Valitse sivu

B-poikien SM-sarja

Otteluohjelmat

A-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Ti 30.4.Kouvolan Pallonlyöjät 1-Imatran Pallo-Veikot14.30
To 2.5.Hyvinkään Tahko 1-Hyvinkään Tahko 218.00
Pe 3.5.Imatran Pallo-Veikot-Kouvolan Pallonlyöjät 118.00
Su 5.5.Hyvinkään Tahko 1-Kouvolan Pallonlyöjät 113.00
Ti 7.5.Kouvolan Pallonlyöjät 2-Hyvinkään Tahko 118.00
To 9.5.Hyvinkään Tahko 2-Hyvinkään Tahko 118.00
Ma 13.5.Imatran Pallo-Veikot-Hyvinkään Tahko 118.00
Ma 13.5.Hyvinkään Tahko 2-Kouvolan Pallonlyöjät 118.00
Pe 17.5.Kouvolan Pallonlyöjät 1-Kouvolan Pallonlyöjät 218.00
Pe 17.5.Hyvinkään Tahko 1-Imatran Pallo-Veikot18.00
Ti 21.5.Kouvolan Pallonlyöjät 2-Hyvinkään Tahko 218.00
Pe 24.5.Hyvinkään Tahko 2-Imatran Pallo-Veikot18.00
Su 26.5.Hyvinkään Tahko 1-Kouvolan Pallonlyöjät 213.00
Ma 27.5.Kouvolan Pallonlyöjät 2-Kouvolan Pallonlyöjät 118.00
Ke 29.5.Hyvinkään Tahko 2-Kouvolan Pallonlyöjät 218.00
Su 2.6.Imatran Pallo-Veikot-Kouvolan Pallonlyöjät 218.00
To 6.6.Kouvolan Pallonlyöjät 1-Hyvinkään Tahko 218.00
Ti 11.6.Kouvolan Pallonlyöjät 2-Imatran Pallo-Veikot18.00
To 13.6.Imatran Pallo-Veikot-Hyvinkään Tahko 218.00
Pe 14.6.Kouvolan Pallonlyöjät 1-Hyvinkään Tahko 118.00
Ma 17.6.A3-B3, karsintapeli

B-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Pe 3.5.Alajärven Ankkurit-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
La 4.5.Alajärven Ankkurit-Turku-Pesis15.00
To 9.5.Manse PP, Tampere-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Ma 13.5.Turku-Pesis-Manse PP, Tampere18.00
Pe 17.5.Ulvilan Pesä-Veikot-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
Pe 17.5.Turku-Pesis-Alajärven Ankkurit18.00
Su 19.5.Turku-Pesis-Seinäjoen Maila-Jussit15.00
Ti 21.5.Alajärven Ankkurit-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Ti 21.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Manse PP, Tampere18.00
Pe 24.5.Ulvilan Pesä-Veikot-Turku-Pesis18.00
Su 26.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Turku-Pesis17.00
Ti 28.5.Manse PP, Tampere-Turku-Pesis18.00Jokioisilla
Ke 29.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Alajärven Ankkurit18.00
Ma 3.6.Turku-Pesis-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Ti 4.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Manse PP, Tampere18.00
To 6.6.Alajärven Ankkurit-Manse PP, Tampere18.00
Pe 7.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Ti 11.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Alajärven Ankkurit18.00
Ti 11.6.Manse PP, Tampere-Seinäjoen Maila-Jussit18.00Ruovedellä
Pe 14.6.Manse PP, Tampere-Alajärven Ankkurit18.00
Ma 17.6.A3-B3, karsintapeli

C-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Pe 3.5.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Kiteen Pallo -9018.00
Pe 3.5.Siilinjärven Pesis-Joensuun Maila18.00
Ti 7.5.Joensuun Maila-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit18.00
Ti 7.5.Kiteen Pallo -90-Sotkamon Jymy18.00
Ke 8.5.Siilinjärven Pesis-Sotkamon Jymy18.00
Ma 13.5.Joensuun Maila-Sotkamon Jymy18.00
Ma 13.5.Kiteen Pallo -90-Siilinjärven Pesis18.00
To 16.5.Sotkamon Jymy-Joensuun Maila18.00
Pe 17.5.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Siilinjärven Pesis18.00
Ti 21.5.Joensuun Maila-Kiteen Pallo -9018.00
To 23.5.Sotkamon Jymy-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit18.00
Ti 28.5.Kiteen Pallo -90-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit18.00
Pe 31.5.Joensuun Maila-Siilinjärven Pesis18.00
Ma 3.6.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Joensuun Maila18.00
Ma 3.6.Sotkamon Jymy-Kiteen Pallo -9018.00
Ti 4.6.Siilinjärven Pesis-Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit18.00
Pe 7.6.Sotkamon Jymy-Siilinjärven Pesis18.00
Ma 10.6.Kiteen Pallo -90-Joensuun Maila18.00
Ti 11.6.Jyväskylän Kiri & Kirittäret Juniorit-Sotkamon Jymy18.00
To 13.6.Siilinjärven Pesis-Kiteen Pallo -9018.00
Ma 17.6.C3-D3, karsintapeli

D-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
Pe 3.5.Veteli Pesis-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Pe 3.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kempeleen Kiri18.00
Ti 7.5.Kempeleen Kiri-Veteli Pesis18.00
Ti 7.5.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Oulun Lippo Juniorit18.00
La 11.5.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Haapajärven Pesä-Kiilat13.00
Ma 13.5.Kempeleen Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
Pe 17.5.Veteli Pesis-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ti 21.5.Oulun Lippo Juniorit-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ti 21.5.Kempeleen Kiri-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Pe 24.5.Oulun Lippo Juniorit-Veteli Pesis18.00
Ti 28.5.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Veteli Pesis18.00
Pe 31.5.Kempeleen Kiri-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Su 2.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Veteli Pesis17.00Kärsämäellä
Ma 3.6.Oulun Lippo Juniorit-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
To 6.6.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri18.00
Ti 11.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ti 11.6.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Kempeleen Kiri18.00
To 13.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
To 13.6.Veteli Pesis-Oulun Lippo Juniorit18.00
Pe 14.6.Veteli Pesis-Kempeleen Kiri18.00Halsualla
Ma 17.6.C3-D3, karsintapeli

E-lohko, ylempi loppusarja

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Ti 25.6.A1-B1Alustava
Ti 25.6.B2-A2Alustava
Pe 28.6.A2-A1Alustava
Pe 28.6.B1-A3/B3Alustava
To 4.7.A3/B3-A2Alustava
To 4.7.A1-B2Alustava
Ti 9.7.B2-A3/B3Alustava
Ti 9.7.A2-B1Alustava
Pe 12.7.B1-B2Alustava
Pe 12.7.A3/B3-A1Alustava
Ti 16.7.B1-A1Alustava
Ti 16.7.A2-B2Alustava
Pe 19.7.A1-A2Alustava
Pe 19.7.A3/B3-B1Alustava
Ti 30.7.A2-A3/B3Alustava
Ti 30.7.B2-A1Alustava
Pe 2.8.A3/B3-B2Alustava
Pe 2.8.B1-A2Alustava
Pe 9.8.B2-B1Alustava
Pe 9.8.A1-A3/B3Alustava

F-lohko, ylempi loppusarja

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Ti 25.6.C1-D1Alustava
Ti 25.6.D2-C2Alustava
Pe 28.6.C2-C1Alustava
Pe 28.6.D1-C3/D3Alustava
To 4.7.C3/D3-C2Alustava
To 4.7.C1-D2Alustava
Ti 9.7.D2-C3/D3Alustava
Ti 9.7.C2-D1Alustava
Pe 12.7.D1-D2Alustava
Pe 12.7.C3/D3-C1Alustava
Ti 16.7.D1-C1Alustava
Ti 16.7.C2-D2Alustava
Pe 19.7.C1-C2Alustava
Pe 19.7.C3/D3-D1Alustava
Ti 30.7.C2-C3/D3Alustava
Ti 30.7.D2-C1Alustava
Pe 2.8.C3/D3-D2Alustava
Pe 2.8.D1-C2Alustava
Pe 9.8.D2-D1Alustava
Pe 9.8.C1-C3/D3Alustava

G-lohko, alempi loppusarja

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Ti 25.6.A4-B4Alustava
Ti 25.6.B5-A5Alustava
Pe 28.6.A5-A4Alustava
Pe 28.6.B4-A3/B3Alustava
To 4.7.A3/B3-A5Alustava
To 4.7.A4-B5Alustava
Ti 9.7.B5-A3/B3Alustava
Ti 9.7.A5-B4Alustava
Pe 12.7.B4-B5Alustava
Pe 12.7.A3/B3-A4Alustava
Ti 16.7.B4-A4Alustava
Ti 16.7.A5-B5Alustava
Pe 19.7.A4-A5Alustava
Pe 19.7.A3/B3-B4Alustava
Ti 30.7.A5-A3/B3Alustava
Ti 30.7.B5-A4Alustava
Pe 2.8.A3/B3-B5Alustava
Pe 2.8.B4-A5Alustava
Pe 9.8.B5-B4Alustava
Pe 9.8.A4-A3/B3Alustava

H-lohko, alempi loppusarja

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Ti 25.6.C4-D4Alustava
Ti 25.6.D5-C5Alustava
Pe 28.6.C5-C4Alustava
Pe 28.6.D4-C3/D3Alustava
To 4.7.C3/D3-C5Alustava
To 4.7.C4-D5Alustava
Ti 9.7.D5-C3/D3Alustava
Ti 9.7.C5-D4Alustava
Pe 12.7.D4-D5Alustava
Pe 12.7.C3/D3-C4Alustava
Ti 16.7.D4-C4Alustava
Ti 16.7.C5-D5Alustava
Pe 19.7.C4-C5Alustava
Pe 19.7.C3/D3-D4Alustava
Ti 30.7.C5-C3/D3Alustava
Ti 30.7.D5-C4Alustava
Pe 2.8.C3/D3-D5Alustava
Pe 2.8.D4-C5Alustava
Pe 9.8.D5-D4Alustava
Pe 9.8.C4-C3/D3Alustava

Karsinta puolivälieriin

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Ma 12.8.E4-G1Alustava
Ma 12.8.F4-H1Alustava

Pudotuspelit

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Ma 19.8.Puolivälierä 1Alustava
Pe 23.8.Puolivälierä 2Alustava
Ti 27.8.Puolivälierä 3 (tarv.)Alustava
Ti 3.9.Välierä 1Alustava
La 7.9.Välierä 2Alustava
Ma 9.9.Välierä 3 (tarv.)Alustava
Pe 13.9.Mitaliottelu 1Alustava
La 21.9.Mitaliottelu 2Alustava
Su 22.9.Mitaliottelu 3 (tarv.)Alustava

B-poikien SM-sarjan lohkojako ja sarjajärjestelmä

Lataa tiedosto kuvakkeesta.