Valitse sivu

C-poikien SM-karsintasarja

Joukkueet

A-lohko (5 joukkuetta): Espoon Pesis; Haminan Palloilijat; Kouvolan Pallonlyöjät; Lahden Mailaveikot; Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää
B-lohko (6 joukkuetta): Hyvinkään Tahko; Jokioisten Koetus Juniorit; Kankaanpään Maila; Manse PP Juniorit, Tampere; Pöytyän Urheilijat; Ulvilan Pesä-Veikot
C-lohko (5 joukkuetta): Imatran Pallo-Veikot; Joensuun Maila; Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit; Kiteen Pallo -90; Puijon Pesis, Kuopio
D-lohko (5 joukkuetta): Alajärven Ankkurit; Seinäjoen Maila-Jussit 1; Seinäjoen Maila-Jussit 2; Vaasan Mailan Juniorit; Vimpelin Veto
E-lohko (9 joukkuetta): Kannuksen Ura; Kempeleen Kiri 1; Kempeleen Kiri 2; Kärsämäen Kataja; Oulu Lippo Juniorit 1; Oulu Lippo Juniorit 2; Pattijoen Urheilijat Juniorit, Raahe; Simon Kiri; Sotkamon Jymy

Päivitetty 19.2. klo 14.28: Lisätty Kankaanpään Maila B-lohkoon ja sarjajärjestelmä päivitetty.

Nuorisoleiri

Valtakunnallinen Nuorisoleiri pelataan Kuopiossa ja Siilinjärvellä 20.-25.7.2020. Jokaisen joukkueen tulee ilmoittautua leirille erikseen Pesistulospalvelussa 1.3.2020 alkaen osoitteessa www.pesistulospalvelu.fi.

A-lohko

PvmKoti-VierasKloHuom!
La 2.5.Kouvolan Pallonlyöjät-Espoon Pesis13.00
Ti 5.5.Lahden Mailaveikot-Kinnarin Pesis 06, Järvenpää18.00
Pe 8.5.Kouvolan Pallonlyöjät-Lahden Mailaveikot18.00
Ma 11.5.Kouvolan Pallonlyöjät-Haminan Palloilijat18.00
Ti 12.5.Espoon Pesis-Kinnarin Pesis 06, Järvenpää18.00
Ke 13.5.Kinnarin Pesis 06, Järvenpää-Haminan Palloilijat18.00
Ti 19.5.Espoon Pesis-Lahden Mailaveikot18.00
Ti 19.5.Haminan Palloilijat-Kinnarin Pesis 06, Järvenpää18.30
To 21.5.Kinnarin Pesis 06, Järvenpää-Lahden Mailaveikot14.00
Su 24.5.Kinnarin Pesis 06, Järvenpää-Espoon Pesis14.00
Ti 26.5Lahden Mailaveikot-Haminan Palloilijat18.00
Ti 2.6.Haminan Palloilijat-Espoon Pesis18.30
Ke 3.6.Haminan Palloilijat-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
To 11.6.Lahden Mailaveikot-Espoon Pesis18.30
Ke 17.6.Kouvolan Pallonlyöjät-Kinnarin Pesis 06, Järvenpää18.00
Ke 17.6.Haminan Palloilijat-Lahden Mailaveikot18.00
Ma 22.6.Lahden Mailaveikot-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
Ti 23.6.Espoon Pesis-Haminan Palloilijat18.00
To 25.6.Espoon Pesis-Kouvolan Pallonlyöjät18.00
Ke 1.7.Kinnarin Pesis 06, Järvenpää-Kouvolan Pallonlyöjät18.00

B-lohko

PvmKoti-VierasKloHuom!
Ti 28.4.Jokioisten Koetus Jun.-Hyvinkään Tahko18.00
Ti 5.5.Ulvilan Pesä-Veikot-Manse PP Jun., Tampere18.00
Ke 6.5.Hyvinkään Tahko-Pöytyän Urheilijat18.00
Ti 12.5.Hyvinkään Tahko-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
To 14.5.Manse PP Jun., Tampere-Pöytyän Urheilijat18.00
Ma 18.5.Manse PP Jun., Tampere-Hyvinkään Tahko18.00
Ma 18.5.Ulvilan Pesä-Veikot-Jokioisten Koetus Jun.18.00
Ke 20.5.Pöytyän Urheilijat-Hyvinkään Tahko18.00
Ma 25.5.Pöytyän Urheilijat-Jokioisten Koetus Jun.18.00
Ma 25.5.Ulvilan Pesä-Veikot-Hyvinkään Tahko18.00
Ti 26.5Hyvinkään Tahko-Manse PP Jun., Tampere18.00
Ti 26.5Jokioisten Koetus Jun.-Pöytyän Urheilijat18.00
Su 31.5.Pöytyän Urheilijat-Manse PP Jun., Tampere13.00
Ma 1.6.Pöytyän Urheilijat-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
To 11.6.Jokioisten Koetus Jun.-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Ke 17.6.Jokioisten Koetus Jun.-Manse PP Jun., Tampere18.00
Ti 23.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Pöytyän Urheilijat18.00
Pe 26.6.Manse PP Jun., Tampere-Jokioisten Koetus Jun.18.00
Ma 29.6.Hyvinkään Tahko-Jokioisten Koetus Jun.18.00
Ma 29.6.Manse PP Jun., Tampere-Ulvilan Pesä-Veikot18.00

C-lohko

PvmKoti-VierasKloHuom!
Ti 5.5.Imatran Pallo-Veikot-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
Ke 6.5.Kiteen Pallo -90-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ti 12.5.Joensuun Maila-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
Ti 12.5.Puijon Pesis, Kuopio-Imatran Pallo-Veikot18.00
Pe 15.5.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Su 17.5.Kiteen Pallo -90-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.12.30
Su 17.5.Imatran Pallo-Veikot-Joensuun Maila
Ti 19.5.Imatran Pallo-Veikot-Kiteen Pallo -9018.00
Ti 19.5.Joensuun Maila-Puijon Pesis, Kuopio18.00
La 23.5.Kiteen Pallo -90-Joensuun Maila12.00
Ke 27.5.Joensuun Maila-Imatran Pallo-Veikot18.00
Ke 27.5.Puijon Pesis, Kuopio-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
To 4.6.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Joensuun Maila18.00
Ke 10.6.Kiteen Pallo -90-Imatran Pallo-Veikot18.00
To 11.6.Puijon Pesis, Kuopio-Joensuun Maila18.00
Ti 16.6.Joensuun Maila-Kiteen Pallo -9018.00
To 18.6.Imatran Pallo-Veikot-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ti 23.6.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Kiteen Pallo -9013.00
Pe 26.6.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Imatran Pallo-Veikot18.00
Ti 30.6.Puijon Pesis, Kuopio-Kiteen Pallo -9018.00

D-lohko

PvmKoti-VierasKloHuom!
Ti 5.5.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Alajärven Ankkurit18.00
To 7.5.Vaasan Mailan Jun.-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
La 9.5.Alajärven Ankkurit-Vaasan Mailan Jun.15.00
Ti 12.5.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Vimpelin Veto18.00
Su 17.5.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Seinäjoen Maila-Jussit 112.00
Ti 19.5.Vimpelin Veto-Alajärven Ankkurit18.00
To 21.5.Vaasan Mailan Jun.-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
La 23.5.Vaasan Mailan Jun.-Alajärven Ankkurit15.00
Ma 25.5.Alajärven Ankkurit-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
Ti 26.5Seinäjoen Maila-Jussit 1-Vimpelin Veto18.00
To 28.5.Vimpelin Veto-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
Ti 2.6.Alajärven Ankkurit-Vimpelin Veto18.00
Ti 9.6.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Alajärven Ankkurit18.00
Ke 10.6.Vimpelin Veto-Vaasan Mailan Jun.18.00
Su 14.6.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Vaasan Mailan Jun.13.00
Ke 24.6.Vimpelin Veto-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
To 25.6.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00
Su 28.6.Vaasan Mailan Jun.-Vimpelin Veto15.00
Ti 30.6.Alajärven Ankkurit-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00
Ke 1.7.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Vaasan Mailan Jun.18.00

E-lohko

PvmKoti-VierasKloHuom!
Ti 5.5.Kempeleen Kiri 1-PattU Jun., Raahe18.00
Ti 5.5.Oulun Lippo Jun. 2-Kempeleen Kiri 218.00
Ke 6.5.Kärsämäen Kataja-Kannuksen Ura18.00
To 7.5.PattU Jun., Raahe-Sotkamon Jymy18.00
Ma 11.5.Kempeleen Kiri 2-Kärsämäen Kataja18.00
Ti 12.5.Sotkamon Jymy-Oulun Lippo Jun. 218.00
Ti 12.5.PattU Jun., Raahe-Simon Kiri18.00
Ti 12.5.Kannuksen Ura-Kempeleen Kiri 118.00
To 14.5.Simon Kiri-Oulun Lippo Jun. 118.00
Pe 15.5.PattU Jun., Raahe-Kannuksen Ura18.00
Ti 19.5.Kärsämäen Kataja-Sotkamon Jymy18.00
Ti 19.5.Kempeleen Kiri 1-Kempeleen Kiri 218.00
Ke 20.5.Simon Kiri-Kannuksen Ura18.00
Pe 22.5.Simon Kiri-Sotkamon Jymy18.00
Ti 26.5Sotkamon Jymy-Kempeleen Kiri 118.00
Ti 26.5Oulun Lippo Jun. 2-Kärsämäen Kataja18.00
Ti 26.5Kannuksen Ura-Oulun Lippo Jun. 118.00
Ke 27.5.Kempeleen Kiri 2-Simon Kiri18.00
To 28.5.Oulun Lippo Jun. 1-Oulun Lippo Jun. 218.00
Pe 29.5.Sotkamon Jymy-Kannuksen Ura18.00
Ti 2.6.Kempeleen Kiri 1-Oulun Lippo Jun. 218.00
To 4.6.Kärsämäen Kataja-Kempeleen Kiri 118.00
La 6.6.Oulun Lippo Jun. 1-Kempeleen Kiri 218.00
To 11.6.Kempeleen Kiri 2-PattU Jun., Raahe18.00
Pe 12.6.Sotkamon Jymy-Oulun Lippo Jun. 118.00
Ma 15.6.Oulun Lippo Jun. 2-Simon Kiri18.00
Ke 17.6.Simon Kiri-Kärsämäen Kataja18.00
To 18.6.Oulun Lippo Jun. 1-PattU Jun., Raahe18.00
To 18.6.Kannuksen Ura-Kempeleen Kiri 218.00
Ti 23.6.Oulun Lippo Jun. 2-PattU Jun., Raahe18.00
To 25.6.Kärsämäen Kataja-Oulun Lippo Jun. 118.00
To 25.6.Kempeleen Kiri 1-Simon Kiri18.00
Ti 30.6.Kannuksen Ura-Oulun Lippo Jun. 218.00
Ti 30.6.Kempeleen Kiri 2-Sotkamon Jymy18.00
Ti 30.6.Oulun Lippo Jun. 1-Kempeleen Kiri 118.00
Ti 30.6.PattU Jun., Raahe-Kärsämäen Kataja18.00

C-poikien SM-karsintasarjan lohkojako ja sarjajärjestelmä