Valitse sivu

Otteluohjelma

Naisten Ykköspesis 2021

Etelälohko: Espoon Pesis; Haminan Palloilijat; Hämeenkyrön Räpsä; Jalasjärven Jalas; Janakkalan Jana; Kirittäret, Jyväskylä; Mailajuniorit, Kankaanpää; Pesäkarhut-Akatemia, Pori; Pöytyän Urheilijat

Pohjoislohko: Kajaanin Pallokerho; Lappajärven Veikot; Lapuan Virkiä; Mailattaret, Vaasa; Oulunsalon Vasama; Pattijoen Urheilijat, Raahe; Puijon Pesis, Kuopio; Tyrnävän Tempaus

Etelälohko

 

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHUOM!
Ke 2.6.Espoon Pesis-Janakkalan Jana18.00
Ke 2.6.Pesäkarhut-Akatemia, Pori-Jalasjärven Jalas18.00
To 3.6.Hämeenkyrön Räpsä-Kirittäret, Jyväskylä18.00
To 3.6.Pöytyän Urheilijat-Haminan Palloilijat18.00
Pe 4.6.Janakkalan Jana-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ti 8.6.Mailajuniorit, Kankaanpää-Janakkalan Jana18.00
Ke 9.6.Hämeenkyrön Räpsä-Pöytyän Urheilijat18.00
Ke 9.6.Kirittäret, Jyväskylä-Jalasjärven Jalas18:00
Pe 11.6.Haminan Palloilijat-Espoon Pesis18:00
La 12.6.Pöytyän Urheilijat-Mailajuniorit, Kankaanpää16:00
Su 13.6.Espoon Pesis-Pesäkarhut-Akatemia, Pori15:00
Su 13.6.Jalasjärven Jalas-Haminan Palloilijat17:00
Ti 15.6.Jalasjärven Jalas-Kirittäret, Jyväskylä18.00
Ti 15.6.Mailajuniorit, Kankaanpää-Hämeenkyrön Räpsä18:00
To 17.6.Espoon Pesis-Pöytyän Urheilijat18.00
To 17.6.Pesäkarhut-Akatemia, Pori-Janakkalan Jana18.00
Pe 18.6.Kirittäret, Jyväskylä-Haminan Palloilijat18.00
La 19.6.Pöytyän Urheilijat-Hämeenkyrön Räpsä16:00
Su 20.6.Janakkalan Jana-Espoon Pesis13:00
Su 20.6.Haminan Palloilijat-Pesäkarhut-Akatemia, Pori15.00
Su 20.6.Kirittäret, Jyväskylä-Mailajuniorit, Kankaanpää16:00
Ti 22.6.Pesäkarhut-Akatemia, Pori-Pöytyän Urheilijat18:00
Ke 23.6.Jalasjärven Jalas-Mailajuniorit, Kankaanpää18:00
Ti 29.6.Haminan Palloilijat-Pöytyän Urheilijat18.00
Ti 29.6.Janakkalan Jana-Pesäkarhut-Akatemia, Pori18:00
Ke 30.6.Hämeenkyrön Räpsä-Jalasjärven Jalas18:00
Ke 30.6.Mailajuniorit, Kankaanpää-Kirittäret, Jyväskylä18.00
La 3.7.Pesäkarhut-Akatemia, Pori-Espoon Pesis15.00
La 3.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Haminan Palloilijat16.00
Su 4.7.Hämeenkyrön Räpsä-Espoon Pesis15.00
Su 4.7.Jalasjärven Jalas-Pöytyän Urheilijat15.00
Su 4.7.Pesäkarhut-Akatemia, Pori-Haminan Palloilijat15.00
Su 4.7.Kirittäret, Jyväskylä-Janakkalan Jana16:00
Ke 7.7.Haminan Palloilijat-Janakkalan Jana18:00
Ke 7.7.Jalasjärven Jalas-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Pe 9.7.Haminan Palloilijat-Mailajuniorit, Kankaanpää18:00
La 10.7.Espoon Pesis-Mailajuniorit, Kankaanpää15:00
La 10.7.Pesäkarhut-Akatemia, Pori-Kirittäret, Jyväskylä15:00
Su 11.7.Janakkalan Jana-Jalasjärven Jalas13.00
Su 11.7.Kirittäret, Jyväskylä-Pöytyän Urheilijat16.00
Ti 13.7.Hämeenkyrön Räpsä-Pesäkarhut-Akatemia, Pori18:00
Ke 14.7.Jalasjärven Jalas-Janakkalan Jana18:00
La 17.7.Espoon Pesis-Kirittäret, Jyväskylä15:00
La 17.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Jalasjärven Jalas16:00
La 17.7.Haminan Palloilijat-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Su 18.7.Pöytyän Urheilijat-Kirittäret, Jyväskylä13.00
Ti 20.7.Pesäkarhut-Akatemia, Pori-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ke 21.7.Pöytyän Urheilijat-Espoon Pesis18:00
La 24.7.Pöytyän Urheilijat-Janakkalan Jana13:00
La 24.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Espoon Pesis16.00
Su 25.7.Kirittäret, Jyväskylä-Pesäkarhut-Akatemia, Pori11.30
Su 25.7.Hämeenkyrön Räpsä-Haminan Palloilijat15.00
Ti 27.7.Espoon Pesis-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ti 27.7.Pesäkarhut-Akatemia, Pori-Mailajuniorit, Kankaanpää18:00
To 29.7.Janakkalan Jana-Pöytyän Urheilijat18.00
La 31.7.Kirittäret, Jyväskylä-Espoon Pesis13.00
Su 1.8.Haminan Palloilijat-Kirittäret, Jyväskylä15:00
Su 1.8.Jalasjärven Jalas-Espoon Pesis15:00
Su 1.8.Janakkalan Jana-Mailajuniorit, Kankaanpää15:00
Ke 4.8.Espoon Pesis-Haminan Palloilijat18:00
Ke 4.8.Hämeenkyrön Räpsä-Janakkalan Jana18:00
Ke 4.8.Mailajuniorit, Kankaanpää-Pesäkarhut-Akatemia, Pori18.00
Ke 4.8.Pöytyän Urheilijat-Jalasjärven Jalas18.00
Ke 11.8.Jalasjärven Jalas-Pesäkarhut-Akatemia, Pori18:00
To 12.8.Janakkalan Jana-Haminan Palloilijat18.00
To 12.8.Kirittäret, Jyväskylä-Hämeenkyrön Räpsä18.00
To 12.8.Mailajuniorit, Kankaanpää-Pöytyän Urheilijat18:00
La 14.8.Haminan Palloilijat-Jalasjärven Jalas15.00
Su 15.8.Espoon Pesis-Jalasjärven Jalas16.00
Su 15.8.Hämeenkyrön Räpsä-Mailajuniorit, Kankaanpää16.00
Su 15.8.Janakkalan Jana-Kirittäret, Jyväskylä16.00
Su 15.8.Pöytyän Urheilijat-Pesäkarhut-Akatemia, Pori16.00

Pohjoislohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHUOM!
Ke 2.6.Kajaanin Pallokerho-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 2.6.Lappajärven Veikot-Mailattaret, Vaasa18.00
To 3.6.Oulunsalon Vasama-Lapuan Virkiä18.00
Ma 7.6.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Tyrnävän Tempaus18.00
Ti 8.6.Puijon Pesis, Kuopio-Oulunsalon Vasama18.00
Ke 9.6.Lapuan Virkiä-Lappajärven Veikot18.00
Ke 9.6.Mailattaret, Vaasa-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ke 9.6.Tyrnävän Tempaus-Kajaanin Pallokerho18.00
La 12.6.Lapuan Virkiä-Pattijoen Urheilijat, Raahe15.00
La 12.6.Kajaanin Pallokerho-Mailattaret, Vaasa16:00
Su 13.6.Lappajärven Veikot-Tyrnävän Tempaus14:00
Su 13.6.Puijon Pesis, Kuopio-Mailattaret, Vaasa15.00
Ti 15.6.Oulunsalon Vasama-Kajaanin Pallokerho18.00
Pe 18.6.Lappajärven Veikot-Lapuan Virkiä18:00
La 19.6.Mailattaret, Vaasa-Oulunsalon Vasama15.00
La 19.6.Tyrnävän Tempaus-Puijon Pesis, Kuopio15:00
La 19.6.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Lappajärven Veikot17:00
Su 20.6.Lapuan Virkiä-Oulunsalon Vasama15.00
Su 20.6.Kajaanin Pallokerho-Pattijoen Urheilijat, Raahe16.00
Ke 23.6.Oulunsalon Vasama-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ke 23.6.Puijon Pesis, Kuopio-Kajaanin Pallokerho18.00
Ke 23.6.Tyrnävän Tempaus-Lapuan Virkiä18.00
Ke 30.6.Mailattaret, Vaasa-Lappajärven Veikot18:00
Ke 30.6.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Lapuan Virkiä18.00
La 3.7.Lapuan Virkiä-Kajaanin Pallokerho15.00
La 3.7.Tyrnävän Tempaus-Oulunsalon Vasama15.00
La 3.7.Lappajärven Veikot-Puijon Pesis, Kuopio17.00
Su 4.7.Mailattaret, Vaasa-Kajaanin Pallokerho15.00
Ti 6.7.Puijon Pesis, Kuopio-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ke 7.7.Kajaanin Pallokerho-Tyrnävän Tempaus18:00
La 10.7.Oulunsalon Vasama-Tyrnävän Tempaus15:00
La 10.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Puijon Pesis, Kuopio15:00
Ke 14.7.Puijon Pesis, Kuopio-Lapuan Virkiä18.00
To 15.7.Kajaanin Pallokerho-Oulunsalon Vasama18.00
To 15.7.Lappajärven Veikot-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
To 15.7.Tyrnävän Tempaus-Mailattaret, Vaasa18.00
Su 18.7.Mailattaret, Vaasa-Tyrnävän Tempaus13:00
Su 18.7.Kajaanin Pallokerho-Lapuan Virkiä16.00
Ke 21.7.Tyrnävän Tempaus-Lappajärven Veikot18.00
La 24.7.Oulunsalon Vasama-Lappajärven Veikot15:00
Su 25.7.Lapuan Virkiä-Tyrnävän Tempaus15:00
Ti 27.7.Puijon Pesis, Kuopio-Lappajärven Veikot18.00
Ke 28.7.Oulunsalon Vasama-Mailattaret, Vaasa18.00
Ke 28.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Kajaanin Pallokerho18:00
La 31.7.Lapuan Virkiä-Puijon Pesis, Kuopio15:00
La 31.7.Lappajärven Veikot-Oulunsalon Vasama17:00
Su 1.8.Mailattaret, Vaasa-Puijon Pesis, Kuopio15:00
Su 1.8.Tyrnävän Tempaus-Pattijoen Urheilijat, Raahe15:00
Ke 4.8.Kajaanin Pallokerho-Lappajärven Veikot18.00
Ke 4.8.Oulunsalon Vasama-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 4.8.Lapuan Virkiä-Mailattaret, Vaasa18.00
Ke 11.8.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Mailattaret, Vaasa18.00
La 14.8.Lappajärven Veikot-Kajaanin Pallokerho16.00
La 14.8.Mailattaret, Vaasa-Lapuan Virkiä16.00
La 14.8.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Oulunsalon Vasama16.00
La 14.8.Puijon Pesis, Kuopio-Tyrnävän Tempaus16.00

Jatko-ottelut

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHUOM!
La 21.8.Puolivälierä 1Alustava
Su 22.8.Puolivälierä 2Alustava
Ke 25.8.Puolivälierä 3 (tarvittaessa)Alustava
La 28.8.Välierä 1Alustava
Su 29.8.Välierä 2Alustava
Ke 1.9.Välierä 3 (tarvittaessa)Alustava
Su 5.9.Superpesiskarsinta 1Alustava
La 11.9.Superpesiskarsinta 2Alustava
Su 12.9.Superpesiskarsinta 3Alustava
La 18.9.Superpesiskarsinta 4 (tarvittaessa)Alustava
Su 19.9.Superpesiskarsinta 5 (tarvittaessa)Alustava
La 21.8.Putoamiskarsinta 1Alustava
Su 22.8.Putoamiskarsinta 2Alustava
Ke 25.8.Putoamiskarsinta 3 (tarvittaessa)Alustava

Oikeudet muutoksiin pidätetään.

Naisten Ykköspesiksen sarjajärjestelmä 2021

Avaa pdf-tiedosto viereisestä kuvasta