Eteläisen alueen C-juniorien Itä-Länsi-ottelut pelataan 5.9. Ruskolla. Arvo-otteluun on valittu seuraavat pelaajat:
C-tytöt
ITÄ:
Sinna Eskola – Tahko
Viivi Haapalahti – Roihu
Inna Hakala – LMV
Vilja Hautaniemi – LMV
Iita Immonen – Tahko
Helmi Koskinen – Roihu
Aino Lepola – Tahko
Ilona Makkonen- Roihu
Nella Myöhänen – LMV
Neea Nuikka – Roihu
Mette Tschesmenski – Tahko
Milla Vainikainen – Tahko
LÄNSI:
Kiia Kylmämetsä – Vihti Espoo
Aino Kaurahalme – Manse PP
Lydia Eskola – LP Juniorit
Vilma Varjo – Janakkalan Jana
Saara Seppälä – Vihti Espoo
Julia Härmä – Manse PP
Minttu Salmi – LP juniorit
Iiris Koliseva – Janakkalan Jana
Helen Sointula – Vihti/Espoo
Siiri Kulmala – Manse PP
Aino Mäntyvaara – LP Juniorit
Emma Enckell – Janakkalan Jana
C-pojat kilpasarja
ITÄ:
Niklas Parikka – LMV
Panu Koivisto – Hyvinkään Tahko
Juho Saarvo – Kinnarin Pesis 2006
Eeli Levanen – LMV
Kokko-Ilmari Untamala – Hyvinkään Tahko
Leo Sivusalo – Kinnarin Pesis 2006
Daniel Rask – LMV
Niilo Heinonen – Hyvinkään Tahko
Eino Puro – Kinnarin Pesis 2006
Luka Laaksonen – LMV
Rober Sepling Hyvinkään Tahko
Juho Aalto – Kinnarin Pesis 2006
LÄNSI:
Nestori Laaksonen – JoKo jr
Aksel Kesäläinen- Espoon Pesis
Valtteri Savilahti – Manse PP
Mika Kinos – Joko jr
Elmeri Rihtilä – Espoon Pesis
Teemu Koskela – Manse PP
Joel Paavilainen – JoKo jr
Eetu Häkkilä – Espoon Pesis
Joona Kiikka – Manse PP
Santeri Syrjälä – Joko Jr
Eero Karppinen – Espoon Pesis
Eemeli Virjo – Manse PP
C-pojat pelisarja
ITÄ:
Samu Tilli Haminan Palloilijat
Roni Lappalainen Haminan Palloilijat
Eemeli Hyvönen Haminan Palloilijat
Eino Vesanen Keravan Pesis-Juniorit
Hermanni Niemelä Keravan Pesis-Juniorit
Elmo Pihkala Keravan Pesis-Juniorit
Aatos Kiiskinen Keravan Pesis-Juniorit
Lauri Suorsa Kouvolan Pallonlyöjät
Roope Lukander Kouvolan Pallonlyöjät
Carlo Toivari Kouvolan Pallonlyöjät
Alex Ristamo Tahko
Matias Rantahuhta Tahko
LÄNSI:
Santeri Linden Ruskon pallo-67
Aaro Kantonen Ruskon pallo-67
Kristian Torvikoski Hämeenlinnan Paukku / JoKo juniorit
Vilho Karevaara Hämeenlinnan Paukku / JoKo juniorit
Arttu Kunnari Humppilan Veikot
Roni Onnela Humppilan Veikot
Luukas Taajamaa Espoon Pesis
Juuso Haara Espoon Pesis
Oliver Niiranen Laitilan jyske
Oskari Heikola Laitilan jyske
Elmer Tuuli Manse
Raine Selkilä Manse
Onnittelut kaikille valituille!
Lue myös:
E-juniorien Itä-Länsi-valinnat
D-juniorien Itä-Länsi-valinnat
Eteläisen alueen Itä-Länsi-pelinjohtajat