Valitse sivu

Otteluohjelma

Miesten Ykköspesis 2021

Joukkueet: Alajärven Ankkuritpesis; Alavuden Peli-Veikot; Ikaalisten Tarmo; Jyväskylän Lohi; Kannuksen Ura; Laukaan Urheilijat; Loimaan Palloilijat Junioripesis (Loimaan Palloilijat); Oulun Lippo Juniorit (Oulun Lippo); Puijon Pesis, Kuopio; Simon Kiri; Ulvilan Pesä-Veikot; Vähänkyrön Viesti

Runkosarja

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ke 2.6.Kannuksen Ura-Oulun Lippo18.00
Ke 2.6.Vähänkyrön Viesti-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
To 3.6.Alajärven Ankkurit-Loimaan Palloilijat18.00
To 3.6.Ikaalisten Tarmo-Laukaan Urheilijat18.00
To 3.6.Puijon Pesis, Kuopio-Simon Kiri18.00
Pe 4.6.Jyväskylän Lohi-Alavuden Peli-Veikot18.00
Su 6.6.Laukaan Urheilijat-Ulvilan Pesä-Veikot14.00
Su 6.6.Oulun Lippo-Alajärven Ankkurit16.00
Su 6.6.Simon Kiri-Kannuksen Ura16.00
Ke 9.6.Alavuden Peli-Veikot-Alajärven Ankkurit18.00
Ke 9.6.Kannuksen Ura-Laukaan Urheilijat18.00
Ke 9.6.Loimaan Palloilijat-Ikaalisten Tarmo18.00
Pe 11.6.Puijon Pesis, Kuopio-Vähänkyrön Viesti18.00
La 12.6.Jyväskylän Lohi-Simon Kiri14.00
La 12.6.Alajärven Ankkurit-Ikaalisten Tarmo15.00
La 12.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Oulun Lippo15.00
Su 13.6.Laukaan Urheilijat-Simon Kiri14.00
Su 13.6.Vähänkyrön Viesti-Puijon Pesis, Kuopio14.00
Su 13.6.Ikaalisten Tarmo-Alavuden Peli-Veikot15.00
Su 13.6.Kannuksen Ura-Jyväskylän Lohi15.00
Su 13.6.Loimaan Palloilijat-Oulun Lippo15.00
Ke 16.6.Laukaan Urheilijat-Puijon Pesis, Kuopio18.00Siilinjärvellä
To 17.6.Alavuden Peli-Veikot-Loimaan Palloilijat18.00
To 17.6.Vähänkyrön Viesti-Oulun Lippo18.00
Pe 18.6.Alajärven Ankkurit-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Pe 18.6.Puijon Pesis, Kuopio-Ikaalisten Tarmo18.00
La 19.6.Loimaan Palloilijat-Kannuksen Ura16.00
La 19.6.Oulun Lippo-Jyväskylän Lohi17.00
Su 20.6.Alavuden Peli-Veikot-Laukaan Urheilijat16.00
Su 20.6.Simon Kiri-Jyväskylän Lohi16.00
Su 20.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Kannuksen Ura16.00
Ti 22.6.Ikaalisten Tarmo-Vähänkyrön Viesti18.00
Ke 23.6.Simon Kiri-Alajärven Ankkurit18.00
Ti 29.6.Puijon Pesis, Kuopio-Alajärven Ankkurit18.00
Ti 29.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Vähänkyrön Viesti18:00
Ke 30.6.Laukaan Urheilijat-Ikaalisten Tarmo18.00
To 1.7.Oulun Lippo-Simon Kiri18.00
Pe 2.7.Alavuden Peli-Veikot-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Pe 2.7.Vähänkyrön Viesti-Loimaan Palloilijat18.00
La 3.7.Jyväskylän Lohi-Laukaan Urheilijat14.00
La 3.7.Alajärven Ankkurit-Vähänkyrön Viesti15.00
La 3.7.Ikaalisten Tarmo-Kannuksen Ura15.00
La 3.7.Simon Kiri-Ulvilan Pesä-Veikot17.00
Su 4.7.Loimaan Palloilijat-Alavuden Peli-Veikot15.00
Su 4.7.Oulun Lippo-Ulvilan Pesä-Veikot16.00
Ke 7.7.Alavuden Peli-Veikot-Ikaalisten Tarmo18.00
Ke 7.7.Kannuksen Ura-Simon Kiri18.00
Ke 7.7.Laukaan Urheilijat-Loimaan Palloilijat18.00Varkaudessa
Ke 7.7.Puijon Pesis, Kuopio-Oulun Lippo18.00
Ke 7.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Jyväskylän Lohi18.00
Pe 9.7.Oulun Lippo-Vähänkyrön Viesti18:00
La 10.7.Laukaan Urheilijat-Jyväskylän Lohi14:00
La 10.7.Kannuksen Ura-Alavuden Peli-Veikot15:00
La 10.7.Loimaan Palloilijat-Puijon Pesis, Kuopio16:00
La 10.7.Simon Kiri-Vähänkyrön Viesti17:00
Su 11.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Puijon Pesis, Kuopio15:00
Ke 14.7.Alavuden Peli-Veikot-Kannuksen Ura18.00
Ke 14.7.Ikaalisten Tarmo-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 14.7.Jyväskylän Lohi-Loimaan Palloilijat18:00
Ke 14.7.Vähänkyrön Viesti-Simon Kiri18:00
To 15.7.Alajärven Ankkurit-Oulun Lippo18.00
La 17.7.Kannuksen Ura-Ulvilan Pesä-Veikot15.00
La 17.7.Vähänkyrön Viesti-Alavuden Peli-Veikot15:00
La 17.7.Simon Kiri-Loimaan Palloilijat17.00
La 17.7.Jyväskylän Lohi
-Puijon Pesis, Kuopio14.00
Su 18.7.Laukaan Urheilijat-Alajärven Ankkurit12.00Siilinjärvellä
Su 18.7.Oulun Lippo-Loimaan Palloilijat17.00
Su 18.7.Puijon Pesis, Kuopio-Jyväskylän Lohi17.00
Ti 20.7.Ikaalisten Tarmo-Jyväskylän Lohi18.00
Ke 21.7.Alajärven Ankkurit-Simon Kiri18.00
Ke 21.7.Loimaan Palloilijat-Vähänkyrön Viesti18.00
Ke 21.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Alavuden Peli-Veikot18.00
La 24.7.Ikaalisten Tarmo-Alajärven Ankkurit15.00
La 24.7.Kannuksen Ura-Loimaan Palloilijat15.00
La 24.7.Oulun Lippo-Laukaan Urheilijat16.00
La 24.7.Jyväskylän Lohi-Ulvilan Pesä-Veikot14.00
Su 25.7.Alavuden Peli-Veikot-Jyväskylän Lohi16.00
Su 25.7.Simon Kiri-Laukaan Urheilijat16:00
Ma 26.7.Loimaan Palloilijat-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Ke 28.7.Jyväskylän Lohi-Alajärven Ankkurit18:00
Ke 28.7.Laukaan Urheilijat-Vähänkyrön Viesti18.00
Ke 28.7.Oulun Lippo-Kannuksen Ura18.00
Ke 28.7.Puijon Pesis, Kuopio-Alavuden Peli-Veikot18.00
Ke 28.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Ikaalisten Tarmo18.00
La 31.7.Ikaalisten Tarmo-Oulun Lippo15.00
La 31.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Simon Kiri15.00
La 31.7.Vähänkyrön Viesti-Jyväskylän Lohi15.00
Su 1.8.Alajärven Ankkurit-Laukaan Urheilijat15.00
Su 1.8.Kannuksen Ura-Ikaalisten Tarmo15:00
Su 1.8.Loimaan Palloilijat-Simon Kiri15.00
Su 1.8.Alavuden Peli-Veikot-Oulun Lippo16:00
Ke 4.8.Alajärven Ankkurit-Alavuden Peli-Veikot18.00
Ke 4.8.Puijon Pesis, Kuopio-Kannuksen Ura18.00
Ke 4.8.Simon Kiri-Oulun Lippo18.00
Ke 4.8.Vähänkyrön Viesti-Laukaan Urheilijat18:00
To 5.8.Jyväskylän Lohi-Ikaalisten Tarmo18:00
Ke 11.8.Alajärven Ankkurit-Puijon Pesis, Kuopio18:00
Ke 11.8.Ikaalisten Tarmo-Loimaan Palloilijat18.00
Ke 11.8.Laukaan Urheilijat-Alavuden Peli-Veikot18.00
Ke 11.8.Vähänkyrön Viesti-Kannuksen Ura18:00
Pe 13.8.Puijon Pesis, Kuopio-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
La 14.8.Jyväskylän Lohi-Vähänkyrön Viesti14:00
La 14.8.Kannuksen Ura-Alajärven Ankkurit15:00
La 14.8.Loimaan Palloilijat-Laukaan Urheilijat16:00
La 14.8.Simon Kiri-Ikaalisten Tarmo17:00
Su 15.8.Oulun Lippo-Ikaalisten Tarmo16:00
Su 15.8.Ulvilan Pesä-Veikot-Laukaan Urheilijat16:00
Ti 17.8.Puijon Pesis, Kuopio-Loimaan Palloilijat17:30
Ke 18.8.Alajärven Ankkurit-Jyväskylän Lohi17:30
Ke 18.8.Alavuden Peli-Veikot-Ulvilan Pesä-Veikot17:30
Ke 18.8.Kannuksen Ura-Vähänkyrön Viesti17:30
La 21.8.Jyväskylän Lohi-Kannuksen Ura14:00
La 21.8.Ulvilan Pesä-Veikot-Alajärven Ankkurit15:00
La 21.8.Vähänkyrön Viesti-Ikaalisten Tarmo15.00
La 21.8.Oulun Lippo-Puijon Pesis, Kuopio16:00
La 21.8.Simon Kiri-Alavuden Peli-Veikot17:00
Su 22.8.Laukaan Urheilijat-Kannuksen Ura14:00
Su 22.8.Loimaan Palloilijat-Alajärven Ankkurit15:00
Su 22.8.Oulun Lippo-Alavuden Peli-Veikot16:00
Su 22.8.Simon Kiri-Puijon Pesis, Kuopio16:00
Ke 25.8.Alajärven Ankkurit-Kannuksen Ura17:30
Ke 25.8.Alavuden Peli-Veikot-Vähänkyrön Viesti17:30
Ke 25.8.Ikaalisten Tarmo-Ulvilan Pesä-Veikot17:30
Ke 25.8.Loimaan Palloilijat-Jyväskylän Lohi17:30
Ke 25.8.Puijon Pesis, Kuopio-Laukaan Urheilijat17:30
La 28.8.Alavuden Peli-Veikot-Simon Kiri14:00
La 28.8.Laukaan Urheilijat-Oulun Lippo17:00Varkaudessa
Su 29.8.Ikaalisten Tarmo-Simon Kiri16:00
Su 29.8.Jyväskylän Lohi-Oulun Lippo16:00
Su 29.8.Kannuksen Ura-Puijon Pesis, Kuopio16:00
Su 29.8.Ulvilan Pesä-Veikot-Loimaan Palloilijat16:00
Su 29.8.Vähänkyrön ViestiAlajärven Ankkurit16:00

Jatko-ottelut

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ke 1.9..Välierä 1Alustava
La 4.9.Välierä 2Alustava
Su 5.9.Välierä 3Alustava
Ke 8.9.Superpesiskarsinta 1Alustava
La 11.9.Superpesiskarsinta 2Alustava
Su 12.9.Superpesiskarsinta 3Alustava
La 18.9.Superpesiskarsinta 4 (tarvittaessa)Alustava
Su 19.9.Superpesiskarsinta 5 (tarvittaessa)Alustava
Ke 1.9.Putoamiskarsinta 1Alustava
La 4.9.Putoamiskarsinta 2Alustava
Su 5.9.Putoamiskarsinta 3 (tarvittaessa)Alustava

Oikeudet muutoksiin pidätetään.

Miesten Ykköspesiksen sarjajärjestelmä 2021

Avaa pdf-tiedosto viereisestä kuvasta