C-tyttöjen SM-sarja 2018

Joukkueet

  • Lohko A: Kempeleen Kiri; Muhoksen Pallo-Salamat; Oulun Lippo Juniorit 2; Oulunsalon Vasama, Oulu
  • Lohko B: Kannuksen Ura; Oulun Lippo Juniorit 1; Pattijoen Urheilijat Juniorit, Raahe; Tyrnävän Tempaus
  • Lohko C: Haapajärven Pesä-Kiilat; Joensuun Maila; Kajaanin Pallokerho; Siilinjärven Pesis
  • Lohko D: Mailattaret, Vaasa; Seinäjoen Maila-Jussit 2; Ylihärmän Pesis-Junkkarit 1, Kauhava; Vimpelin Veto
  • Lohko E: Lapuan Virkiä; Peräseinäjoen Toive, Seinäjoki; Seinäjoen Maila-Jussit 1; Ylihärmän Pesis-Junkkarit 2, Kauhava
  • Lohko F: Hämeenkyrön Räpsä; Jalasjärven Jalas; Mailajuniorit, Kankaanpää; Pesäkarhut 1, Pori
  • Lohko G: Fera, Rauma; Laitilan Jyske; Pesäkarhut 2, Pori; Pöytyän Urheilijat
  • Lohko H: Haminan Palloilijat; Hyvinkään Tahko; Lahden Mailaveikot; Roihu, Helsinki

C-tyttöjen SM-karsinta 2018: Sarjajärjestelmä
Nuorisoleiri Seinäjoella 29.7.-3.8.2018: Ilmoittautuminen

Lohko A  
   
Ti 15.5.Muhos - Oulunsalo18.00
Ti 15.5.Kempele - Oulu218.00
   
La 19.5.Oulu2 - Muhos13.00
   
To 24.5.Kempele - Oulunsalo18.00
   
Pe 1.6.Oulunsalo - Oulu218.00
   
Ti 5.6.Muhos - Kempele18.00
   
To 14.6.Oulunsalo - Muhos18.00
   
Ma 18.6.Muhos - Oulu218.00
   
Ma 25.6.Oulunsalo - Kempele18.00
   
Ke 27.6.Kempele - Muhos18.00
   
To 28.6.Oulu2 - Oulunsalo18.00
   
To 5.7.Oulu2 - Kempele18.00
Lohko B   
    
To 10.5.Kannus - Oulu115.00 
    
Pe 11.5.Raahe - Kannus18.00 
    
La 12.5.Raahe - Oulu113.00 
    
Ke 16.5.Tyrnävä - Raahe18.00 
    
Pe 18.5.Oulu1 - Raahe18.00 
    
Ke 23.5.Raahe - Tyrnävä18.00 
    
Su 27.5.Oulu1 - Tyrnävä15.00 
    
Ti 29.5.Kannus - Tyrnävä18.00Oulaisissa
    
Ke 6.6.Tyrnävä - Oulu118.00 
    
Pe 15.6.Kannus - Raahe18.00 
    
Ti 3.7.Tyrnävä - Kannus18.00 
    
Pe 6.7.Oulu1 - Kannus18.00 

 

Lohko C   
    
Su 13.5.Kajaani - Siilinjärvi18.00 
    
Ke 16.5.Joensuu - Kajaani18.00 
    
La 19.5.Siilinjärvi - Haapajärvi13.00Saharan kentällä
    
Ke 23.5.Haapajärvi - Siilinjärvi18.00 
    
Ti 29.5.Siilinjärvi - Joensuu18.00Saharan kentällä
    
To 31.5.Haapajärvi - Kajaani18.00 
    
Ke 6.6.Kajaani - Joensuu18.00 
    
Ke 13.6.Haapajärvi - Joensuu18.00 
    
Ma 18.6.Joensuu - Siilinjärvi18.00 
    
Ti 26.6.Siilinjärvi - Kajaani18.00Mantulla
    
Ke 27.6.Kajaani - Haapajärvi18.00Sotkamossa
    
Pe 6.7.Joensuu - Haapajärvi18.00 

 

Lohko D  
   
Ti 8.5.Vaasa - Seinäjoki218.00
   
To 10.5.Vaasa - Ylihärmä116.00
   
Pe 25.5.Vimpeli - Vaasa18.00
   
Ma 28.5.Seinäjoki2 - Vimpeli18.30
   
Pe 15.6.Vaasa - Vimpeli18.30
   
Ma 18.6.Seinäjoki2 - Vaasa18.30
   
Ti 19.6.Vimpeli - Ylihärmä118.00
   
Ke 20.6.Seinäjoki2 - Ylihärmä118.30
   
Ma 25.6.Vimpeli - Seinäjoki218.00
   
Ke 4.7.Ylihärmä1 - Vaasa18.00
   
Pe 6.7.Ylihärmä1 - Vimpeli18.00
   
Ke 11.7.Ylihärmä1 - Seinäjoki218.30
Lohko E   
    
Su 6.5.Lapua - Peräseinäjoki12.00Vetelissä
    
Ke 16.5.Seinäjoki1 - Lapua18.00 
    
To 17.5.Ylihärmä2 - Peräseinäjoki18.00 
    
Pe 18.5.Ylihärmä2 - Lapua18.00 
    
To 24.5.Ylihärmä2 - Seinäjoki118.00 
    
Ma 28.5.Peräseinäjoki - Ylihärmä218.00 
    
Pe 1.6.Seinäjoki1 - Peräseinäjoki18.30 
    
To 14.6.Seinäjoki1 - Ylihärmä218.30 
    
Pe 29.6.Lapua - Ylihärmä218.00Vetelissä
    
Ti 3.7.Peräseinäjoki - Seinäjoki118.00 
    
La 14.7.Lapua - Seinäjoki111.00 
    
Su 15.7.Peräseinäjoki - Lapua17.00 
Lohko F   
    
La 12.5.Kankaanpää - Jalasjärvi13.00 
    
Ma 14.5.Pori 1 - Jalasjärvi18.00 
    
Pe 18.5.Hämeenkyrö - Kankaanpää18.00 
    
Ma 21.5.Jalasjärvi - Hämeenkyrö18.00 
    
To 24.5.Kankaanpää - Hämeenkyrö18.00 
    
La 26.5.Pori 1 - Kankaanpää12.00 
    
To 31.5.Hämeenkyrö - Pori 118.00 
    
To 14.6.Jalasjärvi - Kankaanpää18.00 
    
Ti 19.6.Kankaanpää - Pori 118.00 
    
Ti 26.6.Pori 1 - Hämeenkyrö18.00 
    
Ke 4.7.Hämeenkyrö - Jalasjärvi18.00 
    
Ma 9.7.Jalasjärvi-Pori118.00 
Lohko G   
    
Ti 15.5.Rauma - Laitila18.00 
    
Ke 16.5.Laitila - Pori218.00 
    
Pe 18.5.Laitila - Pöytyä18.00 
    
La 19.5.Rauma - Pori213.00 
    
Su 27.5.Pöytyä - Pori211.00 
    
Su 3.6.Pori2 - Rauma18.00 
    
Ma 11.6.Pori2 - Laitila18.00 
    
Ti 19.6.Laitila - Rauma18.00 
    
To 28.6.Pöytyä - Laitila18.00 
    
Ma 2.7.Pöytyä - Rauma18.00 
    
Ke 4.7.Pori2 - Pöytyä18.00 
    
To 5.7.Rauma - Pöytyä18.00 

 

Lohko H   
    
Pe 4.5.Lahti - Helsinki (Roihu)  
    
La 5.5.Hamina - Hyvinkää12.00 
    
Su 6.5.Helsinki (Roihu) - Hamina13.00 
    
To 10.5.Hyvinkää - Lahti14.00 
    
La 12.5.Hyvinkää - Hamina13.00 
    
Pe 18.5.Lahti - Hyvinkää18.00 
    
La 26.5.Helsinki (Roihu) - Lahti15.00 
    
Ti 29.5.Helsinki (Roihu) - Hyvinkää18.00 
    
Ke 6.6.Hamina - Helsinki (Roihu)18.00 
    
Pe 15.6.Hyvinkää - Helsinki (Roihu)18.00 
    
Ke 20.6.Lahti - Hamina18.00 
    
Pe 20.7.Hamina - Lahti18.00 


C-tyttöjen SM-sarjan sarjajärjestelmä

C-tytöt pelaavat kaksinkertaisen SM-karsinnan Nuorisoleirille kahdeksassa alkulohkossa (4 joukkuetta / lohko). Jokaisen lohkon kolme parasta joukkuetta selviytyvät Nuorisoleirin kilpasarjaan, jonka joukkuemäärä on 24.

Kilpasarjan lisäksi leirillä järjestetään erillinen pelisarja, johon SM-karsintaan osallistuneilla joukkueilla on automaattinen osallistumisoikeus. Kaikkien joukkueiden on kuitenkin ilmoittauduttava erikseen leirille osoitteessa www.pesistulospalvelu.fi.

Joukkueet jaetaan Nuorisoleirin kilpasarjan lohkoihin SM-karsintasarjan jälkeen.