Valitse sivu

Otteluohjelma

Naisten Ykköspesis 2020

Joukkueet/etelälohko: Espoon Pesis; Haminan Palloilijat; Hämeenkyrön Räpsä; Janakkalan Jana; Mailajuniorit, Kankaanpää; Pesäkarhut 2, Pori; Pöytyän Urheilijat; Roihu, Helsinki

Joukkueet/pohjoislohko: Jalasjärven Jalas; Kajaanin Pallokerho; Lappajärven Veikot; Mailattaret, Vaasa; Oulunsalon Vasama; Pattijoen Urheilijat, Raahe; Puijon Pesis, Kuopio; Tyrnävän Tempaus

Loppuottelu (kahdella voitolla Superpesikseen)

PvmKotijoukkue Vierasjoukkue  
La 5.9.Roihu, Helsinki-Mailattaret, Vaasa15.00
Su 6.9.Mailattaret, Vaasa-Roihu, Helsinki15.00
La 12.9.Roihu, Helsinki-Mailattaret, Vaasa15.00Tarvittaessa

Välierät 

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHUOM!
Ke 26.8.Roihu, Helsinki-Mailajuniorit, Kankaanpää17.00
Ke 26.8.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Mailattaret, Vaasa17.00
Pe 28.8.Mailajuniorit, Kankaanpää-Roihu, Helsinki17.00
La 29.8.Mailattaret, Vaasa-Pattijoen Urheilijat, Raahe13.00
Su 30.8.Roihu, Helsinki-Mailajuniorit, Kankaanpää16.00Tarvittaessa
Su 30.8.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Mailattaret, Vaasa16.00Tarvittaessa
La 5.9.Nousuottelu 1Alustava
Su 6.9.Nousuottelu 2Alustava
La 12.9.Nousuottelu 3Alustava

Etelälohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ke 24.6.Janakkalan Jana-Pöytyän Urheilijat18.00
To 25.6.Pesäkarhut, Pori-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
La 27.6.Pöytyän Urheilijat-Roihu, Helsinki17.00
La 27.6.Haminan Palloilijat-Hämeenkyrön Räpsä16.00
Su 28.6.Espoon Pesis-Janakkalan Jana15.00
Su 28.6.Haminan Palloilijat-Mailajuniorit, Kankaanpää16.00
Ke 1.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ke 1.7.Janakkalan Jana-Haminan Palloilijat18.00
La 4.7.Hämeenkyrön Räpsä-Espoon Pesis15.00
La 4.7.Pöytyän Urheilijat-Mailajuniorit, Kankaanpää15.00
Su 5.7.Pesäkarhut, Pori-Espoon Pesis16.00
Su 5.7.Roihu, Helsinki-Janakkalan Jana16.00
Su 5.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Haminan Palloilijat16.00
Ke 8.7.Haminan Palloilijat-Janakkalan Jana18.00
Ke 8.7.Hämeenkyrön Räpsä-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Pe 10.7.Hämeenkyrön Räpsä-Roihu, Helsinki18.00
La 11.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Espoon Pesis16.00
La 11.7.Pöytyän Urheilijat-Haminan Palloilijat16.00
Su 12.7.Roihu, Helsinki-Pesäkarhut, Pori16.00
Ke 15.7.Pöytyän Urheilijat-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ke 15.7.Espoon Pesis-Haminan Palloilijat18.00
Ke 15.7.Janakkalan Jana-Pesäkarhut, Pori18.00
La 18.7.Pöytyän Urheilijat-Espoon Pesis16.00
Su 19.7.Roihu, Helsinki-Mailajuniorit, Kankaanpää14.00
Su 19.7.Espoon Pesis-Hämeenkyrön Räpsä15.00
Su 19.7.Haminan Palloilijat-Pesäkarhut, Pori17.00
Ke 22.7.Pesäkarhut, Pori-Janakkalan Jana18.00
Ke 22.7.Roihu, Helsinki-Espoon Pesis18.00
Ke 22.7.Hämeenkyrön Räpsä-Pöytyän Urheilijat18.00
La 25.7.Pesäkarhut, Pori-Roihu, Helsinki16.00
La 25.7.Hämeenkyrön Räpsä-Janakkalan Jana15.00
Su 26.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Roihu, Helsinki13.00
Su 26.7.Espoon Pesis-Pöytyän Urheilijat15.00
Su 26.7.Janakkalan Jana-Hämeenkyrön Räpsä14.00
Ke 29.7.Haminan Palloilijat-Espoon Pesis18.00
Ke 29.7.Roihu, Helsinki-Pöytyän Urheilijat18.00
Ke 29.7.Mailajuniorit, Kankaanpää-Pesäkarhut, Pori18.00
La 1.8.Espoon Pesis-Mailajuniorit, Kankaanpää15.00
Su 2.8.Roihu, Helsinki-Haminan Palloilijat16.00
Su 2.8.Pöytyän Urheilijat-Pesäkarhut, Pori17.00
Ke 5.8.Janakkalan Jana-Roihu, Helsinki18.00
To 6.8.Pesäkarhut, Pori-Pöytyän Urheilijat18.00
La 8.8.Janakkalan Jana-Espoon Pesis16.00
La 8.8.Pesäkarhut, Pori-Haminan Palloilijat16.00
Su 9.8.Hämeenkyrön Räpsä-Haminan Palloilijat15.00
Su 9.8.Mailajuniorit, Kankaanpää-Janakkalan Jana16.00
Ke 12.8.Pesäkarhut, Pori-Hämeenkyrön Räpsä17.30
To 13.8.Haminan Palloilijat-Roihu, Helsinki17.30
La 15.8.Roihu, Helsinki-Hämeenkyrön Räpsä16.00
Su 16.8.Espoon Pesis-Pesäkarhut, Pori15.00
Su 16.8.Pöytyän Urheilijat-Janakkalan Jana17.00
Ke 19.8.Espoon Pesis-Roihu, Helsinki17.30
Ke 19.8.Janakkalan Jana-Mailajuniorit, Kankaanpää17.30
Ke 19.8.Hämeenkyrön Räpsä-Pesäkarhut, Pori17.30
Ke 19.8.Haminan Palloilijat-Pöytyän Urheilijat17.30
To 20.8.Mailajuniorit, Kankaanpää-Pöytyän Urheilijat17.30

 

Pohjoislohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
Ti 23.6.Puijon Pesis, Kuopio-Oulunsalon Vasama18.00
Ti 23.6.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Kajaanin Pallokerho18.00
Ke 24.6.Mailattaret, Vaasa-Tyrnävän Tempaus18.00
La 27.6.Oulunsalon Vasama-Jalasjärven Jalas15.00
La 27.6.Lappajärven Veikot-Puijon Pesis, Kuopio17.00
Su 28.6.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Jalasjärven Jalas14.00
Su 28.6.Tyrnävän Tempaus-Mailattaret, Vaasa14.00
Su 28.6.Kajaanin Pallokerho-Lappajärven Veikot16.00
Ke 1.7.Jalasjärven Jalas-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ke 1.7.Tyrnävän Tempaus-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 1.7.Kajaanin Pallokerho-Oulunsalon Vasama18.00
La 4.7.Tyrnävän Tempaus-Lappajärven Veikot14.00
La 4.7.Oulunsalon Vasama-Pattijoen Urheilijat, Raahe15.00
La 4.7.Puijon Pesis, Kuopio-Kajaanin Pallokerho17.00
Ti 7.7.Lappajärven Veikot-Tyrnävän Tempaus18.00Vimpelissä
Ti 7.7.Oulunsalon Vasama-Mailattaret, Vaasa18.00
Pe 10.7.Mailattaret, Vaasa-Lappajärven Veikot18.00
La 11.7.Tyrnävän Tempaus-Jalasjärven Jalas14.00
La 11.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Puijon Pesis, Kuopio15.00
La 11.7.Oulunsalon Vasama-Kajaanin Pallokerho15.00
Ke 15.7.Jalasjärven Jalas-Mailattaret, Vaasa18.00
To 16.7.Tyrnävän Tempaus-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
La 18.7.Lappajärven Veikot-Kajaanin Pallokerho17.00
La 18.7.Puijon Pesis, Kuopio-Tyrnävän Tempaus17.00
Su 19.7.Mailattaret, Vaasa-Kajaanin Pallokerho14.00
Su 19.7.Jalasjärven Jalas-Oulunsalon Vasama15.00
Su 19.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Lappajärven Veikot17.00
Ke 22.7.Lappajärven Veikot-Mailattaret, Vaasa18.00
To 23.7.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Oulunsalon Vasama18.00
La 25.7.Oulunsalon Vasama-Lappajärven Veikot15.00
La 25.7.Kajaanin Pallokerho-Jalasjärven Jalas16.00
La 25.7.Puijon Pesis, Kuopio-Pattijoen Urheilijat, Raahe17.00
Su 26.7.Puijon Pesis, Kuopio-Jalasjärven Jalas15.00
Ti 28.7.Tyrnävän Tempaus-Kajaanin Pallokerho18.00
Ke 29.7.Lappajärven Veikot-Pattijoen Urheilijat, Raahe18.00
Ke 29.7.Mailattaret, Vaasa-Jalasjärven Jalas18.00
To 30.7.Oulunsalon Vasama-Puijon Pesis, Kuopio18.00
La 1.8.Tyrnävän Tempaus-Oulunsalon Vasama14.00
La 1.8.Puijon Pesis, Kuopio-Mailattaret, Vaasa17.00
Su 2.8.Kajaanin Pallokerho-Mailattaret, Vaasa16.00
Ke 5.8.Jalasjärven Jalas-Tyrnävän Tempaus18.00Kurikassa
Ke 5.8.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Mailattaret, Vaasa18.00
La 8.8.Jalasjärven Jalas-Puijon Pesis, Kuopio15.00
La 8.8.Kajaanin Pallokerho-Tyrnävän Tempaus16.00
La 8.8.Lappajärven Veikot-Oulunsalon Vasama17.00
Su 9.8.Mailattaret, Vaasa-Puijon Pesis, Kuopio15.00
Su 9.8.Kajaanin Pallokerho-Pattijoen Urheilijat, Raahe16.00
Ke 12.8.Lappajärven Veikot-Jalasjärven Jalas17.30
Ke 12.8.Pattijoen Urheilijat, Raahe-Tyrnävän Tempaus17.30
La 15.8.Mailattaret, Vaasa-Oulunsalon Vasama15.00
Su 16.8.Jalasjärven Jalas-Kajaanin Pallokerho15.00
Su 16.8.Puijon Pesis, Kuopio-Lappajärven Veikot17.00
To 20.8.Oulunsalon Vasama-Tyrnävän Tempaus17.30
To 20.8.Kajaanin Pallokerho-Puijon Pesis, Kuopio17.30
To 20.8.Jalasjärven Jalas-Lappajärven Veikot17.30
To 20.8.Mailattaret, Vaasa-Pattijoen Urheilijat, Raahe17.30

 

Naisten Ykköspesiksen sarjajärjestelmä 2020

Avaa pdf-tiedosto viereisestä logosta