Palkitut

TUOMARIPALKINNOT

Pojat paras: Tatu Rauhamäki

Tytöt paras: Nea Korpi

Pojat kehittynein: Lauri Vornanen

Tytöt kehittynein: Veera Bohjanen

Tsempparit: Juuso Qvick, Tuukka Kyllönen, Siiri Lötjönen ja Siiri Kehus

 

PELINJOHTAJAPALKINNOT

Poikapelinjohtaja: Ari Kenttäaho, Jokioisten Koetus

Tyttöpelinjohtaja: Toni Lehtinen, Rauman Fera

 

PELAAJAPALKINNOT:

Kilpasarja pojat                          Tsemppi-pelaaja                        Onnistuja

AA 06                                               Roni-Matti Rantakangas          Eeli Hänninen

Haapajärven Pesä-Kiilat           Samu Sorola                                 Kalle Puurula

HP                                                    Janne Jäkärä                                 Samu Tilli

Hyvinkään Tahko                        Paavo Lehto                                 Johannes Kerola

Joko E 1                                          Elias Mäntyvaara                        Petrus Lintula

Joma -06                                        Eetu Venäläinen                         Elmeri Lonkainen

Joma -07                                        Manu Puukilainen                      Sulo-Veikko Varonen

KaMa E06                                       Pyry Takala                                    Tuomas Mäntysalo

KeKi, sininen                                Toivo Viinikangas                       Jooa Junkkari

Kiteen Pallo -90                           Onni Räsänen                              Ville Sorsa

KPL Naket                                     Aleksi Rintala                                Joonas Ekroth

KPL Pepet                                     Elias Sauvala                                 Aaron Honkanen

Lippojuniorit valkoinen            Niilas Luukkonen                       Topias Timonen

Manse PP E06                              Raine Selkilä                                 Antti Lepola

PesäYsit                                         Juho Koikkalainen                      Wäinö Vähämäki

Simon Kiri                                      Nico Lammassaari                      Aleksi Nousiainen

SMJ P06                                          Juha Kuoppala                             Eetu Kivimäki

Sotkamon Jymy                          Atte Pelkonen                             Elias Macario

Vimpelin Veto                             Konsta Sova                                  Eino Leppäniemi

 

Pelisarja pojat

AA 07                                               Aatu Rantakangas                      Niilo Isokangas

Espoo                                              Toma Heikkilä                              Aatu Hettula

Eurajoen Veikot                          Lenni Rintala                                Santeri Nevala

Halsuan Toivo                              Valtteri Karvonen                      Eemeli Kirvesmäki

Humppilan Veikot                      Aatu Wessman                            Viljami Seestie                                                        

Hyvinkään Tahko                        Eelis Kasurinen                            Samuel Hurmerinta

Hämeenlinnan Paukku             Tuomas Immonen                     Juska Ekholm

Iin Urheilijat                                 Atso Jäävirta                                 Veera Tolonen

IPV                                                   Miko Repo                                    Eeka Räsänen

Jokioisten Koetus                       Aino Mäntyvaara                       Roope Lepistö

JoMa punainen                           Reko Tanninen                            Miro Tiilikainen

Jyväskylän Kiri                              Joona Kakkonen                         Niko Pekonen

KaMa -07                                       Mikko Mäkinen                           Veikka Soikkeli

KeKi valkoinen                             Veikka Roppola                           Nuutti Sipilä

KeKi sininen                                  Toivo Viinikangas                       Eero Lepistö

Keravan Pesis                              Eero Lindfors                               Eino Vesanen

KoU                                                 Atte Raitila                                    Topias Yli-Ojanperä

KPL Lököt                                      Nooa Järvinen                             Roope Toivakka

KPL Rymyt                                     Titus Fihlman                               Leevi Mättö

Kärsämäen Kataja                      Micci Ahola                               Aaron Koskela

Laitilan Jyske                                Oskari Heikola                             Radek Laine

Lahden Maila-Veikot              Hiski Parviainen                          Luka Laaksonen

Loimaan Palloilijat Jr pesis      Antti Räisänen                              Rasmus Haveri

Manse PP E 07                             Timi Lahti                                       Visa Ilva

Nurmon Jymy -07                       Akseli Ylinen                                 Joonas Männistö

Oulaisten Huima                         Mico Kankaanpää                      Nuutti Korkiakoski

PattU E 06                                     Aleksi Kujala                                 Matias Kanasaari

PattU 07                                         Miika Saarela                               Lauri Pekkala

Puijon Pesis -06                           Pessi Liimatainen                        Leevi Puustinen

PuPe -07                                        Aatu Savinainen                          Oskari Kinnunen

Roihu E-pojat                               Emil Ahopelto                             Eero Karppinen

SiiPe                                        Vili Tiikkainen                          Aapo Ahonen

SMJ P06                                          Aleksi Kortesmäki                      Lassi Puskala

SMJ 07 musta                              Olli Marttala                                 Valtteri Keihänen

SMJ P07 punainen                     Mikael Puska                               Akseli Leppälä

Sotkamon Jymy                          Pietu Remes                                 Topi Kyllönen

SuPo                                                Leevi Pousi                                    Lauri Aalto

Vaasa                                              Aaron H                                          Aaron R

YK                                                     Juuso Hakala                                Venni Sorvoja

Ylihärmän Pesis-Junkkarit       Aatu Holm                                     Elmeri Haukkala

 

Kilpasarja tytöt

Fera E1                                           Maiju Mukkala                            Martta Uusitorppa

HP mustat                                     Emmi Oleander                           Vilma Tuutti

IK                                                      Hanna Puska                                Julia Ritola

Joma punainen                           Aino Koistinen                             Siina Asikainen

KeKi E                                              Aino Ojantakanen                     Adalmiina Broman

Laitilan Jyske                                Ronja Karppinen                         Iida Mäntysalo

Lapuan Virkiä  valkoinen         Jutta Yli-Kojola                            Neea Lakanen

Manse PP E06                              Hanni Koski                                   Julia Härmä

Mynämäen Vesa                        Ella Helenius                                Amalia Koski

Oulun Lippo                                  Natalia Kilpijärvi                          Silja Veijola

Pattu E06                                       Tea Hämeenkorpi                      Linnea Tuohinto

Pesäkarhut 06                              Lotta Hartikainen                       Sara Rosenqvist

Pesäkarhut E-07                          Veera Pentikäinen                     Aada Heikkilä

Roihu                                              Inka Savipakka                             Saara Yrttikoski

SiiPe                                                Anni Lukkarinen                         Tea Kolari

SMJ punainen                              Nella Kujala                                  Kiia Perttula

TyTe keltainen                                                         Aino Korhonen                           Vilma Kylmänen

 

Pelisarja tytöt

 

Fera E2                                           Iida ja Nelli Mäenpää                Anu Laine

Haapajärven Pesä-Kiilat           Venna Tolppi                                Olivia Kokkoniemi

HP oranssit                                   Lyyti Haapanen                           Anni Pärtty

Joensuun Maila Mustat           Sole Riissanen                             Aili Martta Heiskanen

Kajaanin pallokerho                  Veera Korhonen                         Venla Korhonen

Kirittäret                                        Elle Rissanen                                Fanni Käyrä

KK-V E-tytöt                                 Pinja Korkeakoski                      Janella Aalto

Kuusankosken Puhti                 Emilia Mättö                                Elli Holmi

Lapuan Virkiä sininen               Sara Jaskari                                   Kiira Kuoppala

Manse PP E07                              Ruusu Ahava                                Emilia Ahonen

Nurmon Jymy E-tytöt               Aamu Laaksoharju                     Nelli Ojanperä

OsVa                                                Lotta Viittanen                            Karoliina Soppala

Peto 06                                           Julia Mylläri                                  Paula Kanto

RuoPi                                              Iines Seppälä                                Vilma Marttila

Räpsä                                         Jutta Ojala                                         Milja Virtanen

Simon Kiri                                      Iida Kehus                                     Julia Hepola

SMJ E punainen                          Viivi Kallio                                      Aino Lähteenmäki

SMJ T 08                                         Emmi Kivimäki                             Matilda Niskakangas

SoJy                                                 Aada Ronkainen                         Iida Korhonen

SuPo                                                Veera Vehmaa                            Heidi Lehtinen

Tahko                                              Titta Immonen                            Oona Salo

TyTe vihreät                                 Anni Mäntymaa                          Emma Mourujärvi

UP-V                                                Elina Kansanaho                         Saara Lempiälä

ViPa                                                 Tuulia Nylander                          Iida Väänänen

ViU                                                   Hertta Kohonen                         Elina Ruusuvuori

YPJ                                                   Elli Hakomäki                               Lara Haapoja