Itä-Länsi

ITÄ-LÄNSI 
Nuorisoleiri Oulu 2017

Kilpasarjojen Itä-Länsi –joukkueisiin valitaan 12 pelaajaa, parhaat pelaajat valitaan.

Pelisarjojen Itä-Länsi –joukkueisiin valitaan 12 pelaajaa, joka seurasta valitaan enintään yksi.

Valinnat julkistetaan keskiviikkoiltana.
Valinnat kerrotaan pelinjohtajille, joilta valitut kuulevat valinnastaan. 

Poikien kilpasarja

ITÄ

Haminan Palloilijat
Imatran Pallo-Veikot
Joensuun Maila
Kempeleen Kiri
Kiteen Pallo -90
Kouvolan Pallonlyöjät
Siilinjärven Pesis
Sotkamon Jymy
Ylivieskan Kuula

Valitsija: Mika Härkin

 

LÄNSI

Alajärven Ankkurit
Hyvinkään Tahko 1
Hyvinkään Tahko 2
Kankaanpään Maila
Manse PP, Tampere
Pattijoen Urheilijat juniorit
Pöytyän Urheilijat
Seinäjoen Maila-Jussit
Vimpelin Veto

Valitsija: Seppo Salmela

 

Poikien pelisarja

ITÄ

Espoon Pesis
Hyvinkään Tahko 3
Imatran Pallo-Veikot
Jyväskylän Kiri
Keravan Pesis juniorit
Kouvolan Pallonlyöjät
Lahden Maila-Veikot
Napa-Piirin Pesis Team
Oulun Lippo juniorit
Puurtilan Kisa-Pojat
Roihu, Helsinki
Tyrnävän Tempaus

Valitsija: Akseli Wiik

 

LÄNSI

Eurajoen Veikot
Jokioisten Koetus
Kankaanpään Maila
Koskenkorvan Urheilijat
Loimaan Palloilijat -juniorit
Manse PP, Tampere
Pomarkun Pyry
Seinäjoen Maila-Jussit
Turku Pesis
Ulvilan Pesä-Veikot -01
Ulvilan Pesä-Veikot -02
Vihdin Pallo
Vimpelin Veto 2

Valitsija: Jere Haavisto

Tyttöjen Kilpasarja

ITÄ

Espoon Pesis
Haminan Palloilijat
Joensuun Maila
Kajaanin Pallokerho
Kempeleen Kiri
Muhoksen Pallo-Salamat
Oulun Lippo juniorit
Roihu, Helsinki
Siilinjärven Pesis
Pattijoen Urheilijat juniorit

Valitsija: Essi Kylli

LÄNSI

Fera, Rauma
Halsuan Toivo
Kankaanpään Mailajuniorit
Kauhajoen Karhu
Lapuan Virkiä
Mailattaret Vaasa
Nurmon Jymy
Pesäkarhut Pori
Seinäjoen Maila-Jussit
Ylihärmän Pesisjunkkarit

Valitsija: Sami Lassila

Tyttöjen pelisarja

ITÄ

Espoon Pesis
Hyvinkään Tahko
Joensuun Maila
Jyväskylän Pesis
Kajaanin Pallokerho
Kempeleen Kiri
Keravan Pesis juniorit
Kuusankosken Puhti
Lahden Maila-Veikot
Nivala Pesis
Oulun Lippo juniorit
Oulunsalon Vasama
Pesäysit Lappeenranta
Puurtilan Kisa-Pojat
Roihu, Helsinki
Tyrnävän Tempaus

Valitsija: Emilia Linna


 

LÄNSI

Fera 2, Rauma
Fera 3, Rauma
Hämeenkyrön Räpsä
Ilmajoen Kisailijat
Kannuksen Ura
Kokemäen Kova-Väki
Köyliön Lallit
Loimaan Palloilijat -juniorit
Mynämäen Vesa
Oulaisten Huima
Peräseinäjoen Toive
Pesäkarhut Pori
Pöytyän Urheilijat
Ruoveden Pirkat
Ulvilan Pesä-Veikot
Vimpelin Veto
Ylihärmän Pesisjunkkarit

Valitsija: Laura Pohjola