26.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Mailattaret, Vaasa18.00
Pe 29.5.Vimpelin Veto-Alajärven Ankkurit18.00
Ma 8.6.Vimpelin Veto-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00
To 11.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Alajärven Ankkurit18.00
Ti 16.6.Mailattaret, Vaasa-Alajärven Ankkurit18.00
To 18.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Vimpelin Veto18.00
To 25.6.Mailattaret, Vaasa-Vimpelin Veto18.00
La 27.6.Alajärven Ankkurit-Mailattaret, Vaasa16.00
Ti 30.6.Vimpelin Veto-Mailattaret, Vaasa18.00

E-lohko

PvmKoti-VierasKloHuom!
Ti 5.5.Siilinjärven Pesis-Joensuun Maila18.00
La 9.5.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Viinijärven Urheilijat13.00
Su 10.5.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Joensuun Maila15.00
Pe 15.5.Viinijärven Urheilijat-Siilinjärven Pesis18.00
Pe 15.5.Joensuun Maila-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
Pe 22.5.Joensuun Maila-Siilinjärven Pesis18.00
Pe 22.5.Viinijärven Urheilijat-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
To 28.5.Siilinjärven Pesis-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
To 28.5.Viinijärven Urheilijat-Joensuun Maila18.00
Pe 5.6.Siilinjärven Pesis-Viinijärven Urheilijat17.00
To 25.6.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Siilinjärven Pesis18.00
To 25.6.Joensuun Maila-Viinijärven Urheilijat18.00

F-lohko

PvmKoti-VierasKloHuom!
Ti 12.5.Kempeleen Kiri 2-Ylivieskan Kuula18.00
Pe 15.5.Sotkamon Jymy-Ylivieskan Kuula18.00
Ke 20.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Sotkamon Jymy18.00
Pe 22.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kempeleen Kiri 218.00
Pe 29.5.Ylivieskan Kuula-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Pe 5.6.Ylivieskan Kuula-Sotkamon Jymy18.00
Pe 12.6.Ylivieskan Kuula-Kempeleen Kiri 218.00
Ma 15.6.Sotkamon Jymy-Kempeleen Kiri 218.00
Ke 17.6.Kempeleen Kiri 2-Sotkamon Jymy18.00
To 18.6.Sotkamon Jymy-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ma 22.6.Kempeleen Kiri 2-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
To 25.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Ylivieskan Kuula18.00

G-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
To 9.5.Siilinjärven Pesis-Joensuun Maila18.00
Pe 10.5.Kajaanin Pallokerho-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Su 12.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Siilinjärven Pesis13.00
Su 12.5.Kajaanin Pallokerho-Joensuun Maila16.00
Ke 20.5.Kempeleen Kiri 1-PattU Jun., Raahe18.00
To 28.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kajaanin Pallokerho18.00
Pe 31.5.Siilinjärven Pesis-Kajaanin Pallokerho18.00
Ma 17.6.Joensuun Maila-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ti 18.6.Joensuun Maila-Siilinjärven Pesis18.00
To 20.6.Joensuun Maila-Kajaanin Pallokerho18.00
Ma 24.6.Siilinjärven Pesis-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
To 27.6.Kajaanin Pallokerho-Siilinjärven Pesis18.00
Pe 28.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Joensuun Maila18.00
PvmKoti-VierasKloHuom!
Pe 8.5.Kempeleen Kiri 1-Oulun Lippo Jun.18.00
Pe 15.5.Simon Kiri-Oulun Lippo Jun.18.00
To 21.5.PattU Jun., Raahe-Simon Kiri18.00
Ke 27.5.Oulun Lippo Jun.-PattU Jun., Raahe18.00
To 28.5.Simon Kiri-Kempeleen Kiri 118.00
Ma 1.6.Oulun Lippo Jun.-Kempeleen Kiri 118.00
Ti 16.6.PattU Jun., Raahe-Kempeleen Kiri 118.00
Ti 16.6.Oulun Lippo Jun.-Simon Kiri18.00
Pe 26.6.Simon Kiri-PattU Jun., Raahe18.00
Ke 1.7.Kempeleen Kiri 1-Simon Kiri18.00
Ke 1.7.PattU Jun., Raahe-Oulun Lippo Jun.18.00

C-tyttöjen SM-karsintasarjan lohkojako ja sarjajärjestelmä