Valitse sivu

Sarjaohjelma

Miesten Ykköspesis – Sarjaohjelma

 

 

Välierät

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
La 17.8.Haminan Palloilijat-Puijon Pesis, KuopioVilenMajanne
La 17.8.Oulun Lippo Juniorit-Ulvilan Pesä-VeikotLassilaVäisänen
Su 18.8.Puijon Pesis, Kuopio-Haminan PalloilijatMäättäKutvonen
Su 18.8.Ulvilan Pesä-Veikot-Oulun Lippo JunioritAineEeva
Ke 21.8.Haminan Palloilijat-Puijon Pesis, KuopioAineEeva
Ke 21.8.Oulun Lippo Juniorit-Ulvilan Pesä-VeikotHirsimäkiMansikkamäki
La 24.8.Puijon Pesis, Kuopio-Haminan PalloilijatMäättäKutvonen
-
Su 25.8.Haminan Palloilijat-Puijon Pesis, KuopioVilenMajanne
-

Putoamiskarsinta

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
La 17.8.Ylivieskan Kuula-Simon KiriSaaranenMäkynen
Su 18.8.Simon Kiri-Ylivieskan KuulaLassilaVäisänen
La 24.8.Ylivieskan Kuula-Simon Kiri15.00Tarvittaessa

Runkosarja

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 11.5.Kannuksen Ura-Ylivieskan Kuula15.00
La 11.5.Laukaan Urheilijat-Ulvilan Pesä-Veikot14.00
La 11.5.Vähänkyrön Viesti-Pöytyän Urheilijat15.00
Su 12.5.Puijon Pesis, Kuopio-Sotkamon Jymy17.00
Su 12.5.Oulun Lippo Juniorit-Simon Kiri16.00
Su 12.5.Haminan Palloilijat-Manse PP, Tampere17.00
La 18.5.Laukaan Urheilijat-Sotkamon Jymy16.00Jyväskylässä*
La 18.5.Pöytyän Urheilijat-Oulun Lippo Juniorit15.00
La 18.5.Manse PP, Tampere-Simon Kiri16.00
La 18.5.Ylivieskan Kuula-Ulvilan Pesä-Veikot15.00
La 18.5.Vähänkyrön Viesti-Puijon Pesis, Kuopio15.00
Su 19.5.Kannuksen Ura-Ulvilan Pesä-Veikot15.00
Su 19.5.Pöytyän Urheilijat-Simon Kiri14.00
Su 19.5.Manse PP, Tampere-Oulun Lippo Juniorit16.00
Su 19.5.Haminan Palloilijat-Sotkamon Jymy17.00
Ke 22.5.Puijon Pesis, Kuopio-Haminan Palloilijat18.00
Ke 22.5.Ylivieskan Kuula-Laukaan Urheilijat18.00
Ke 22.5.Vähänkyrön Viesti-Manse PP, Tampere18.00
Pe 24.5.Manse PP, Tampere-Laukaan Urheilijat18.00
La 25.5.Haminan Palloilijat-Ylivieskan Kuula16.00
La 25.5.Oulun Lippo Juniorit-Vähänkyrön Viesti16.00
La 25.5.Ulvilan Pesä-Veikot-Kannuksen Ura15.00
La 25.5.Sotkamon Jymy-Puijon Pesis, Kuopio13.00
Su 26.5.Laukaan Urheilijat-Ylivieskan Kuula14.00Lievestuoreella
Su 26.5.Simon Kiri-Vähänkyrön Viesti16.00
Su 26.5.Pöytyän Urheilijat-Kannuksen Ura17.00
Ke 29.5.Ulvilan Pesä-Veikot-Pöytyän Urheilijat18.00
Ke 29.5.Manse PP, Tampere-Haminan Palloilijat18.00
To 30.5.Puijon Pesis, Kuopio-Laukaan Urheilijat17.00
To 30.5.Simon Kiri-Kannuksen Ura16.00
To 30.5.Ylivieskan Kuula-Vähänkyrön Viesti13.00
To 30.5.Sotkamon Jymy-Oulun Lippo Juniorit13.00
Su 2.6.Oulun Lippo Juniorit-Ylivieskan Kuula16.00
Su 2.6.Vähänkyrön Viesti-Ulvilan Pesä-Veikot13.00
Su 2.6.Pöytyän Urheilijat-Haminan Palloilijat17.00
Su 2.6.Laukaan Urheilijat-Puijon Pesis, Kuopio16.00Jyväskylässä*
Ke 5.6.Sotkamon Jymy-Kannuksen Ura18.00
Ke 5.6.Simon Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 5.6.Laukaan Urheilijat-Pöytyän Urheilijat18.00Jyväskylässä*
To 6.6.Puijon Pesis, Kuopio-Ylivieskan Kuula18.00
Pe 7.6.Vähänkyrön Viesti-Laukaan Urheilijat18.00
La 8.6.Haminan Palloilijat-Simon Kiri16.00
La 8.6.Ylivieskan Kuula-Kannuksen Ura17.00
La 8.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Oulun Lippo Juniorit16.00
La 8.6.Manse PP, Tampere-Sotkamon Jymy16.00
Su 9.6.Haminan Palloilijat-Oulun Lippo Juniorit17.00
Su 9.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Simon Kiri14.00
Su 9.6.Pöytyän Urheilijat-Sotkamon Jymy17.00
Su 9.6.Kannuksen Ura-Vähänkyrön Viesti15.00
Ke 12.6.Kannuksen Ura-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 12.6.Simon Kiri-Ylivieskan Kuula18.00
Ke 12.6.Pöytyän Urheilijat-Ulvilan Pesä-Veikot18.00Raumalla
To 13.6.Manse PP, Tampere-Vähänkyrön Viesti18.00
La 15.6.Laukaan Urheilijat-Manse PP, Tampere14.00
La 15.6.Simon Kiri-Pöytyän Urheilijat16.00
La 15.6.Vähänkyrön Viesti-Haminan Palloilijat15.00
La 15.6.Sotkamon Jymy-Ulvilan Pesä-Veikot16.00
Su 16.6.Oulun Lippo Juniorit-Pöytyän Urheilijat16.00
Su 16.6.Ylivieskan Kuula-Haminan Palloilijat13.00
Su 16.6.Puijon Pesis, Kuopio-Ulvilan Pesä-Veikot17.00
Su 16.6.Kannuksen Ura-Laukaan Urheilijat15.00
Ti 18.6.Vähänkyrön Viesti-Sotkamon Jymy18.00
Ke 19.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Sotkamon Jymy18.00
Ke 19.6.Manse PP, Tampere-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 19.6.Haminan Palloilijat-Pöytyän Urheilijat18.00
Ti 25.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Manse PP, Tampere18.00
Ke 26.6.Sotkamon Jymy-Simon Kiri18.00
Ke 26.6.Puijon Pesis, Kuopio-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 26.6.Laukaan Urheilijat-Haminan Palloilijat18.00Jyväskylässä*
Pe 28.6.Haminan Palloilijat-Kannuksen Ura18.00
La 29.6.Simon Kiri-Puijon Pesis, Kuopio16.00
La 29.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Ylivieskan Kuula16.00
La 29.6.Manse PP, Tampere-Kannuksen Ura16.00
La 29.6.Sotkamon Jymy-Laukaan Urheilijat13.00
Su 30.6.Oulun Lippo Juniorit-Puijon Pesis, Kuopio16.00
Su 30.6.Pöytyän Urheilijat-Ylivieskan Kuula15.00
Su 30.6.Haminan Palloilijat-Vähänkyrön Viesti17.00
Ti 2.7.Kannuksen Ura-Sotkamon Jymy18.00
Ke 3.7.Ylivieskan Kuula-Manse PP, Tampere18.00
Ke 3.7.Vähänkyrön Viesti-Laukaan Urheilijat18.00
Ke 3.7.Oulun Lippo Juniorit-Simon Kiri18.00
To 4.7.Kannuksen Ura-Manse PP, Tampere18.00
Ke 10.7.Ylivieskan Kuula-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 10.7.Vähänkyrön Viesti-Kannuksen Ura18.00
To 11.7.Manse PP, Tampere-Haminan Palloilijat18.00
Pe 12.7.Puijon Pesis, Kuopio-Pöytyän Urheilijat18.00
La 13.7.Haminan Palloilijat-Manse PP, Tampere13.00Kotkassa
La 13.7.Simon Kiri-Ulvilan Pesä-Veikot16.00
La 13.7.Sotkamon Jymy-Pöytyän Urheilijat13.00
La 13.7.Laukaan Urheilijat-Vähänkyrön Viesti14.00Jyväskylässä*
Su 14.7.Oulun Lippo Juniorit-Ulvilan Pesä-Veikot16.00
Su 14.7.Kannuksen Ura-Simon Kiri15.00
Ti 16.7.Oulun Lippo Juniorit-Kannuksen Ura18.00
Ke 17.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Haminan Palloilijat18.00
Ke 17.7.Pöytyän Urheilijat-Vähänkyrön Viesti18.00
Ke 17.7.Ylivieskan Kuula-Simon Kiri18.00
Pe 19.7.Oulun Lippo Juniorit-Manse PP, Tampere18.00
Pe 19.7.Puijon Pesis, Kuopio-Sotkamon Jymy18.00
La 20.7.Simon Kiri-Manse PP, Tampere16.00
La 20.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Pöytyän Urheilijat16.00
Su 21.7.Sotkamon Jymy-Ylivieskan Kuula13.00
Su 21.7.Puijon Pesis, Kuopio-Kannuksen Ura17.00
Su 21.7.Laukaan Urheilijat-Oulun Lippo Juniorit16.00Jyväskylässä*
Ti 23.7.Simon Kiri-Sotkamon Jymy18.00
Ke 24.7.Haminan Palloilijat-Laukaan Urheilijat18.00
Ke 24.7.Kannuksen Ura-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 24.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Vähänkyrön Viesti18.00
To 25.7.Manse PP, Tampere-Pöytyän Urheilijat18.00
Pe 26.7.Vähänkyrön Viesti-Simon Kiri18.00
La 27.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Puijon Pesis, Kuopio16.00
La 27.7.Kannuksen Ura-Haminan Palloilijat15.00
La 27.7.Laukaan Urheilijat-Simon Kiri16.00
La 27.7.Ylivieskan Kuula-Sotkamon Jymy15.00
Su 28.7.Pöytyän Urheilijat-Puijon Pesis, Kuopio17.00
Su 28.7.Sotkamon Jymy-Haminan Palloilijat13.00
Su 28.7.Ylivieskan Kuula-Oulun Lippo Juniorit13.00
Ke 31.7.Vähänkyrön Viesti-Oulun Lippo Juniorit18.00
To 1.8.Manse PP, Tampere-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Pe 2.8.Oulun Lippo Juniorit-Laukaan Urheilijat18.00
Pe 2.8.Haminan Palloilijat-Puijon Pesis, Kuopio18.00
La 3.8.Simon Kiri-Laukaan Urheilijat14.00
La 3.8.Ylivieskan Kuula-Pöytyän Urheilijat15.00
La 3.8.Sotkamon Jymy-Vähänkyrön Viesti16.00
Su 4.8.Kannuksen Ura-Pöytyän Urheilijat15.00
Su 4.8.Puijon Pesis, Kuopio-Vähänkyrön Viesti17.00
Su 4.8.Manse PP, Tampere-Ylivieskan Kuula16.00
Ke 7.8.Simon Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 7.8.Sotkamon Jymy-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 7.8.Pöytyän Urheilijat-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Ke 7.8.Laukaan Urheilijat-Vähänkyrön Viesti18.00Jyväskylässä*
Ke 7.8.Kannuksen Ura-Ylivieskan Kuula18.00
La 10.8.Oulun Lippo Juniorit-Haminan Palloilijat16.00
La 10.8.Sotkamon Jymy-Manse PP, Tampere13.00
La 10.8.Ulvilan Pesä-Veikot-Laukaan Urheilijat13.00
La 10.8.Ylivieskan Kuula-Kannuksen Ura16.00
Su 11.8.Puijon Pesis, Kuopio-Manse PP, Tampere17.00
Su 11.8.Pöytyän Urheilijat-Laukaan Urheilijat17.00
Su 11.8.Simon Kiri-Haminan Palloilijat16.00
Ke 14.8.Oulun Lippo Juniorit-Sotkamon Jymy17.30
Ke 14.8.Vähänkyrön Viesti-Ylivieskan Kuula17.30
Ke 14.8.Puijon Pesis, Kuopio-Simon Kiri17.30
Ke 14.8.Laukaan Urheilijat-Kannuksen Ura17.30Jyväskylässä*
Ke 14.8.Pöytyän Urheilijat-Manse PP, Tampere17.30
Ke 14.8.Haminan Palloilijat-Ulvilan Pesä-Veikot17.30
La 17.8. Välierä 1/Putoamiskarsinta 1Alustava
Su 18.8.Välierä 2/Putoamiskarsinta 2Alustava
Ke 21.8.Välierä 3/Putoamiskarsinta 3Alustava
La 24.8.Välierä 4Alustava
Su 25.8.Välierä 5Alustava
Ke 28.8.Superpesiskarsinta 1Alustava
La 31.8.Superpesiskarsinta 2Alustava
Su 1.9.Superpesiskarsinta 3Alustava
Ke 4.9.Superpesiskarsinta 4Alustava
Pe 6.9.Superpesiskarsinta 5Alustava
* Hippoksen pesäpallostadion
PvmKotijoukkue VierasjoukkueKloHuom!
La 11.5.Kannuksen Ura-Ylivieskan Kuula15.00
La 11.5.Laukaan Urheilijat-Ulvilan Pesä-Veikot14.00
La 11.5.Vähänkyrön Viesti-Pöytyän Urheilijat15.00
Su 12.5.Puijon Pesis, Kuopio-Sotkamon Jymy17.00
Su 12.5.Oulun Lippo Juniorit-Simon Kiri16.00
Su 12.5.Haminan Palloilijat-Manse PP, Tampere17.00
La 18.5.Laukaan Urheilijat-Sotkamon Jymy16.00Jyväskylässä*
La 18.5.Pöytyän Urheilijat-Oulun Lippo Juniorit15.00
La 18.5.Manse PP, Tampere-Simon Kiri16.00
La 18.5.Ylivieskan Kuula-Ulvilan Pesä-Veikot15.00
La 18.5.Vähänkyrön Viesti-Puijon Pesis, Kuopio15.00
Su 19.5.Kannuksen Ura-Ulvilan Pesä-Veikot15.00
Su 19.5.Pöytyän Urheilijat-Simon Kiri14.00
Su 19.5.Manse PP, Tampere-Oulun Lippo Juniorit16.00
Su 19.5.Haminan Palloilijat-Sotkamon Jymy17.00
Ke 22.5.Puijon Pesis, Kuopio-Haminan Palloilijat18.00
Ke 22.5.Ylivieskan Kuula-Laukaan Urheilijat18.00
Ke 22.5.Vähänkyrön Viesti-Manse PP, Tampere18.00
Pe 24.5.Manse PP, Tampere-Laukaan Urheilijat18.00
La 25.5.Haminan Palloilijat-Ylivieskan Kuula16.00
La 25.5.Oulun Lippo Juniorit-Vähänkyrön Viesti16.00
La 25.5.Ulvilan Pesä-Veikot-Kannuksen Ura15.00
La 25.5.Sotkamon Jymy-Puijon Pesis, Kuopio13.00
Su 26.5.Laukaan Urheilijat-Ylivieskan Kuula14.00Lievestuoreella
Su 26.5.Simon Kiri-Vähänkyrön Viesti16.00
Su 26.5.Pöytyän Urheilijat-Kannuksen Ura17.00
Ke 29.5.Ulvilan Pesä-Veikot-Pöytyän Urheilijat18.00
Ke 29.5.Manse PP, Tampere-Haminan Palloilijat18.00
To 30.5.Puijon Pesis, Kuopio-Laukaan Urheilijat17.00
To 30.5.Simon Kiri-Kannuksen Ura16.00
To 30.5.Ylivieskan Kuula-Vähänkyrön Viesti13.00
To 30.5.Sotkamon Jymy-Oulun Lippo Juniorit13.00
Su 2.6.Oulun Lippo Juniorit-Ylivieskan Kuula16.00
Su 2.6.Vähänkyrön Viesti-Ulvilan Pesä-Veikot13.00
Su 2.6.Pöytyän Urheilijat-Haminan Palloilijat17.00
Su 2.6.Laukaan Urheilijat-Puijon Pesis, Kuopio16.00Jyväskylässä*
Ke 5.6.Sotkamon Jymy-Kannuksen Ura18.00
Ke 5.6.Simon Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 5.6.Laukaan Urheilijat-Pöytyän Urheilijat18.00Jyväskylässä*
To 6.6.Puijon Pesis, Kuopio-Ylivieskan Kuula18.00
Pe 7.6.Vähänkyrön Viesti-Laukaan Urheilijat18.00
La 8.6.Haminan Palloilijat-Simon Kiri16.00
La 8.6.Ylivieskan Kuula-Kannuksen Ura17.00
La 8.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Oulun Lippo Juniorit16.00
La 8.6.Manse PP, Tampere-Sotkamon Jymy16.00
Su 9.6.Haminan Palloilijat-Oulun Lippo Juniorit17.00
Su 9.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Simon Kiri14.00
Su 9.6.Pöytyän Urheilijat-Sotkamon Jymy17.00
Su 9.6.Kannuksen Ura-Vähänkyrön Viesti15.00
Ke 12.6.Kannuksen Ura-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 12.6.Simon Kiri-Ylivieskan Kuula18.00
Ke 12.6.Pöytyän Urheilijat-Ulvilan Pesä-Veikot18.00Raumalla
To 13.6.Manse PP, Tampere-Vähänkyrön Viesti18.00
La 15.6.Laukaan Urheilijat-Manse PP, Tampere14.00
La 15.6.Simon Kiri-Pöytyän Urheilijat16.00
La 15.6.Vähänkyrön Viesti-Haminan Palloilijat15.00
La 15.6.Sotkamon Jymy-Ulvilan Pesä-Veikot16.00
Su 16.6.Oulun Lippo Juniorit-Pöytyän Urheilijat16.00
Su 16.6.Ylivieskan Kuula-Haminan Palloilijat13.00
Su 16.6.Puijon Pesis, Kuopio-Ulvilan Pesä-Veikot17.00
Su 16.6.Kannuksen Ura-Laukaan Urheilijat15.00
Ti 18.6.Vähänkyrön Viesti-Sotkamon Jymy18.00
Ke 19.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Sotkamon Jymy18.00
Ke 19.6.Manse PP, Tampere-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 19.6.Haminan Palloilijat-Pöytyän Urheilijat18.00
Ti 25.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Manse PP, Tampere18.00
Ke 26.6.Sotkamon Jymy-Simon Kiri18.00
Ke 26.6.Puijon Pesis, Kuopio-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 26.6.Laukaan Urheilijat-Haminan Palloilijat18.00Jyväskylässä*
Pe 28.6.Haminan Palloilijat-Kannuksen Ura18.00
La 29.6.Simon Kiri-Puijon Pesis, Kuopio16.00
La 29.6.Ulvilan Pesä-Veikot-Ylivieskan Kuula16.00
La 29.6.Manse PP, Tampere-Kannuksen Ura16.00
La 29.6.Sotkamon Jymy-Laukaan Urheilijat13.00
Su 30.6.Oulun Lippo Juniorit-Puijon Pesis, Kuopio16.00
Su 30.6.Pöytyän Urheilijat-Ylivieskan Kuula15.00
Su 30.6.Haminan Palloilijat-Vähänkyrön Viesti17.00
Ti 2.7.Kannuksen Ura-Sotkamon Jymy18.00
Ke 3.7.Ylivieskan Kuula-Manse PP, Tampere18.00
Ke 3.7.Vähänkyrön Viesti-Laukaan Urheilijat18.00
Ke 3.7.Oulun Lippo Juniorit-Simon Kiri18.00
To 4.7.Kannuksen Ura-Manse PP, Tampere18.00
Ke 10.7.Ylivieskan Kuula-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 10.7.Vähänkyrön Viesti-Kannuksen Ura18.00
To 11.7.Manse PP, Tampere-Haminan Palloilijat18.00
Pe 12.7.Puijon Pesis, Kuopio-Pöytyän Urheilijat18.00
La 13.7.Haminan Palloilijat-Manse PP, Tampere13.00Kotkassa
La 13.7.Simon Kiri-Ulvilan Pesä-Veikot16.00
La 13.7.Sotkamon Jymy-Pöytyän Urheilijat13.00
La 13.7.Laukaan Urheilijat-Vähänkyrön Viesti14.00Jyväskylässä*
Su 14.7.Oulun Lippo Juniorit-Ulvilan Pesä-Veikot16.00
Su 14.7.Kannuksen Ura-Simon Kiri15.00
Ti 16.7.Oulun Lippo Juniorit-Kannuksen Ura18.00
Ke 17.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Haminan Palloilijat18.00
Ke 17.7.Pöytyän Urheilijat-Vähänkyrön Viesti18.00
Ke 17.7.Ylivieskan Kuula-Simon Kiri18.00
Pe 19.7.Oulun Lippo Juniorit-Manse PP, Tampere18.00
Pe 19.7.Puijon Pesis, Kuopio-Sotkamon Jymy18.00
La 20.7.Simon Kiri-Manse PP, Tampere16.00
La 20.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Pöytyän Urheilijat16.00
Su 21.7.Sotkamon Jymy-Ylivieskan Kuula13.00
Su 21.7.Puijon Pesis, Kuopio-Kannuksen Ura17.00
Su 21.7.Laukaan Urheilijat-Oulun Lippo Juniorit16.00Jyväskylässä*
Ti 23.7.Simon Kiri-Sotkamon Jymy18.00
Ke 24.7.Haminan Palloilijat-Laukaan Urheilijat18.00
Ke 24.7.Kannuksen Ura-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 24.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Vähänkyrön Viesti18.00
To 25.7.Manse PP, Tampere-Pöytyän Urheilijat18.00
Pe 26.7.Vähänkyrön Viesti-Simon Kiri18.00
La 27.7.Ulvilan Pesä-Veikot-Puijon Pesis, Kuopio16.00
La 27.7.Kannuksen Ura-Haminan Palloilijat15.00
La 27.7.Laukaan Urheilijat-Simon Kiri16.00
La 27.7.Ylivieskan Kuula-Sotkamon Jymy15.00
Su 28.7.Pöytyän Urheilijat-Puijon Pesis, Kuopio17.00
Su 28.7.Sotkamon Jymy-Haminan Palloilijat13.00
Su 28.7.Ylivieskan Kuula-Oulun Lippo Juniorit13.00
Ke 31.7.Vähänkyrön Viesti-Oulun Lippo Juniorit18.00
To 1.8.Manse PP, Tampere-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Pe 2.8.Oulun Lippo Juniorit-Laukaan Urheilijat18.00
Pe 2.8.Haminan Palloilijat-Puijon Pesis, Kuopio18.00
La 3.8.Simon Kiri-Laukaan Urheilijat14.00
La 3.8.Ylivieskan Kuula-Pöytyän Urheilijat15.00
La 3.8.Sotkamon Jymy-Vähänkyrön Viesti16.00
Su 4.8.Kannuksen Ura-Pöytyän Urheilijat15.00
Su 4.8.Puijon Pesis, Kuopio-Vähänkyrön Viesti17.00
Su 4.8.Manse PP, Tampere-Ylivieskan Kuula16.00
Ke 7.8.Simon Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ke 7.8.Sotkamon Jymy-Puijon Pesis, Kuopio18.00
Ke 7.8.Pöytyän Urheilijat-Ulvilan Pesä-Veikot18.00
Ke 7.8.Laukaan Urheilijat-Vähänkyrön Viesti18.00Jyväskylässä*
Ke 7.8.Kannuksen Ura-Ylivieskan Kuula18.00
La 10.8.Oulun Lippo Juniorit-Haminan Palloilijat16.00
La 10.8.Sotkamon Jymy-Manse PP, Tampere13.00
La 10.8.Ulvilan Pesä-Veikot-Laukaan Urheilijat13.00
La 10.8.Ylivieskan Kuula-Kannuksen Ura16.00
Su 11.8.Puijon Pesis, Kuopio-Manse PP, Tampere17.00
Su 11.8.Pöytyän Urheilijat-Laukaan Urheilijat17.00
Su 11.8.Simon Kiri-Haminan Palloilijat16.00
Ke 14.8.Oulun Lippo Juniorit-Sotkamon Jymy17.30
Ke 14.8.Vähänkyrön Viesti-Ylivieskan Kuula17.30
Ke 14.8.Puijon Pesis, Kuopio-Simon Kiri17.30
Ke 14.8.Laukaan Urheilijat-Kannuksen Ura17.30Jyväskylässä*
Ke 14.8.Pöytyän Urheilijat-Manse PP, Tampere17.30
Ke 14.8.Haminan Palloilijat-Ulvilan Pesä-Veikot17.30
La 17.8. Välierä 1/Putoamiskarsinta 1Alustava
Su 18.8.Välierä 2/Putoamiskarsinta 2Alustava
Ke 21.8.Välierä 3/Putoamiskarsinta 3Alustava
La 24.8.Välierä 4Alustava
Su 25.8.Välierä 5Alustava
Ke 28.8.Superpesiskarsinta 1Alustava
La 31.8.Superpesiskarsinta 2Alustava
Su 1.9.Superpesiskarsinta 3Alustava
Ke 4.9.Superpesiskarsinta 4Alustava
Pe 6.9.Superpesiskarsinta 5Alustava
* Hippoksen pesäpallostadion

MYP Sarjajärjestelmä 2019-2020

Lataa kuvakkeesta MYP Sarjajärjestelmä tiedosto.