Valitse sivu

C-poikien SM-karsintasarja

Otteluohjelmat

Kaudella 2019 C-poikien SM-karsintaa pelataan viidessä lohkossa. 18 joukkuetta etenee kilpasarjaan Hyvinkään Nuorisoleirille 22.-27.7.

Jokaisen joukkueen tulee ilmoittautua leirille erikseen Pesistulospalvelussa osoitteessa www.pesistulospalvelu.fi.

Joukkueet: Alajärven Ankkurit; Hyvinkään Tahko; Imatran Pallo-Veikot; Jokioisten Koetus Juniorit; Jyväskylän Kiri&Kirittäret Juniorit; Kankaanpään Maila; Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää; Kempeleen Kiri 1; Kempeleen Kiri 2; Koskenkorvan Urheilijat; Kouvolan Pallonlyöjät; Kärsämäen Kataja; Lahden Mailaveikot; Loimaan Palloilijat Junioripesis; Manse PP, Tampere; Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi; Oulun Lippo Juniorit; Pattijoen Urheilijat Juniorit, Raahe; Puijon Pesis, Kuopio; Seinäjoen Maila-Jussit 1; Seinäjoen Maila-Jussit 2; Siilinjärven Pesis; Sotkamon Jymy 1; Sotkamon Jymy 2; Vaasan Mailan Juniorit; Vimpelin Veto; Ylivieskan Kuula

A-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Pe 10.5.Lahden Mailaveikot-Hyvinkään Tahko18.00
Ti 14.5.Lahden Mailaveikot-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00
Ti 14.5.Imatran Pallo-Veikot-Hyvinkään Tahko18.00
To 23.5.Kouvolan Pallonlyöjät-Imatran Pallo-Veikot18.00
La 25.5.Imatran Pallo-Veikot-Lahden Mailaveikot13.00
Ti 28.5.Hyvinkään Tahko-Lahden Mailaveikot18.00
Pe 31.5.Hyvinkään Tahko-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
Su 2.6.Hyvinkään Tahko-Imatran Pallo-Veikot14.00
Ti 4.6.Hyvinkään Tahko-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00
La 8.6.Kouvolan Pallonlyöjät-Hyvinkään Tahko14.00
Ke 12.6.Imatran Pallo-Veikot-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
Ma 17.6.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Hyvinkään Tahko18.00
Ti 18.6.Imatran Pallo-Veikot-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00
Ke 19.6.Kouvolan Pallonlyöjät-Lahden Mailaveikot18.00
To 20.6.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Lahden Mailaveikot18.00
Ti 25.6.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
Pe 28.6.Kouvolan Pallonlyöjät-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää18.00
Su 30.6.Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Imatran Pallo-Veikot14.00
Ti 2.7.Lahden Mailaveikot-Imatran Pallo-Veikot18.00
To 4.7.Lahden Mailaveikot-Kouvolan Pallonlyöjät18.00

B-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Ti 7.5.Loimaan Palloilijat Jun.-Kankaanpään Maila18.00
Su 12.5.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Loimaan Palloilijat Jun.13.00
Ma 13.5.Kankaanpään Maila-Jokioisten Koetus Juniorit18.00
Ti 14.5.Loimaan Palloilijat Jun.-Manse PP Juniorit, Tampere18.00
Ke 15.5.Loimaan Palloilijat Jun.-Jokioisten Koetus Juniorit18.00
Su 19.5.Manse PP Juniorit, Tampere-Kankaanpään Maila11.00
Ma 20.5.Manse PP Juniorit, Tampere-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
Ti 21.5.Jokioisten Koetus Juniorit-Kankaanpään Maila18.00
To 23.5.Jokioisten Koetus Juniorit-Loimaan Palloilijat Jun.18.00
Ma 27.5.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Kankaanpään Maila18.00
Ma 27.5.Manse PP Juniorit, Tampere-Jokioisten Koetus Juniorit18.00
Pe 31.5.Kankaanpään Maila-Loimaan Palloilijat Jun.18.00
Ti 4.6.Kankaanpään Maila-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
Ti 4.6.Jokioisten Koetus Juniorit-Manse PP Juniorit, Tampere18.00
Ke 12.6.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Manse PP Juniorit, Tampere18.00
Ke 19.6.Jokioisten Koetus Juniorit-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
Ti 25.6.Loimaan Palloilijat Jun.-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
To 27.6.Manse PP Juniorit, Tampere-Loimaan Palloilijat Jun.18.00
Pe 28.6.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Jokioisten Koetus Juniorit18.00
Ti 2.7.Kankaanpään Maila-Manse PP Juniorit, Tampere18.00

C-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Pe 10.5.Vaasan Mailan Juniorit-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
Pe 10.5.Koskenkorvan Urheilijat-Vimpelin Veto18.00
Ma 13.5.Vimpelin Veto-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
Ti 14.5.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Koskenkorvan Urheilijat18.00
Ti 14.5.Alajärven Ankkurit-Vaasan Mailan Juniorit18.00
To 16.5.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Alajärven Ankkurit18.30
Su 19.5.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Alajärven Ankkurit18.00
Ma 20.5.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Koskenkorvan Urheilijat18.00
Ma 20.5.Vaasan Mailan Juniorit-Vimpelin Veto18.30
To 23.5.Alajärven Ankkurit-Koskenkorvan Urheilijat18.00
Pe 24.5.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Vaasan Mailan Juniorit18.00
La 25.5.Alajärven Ankkurit-Seinäjoen Maila-Jussit 215.00
Ma 27.5.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
To 30.5.Koskenkorvan Urheilijat-Vaasan Mailan Juniorit18.00
Pe 31.5.Vimpelin Veto-Alajärven Ankkurit18.00
Su 2.6.Alajärven Ankkurit-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
Ma 3.6.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Vimpelin Veto18.00
Ti 4.6.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Vimpelin Veto18.00
Ti 4.6.Vaasan Mailan Juniorit-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
Pe 7.6.Vimpelin Veto-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
Ma 10.6.Koskenkorvan Urheilijat-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
Ke 12.6.Vimpelin Veto-Koskenkorvan Urheilijat18.00
Ti 18.6.Koskenkorvan Urheilijat-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
Ti 18.6.Vimpelin Veto-Vaasan Mailan Juniorit18.00
Ke 19.6.Alajärven Ankkurit-Vimpelin Veto18.00
Ti 25.6.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Vaasan Mailan Juniorit18.00
Pe 28.6.Vaasan Mailan Juniorit-Koskenkorvan Urheilijat18.00
Pe 28.6.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
Ma 1.7.Vaasan Mailan Juniorit-Alajärven Ankkurit18.00
Ti 2.7.Koskenkorvan Urheilijat-Alajärven Ankkurit18.00

D-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
La 4.5.Sotkamon Jymy 1-Sotkamon Jymy 217.00
To 9.5.Kärsämäen Kataja-Siilinjärven Pesis18.00
Ma 13.5.Sotkamon Jymy 2-Kärsämäen Kataja18.00
Ti 14.5.Siilinjärven Pesis-Sotkamon Jymy 118.00
Ti 14.5.Sotkamon Jymy 2-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ma 20.5.Puijon Pesis, Kuopio-Sotkamon Jymy 118.00
Ke 22.5.Siilinjärven Pesis-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Pe 24.5.Kärsämäen Kataja-Sotkamon Jymy 118.00
Ma 27.5.Kärsämäen Kataja-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ma 27.5.Siilinjärven Pesis-Sotkamon Jymy 218.00
Ti 28.5.Sotkamon Jymy 1-Kärsämäen Kataja18.00
Ke 29.5.Puijon Pesis, Kuopio-Siilinjärven Pesis18.00
To 6.6.Sotkamon Jymy 2-Siilinjärven Pesis18.00
Pe 14.6.Sotkamon Jymy 1-Siilinjärven Pesis15.00
Ti 18.6.Puijon Pesis, Kuopio-Sotkamon Jymy 218.00
To 20.6.Sotkamon Jymy 2-Sotkamon Jymy 115.00
To 20.6.Puijon Pesis, Kuopio-Kärsämäen Kataja18.00
Ma 24.6.Sotkamon Jymy 1-Puijon Pesis, Kuopio15.00
Ma 24.6.Siilinjärven Pesis-Kärsämäen Kataja18.00
To 27.6.Kärsämäen Kataja-Sotkamon Jymy 218.00

E-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Pe 10.5.Ylivieskan Kuula-Kempeleen Kiri 118.00
Pe 10.5.Kempeleen Kiri 2-Oulun Lippo Juniorit18.00
La 11.5.Pattijoen Urheilijat Jun.-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi14.00
Ma 13.5.Kempeleen Kiri 1-Kempeleen Kiri 218.00
Ma 13.5.Ylivieskan Kuula-Pattijoen Urheilijat Jun.18.00
Ti 14.5.Oulun Lippo Juniorit-Pattijoen Urheilijat Jun.18.00
Ke 15.5.Kempeleen Kiri 1-Oulun Lippo Juniorit18.00
Pe 17.5.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Ylivieskan Kuula18.00
Ma 20.5.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kempeleen Kiri 118.00
Ma 20.5.Ylivieskan Kuula-Oulun Lippo Juniorit18.00
To 23.5.Pattijoen Urheilijat Jun.-Ylivieskan Kuula18.00
La 25.5.Oulun Lippo Juniorit-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi13.00
Ma 27.5.Pattijoen Urheilijat Jun.-Kempeleen Kiri 118.00
Ma 27.5.Kempeleen Kiri 2-Ylivieskan Kuula18.00
Ti 28.5.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Kempeleen Kiri 218.00
Ke 29.5.Oulun Lippo Juniorit-Ylivieskan Kuula18.00
Ke 29.5.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Pattijoen Urheilijat Jun.18.00
To 30.5.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri 218.00
Pe 31.5.Kempeleen Kiri 2-Pattijoen Urheilijat Jun.18.00
Pe 7.6.Kempeleen Kiri 1-Ylivieskan Kuula18.00
Pe 14.6.Ylivieskan Kuula-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi18.00
Ti 18.6.Pattijoen Urheilijat Jun.-Kempeleen Kiri 218.00
Ke 19.6.Kempeleen Kiri 1-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi18.00
Ti 25.6.Pattijoen Urheilijat Jun.-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 26.6.Kempeleen Kiri 2-Kempeleen Kiri 118.00
To 27.6.Kempeleen Kiri 1-Pattijoen Urheilijat Jun.18.00
To 27.6.Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi-Oulun Lippo Juniorit18.00
To 27.6.Ylivieskan Kuula-Kempeleen Kiri 218.00
Ma 1.7.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri 118.00
Ti 2.7.Kempeleen Kiri 2-Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi18.00

C-poikien SM-karsintasarjan lohkojako ja sarjajärjestelmä

Lataa tiedosto kuvakkeesta.