PESÄPALLOLIITON ETELÄINEN ALUE

Yksi yhteinen liike.

YLI-IKÄISYYSLUVAT 2019

 

Yli-ikäisyysluvat käsitellään

  • tammikuun 31. päivä,
  • helmikuun 28. päivä,
  • maaliskuun 30. päivä,
  • huhtikuun 15. päivä,
  • huhtikuun 30. päivä,
  • toukokuun 15. päivä ja
  • kesäkuun 1. päivä.

Valtakunnan leiritoimintaan liittyvät yli-ikäisyysluvat käsittelee kesäkuun 1.päivän jälkeen valtakunnallinen leirivastaava.

Yli-ikäisyysluvat anotaan verkkolomakkeella.

 

31.5 mennessä myönnetyt yli-ikäisyysluvat seuroittain

Aleksi Tamminen 2002 Espoon Pesis
Aleksi Toivonen 2008 Espoon Pesis
Apollon Lumiaho 2008 Espoon Pesis
Elmeri Suominen 2006 Espoon Pesis
Juho Suomela 2002 Espoon Pesis
Lassi Luukonen 2002 Espoon Pesis
Leevi Nieminen 2006 Espoon Pesis
Mikael Ahlgren 2006 Espoon Pesis
Otso Koljonen 2002 Espoon Pesis
Pauli Mansikkaniemi 2006 Espoon Pesis
Fiia Männikkö 2004 Espoon Pesis
Iida Alanen 2004 Espoon Pesis
Liina Virta 2004 Espoon Pesis
Pipsa Haverinen 2004 Espoon Pesis
Vilma Ervasti 2004 Espoon Pesis
Matias Niemi 2004 Espoon Pesis
Matias Viman 2004 Espoon Pesis
Henri Enberg 2002 Haminan Palloilijat Ry
Jussi Haapala 2004 Humppilan Veikot
Rasmus Luoma-Aho 2004 Humppilan Veikot
Sinem Sami 2008 Humppilan Veikot
Emilia Moisander 2008 Humppilan Veikot
Jimi Pääjärvi 2008 Humppilan Veikot
Inka Sillanpää 2006 Humppilan Veikot
Lumi Kaskiluoto 2006 Humppilan Veikot
Miikka Linnekoski 2006 Hyvinkään tahko
Niilo Ratinen 2004 Hyvinkään tahko
Otto Räty 2006 Hyvinkään Tahko
Matias Rantahuhta 2006 Hyvinkään Tahko
Niilo ratinen 2004 Hyvinkään tahko
Eeli Karevaara 2002 Hämeenlinnan Paukku
Teemu Ovaskainen 2006 Hämeenlinnan Paukku
Petrus Karevaara 2002 Hämeenlinnan Paukku
Kristian Torvikoski 2006 Hämeenlinnan Paukku
Akseli Kallinen 2008 Hämeenlinnan Paukku
Santtu Järvinen 2008 Hämeenlinnan Paukku
Sanni Laitinen 2006 Janakkalan Jana Pesäpallo
Sofia Raami 2006 Janakkalan Jana Pesäpallo
Kaisa Tie 2008 Janakkalan Jana Pesäpallo
Sonja Ojala 2008 Janakkalan Jana Pesäpallo
Netta Raami 2008 Janakkalan Jana Pesäpallo
Sofia Raami 2006 Janakkalan Jana Pesäpallo
Moona Ronkainen 2004 Jokioisten Koetus juniorit
Aada Mäntyvaara 2004 Jokioisten Koetus juniorit
Iiris Kopela 2004 Jokioisten Koetus juniorit
Helmiina Mäkinen 2004 Jokioisten Koetus juniorit
Aurora Usva 2006 Jokioisten Koetus juniorit
Aaretti Koski 2006 Jokioisten Koetus juniorit ry
Aatu Juntunen 2004 Keravan Pesis Juniorit ry
Ella Canth 2004 Keravan Pesis Juniorit ry
Valtteri Malmivaara 2006 Keravan Pesis-Juniorit
Eevi Kaasalainen 2008 Keravan Pesis-Juniorit ry
Emmi Eskelinen 2008 Keravan Pesis-Juniorit ry
Tino Loikkanen 2002 Kinnarin Pesis -06
Aino Kilpiniemi 2008 Kinnarin Pesis 2006
Jan Vuollet 2008 Kinnarin Pesis 2006
Pihla Mäkinen 2008 Kinnarin Pesis 2006
Emilia Majewska 2006 Kinnarin Pesis 2006 ry
Minttu Heinonen 2006 Kinnarin Pesis 2006 ry.
Havukainen Konsta 2004 Kinnarin Pesis 2006,D-pojat
Sainio Veeti 2004 Kinnarin Pesis2006
Kalle Tiilikka 2002 KiPe-06
Jore Lankila 2002 Kouvolan Pallonlyöjtä ry.
Ossi Hakalin 2004 Kouvolan Pallonlyöjät
Miska Autio 2002 Kouvolan Pallonlyöjät
Taavi Palander 2006 Kouvolan Pallonlyöjät
Patrik Lindroos 2002 Kouvolan Pallonlyöjät ry.
Jose Lankila 2004 Kouvolan Pallonlyöjät ry.
Tuulimari Kaikkonen 2004 Kuusankosken Puhti
Enni Sauvala 2004 Kuusankosken Puhti
Mere Hyppänen 2004 Kuusankosken Puhti
Aada Ranta 2005 Kuusankosken Puhti ry
Emilia Mättö 2006 Kuusankosken Puhti ry
Roope Rämä 2002 Lahden Mailaveikot
Niko Halme 2008 Lahden Mailaveikot
Luukas Tiirikainen 2008 Lahden Mailaveikot
Tomi Koivisto 2008 Lahden Mailaveikot
Hilda Laaksonen 2008 Lahden Mailaveikot
Siri Salminen 2008 Lahden Mailaveikot
Joonas Rantanen 2002 Lahden Mailaveikot
Minttu Suontama 2006 Lahden Mailaveikot Ry
Vilja Hautaniemi 2006 Lahden Mailaveikot Ry
Inna Hakala 2006 Lahden Mailaveikot Ry
Gröroos Nella 2006 Lahden Mailaveikot Ry
Isabella Mustonen 2004 Laitilan Jyske
Meeri Heikola 2004 Laitilan Jyske
Joona Ylitalo 2006 Laitilan Jyske
Alex Raitio 2006 Laitilan Jyske
Oliver Isolauri 2006 Laitilan Jyske
Peetu Kerttula 2004 Laitilan Jyske
Juho Ylitalo 2004 Laitilan Jyske
Odessa Rinteelä 2004 Laitilan Jyske
Vilma Astila 2004 Laitilan Jyske
Essi Mäki 2004 Laitlilan Jyske
Enni Molander 2006 Loimaan Palloilijat Junioripesis
Leppikoski Mette 2004 LP – juniorit
Kulmala Stina 2004 LP-Juniorit
Samuel Kärkkäinen 2006 Merimaskun Ahto
Juho Sykkö 2006 Merimaskun Ahto
Samu Laiho 2006 Merimaskun Ahto
Petteri Luostarinen 2008 Mynämäen Vesa
Aarno Isolauri 2008 Mynämäen Vesa
Janina Saaresranta 2008 Mynämäen Vesa
Netta-Alisa Kyrö 2006 Mynämäen Vesa
Maisa Kummila 2006 Mynämäen Vesa
Eino Peippo 2007 Pyhällön Pyry
Aleksi Lampinen 2006 Pyhällön Pyry
Nico Parkkila 2004 Pöytyän Urheilijat
Aatu Penttilä 2004 Pöytyän Urheilijat
Emmi Lalli 2008 Pöytyän Urheilijat ry
Siiri Ali-Simola 2008 Pöytyän Urheilijat ry/Pesäpallo
Ali-Rontti Lauri 2008 Pöytyän Urheilijat ry/Pesäpallo
Julius Koivuhovi 2006 Roihu
Jesse Laanikari 2006 Roihu
Eevi Enovaara 2008 Roihu
Viivi-Matilda Kontra 2008 Roihu
Alisa Oinonen 2008 Roihu
Sara Tikka 2008 Roihu
Rosa Helenius 2002 Roihu
Tomina Kyynäräinen 2001 Roihu
Peppi Mehtonen 2004 Roihu
Isabella Liuha 2004 Roihu
Mihkal Jomppanen 2004 Roihu
Matleena Rytkönen 2008 Roihu
Jesse Turtiainen 2002 Roihu
Joonas Sallinen 2002 Roihu
Eero Weckstöm 2002 Roihu
Emma Turunen 2006 Roihu ry
Inka Savipakka 2006 Roihu ry
Laura Veltri 2006 Roihu ry
Aino Sipilä 2006 Roihu ry
Elmeri Rastas 2004 Ruskon Pallo- 67
Severi Seespuro 2004 Ruskon Pallo- 67
Vilho Vanhanen 2004 Ruskon Pallo-67
Eevi Pulkkinen 2006 Summan Ponnistus
Matias Antila 2006 Summan Ponnistus
Rasmus Riivari 2006 Summan Ponnistus
Aleksi Hyvönen 2006 Summan Ponnistus
Jere Rinkinen 2006 Summan Ponnistus
Jimi Rinkinen 2006 Summan Ponnistus
Tuukka Tikkanen 2002 Turku-Pesis
Samuel Pirkkanen 2002 Turku-Pesis
Verna Myllymaa 2002 Ulvilan Pesä-Veikot
Maria Kekki 2002 Ulvilan Pesä-Veikt
Aliina Nurmi 2008 Vihdin Pallo
Kati Leijala 2004 Vihdin Pallo
Miia Ikonen 2008 Vihdin Pallo
Kaisa Kari 2004 Vihdin Pallo ry
Riku Juntunen 2004 Vihdin Pallo ry
Leevi Aulasvuori 2004 Vihdin Pallo ry

Itä-Länsi

Pesäpallokauden päätösristeily