Naisten suomensarja 2018

Lohkojen väliset nousuottelut

PvmKloKotijoukkue Vierasjoukkue 
La 1.9.14.00Hämeenkyrön Räpsä-Siilinjärven Pesis 
La 1.9.15.00Kajaanin Pallokerho-Lapuan Virkiä 
      
Su 2.9.15.00Siilinjärven Pesis-Hämeenkyrön Räpsä 
Su 2.9.16.00Lapuan Virkiä-Kajaanin Pallokerho 
      
La 8.9.14.00Hämeenkyrön Räpsä-Siilinjärven PesisTarvittaessa
La 8.9.16.00Kajaanin Pallokerho-Lapuan VirkiäTarvittaessa

Lohkojen loppuottelut

PvmKloKotijoukkue Vierasjoukkue 
Ke 22.8.17.30Hämeenkyrön Räpsä-Laitilan Jyske 
Ke 22.8.17.30Siilinjärven Pesis-Jyväskylän Pesis 
Ke 22.8.17.30Mailajuniorit, Kankaanpää-Lapuan Virkiä 
Ke 22.8.17.30Kajaanin Pallokerho-Kempeleen Kiri 
      
La 25.8.12.00Jyväskylän Pesis-Siilinjärven Pesis 
La 25.8.14.00Laitilan Jyske-Hämeenkyrön Räpsä 
La 25.8.16.00Lapuan Virkiä-Mailajuniorit, Kankaanpää 
La 25.8.16.00Kempeleen Kiri-Kajaanin Pallokerho 
      
Su 26.8.12.00Siilinjärven Pesis-Jyväskylän PesisTarvittaessa
Su 26.8.14.00Hämeenkyrön Räpsä-Laitilan JyskeTarvittaessa
Su 26.8.14.00Kajaanin Pallokerho-Kempeleen KiriTarvittaessa
Su 26.8.15.00Mailajuniorit, Kankaanpää-Lapuan VirkiäTarvittaessa

Lohkojen sisäiset välierät

PvmKloKotijoukkue Vierasjoukkue 
Ke 15.8.17.30Hämeenkyrön Räpsä-Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää 
Ke 15.8.17.30Laitilan Jyske-Espoon Pesis 
Ke 15.8.17.30Siilinjärven Pesis-Haminan Palloilijat 
Ke 15.8.17.30Jyväskylän Pesis-Kuusankosken Puhti 
Ke 15.8.17.30Mailajuniorit, Kankaanpää-Ilmajoen Kisailijat 
Ke 15.8.17.30Kajaanin Pallokerho-Muhoksen Pallo-Salamat 
Ke 15.8.17.30Oulunsalon Vasama-Kempeleen Kiri 
      
Pe 17.8.17.30Lapuan Virkiä-Vimpelin Veto 
      
La 18.8.13.00Kempeleen Kiri-Oulunsalon Vasama 
La 18.8.13.00Kuusankosken Puhti-Jyväskylän Pesis 
La 18.8.12.00Haminan Palloilijat-Siilinjärven Pesis 
La 18.8.15.00Ilmajoen Kisailijat-Mailajuniorit, Kankaanpää 
La 18.8.15.00Muhoksen Pallo-Salamat-Kajaanin Pallokerho 
La 18.8.17.00Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää-Hämeenkyrön Räpsä 
La 18.8.17.30Espoon Pesis-Laitilan Jyske 
      
Su 19.8.11.00Vimpelin Veto-Lapuan VirkiäTarvittaessa
Su 19.8.12.00Siilinjärven Pesis-Haminan PalloilijatTarvittaessa
Su 19.8.13.00Oulunsalon Vasama-Kempeleen KiriTarvittaessa
Su 19.8.14.00Hämeenkyrön Räpsä-Kinnarin Pesis 2006, JärvenpääTarvittaessa
Su 19.8.16.00Mailajuniorit, Kankaanpää-Ilmajoen KisailijatTarvittaessa
Su 19.8.17.00Kajaanin Pallokerho-Muhoksen Pallo-SalamatTarvittaessa
Su 19.8.17.00Laitilan Jyske-Espoon PesisTarvittaessa
Su 19.8.17.30Jyväskylän Pesis-Kuusankosken PuhtiTarvittaessa
      
Ti 21.8.17.30Lapuan Virkiä-Vimpelin VetoTarvittaessa

Runkosarja

Etelälohko

Joukkueet: Espoon Pesis; Fera, Rauma; Hämeenkyrön Räpsä; Janakkalan Jana; Kinnarin Pesis 2006, Järvenpää; Laitilan Jyske; Loimaan Palloilijat; Pesäkarhut, Pori; Riihimäen Pallonlyöjät; Roihu, Helsinki; Turku-Pesis

La 12.5.Hämeenkyrö - Laitila14.00 
    
Su 13.5.Janakkala - Roihu, Helsinki16.00 
Su 13.5.Turku - Riihimäki17.00 
Su 13.5.Espoo - Pori13.00 
Su 13.5.Järvenpää - Rauma17.00 
    
La 19.5.Roihu, Helsinki - Hämeenkyrö13.00 
La 19.5.Pori - Loimaa12.00 
    
Su 20.5.Riihimäki - Järvenpää15.00 
Su 20.5.Laitila - Espoo17.00 
Su 20.5.Rauma - Espoo12.00 
    
Ti 22.5.Rauma - Turku18.00 
Ti 22.5.Roihu, Helsinki - Järvenpää18.00 
    
Ke 23.5.Loimaa - Espoo18.00 
Ke 23.5.Pori - Hämeenkyrö18.00 
    
La 26.5.Riihimäki - Rauma15.00 
La 26.5.Hämeenkyrö - Loimaa14.00 
    
Su 27.5.Janakkala - Pori15.00 
Su 27.5.Järvenpää - Laitila17.00 
Su 27.5.Espoo - Hämeenkyrö13.00 
    
Ti 29.5.Laitila - Turku18.00 
Ti 29.5.Loimaa - Janakkala18.00 
Ti 29.5.Rauma - Pori18.00 
    
Ke 30.5.Riihimäki - Espoo18.00 
    
To 31.5.Turku - Roihu, Helsinki18.00 
    
Su 3.6.Laitila - Pori17.00 
Su 3.6.Roihu, Helsinki - Riihimäki17.00 
    
Ma 4.6.Turku - Pori18.00 
    
Ti 5.6.Rauma - Laitila18.00 
    
Ke 6.6.Hämeenkyrö - Janakkala18.00 
Ke 6.6.Järvenpää - Loimaa18.00 
    
To 7.6.Janakkala - Espoo18.00 
    
La 9.6.Loimaa - Turku15.00 
La 9.6.Riihimäki - Pori15.00 
La 9.6.Hämeenkyrö - Espoo14.00 
    
Su 10.6.Janakkala - Rauma16.00 
Su 10.6.Järvenpää - Pori17.00 
    
Ke 13.6.Pori - Roihu, Helsinki18.00 
Ke 13.6.Hämeenkyrö - Turku18.00 
Ke 13.6.Järvenpää - Janakkala18.00 
    
To 14.6.Janakkala - Järvenpää18.00 
To 14.6.Loimaa - Rauma18.00 
To 14.6.Riihimäki - Laitila18.30 
    
Pe 15.6.Turku - Hämeenkyrö18.00 
    
La 16.6.Roihu, Helsinki - Loimaa13.00 
La 16.6.Laitila - Rauma15.00 
    
Su 17.6.Hämeenkyrö - Järvenpää14.00 
Su 17.6.Espoo - Riihimäki16.00 
    
Ke 20.6.Hämeenkyrö - Rauma18.00 
Ke 20.6.Järvenpää - Roihu, Helsinki18.00 
    
Ke 27.6.Espoo - Roihu, Helsinki18.00 
Ke 27.6.Järvenpää - Turku18.00 
Ke 27.6.Loimaa - Laitila18.00 
    
To 28.6.Janakkala - Riihimäki18.00 
To 28.6.Roihu, Helsinki - Espoo18.00 
    
Ti 3.7.Hämeenkyrö - Roihu, Helsinki18.00 
Ti 3.7.Riihimäki - Turku18.00 
    
To 5.7.Loimaa - Pori18.00 
    
La 7.7.Laitila - Hämeenkyrö15.00 
    
Su 8.7.Rauma - Hämeenkyrö12.00 
Su 8.7.Pori - Espoo13.00 
Su 8.7.Laitila - Janakkala15.00 
    
Ti 10.7.Pori - Laitila18.00 
Ti 10.7.Roihu, Helsinki - Janakkala18.00 
Ti 10.7.Turku - Rauma18.00 
    
Ke 11.7.Espoo - Loimaa18.00 
    
To 12.7.Pori - Riihimäki18.00 
    
Pe 13.7.Riihimäki - Loimaa18.00 
Pe 13.7.Janakkala - Hämeenkyrö18.00 
    
La 14.7.Rauma - Järvenpää17.00 
La 14.7.Roihu, Helsinki - Turku13.00 
    
Su 15.7.Laitila - Järvenpää17.00 
    
Ti 17.7.Espoo - Turku18.00 
    
Ke 18.7.Rauma - Riihimäki18.00 
    
To 19.7.Janakkala - Loimaa18.00 
    
La 21.7.Laitila - Roihu, Helsinki12.00 
La 21.7.Rauma - Roihu, Helsinki16.00 
    
Su 22.7.Riihimäki - Roihu, Helsinki15.00 
Su 22.7.Pori - Turku12.00 
Su 22.7.Loimaa - Järvenpää15.00 
    
Ti 24.7.Espoo - Janakkala18.00 
    
Ke 25.7.Järvenpää - Espoo18.00 
Ke 25.7.Turku - Laitila18.00 
    
To 26.7.Laitila - Riihimäki18.00 
To 26.7.Loimaa - Hämeenkyrö18.00 
To 26.7.Roihu, Helsinki - Pori18.00 
    
La 28.7.Turku - Loimaa15.00 
La 28.7.Pori - Järvenpää12.00 
La 28.7.Espoo - Laitila13.00 
La 28.7.Hämeenkyrö - Riihimäki14.00 
    
Su 29.7.Rauma - Janakkala12.00 
    
Ti 31.7.Turku - Janakkala18.00 
    
Ke 1.8.Järvenpää - Hämeenkyrö18.00 
    
To 2.8.Loimaa - Riihimäki18.00 
    
La 4.8.Rauma - Loimaa12.00 
La 4.8.Janakkala - Laitila16.00 
    
Su 5.8.Roihu, Helsinki - Laitila17.00 
    
Ma 6.8.Pori - Janakkala18.00 
    
Ti 7.8.Turku - Espoo18.00 
Ti 7.8.Järvenpää - Riihimäki18.00 
    
Ke 8.8.Riihimäki - Hämeenkyrö18.00 
    
To 9.8.Janakkala - Turku18.00 
To 9.8.Loimaa - Roihu, Helsinki18.00 
To 9.8.Espoo - Järvenpää18.00 
    
Pe 10.8.Pori - Rauma18.00 
    
Su 12.8.Hämeenkyrö - Pori16.00 
Su 12.8.Roihu, Helsinki - Rauma12.00 
Su 12.8.Turku - Järvenpää16.00 
Su 12.8.Laitila - Loimaa16.00 
Su 12.8.Riihimäki - Janakkala16.00 
Su 12.8.Espoo - Rauma17.00 
    
Ke 15.8.Välierä 1 (alustava)  
    
La 18.8.Välierä 2 (alustava)  
    
Su 19.8.Välierä 3 (alustava)  
    
Ke 22.8.Loppuottelu 1 (alustava)  
    
La 25.8.Loppuottelu 2 (alustava)  
    
Su 26.8.Loppuottelu 3 (alustava)  
    
La 1.9.Karsintaottelu 1 (alustava)  
    
Su 2.9.Karsintaottelu 2 (alustava)  
    
La 8.9.Karsintaottelu 3 (alustava)  


Itälohko

Joukkueet: Haminan Palloilijat; Joensuun Maila; Jyväskylän Pesis; Kuusankosken Puhti; Lahden Mailaveikot; Pesä Ysit, Lappeenranta; Puijon Pesis, Kuopio; Siilinjärven Pesis 1; Siilinjärven Pesis 2

La 19.5.Jyväskylä - Siilinjärvi 215.00 
La 19.5.Hamina - Joensuu15.00 
    
Su 20.5.Lahti - Siilinjärvi 115.00 
Su 20.5.Kuusankoski - Kuopio13.00 
    
To 24.5.Siilinjärvi 2 - Joensuu18.00Saharan kentällä
    
La 26.5.Siilinjärvi 1 - Hamina15.00 
La 26.5.Lappeenranta - Joensuu13.00 
La 26.5.Kuopio - Siilinjärvi 215.00 
    
Su 27.5.Lahti - Kuopio15.00 
Su 27.5.Siilinjärvi 2 - Hamina13.00Saharan kentällä
    
Ke 30.5.Siilinjärvi 1 - Jyväskylä18.00 
Ke 30.5.Hamina - Lappeenranta18.00 
Ke 30.5.Kuusankoski - Lahti18.00 
    
Ti 5.6.Hamina - Kuusankoski18.30 
    
Ke 6.6.Lappeenranta - Lahti18.00 
    
La 9.6.Lappeenranta - Siilinjärvi 113.00 
La 9.6.Lappeenranta - Siilinjärvi 217.00 
La 9.6.Kuusankoski - Joensuu13.00 
La 9.6.Hamina - Kuopio15.00 
    
Su 10.6.Lahti - Joensuu15.00 
    
Ti 12.6.Siilinjärvi 2 - Jyväskylä18.00Saharan kentällä
    
To 14.6.Joensuu - Siilinjärvi 118.00 
    
La 16.6.Siilinjärvi 1 - Kuusankoski15.00 
La 16.6.Jyväskylä - Lahti17.00Yrttisuon kenttä
    
Su 17.6.Kuopio - Kuusankoski15.00 
    
Ti 26.6.Jyväskylä - Lappeenranta18.00 
    
Ke 27.6.Hamina - Lahti18.00 
Ke 27.6.Joensuu - Jyväskylä18.00 
    
To 28.6.Siilinjärvi 1 - Kuopio18.00 
To 28.6.Kuusankoski - Lappeenranta18.00 
    
Ke 4.7.Jyväskylä - Siilinjärvi 118.00 
Ke 4.7.Joensuu - Lappeenranta18.00 
Ke 4.7.Lahti - Kuusankoski18.00 
    
To 5.7.Siilinjärvi 2 - Kuopio18.00Saharan kentällä
    
Pe 6.7.Jyväskylä - Hamina18.00 
    
La 7.7.Siilinjärvi 1 - Lahti15.00 
La 7.7.Jyväskylä - Kuusankoski15.00 
La 7.7.Joensuu - Kuopio12.00 
    
Su 8.7.Joensuu - Lahti12.00 
Su 8.7.Hamina - Siilinjärvi 214.00 
    
Ke 11.7.Jyväskylä - Joensuu18.00 
    
To 12.7.Lahti - Lappeenranta18.00 
    
La 14.7.Siilinjärvi 2 - Lahti15.00Saharan kentällä
La 14.7.Hamina - Jyväskylä15.00 
    
Su 15.7.Kuopio - Lahti15.00 
    
Ke 18.7.Siilinjärvi 1 - Siilinjärvi 218.00 
Ke 18.7.Lappeenranta - Hamina18.00 
    
To 19.7.Kuopio - Siilinjärvi 118.00 
    
Pe 20.7.Kuusankoski - Jyväskylä18.00 
    
La 21.7.Lappeenranta - Kuopio13.00 
    
Su 22.7.Joensuu - Hamina13.00 
    
Ti 24.7.Kuusankoski - Hamina18.00 
    
Ke 25.7.Siilinjärvi 2 - Siilinjärvi 118.00Saharan kentällä
Ke 25.7.Kuopio - Jyväskylä18.00 
    
Pe 27.7.Kuopio - Lappeenranta14.00 
    
La 28.7.Siilinjärvi 1 - Lappeenranta11.00 
La 28.7.Siilinjärvi 2 - Lappeenranta15.00 
La 28.7.Joensuu - Kuusankoski18.30 
    
Su 29.7.Siilinjärvi 2 - Kuusankoski15.00Saharan kentällä
Su 29.7.Lahti - Jyväskylä15.00 
    
La 4.8.Kuusankoski - Siilinjärvi 113.00 
    
Su 5.8.Hamina - Siilinjärvi 112.00 
Su 5.8.Kuopio - Joensuu15.00 
    
Ti 7.8.Lahti - Hamina18.00 
    
Ke 8.8.Joensuu - Siilinjärvi 218.00 
    
To 9.8.Lappeenranta - Kuusankoski18.00 
To 9.8.Jyväskylä - Kuopio18.00 
    
La 11.8.Kuusankoski - Siilinjärvi 213.00 
La 11.8.Lappeenranta - Jyväskylä13.00 
    
Su 12.8.Siilinjärvi 1 - Joensuu16.00 
Su 12.8.Lahti - Siilinjärvi 216.00 
Su 12.8.Kuopio - Hamina16.00 
    
Ke 15.8.Välierä 1 (alustava)  
    
La 18.8.Välierä 2 (alustava)  
    
Su 19.8.Välierä 3 (alustava)  
    
Ke 22.8.Loppuottelu 1 (alustava)  
    
La 25.8.Loppuottelu 2 (alustava)  
    
Su 26.8.Loppuottelu 3 (alustava)  
    
La 1.9.Karsintaottelu 1 (alustava)  
    
Su 2.9.Karsintaottelu 2 (alustava)  
    
La 8.9.Karsintaottelu 3 (alustava)  


Länsilohko

Ikaalisten Tarmo; Ilmajoen Kisailijat; Kannuksen Ura; Lapuan Virkiä; Mailajuniorit, Kankaanpää; Nurmon Jymy, Seinäjoki; Ruoveden Pirkat; Seinäjoen Maila-Jussit; Vimpelin Veto; Vähänkyrön Viesti, Vaasa; Ylihärmän Pesis-Junkkarit

Su 13.5.Vähäkyrö - Kannus14.00 
Su 13.5.Ilmajoki - Lapua12.00 
Su 13.5.Vimpeli - Kankaanpää12.00 
Su 13.5.Nurmo - Ikaalinen15.00 
Su 13.5.Ruovesi - Seinäjoki14.00 
    
To 17.5.Lapua - Vähäkyrö18.00 
    
La 19.5.Ylihärmä - Vimpeli12.00 
    
Su 20.5.Kannus - Nurmo15.00 
Su 20.5.Kankaanpää - Ruovesi16.00 
Su 20.5.Ikaalinen - Seinäjoki17.00Hämeenkyrössä
    
Ti 22.5.Ruovesi - Ikaalinen18.00 
    
Ke 23.5.Nurmo - Lapua18.00 
Ke 23.5.Ilmajoki - Ylihärmä18.00 
    
Pe 25.5.Kankaanpää - Nurmo18.00 
    
La 26.5.Vimpeli - Ilmajoki17.00 
La 26.5.Vähäkyrö - Ikaalinen14.00 
    
Su 27.5.Ruovesi - Kannus14.00 
    
Ma 28.5.Ylihärmä - Vähäkyrö18.00 
    
Ti 29.5.Ruovesi - Lapua18.00 
    
Ke 30.5.Seinäjoki - Kankaanpää18.00 
    
To 31.5.Kannus - Vähäkyrö18.00 
To 31.5.Nurmo - Ylihärmä18.00 
    
Su 3.6.Ilmajoki - Vähäkyrö13.00 
Su 3.6.Ylihärmä - Seinäjoki15.00 
    
Ti 5.6.Vähäkyrö - Vimpeli18.00 
Ti 5.6.Seinäjoki - Kannus18.00 
    
Ke 6.6.Ylihärmä - Ikaalinen18.00 
Ke 6.6.Kankaanpää - Ilmajoki18.00 
    
La 9.6.Lapua - Ikaalinen15.00 
La 9.6.Kannus - Ilmajoki15.00 
    
Su 10.6.Vimpeli - Ruovesi12.00 
Su 10.6.Kannus - Ikaalinen15.00 
Su 10.6.Kankaanpää - Seinäjoki16.00 
    
Ti 12.6.Lapua - Kankaanpää18.00 
Ti 12.6.Vähäkyrö - Nurmo18.00 
Ti 12.6.Vimpeli - Kannus18.00 
    
Ke 13.6.Vimpeli - Ikaalinen18.00 
    
To 14.6.Kannus - Ylihärmä18.00 
To 14.6.Vähäkyrö - Ruovesi18.00 
    
La 16.6.Nurmo - Seinäjoki18.00 
La 16.6.Ylihärmä - Lapua15.00 
    
Su 17.6.Ruovesi - Ylihärmä14.00 
Su 17.6.Ilmajoki - Ikaalinen13.00 
Su 17.6.Seinäjoki - Vähäkyrö17.00 
    
Ma 18.6.Nurmo - Ilmajoki18.00 
Ma 18.6.Kannus - Lapua18.00 
    
Ti 19.6.Ilmajoki - Kannus18.00 
    
To 21.6.Vähäkyrö - Kankaanpää18.00 
    
Ti 26.6.Ruovesi - Ilmajoki18.00 
    
Ke 27.6.Lapua - Vimpeli18.00 
Ke 27.6.Kankaanpää - Ylihärmä18.00 
    
To 28.6.Kankaanpää - Vähäkyrö18.00 
To 28.6.Seinäjoki - Vimpeli18.00 
    
Ma 2.7.Ruovesi - Nurmo18.30 
    
Ti 3.7.Ylihärmä - Ilmajoki18.00 
    
Ke 4.7.Lapua - Ilmajoki18.00 
Ke 4.7.Seinäjoki - Ruovesi18.00 
Ke 4.7.Kankaanpää - Vimpeli18.00 
    
To 5.7.Ikaalinen - Nurmo18.00Hämeenkyrö
    
Pe 6.7.Vimpeli - Nurmo18.00 
    
La 7.7.Vähäkyrö - Lapua14.00 
La 7.7.Seinäjoki - Ikaalinen13.00 
La 7.7.Ilmajoki - Kankaanpää13.00 
    
Su 8.7.Ikaalinen - Kankaanpää15.00 
Su 8.7.Nurmo - Kannus14.00 
    
Ti 10.7.Kannus - Ruovesi18.00 
Ti 10.7.Vimpeli - Ylihärmä18.00 
    
To 12.7.Kannus - Seinäjoki18.00 
    
Pe 13.7.Nurmo - Ruovesi18.00 
    
Su 15.7.Nurmo - Kankaanpää18.00 
Su 15.7.Seinäjoki - Lapua13.00 
Su 15.7.Ilmajoki - Vimpeli13.00 
Su 15.7.Ylihärmä - Ruovesi15.00 
    
Ti 17.7.Vähäkyrö - Ilmajoki18.00 
Ti 17.7.Ruovesi - Kankaanpää18.00 
    
To 19.7.Seinäjoki - Ylihärmä18.00 
    
Pe 20.7.Ikaalinen - Vähäkyrö18.00 
    
La 21.7.Kankaanpää - Kannus17.00 
La 21.7.Ylihärmä - Nurmo15.00 
La 21.7.Vimpeli - Vähäkyrö17.00 
La 21.7.Seinäjoki - Ilmajoki13.00 
    
Su 22.7.Ikaalinen - Kannus15.00 
Su 22.7.Nurmo - Vimpeli18.00 
Su 22.7.Lapua - Ruovesi15.00 
    
Ke 25.7.Lapua - Kannus18.00 
Ke 25.7.Vimpeli - Seinäjoki18.00 
Ke 25.7.Ilmajoki - Nurmo18.00 
Ke 25.7.Kankaanpää - Ikaalinen18.00 
    
Pe 27.7.Vähäkyrö - Ylihärmä18.00 
    
La 28.7.Ruovesi - Vähäkyrö13.00 
    
Ti 31.7.Lapua - Nurmo18.00 
    
La 4.8.Ikaalinen - Ilmajoki12.00 
La 4.8.Vimpeli - Lapua12.00Lappajärvi
    
Su 5.8.Ikaalinen - Ylihärmä15.00 
Su 5.8.Seinäjoki - Nurmo18.00 
Su 5.8.Kannus - Vimpeli15.00 
    
Ma 6.8.Lapua - Seinäjoki18.00 
    
Ti 7.8.Vähäkyrö - Seinäjoki18.00 
Ti 7.8.Lapua - Ylihärmä18.00 
    
Ke 8.8.Ilmajoki - Ruovesi18.00 
Ke 8.8.Kankaanpää - Lapua18.00 
Ke 8.8.Nurmo - Vähäkyrö18.00 
Ke 8.8.Ikaalinen - Vimpeli18.00 
    
To 9.8.Ylihärmä - Kannus18.00 
    
Pe 10.8.Ikaalinen - Ruovesi18.00 
    
La  11.8.Kannus - Kankaanpää15.00 
    
Su 12.8.Ylihärmä - Kankaanpää16.00 
Su 12.8.Ruovesi - Vimpeli16.00 
Su 12.8.Ikaalinen - Lapua16.00 
Su 12.8.Ilmajoki - Seinäjoki16.00 
    
Ke 15.8.Välierä 1 (alustava)  
    
La 18.8.Välierä 2 (alustava)  
    
Su 19.8.Välierä 3 (alustava)  
    
Ke 22.8.Loppuottelu 1 (alustava)  
    
La 25.8.Loppuottelu 2 (alustava)  
    
Su 26.8.Loppuottelu 3 (alustava)  
    
La 1.9.Karsintaottelu 1 (alustava)  
    
Su 2.9.Karsintaottelu 2 (alustava)  
    
La 8.9.Karsintaottelu 3 (alustava)  


Pohjoislohko

Joukkueet: Haapajärven Pesä-Kiilat; Kajaanin Pallokerho; Kempeleen Kiri; Muhoksen Pallo-Salamat; Napapiirin Pesis-Team, Rovaniemi; Oulaisten Huima; Oulun Lipottaret; Oulunsalon Vasama; Pattijoen Urheilijat, Raahe

Su 13.5.Raahe - Kempele12.00 
Su 13.5.Muhos - Oulu15.00 
    
Pe 18.5.Muhos - Oulunsalo18.00 
    
La 19.5.Oulainen - Kempele18.00 
La 19.5.Kajaani - Rovaniemi17.00 
    
Su 20.5.Haapajärvi - Rovaniemi15.00 
Su 20.5.Oulunsalo - Kajaani15.00 
    
To 24.5.Oulu - Raahe18.00 
    
La 26.5.Oulainen - Rovaniemi13.00 
La 26.5.Oulunsalo - Kempele16.00 
    
Su 27.5.Raahe - Rovaniemi13.00 
Su 27.5.Haapajärvi - Muhos15.00 
    
Ti 29.5.Kempele - Raahe18.00 
    
Ke 30.5.Oulainen - Kajaani18.00 
    
To 31.5.Oulu - Oulunsalo18.00 
    
Su 3.6.Raahe - Haapajärvi15.00 
Su 3.6.Rovaniemi - Oulunsalo13.00 
    
Ti 5.6.Kempele - Haapajärvi18.00 
    
Ke 6.6.Oulunsalo - Oulainen18.00 
    
To 7.6.Kajaani - Oulu18.00 
    
La 9.6.Rovaniemi - Muhos16.00 
    
Su 10.6.Rovaniemi - Kempele13.00 
Su 10.6.Oulunsalo - Raahe15.00 
    
Ti 12.6.Oulu - Oulainen18.00 
    
Ke 13.6.Muhos - Kajaani18.00 
Ke 13.6.Haapajärvi - Oulunsalo18.00 
    
La 16.6.Oulunsalo - Muhos16.00 
La 16.6.Kajaani - Raahe17.00 
La 16.6.Kempele - Rovaniemi13.00 
    
Su 17.6.Oulunsalo - Rovaniemi15.00 
    
Ke 20.6.Kajaani - Haapajärvi18.00 
    
To 21.6.Raahe - Oulainen18.00 
    
Ma 25.6.Raahe - Muhos18.00 
    
Ti 26.6.Kempele - Oulainen18.00 
    
Ke 27.6.Oulu - Haapajärvi18.00 
Ke 27.6.Kajaani - Oulunsalo18.00 
    
To 28.6.Oulainen - Muhos18.00 
    
Ti 3.7.Kempele - Oulu18.00 
    
Ke 4.7.Muhos - Raahe18.00 
Ke 4.7.Haapajärvi - Oulainen18.00 
    
To 5.7.Kempele - Kajaani18.00 
    
Pe 6.7.Haapajärvi - Raahe18.00Halsualla
    
Su 8.7.Rovaniemi - Haapajärvi16.00 
    
Ke 11.7.Muhos - Haapajärvi18.00 
Ke 11.7.Oulu - Kajaani18.00 
    
La 14.7.Kempele - Muhos13.00 
    
Su 15.7.Oulunsalo - Oulu15.00 
Su 15.7.Kajaani - Oulainen17.00 
    
Ti 17.7.Haapajärvi - Kempele18.00 
    
Ke 18.7.Raahe - Kajaani18.00 
Ke 18.7.Oulu - Muhos18.00 
    
La 21.7.Muhos - Rovaniemi17.00 
La 21.7.Haapajärvi - Kajaani15.00 
    
Su 22.7.Oulu - Rovaniemi16.00 
    
Ma 23.7.Oulainen - Raahe18.00 
    
Ti 24.7.Oulu - Kempele18.00 
    
Ke 25.7.Oulainen - Oulu18.00 
Ke 25.7.Raahe - Oulunsalo18.00 
    
To 26.7.Kajaani - Muhos18.00 
    
La 4.8.Oulainen - Oulunsalo13.00 
La 4.8.Rovaniemi - Raahe13.00 
    
Su 5.8.Oulunsalo - Haapajärvi15.00 
Su 5.8.Kajaani - Kempele17.00 
Su 5.8.Rovaniemi - Oulainen13.00 
    
Ti 7.8.Muhos - Kempele18.00 
Ti 7.8.Raahe - Oulu18.00 
    
Ke 8.8.Muhos - Oulainen18.00 
    
To 9.8.Haapajärvi - Oulu18.00 
    
La 11.8.Rovaniemi - Kajaani13.00 
    
Su 12.8.Oulainen - Haapajärvi16.00 
Su 12.8.Rovaniemi - Oulu16.00 
Su 12.8.Kempele - Oulunsalo16.00 
    
Ke 15.8.Välierä 1 (alustava)  
    
La 18.8.Välierä 2 (alustava)  
    
Su 19.8.Välierä 3 (alustava)  
    
Ke 22.8.Loppuottelu 1 (alustava)  
    
La 25.8.Loppuottelu 2 (alustava)  
    
Su 26.8.Loppuottelu 3 (alustava)  
    
La 1.9.Karsintaottelu 1 (alustava)  
    
Su 2.9.Karsintaottelu 2 (alustava)  
    
La 8.9.Karsintaottelu 3 (alustava)  


Naisten suomensarjan sarjajärjestelmä 2018

Runkosarja pelataan neljässä lohkossa kaksinkertaisena sarjana.

Jatko-ottelut

Runkosarjojen jälkeen pelataan lohkojen sisäiset välierät. Runkosarjan 1. sijoittunut joukkue kohtaa runkosarjassa 4. sijoittuneen joukkueen ja runkosarjassa 2. sijoittunut joukkue kohtaa runkosarjassa 3. sijoittuneen joukkueen. Otteluparien voittajat pelaavat lohkojen loppuottelussa. Ottelut pelataan paras kolmesta -järjestelmällä. Kotietu on runkosarjassa lohkossaan paremmin sijoittuneilla joukkueilla.

Suomensarjan lohkovoittajista muodostetaan otteluparit (Etelä-Itä ja Länsi-Pohjoinen). Ottelut pelataan paras kolmesta -järjestelmällä. Otteluparien voittajat nousevat Ykköspesikseen kaudelle 2019.

Kotietu ratkaistaan runkosarjan perusteella seuraavasti:

1) Sijoitus omassa lohkossa
2) Pisteet ottelua kohden runkosarjassa
3) Kolmen (3) pisteen voitot runkosarjassa
4) Voitetut ottelut ottelua kohden runkosarjassa
5) Kaikkien otteluiden juoksuero
6) Arpa

Putoaminen

Runkosarjassa lohkonsa viimeiseksi jäävät joukkueet putoavat suoraan maakuntasarjaan kaudelle 2019.