Tyttöjen Superpesis 2018

Loppuottelu (2 voittoa)

PvmKloKotijoukkue Vierasjoukkue 
Ti 11.9.16.30Fera, Rauma-Pesäkarhut, Pori 
      
To 13.9.16.30Pesäkarhut, Pori-Fera, Rauma 
      
Su 16.9.15.00Fera, Rauma-Pesäkarhut, PoriTarvittaessa

Pronssiottelu (2 voittoa)

PvmKloKotijoukkue Vierasjoukkue 
Ke 12.9.16.30Vähänkyrön Viesti-Janakkalan Jana 
      
To 13.9.16.30Janakkalan Jana-Vähänkyrön Viesti 
      
Su 23.9.14.00Vähänkyrön Viesti-Janakkalan JanaTarvittaessa

Välierät

PvmKloKotijoukkue Vierasjoukkue 
To 30.8.17.00Fera, Rauma-Vähänkyrön Viesti 
To 30.8.17.00Pesäkarhut, Pori-Janakkalan Jana 
      
Ma 3.9.17.00Vähänkyrön Viesti-Fera, Rauma 
Ma 3.9.17.00Janakkalan Jana Pesäkarhut, Pori 
      
Pe 7.9.17.00Fera, Rauma-Vähänkyrön ViestiTarvittaessa
Pe 7.9.17.00Pesäkarhut, Pori-Janakkalan JanaTarvittaessa

Puolivälierät

PvmKloKotijoukkue Vierasjoukkue 
To 16.8.17.30Fera, Rauma-Siilinjärven Pesis 
To 16.8.17.30Lapuan Virkiä-Janakkalan Jana 
To 16.8.17.30Pesäkarhut, Pori-Kempeleen Kiri 
To 16.8.17.30Vähänkyrön Viesti-Roihu, Helsinki 
      
Ma 20.8.17.30Siilinjärven Pesis-Fera, Rauma 
Ma 20.8.17.30Janakkalan Jana-Lapuan Virkiä 
Ma 20.8.17.30Kempeleen Kiri-Pesäkarhut, Pori 
Ma 20.8.17.30Roihu, Helsinki-Vähänkyrön Viesti 
      
Su 26.8.14.00Vähänkyrön Viesti-Roihu, HelsinkiTarvittaessa
      
Ma 27.8.17.00Fera, Rauma-Siilinjärven PesisTarvittaessa
Ma 27.8.17.00Lapuan Virkiä-Janakkalan JanaTarvittaessa
Ma 27.8.17.00Pesäkarhut, Pori-Kempeleen KiriTarvittaessa

Joukkueet

Lohko A: Haminan Palloilijat; Hyvinkään Tahko; Janakkalan Jana; Kuusankosken Puhti; Lahden Mailaveikot; Pesä Ysit, Lappeenranta; Roihu 1, Helsinki; Roihu 2, Helsinki

Lohko B: Fera 1, Rauma; Fera 2, Rauma; Hämeenkyrön Räpsä; Kirittäret, Jyväskylä; Loimaan Palloilijat; Mailajuniorit, Kankaanpää; Pesäkarhut, Pori; Seinäjoen Maila-Jussit 2

Lohko C: Haapajärven Pesä-Kiilat; Lapuan Virkiä 1; Lapuan Virkiä 2; Nurmon Jymy, Seinäjoki; Seinäjoen Maila-Jussit 1; Vimpelin Veto; Vähänkyrön Viesti, Vaasa; Ylihärmän Pesis-Junkkarit, Kauhava

Lohko D: Joensuun Maila; Kajaanin Pallokerho; Kempeleen Kiri; Muhoksen Pallo-Salamat; Oulaisten Huima; Oulun Lipottaret; Siilinjärven Pesis; Tyrnävän Tempaus


Ylempi jatkosarja

Lohko E     
      
PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 25.6.Kirittäret, Jyväskylä-Pesäkarhut Pori18.00 
      
Ma 2.7.Roihu 1, Helsinki-Kirittäret, Jyväskylä18.00 
Ma 2.7.Hyvinkään Tahko-Fera 1, Rauma18.00Riihimäellä
Ma 2.7.Pesäkarhut Pori-Janakkalan Jana18.00 
      
To 5.7.Janakkalan Jana-Roihu 1, Helsinki18.00 
      
Pe 6.7.Pesäkarhut Pori-Hyvinkään Tahko18.00 
      
Ma 9.7.Kirittäret, Jyväskylä-Hyvinkään Tahko18.00 
Ma 9.7.Pesäkarhut Pori-Roihu 1, Helsinki18.00 
Ma 9.7.Janakkalan Jana-Fera 1, Rauma18.00 
      
To 12.7.Fera 1, Rauma-Kirittäret, Jyväskylä18.00 
      
Ma 16.7.Pesäkarhut Pori-Fera 1, Rauma18.00 
Ma 16.7.Roihu 1, Helsinki-Hyvinkään Tahko18.00 
Ma 16.7.Kirittäret, Jyväskylä-Janakkalan Jana18.00 
      
Ti 17.7.Janakkalan Jana-Hyvinkään Tahko18.00 
      
Ke 18.7.Roihu 1, Helsinki-Fera 1, Rauma18.00Espoossa (Mailapuisto)
      
Pe 20.7.Hyvinkään Tahko-Pesäkarhut Pori18.00Riihimäellä
      
Ma 23.7.Pesäkarhut Pori-Kirittäret, Jyväskylä18.00 
Ma 23.7.Hyvinkään Tahko-Janakkalan Jana18.00 
Ma 23.7.Fera 1, Rauma-Roihu 1, Helsinki18.00 
      
Ti 24.7.Janakkalan Jana-Pesäkarhut Pori18.00 
      
To 26.7.Kirittäret, Jyväskylä-Roihu 1, Helsinki18.00Yrttisuolla (Jyväskylä)
      
Pe 27.7.Fera 1, Rauma-Hyvinkään Tahko13.00 
      
Ma 6.8.Hyvinkään Tahko-Kirittäret, Jyväskylä18.00Riihimäellä
Ma 6.8.Roihu 1, Helsinki-Pesäkarhut Pori18.00Espoossa (Mailapuisto)
      
Ti 7.8.Fera 1, Rauma-Janakkalan Jana18.00 
      
Pe 10.8.Roihu 1, Helsinki-Janakkalan Jana18.00 
Pe 10.8.Kirittäret, Jyväskylä-Fera 1, Rauma18.00 
      
Ma 13.8.Fera 1, Rauma-Pesäkarhut Pori17.30 
Ma 13.8.Hyvinkään Tahko-Roihu 1, Helsinki17.30 
Ma 13.8.Janakkalan Jana-Kirittäret, Jyväskylä17.30 

 

Lohko F     
      
PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 25.6.Kempeleen Kiri-Vähänkyrön Viesti18.00 
Ma 25.6.Lapuan Virkiä 1-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00 
      
Ti 26.6.Siilinjärven Pesis-Joensuun Maila18.00Saharan kentällä (POP Areena)
      
To 28.6.Joensuun Maila-Kempeleen Kiri18.00 
      
Ma 2.7.Vähänkyrön Viesti-Siilinjärven Pesis18.00 
Ma 2.7.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Kempeleen Kiri18.00 
      
Pe 6.7.Joensuun Maila-Lapuan Virkiä 118.00 
      
Ma 9.7.Siilinjärven Pesis-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00Saharan kentällä (POP Areena)
Ma 9.7.Kempeleen Kiri-Lapuan Virkiä 118.00 
      
Ti 10.7.Joensuun Maila-Vähänkyrön Viesti18.00Viinijärvellä
      
To 12.7.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Joensuun Maila18.00 
To 12.7.Kempeleen Kiri-Siilinjärven Pesis14.00 
To 12.7.Lapuan Virkiä 1-Vähänkyrön Viesti18.00 
      
Pe 13.7.Siilinjärven Pesis-Vähänkyrön Viesti18.00Saharan kentällä (POP Areena)
      
Ma 16.7.Vähänkyrön Viesti-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00 
Ma 16.7.Siilinjärven Pesis-Lapuan Virkiä 118.00Saharan kentällä (POP Areena)
      
To 19.7.Vähänkyrön Viesti-Kempeleen Kiri18.00 
      
Ma 23.7.Joensuun Maila-Siilinjärven Pesis18.00 
Ma 23.7.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Lapuan Virkiä 118.00Peräseinäjoella
      
Pe 27.7.Lapuan Virkiä 1-Joensuun Maila18.00 
      
La 28.7.Kempeleen Kiri-Seinäjoen Maila-Jussit 112.00Iissä
      
Ma 6.8.Lapuan Virkiä 1-Kempeleen Kiri18.00 
Ma 6.8.Vähänkyrön Viesti-Joensuun Maila18.00 
      
Ti 7.8.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Siilinjärven Pesis18.00Nurmossa (Skaala-areena)
      
Pe 10.8.Joensuun Maila-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00 
Pe 10.8.Vähänkyrön Viesti-Lapuan Virkiä 118.00 
Pe 10.8.Siilinjärven Pesis-Kempeleen Kiri18.00Saharan kentällä (POP Areena)
      
Ma 13.8.Kempeleen Kiri-Joensuun Maila17.30 
Ma 13.8.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Vähänkyrön Viesti17.30 
Ma 13.8.Lapuan Virkiä 1-Siilinjärven Pesis17.30 


Alempi jatkosarja

Lohko G     
      
PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 2.7.Pesä Ysit, Lappeenranta - Loimaan Palloilijat18.00 
Ma 2.7.Hämeenkyrön Räpsä - Lahden Mailaveikot18.00 
Ma 2.7.Haminan Palloilijat - Kuusankosken Puhti18.00 
      
Pe 6.7.Seinäjoen Maila-Jussit 2 - Kuusankosken Puhti18.00Peräseinäjoella
      
Ma 9.7.Seinäjoen Maila-Jussit 2 - Pesä Ysit, Lappeenranta18.00Ylistarossa
      
Ke 11.7.Haminan Palloilijat - Seinäjoen Maila-Jussit 218.00 
      
To 12.7.Roihu 2, Helsinki - Seinäjoen Maila-Jussit 218.00 
      
La 14.7.Kuusankosken Puhti - Hämeenkyrön Räpsä13.00 
      
Su 15.7.Fera 2, Rauma - Kuusankosken Puhti12.00 
      
Ma 16.7.Roihu 2, Helsinki - Pesä Ysit, Lappeenranta18.00Espoossa (Mailapuisto)
Ma 16.7.Loimaan Palloilijat - Haminan Palloilijat18.00 
Ma 16.7.Hämeenkyrön Räpsä - Seinäjoen Maila-Jussit 218.00 
      
Ti 17.7.Fera 2, Rauma - Loimaan Palloilijat18.00 
      
Ke 18.7.Seinäjoen Maila-Jussit 2 - Fera 2, Rauma18.00Nurmossa (Skaala-areena)
      
La 21.7.Fera 2, Rauma - Hämeenkyrön Räpsä12.00 
      
Ma 23.7.Kuusankosken Puhti - Lahden Mailaveikot18.00 
Ma 23.7.Pesä Ysit, Lappeenranta - Haminan Palloilijat18.00 
Ma 23.7.Loimaan Palloilijat - Hämeenkyrön Räpsä18.00 
      
Pe 27.7.Haminan Palloilijat - Roihu 2, Helsinki18.00 
      
La 4.8.Hämeenkyrön Räpsä - Pesä Ysit, Lappeenranta14.00 
      
Ma 6.8.Roihu 2, Helsinki - Hämeenkyrön Räpsä18.00 
Ma 6.8.Lahden Mailaveikot - Loimaan Palloilijat18.00 
      
Ti 7.8.Pesä Ysit, Lappeenranta - Kuusankosken Puhti18.00 
      
Pe 10.8.Hämeenkyrön Räpsä - Haminan Palloilijat18.00 
Pe 10.8.Pesä Ysit, Lappeenranta - Fera 2, Rauma18.00 
      
La 11.8.Haminan Palloilijat - Fera 2, Rauma12.00 
La 11.8.Seinäjoen Maila-Jussit 2 - Lahden Mailaveikot12.00Nurmossa (Skaala-areena)
      
Ma 13.8.Lahden Mailaveikot - Pesä Ysit, Lappeenranta17.30 
Ma 13.8.Kuusankosken Puhti - Loimaan Palloilijat17.30 
      
La 18.8.Fera 2, Rauma - Roihu 2, Helsinki12.00 
      
Su 19.8.Lahden Mailaveikot - Fera 2, Rauma12.00 
      
Pe 24.8.Roihu 2, Helsinki - Lahden Mailaveikot17.30 
      
La 25.8.Loimaan Palloilijat - Roihu 2, Helsinki12.00 
      
Ma 27.8.Kuusankosken Puhti - Roihu 2, Helsinki17.00 
Ma 27.8.Loimaan Palloilijat - Seinäjoen Maila-Jussit 217.00 
Ma 27.8.Lahden Mailaveikot - Haminan Palloilijat17.00 

 

Lohko H     
      
PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 25.6.Vimpelin Veto-Lapuan Virkiä 218.00 
      
Ma 2.7.Tyrnävän Tempaus-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00 
Ma 2.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Vimpelin Veto18.00 
Ma 2.7.Oulaisten Huima-Muhoksen Pallo-Salamat19.00 
Ma 2.7.Lapuan Virkiä 2-Oulun Lipottaret18.00 
      
To 5.7.Vimpelin Veto-Tyrnävän Tempaus18.00 
      
Su 8.7.Kajaanin Pallokerho-Lapuan Virkiä 215.00 
      
Ma 9.7.Nurmon Jymy-Oulaisten Huima18.00 
      
Ti 10.7.Oulun Lipottaret-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00 
Ti 10.7.Lapuan Virkiä 2-Tyrnävän Tempaus18.00 
      
To 12.7.Kajaanin Pallokerho-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00 
To 12.7.Tyrnävän Tempaus-Oulun Lipottaret18.00 
      
Pe 13.7.Lapuan Virkiä 2-Oulaisten Huima18.00 
Pe 13.7.Oulun Lipottaret-Muhoksen Pallo-Salamat18.00 
      
Ma 16.7.Muhoksen Pallo-Salamat-Vimpelin Veto18.00 
Ma 16.7.Oulaisten Huima-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00 
Ma 16.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kajaanin Pallokerho18.00 
      
Ke 18.7.Tyrnävän Tempaus-Oulaisten Huima18.00 
      
Ma 23.7.Nurmon Jymy-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00 
Ma 23.7.Kajaanin Pallokerho-Tyrnävän Tempaus18.00 
      
Ti 24.7.Lapuan Virkiä 2-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00 
      
Pe 27.7.Haapajärven Pesä-Kiilat-Lapuan Virkiä 218.00 
Pe 27.7.Oulaisten Huima-Vimpelin Veto18.00 
      
Ma 30.7.Nurmon Jymy-Kajaanin Pallokerho18.00 
      
Ma 6.8.Tyrnävän Tempaus-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00 
Ma 6.8.Vimpelin Veto-Kajaanin Pallokerho18.00 
      
Ti 7.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Oulaisten Huima18.00 
      
Pe 10.8.Oulun Lipottaret-Vimpelin Veto18.00 
Pe 10.8.Muhoksen Pallo-Salamat-Kajaanin Pallokerho17.00 
      
La 11.8.Muhoksen Pallo-Salamat-Lapuan Virkiä 215.00 
      
Su 12.8.Tyrnävän Tempaus-Nurmon Jymy13.00 
      
Ma 13.8.Oulaisten Huima-Oulun Lipottaret17.30 
Ma 13.8.Vimpelin Veto-Ylihärmän Pesis-Junkkarit17.30 
Ma 13.8.Muhoksen Pallo-Salamat-Tyrnävän Tempaus17.30 
      
Ti 14.8.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Oulun Lipottaret17.30 
      
Ke 15.8.Lapuan Virkiä 2-Nurmon Jymy17.30 
      
To 16.8.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Nurmon Jymy17.30 
      
La 18.8.Oulun Lipottaret-Nurmon Jymy16.00 
      
To 23.8.Kajaanin Pallokerho-Oulun Lipottaret17.30 
      
Pe 24.8.Haapajärven Pesä-Kiilat-Muhoksen Pallo-Salamat17.30 
Pe 24.8.Nurmon Jymy-Vimpelin Veto17.30 
      
La 25.8.Nurmon Jymy-Muhoksen Pallo-Salamat12.00 
La 25.8.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Muhoksen Pallo-Salamat18.00 
      
Ma 27.8.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Haapajärven Pesä-Kiilat17.00 
      
Ti 28.8.Kajaanin Pallokerho-Oulaisten Huima17.00 


Jatkosarjakarsinta

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ti 19.6.Roihu 1, Helsinki-Hämeenkyrön Räpsä18.00 
Ti 19.6.Pesäkarhut, Pori-Haminan Palloilijat18.00 
Ti 19.6.Vähänkyrön Viesti-Tyrnävän Tempaus18.00 
Ti 19.6.Joensuun Maila-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00Viinijärvellä


Lohko A

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 5.5.Pesä Ysit, Lappeenranta-Janakkalan Jana16.00 
      
Su 6.5.Hyvinkään Tahko-Pesä Ysit, Lappeenranta16.00 
      
Ma 7.5.Haminan Palloilijat-Kuusankosken Puhti18.00 
Ma 7.5.Lahden Mailaveikot-Janakkalan Jana18.00 
Ma 7.5.Roihu 1, Helsinki-Roihu 2, Helsinki18.00 
      
Ke 9.5.Lahden Mailaveikot-Roihu 1, Helsinki18.00 
      
Ma 14.5.Janakkalan Jana-Haminan Palloilijat18.00 
Ma 14.5.Kuusankosken Puhti-Roihu 2, Helsinki18.00 
Ma 14.5.Pesä Ysit, Lappeenranta-Lahden Mailaveikot18.00 
Ma 14.5.Roihu 1, Helsinki-Hyvinkään Tahko18.00 
      
To 17.5.Kuusankosken Puhti-Roihu 1, Helsinki18.00 
To 17.5.Lahden Mailaveikot-Hyvinkään Tahko18.00 
To 17.5.Roihu 2, Helsinki-Janakkalan Jana18.00 
      
Ma 21.5.Hyvinkään Tahko-Haminan Palloilijat18.00 
Ma 21.5.Janakkalan Jana-Kuusankosken Puhti18.00 
Ma 21.5.Pesä Ysit, Lappeenranta-Roihu 1, Helsinki18.00 
Ma 21.5.Roihu 2, Helsinki-Lahden Mailaveikot18.00 
      
To 24.5.Haminan Palloilijat-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00 
      
Ma 28.5.Hyvinkään Tahko-Kuusankosken Puhti18.00 
      
Ma 4.6.Janakkalan Jana-Roihu 1, Helsinki18.00 
Ma 4.6.Kuusankosken Puhti-Pesä Ysit, Lappeenranta18.00 
Ma 4.6.Roihu 2, Helsinki-Hyvinkään Tahko18.00 
      
Pe 8.6.Roihu 2, Helsinki-Haminan Palloilijat18.00 
      
Ma 11.6.Janakkalan Jana-Hyvinkään Tahko18.00 
Ma 11.6.Kuusankosken Puhti-Lahden Mailaveikot18.00 
Ma 11.6.Pesä Ysit, Lappeenranta-Roihu 2, Helsinki18.00 
Ma 11.6.Roihu 1, Helsinki-Haminan Palloilijat18.00 
      
Ke 13.6.Haminan Palloilijat-Lahden Mailaveikot18.00 


Lohko B

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Su 6.5.Loimaan Palloilijat-Seinäjoen Maila-Jussit 215.00 
      
Ma 7.5.Kirittäret, Jyväskylä-Pesäkarhut, Pori18.00 
Ma 7.5.Fera 2, Rauma-Fera 1, Rauma18.00 
Ma 7.5.Loimaan Palloilijat-Hämeenkyrön Räpsä18.00 
      
Ti 8.5.Fera 2, Rauma-Kankaanpään Maila18.00 
      
Ke 9.5.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Fera 1, Rauma18.00 
      
To 10.5.Fera 2, Rauma-Pesäkarhut, Pori12.00 
To 10.5.Kankaanpään Maila-Hämeenkyrön Räpsä13.00 
      
Ma 14.5.Fera 1, Rauma-Loimaan Palloilijat18.00 
Ma 14.5.Hämeenkyrön Räpsä-Fera 2, Rauma18.00 
Ma 14.5.Pesäkarhut, Pori-Kankaanpään Maila18.00 
Ma 14.5.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Kirittäret, Jyväskylä18.00 
      
To 17.5.Hämeenkyrön Räpsä-Fera 1, Rauma18.00 
To 17.5.Kankaanpään Maila-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00 
To 17.5.Kirittäret, Jyväskylä-Loimaan Palloilijat18.00 
      
Ma 21.5.Fera 1, Rauma-Kirittäret, Jyväskylä18.00 
Ma 21.5.Loimaan Palloilijat-Kankaanpään Maila18.00 
      
Ti 22.5.Pesäkarhut, Pori-Hämeenkyrön Räpsä18.00 
Ti 22.5.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Fera 2, Rauma18.00 
      
To 24.5.Pesäkarhut, Pori-Fera 1, Rauma18.00 
      
Pe 25.5.Kirittäret, Jyväskylä-Fera 2, Rauma18.00 
      
Ma 28.5.Fera 2, Rauma-Loimaan Palloilijat18.00 
      
Ma 4.6.Hämeenkyrön Räpsä-Seinäjoen Maila-Jussit 218.00 
Ma 4.6.Kankaanpään Maila-Kirittäret, Jyväskylä18.00 
      
To 7.6.Fera 1, Rauma-Kankaanpään Maila18.00 
      
Pe 8.6.Seinäjoen Maila-Jussit 2-Pesäkarhut, Pori18.00 
      
Ma 11.6.Hämeenkyrön Räpsä-Kirittäret, Jyväskylä18.00 
Ma 11.6.Pesäkarhut, Pori-Loimaan Palloilijat18.00 


Lohko C

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Su 6.5.Vimpelin Veto-Nurmon Jymy15.00 
      
Ti 8.5.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00 
Ti 8.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Vimpelin Veto18.00 
      
To 10.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Vimpelin Veto15.00 
      
Pe 11.5.Vimpelin Veto-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00 
Pe 11.5.Vähänkyrön Viesti-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00 
      
La 12.5.Lapuan Virkiä 2-Lapuan Virkiä 117.00 
      
Ma 14.5.Nurmon Jymy-Vähänkyrön Viesti18.00 
      
Ti 15.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Lapuan Virkiä 218.00 
      
Pe 18.5.Vähänkyrön Viesti-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00 
      
La 19.5.Lapuan Virkiä 1-Seinäjoen Maila-Jussit 114.00 
      
Ma 21.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Lapuan Virkiä 218.00 
Ma 21.5.Nurmon Jymy-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00 
      
Ti 22.5.Lapuan Virkiä 1-Vimpelin Veto18.00 
Ti 22.5.Seinäjoen Maila-Jussit 1 Vähänkyrön Viesti18.00 
      
Pe 25.5.Seinäjoen Maila-Jussit 1-Ylihärmän Pesis-Junkkarit18.00 
      
Su 27.5.Nurmon Jymy-Lapuan Virkiä 115.00 
      
Ke 30.5.Vimpelin Veto-Lapuan Virkiä 218.00Pelataan Lappajärvellä
      
Pe 1.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Lapuan Virkiä 118.00 
      
Ma 4.6.Lapuan Virkiä 2-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00Pelataan Ilmajoella
Ma 4.6.Vähänkyrön Viesti-Vimpelin Veto18.00 
Ma 4.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00 
      
Ke 6.6.Lapuan Virkiä 1-Vähänkyrön Viesti18.00 
      
Pe 8.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Nurmon Jymy18.00 
      
Ma 11.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Lapuan Virkiä 118.00 
Ma 11.6.Lapuan Virkiä 2-Vähänkyrön Viesti18.00 
Ma 11.6.Nurmon Jymy-Seinäjoen Maila-Jussit 118.00 
      
Ke 13.6.Lapuan Virkiä 2-Nurmon Jymy18.00 


Lohko D

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ma 7.5.Joensuun Maila-Kajaanin Pallokerho18.00 
Ma 7.5.Muhoksen Pallo-Salamat-Kempeleen Kiri18.00 
Ma 7.5.Oulaisten Huima-Oulun Lipottaret18.00 
      
To 10.5.Tyrnävän Tempaus-Siilinjärven Pesis15.00 
      
La 12.5.Siilinjärven Pesis-Muhoksen Pallo-Salamat15.00 
      
Ma 14.5.Kajaanin Pallokerho-Oulaisten Huima18.00 
Ma 14.5.Oulun Lipottaret-Tyrnävän Tempaus18.00 
      
Ke 16.5.Muhoksen Pallo-Salamat-Tyrnävän Tempaus18.00 
      
To 17.5.Joensuun Maila-Siilinjärven Pesis18.00 
To 17.5.Kajaanin Pallokerho-Oulun Lipottaret18.00 
To 17.5.Oulaisten Huima-Kempeleen Kiri18.00 
      
Su 20.5.Oulun Lipottaret Muhoksen Pallo-Salamat16.00 
      
Ma 21.5.Siilinjärven Pesis-Oulaisten Huima18.00 
      
Ti 22.5.Kempeleen Kiri-Kajaanin Pallokerho18.00 
      
Ke 23.5.Oulaisten Huima-Joensuun Maila18.00 
      
To 24.5.Tyrnävän Tempaus-Kajaanin Pallokerho18.00 
      
Pe 25.5.Joensuun Maila-Muhoksen Pallo-Salamat18.00 
      
Ke 30.5.Oulun Lipottaret-Joensuun Maila18.00 
      
To 31.5.Kempeleen Kiri-Joensuun Maila18.00 
      
Ma 4.6.Kajaanin Pallokerho-Siilinjärven Pesis18.00 
Ma 4.6.Kempeleen Kiri-Oulun Lipottaret18.00 
Ma 4.6.Tyrnävän Tempaus-Oulaisten Huima18.00 
      
Pe 8.6.Joensuun Maila-Tyrnävän Tempaus18.00 
Pe 8.6.Muhoksen Pallo-Salamat-Oulaisten Huima18.00 
Pe 8.6.Siilinjärven Pesis-Kempeleen Kiri18.00 
      
Ma 11.6.Kajaanin Pallokerho-Muhoksen Pallo-Salamat18.00 
Ma 11.6.Kempeleen Kiri-Tyrnävän Tempaus18.00 
Ma 11.6.Siilinjärven Pesis-Oulun Lipottaret18.00 


Pudotuspelien alustavat ottelupäivät

To 16.8.Puolivälierä 1 (alustava)    
      
Ma 20.8.Puolivälierä 2 (alustava)    
      
Ma 27.8.Puolivälierä 3 (alustava)    
      
To 30.8.Välierä 1 (alustava)    
      
Ma 3.9.Välierä 2 (alustava)    
      
Pe 7.9.Välierä 3 (alustava)    
      
Ti 11.9.Loppuottelu 1 (alustava)    
Ti 11.9.Pronssiottelu 1 (alustava)    
      
To 13.9.Loppuottelu 2 (alustava)    
To 13.9.Pronssiottelu 2 (alustava)    
      
La 22.9.Loppuottelu 3 (alustava)    
La 22.9.Pronssiottelu 3 (alustava)    


Tyttöjen Superpesiksen sarjajärjestelmä 2018

Sarjajärjestelmä

Runkosarja pelataan neljässä alkulohkossa yksinkertaisena sarjana (A, B, C ja D-lohkot). Alkulohkossa joukkueilla on koti- ja vierasotteluiden määrä kolme tai neljä (koti- ja vierasottelut arvotaan).

Runkosarjan jälkeen lohkojen 3. ja 4. pelaavat ristikkäin (A3-B4, B3-A4, C3-D4 ja D3-C4) paras yhdestä -järjestelmällä (ti 19.6.). Kotietu on lohkossaan kolmanneksi sijoittuneella joukkueella. Ottelun voittaja saa paikan ylempään jatkosarjaan ja häviäjä jatkaa pelejä alemmassa jatkosarjassa.

Ylemmät jatko-ottelut

Ylemmässä jatkosarjalohkossa E pelaavat alkulohkojen A ja B sijoille 1-2 sijoittuneet joukkueet sekä voittajat jatko-otteluista A3-B4 ja B3-A4.  Ylemmässä jatkosarjalohkossa F pelaavat alkulohkojen C ja D sijoille 1-2 sijoittuneet joukkueet sekä voittajat jatko-otteluista C3-D4 ja D3-C4. Ylemmät jatkosarjalohkot pelataan kaksinkertaisena sarjana.

Ylempien jatkosarjalohkojen jälkeen lohkojen E ja F 1.-4. sijoittuneet joukkueet pelaavat puolivälieräottelut ottelupareina paras kolmesta -järjestelmällä. Kotietu on jatkosarjalohkossa paremmin sijoittuneilla joukkueilla.

Puolivälierien otteluparit: E1-F4, F1-E4, E2-F3, F2-E3

Puolivälierien voittajat pelaavat ottelupareina välierät paras kolmesta - järjestelmällä. Kotietu on jatkosarjalohkossa paremmin sijoittuneilla joukkueilla.

Välierien otteluparit: E1-F4/F2-E3 ja F1-E4/E2-F3

Välierien voittajat pelaavat loppuottelussa ja välierien häviäjät pronssiottelussa. Ottelut pelataan paras kolmesta -järjestelmällä ja kotietu on jatkosarjalohkossa paremmin* sijoittuneella joukkueella.

*) Mikäli joukkueilla on sama sijoitus jatkosarjassa, kotiedun paremmuus ratkaistaan seuraavassa järjestyksessä:

1) Pisteet ottelua kohden jatkosarjassa
2) 3 pisteen voitot ottelua kohden jatkosarjassa
3) Voitetut ottelut ottelua kohden jatkosarjassa
4) Kaikkien otteluiden juoksuero jatkosarjassa
5) Arpa

 

Alemmat jatko-ottelut

Alemmassa jatkosarjalohkossa G pelaavat alkulohkojen A ja B 5-8 sijoille sijoittuneet joukkueet sekä häviäjät jatko-otteluista A3-B4 ja B3-A4. Alemmassa jatkosarjalohkossa H pelaavat alkulohkojen C ja D sijoille 5-8 sijoittuneet joukkueet sekä häviäjät jatko-otteluista C3-D4 ja D3-C4. Alemmat jatkosarjalohkot pelataan yksinkertaisena sarjana. Joukkueiden koti- ja vierasotteluiden määrä on neljä tai viisi.