PESÄPALLOLIITON ETELÄINEN ALUE

Yksi yhteinen liike.

YLI-IKÄISYYSLUVAT 2020

Yli-ikäisyyslupaa koko kauden ajaksi haetaan pelaajalle, jonka on tarkoitus pelata nuoremman ikäluokan pelejä säännöllisesti kauden aikana.

Aluvastaava käsittelee hakemukset ja tiedottaa päätöksistä viiden arkipäivän sisällä hakuajasta. Hyväksytyt päätökset tiedotetaan alueiden nettisivuilla. Muissa tapauksissa hakemuksen lähettäjään otetaan yhteyttä sähköpostitse. Tarvittaessa hakemuksen käsittelyyn osallistuvat alueen kilpailutiimi, kilpailupäällikkö, Timo Lamminen, Juha Kuoppala ja Mikko Huotari.

 

Hakuaika yli-ikäisyysluville kaudelle 2020 on päättynyt. Lisätietoa aluevastaavalta.

 

Yksittäiseen peliin tai turnaukseen voi yli-ikäisyyslupaa joukkueen täydentämiseksi anoa kirjallisesti alueen kilpailupäälliköltä (pl. valtakunnalliset leirit).

 

Aluesarjaan myönnetyt yli-ikäisyysluvat 2020 (tilanne 3.7. 21:00)

 
Nimi S.vuosi Seura
Brandon Ferguson 2007 Ahto
Lotta Väinölä 2007 Ahto
Otto Anttila 2007 Ahto
Ronja Heikkinen 2007 Espoon Pesis
Iida Virta 2007 Espoon Pesis
Julia Patja 2005 Espoon Pesis
Lara Lehtola 2005 Espoon Pesis
Milla Vironen 2003 Espoon Pesis
Markus Metso 2005 Espoon Pesis
Eino Sahari 2005 Espoon Pesis
Santeri Voutilainen 2005 Espoon Pesis
Elmeri Rihtilä 2005 Espoon Pesis
Oscar Smith 2003 Espoon Pesis
Valto Hokynar 2003 Espoon Pesis
Santeri Askola 2003 Espoon Pesis
Veeti Salminen 2009 HP
Roni Lappalainen 2005 HP
Patrik Somervuori 2009 HP
Anton Erkkilä 2007 HP
Kimi Jääskeläinen 2007 HP
Roni Peltola 2007 HP
Arttu Kunnari 2005 HuVe
Roope Vuorio 2005 HuVe
Sakari Rantanen 2005 HuVe
Sebastian Suonpää 2003 HuVe
Vera Virtanen 2003 HuVe
Aatu Sulonen 2007 HuVe
Luukas Seuranen 2007 HuVe
Jalmari Oksa 2009 HuVe
Iiris Kyllönen 2007 Jana
Vilma Varjo 2005 Jana
Iiris Koliseva 2005 Jana
Jessica Liikanen 2007 Jana
Emma Enckell 2005 Jana
Olivia Lampinen 2007 Jana
Aino Santanen 2009 Jana
Pihla Saarinen 2009 Jana
Suvi Hämäläinen 2009 Jana
Venla Eronkoski 2009 Jana
Heta-Helmiina Peltonen 2009 Jana
Aurora Usva 2006 JoKo jun
Niklas Kilpi 2005 Jyske
Otto Helo 2009 Jyske
Eemil Raitamäki 2009 Jyske
Patrik Toivonen 2009 Jyske
Hugo Yli-Antola 2009 Jyske
Elviira Heikola 2009 Jyske
Anni Vainio 2009 Jyske
Leia-Linnea Laiho 2009 Jyske
Markus Raitio 2007 Jyske
Radek Laine 2007 Jyske
Radek Laine 2007 Jyske
Eevi Makkonen 2003 KePe
Aino-Linnea Ritari 2003 KePe
Saku Oksanen 2003 KiPe 06
Arttu Anttonen 2003 KiPe 06
Konsta Matikainen 2003 KiPe 06
Leo Sivusalo 2005 KiPe 06
Sami Loikkanen 2005 KiPe 06
Alex Ahlstedt 2005 KiPe 06
Akseli Kaasinen 2007 KiPe 06
Aino Tiainen 2007 KiPe 06
Topi Heikkilä 2007 KiPe 06
Iina Kaasinen 2009 KiPe 06
Peetu Takalo 2009 KiPe06
Elias Kuosmanen 2003 Kiri&Kirittäret Juniorit
Joni Tamminen 2003 KPL
Niklas Vesala 2003 KPL
Juho Karjalainen 2003 KPL
Titus Fihlman 2005 KPL
Wilma Parikka 2003 LMV
Venla Penttilä 2003 LMV
Emma Penttilä 2009 LMV
Manna Koivula 2007 LMV
Isla Pöyskö 2007 LMV
Amanda Aaltonen 2009 LMV
Oona Tuuri 2009 LMV
Lilja Kojo 2009 LMV
Eemil Taavitsainen 2007 LMV
Veeti Saresma 2007 LMV
Alex Rekola 2007 LMV
Tuomas Hautakoski 2007 LMV
Oliver Halme 2007 LMV
Juho Tepponen 2007 LP jun
Ossi Kanerva 2007 LP jun
Samuel Kankare 2007 LP jun
Minea Pulkkinen 2009 LP jun
Anna Rajala 2005 Manse PP
Huhtasalo Roni 2003 Manse PP
Rautio Iiro 2003 Manse PP
Tukiainen Jarmo 2003 Manse PP
Jalava Iiro 2003 Manse PP
Aino Lepola 2005 Manse PP
Mattila Eelis 2007 MyVe
Cristian Myyrä 2007 MyVe
Arthur Kytöhonka 2007 MyVe
Dan Takarautio 2007 MyVe
Urho Heino 2007 MyVe
Santeri Mustonen 2003 Paukku
Eelis Viskari 2003 Paukku
Miska Mäkiaho 2003 Paukku
Väinö Kontio 2009 Paukku
Arttu Lähteenmäki 2009 Paukku
Taneli Halme 2007 Paukku
Niklas Harju 2007 Paukku
Oona Gardemeister 2005 Puhti
Janina Nieminen 2005 Puhti
Matilda Eskola 2003 PöU
Anni Simola 2003 PöU
Ira Särkelä 2003 PöU
Marianne Vähäsöyrinki 2003 PöU
Rahkala Jori 2007 PöU
Juuso Salminen 2005 PöU
Luukas Laitinen 2003 Roihu
Kokko-Ilmari Untamala 2005 Roihu
Eero Kotilainen 2005 Roihu
Otto Moisio 2005 Roihu
Suvi Keränen 2003 Roihu
Lydia Niemi 2007 Roihu
Veera Järvelä 2007 Roihu
Lumi Lehtinen 2007 Roihu
Santeri Virkki 2005 Tahko
Robert Sepling 2005 Tahko
Niilo Vicentelo 2008 Tahko
Saana Huhtasalo 2007 Tu-Pe
Jenna Hirvikorpi 2007 Tu-Pe
Eemeli Pitkäranta 2003 UPV
Eeli Hakala 2003 UPV
Helmi Ketola 2005 ViPa
Emmi Lehtiranta 2005 ViPa
Ringa Rusthollkarhu 2005 ViPa
Saara Seppälä 2005 ViPa
Tomi Ilomäki 2009 ViPa
Aaron Heinonen 2009 ViPa
Senni Säiläkivi 2007 ViPa
Anni Vainio 2007 ViPa
Milla Väistö 2007 ViPa
Aino Rauhaniemi 2007 ViPa
Peppi Sevon 2007 ViPa
Iida Väänänen 2007 ViPa
Moona Antikainen 2007 ViPa
Cecilia Ekroos 2003 ViPa

Itä-Länsi

Pesäpallokauden päätösristeily